נחל ציפורי ועוד - לא מעגלי

EDUOXMAN

New member
נחל ציפורי ועוד - לא מעגלי

התבקשתי לפני כמה חודשים להוביל טיול באזור הצפון ע"י עמירם אורן. הטיולים שלו הם טיולים שונים מאד למה שהקבוצה שלי רגילה, והשקעתי בטיול הזה מחשבה לא מעטה.
בסוף החלטתי ללכת על נחל ציפורי (הוא רמז לי על הרצון שלו לרכוב לאורכו) והוספתי ביקור ביישובים בהם הייתה התיישבות טמפלרית (בית לחם הגלילית ואלוני אבא) וביקור במקומות המים שהמסלול מציע: באר אבא, עין חזין ועין יבקע, בהם טבלנו דבר שעזר לצנן את הגוף מהחום שהיה היום.
בחרתי במסלול לא מעגלי שהתחיל בעינות ציפורי והסתיים בק. אתא לאורך 33 ק"מ עם 400 מטר טיפוס. כפי שנאנר, מסלול קל ללא סינגלים, רכבנו אותו במשך 5.30 שעות עם כשעתיים עצירות לטבילות והסברים.
הקלטת המסלול כאן

EDUOXMAN

New member
תיאור המסלול באתר של עמירם אורן

נחל ציפורי. לכאורה, נדוש. בלי סינגלים... מה? בלי סינגלים? לאאאא.... משעמם... אז זהו, שלא. הפעם עמירם אורן התארח אצלי באחת מחצרות האחוריות שלי בצפון. ביקש בלי סינגלים, וקיבל. מסלול לא מעגלי שהתחיל בעינות ציפורי ולאחר רכיבה דרך בית לחם הגלילית, באר אבא ועין חזין (כולל טבילה) גלשנו על פני עולם הטמפלרים באלוני אבא, בתרבות הבדואית בחציית כעבייה כדי לטבול שוב בעין יבקע. דרך טחנת הנזירים העפלנו ליער ק. אתא לקראת סוף הטיול. המאמר של עמירם כולל סקירה הסיטורית וגאוגרפית מעמיקה (אך ארוכה). מי שחפץ בתאיור הטיול בלבד, מוזמן לדלג על החלק הראשון. אני נהנתי.
לתיאור של עמירם: כאן

למעלה