Garmin Etrex 20/30 - למישהו יש נסיון איתם?

bnayal

New member
Garmin Etrex 20/30 - למישהו יש נסיון איתם?

איך הם בתור מכשירים לרכיבת שטח?
האם אפשר למצוא מפות באיכות טובה לניווט בארץ?

שמעתי על הספורטיבה שמומלץ כאן בחום אבל לא בתקציב

תודה,
בניה

Oldster

New member
לי יש ETREX 20 כשנה

שהחליף את FORETREX (עדיין חי אך בתהליך גסיסה)
ETREX 20 לא מתחרה ב SPORTIVA אך גם עולה הרבה פחות ממנה (אין לי סכומים מדויקים, את המכשיר שלי קניתי בארה"ב ב 130$ כולל תושבת לכידון).
אני משתמש בו רק לרכיבות, אם כי פעם אחד הפעלתי "נווט עירוני" בסמתאות קאטמנדו
. לי המכשיר מאד נח ומאפשר לי לתפור מסלולים בלי לעצור ולהוציא מפה כל רגע ובלי "לאנוס את השטח". הפלוס הגדול של סדרת מכשירים אלו לעומת "יעודיים לאופניים" זה יכולת "גיור" - אתה יכול להגדיר GRID ו DATUM כרצונך ולהתאים למפות סמ"ש (גריד ישראל ישן)
הורדתי מפות של ישראל מ OSM ומאתר של VELIC, אך אני לא יכול להגיד שזה "שוס" גדול ומאד שימושי. אני "סתם" מכין מסלול ועוקב אחרי הקו (כבר עשיתי נווט מכשירים בלילה לקרן אל חאג'אר - היה 10). יש הרבה מפות של העולם למכירה באינטרנט.
מה שכן, המכשיר מאד חסכוני בבטריות (לפחות מה שהכרתי ב FORETREX) - מחזיק כ יומיים וחצי מדבר על זוג AA אלקאליין.

לשלילה.... איך שקיבלתי אותו עשיתי טעות פאטלית וטענתי את המפות "ממקור לא ידוע" על מכשיר עצמו ולא על SD. הדבר גרם ל HANGUP מוחלט וכבר היתי מוכן לשלוח אותו לאנגליה לשיחזור.... אחרי יומיים נבירה באינטרנט מצאתי טריק שנתן לי לגשת לזכרון שלו ולמחוק את כל המפות.
אין לי מה להוסיף - סוס עבודה עפור שעושה כל מה שאהי צריך.
אם בא לך "למשש" - אני מחיפה, אתה מוזמן.

bnayal

New member
תודה רבה על הפירוט

נשמע שזה מה שאני מחפש.
איפה מצאת את המכשיר במחיר כזה אם אפשר לשאול?

המחירים שאני רואה מתחילים ב220$ לא כולל המתקן אופניים (ו-1150 ש"ח בארץ לא כולל המתקן).

Oldster

New member
אני קניתי...

ב SALE מטורף (לא זוכר לכבוד מה)... המחיר הנומינלי אכן 200 דולר, אבל ב AMAZON יש יותר זול
והוספתי CLIP כזה.
בהצלחה

bnayal

New member
ושאלה אחרונה, שווה לשלם בשביל שירות בארץ?

החסכון מקנייה ברשת יהיה 200-400 ש"ח (באחוזים מערך המכשיר זה לא מעט בכלל), מישהו מכיר את השירות של גרמין בארץ? האם שווה לשלם בשבילו את ההפרש הזה ולחסוך הרבה כאב ראש של הזמנה מחו"ל?

zkantor

New member
יש לי את ה - 30

רכבתי איתו בטור ככלי הנווט העקרי שלי ואני מרוצה מאוד.
הנווט היה לי ברור, מדוייק, בלי אף תקלה לאורך 25 ימים רצופים בכל מזג אויר.

יש לו מספר יתרונות על ה - 20 תוכל לראות באתר גרמין.
ממליץ ביותר בגלל הפשטות, אורך חיי הסוללה וזה גרמין.
זה המכשיר השלישי שלי מבית גרמין ואף פעם לא התקלקל.

אם תרצה פרטים נוספים אתה מוזמן לדבר איתי.

ביי זהר

bnayal

New member
תודה זהר! לגבי התוספות של ה30 על פני ה20

השיתוף בין מכשירים לא נראה לי מעניין בכלל.
אבל לגבי המצפן האלקטרוני והמד גובה, כמה הם מועילים \ נחוצים?

zkantor

New member
תשובה

קריאת הגובה המצטבר ובכלל לא מדוייקת בלי האלטימטר.
לא יודע כמה זה חשוב לך אני באופן אישי רציתי לדעת נתוני גובה בצורה מדוייקת.
בנוגע למצפן אלקט' מנסיון שלי, ללא תנועה קשה לדעת כוונים כאשר אין את היכולת הזאת. גם זה היה חשוב לי.
בנוסף ה - 30 תומך בתקן ANT כך שהוא קורא נתוני דופק ואם אני לא טועה גם קדנס. זה פחות מעניין אותי אולי אותך זה כן...

זהר

למעלה