שרשור טיולים ושותפים לסופ"ש

IlanShacham

New member
שרשור טיולים ושותפים לסופ"ש

מארגנים רכיבה בסוף השבוע ורוצים שיצטרפו אליכם?
מחפשים עם מי לרכב בסופ"ש הקרוב?

הכניסו הודעה בשרשור זה עם הפרטים והכינו את המטריות.

הוראות שימוש בשרשור:
1. יש להכניס את הצעות הרכיבה כתגובה על ההודעה עם המועד המתאים (חמישי, שבת בבוקר וכו')
2. בנושא הצעת הרכיבה יש לשים
על מנת שניתן יהיה בקלות להפריד את זה מתגובות. לדוגמא:
טיול למתחילים בפארק הירדן
3. נא להשתדל לא להגיב להודעות כאן אם זה לא קשור ישירות להצעת הרכיבה עצמה.

alonaski

New member
רוכבת בשישי מערד לים המלח. מי מצטרף?

עוד לא החלטתי על מסלול. או נחל חימר או נחל בוקק. מי שרוצה להצטרף שיצור קשר או יסמס: 0523733860

אלונה

alonaski

New member
פרטים + וידאו של שטפון במדבר יהודה! כנסו

ביום שישי ביליתי סופ"ש במלון בים המלח ולקחתי איתי את האופנים.
הזמנתי חברים לרכיבה מערד למלונות.
קבעתי שתחילת הרכיבה ב 9:00 בערד. המסלול: נחל בוקק ומעלה זירון. סיום בצומת זוהר ורכיבה לאורך הטיילת של מלונות ים המלח, לאורך החוף - עד למלון שלנו.
אישרו את הגעתם 2 חברים מהמרכז, חבר מהצפון ועוד 2 חברים מהישוב שלי - כוכב יאיר. היינו אמורים להיות 6 רוכבים.

ב 6 בבוקר יום שישי כשהשמיים תכולים מעל ים המלח והשמש זורחת (-המצב ברוב השנה) - ביטל החבר מהצפון עקב מחלה... אחריו - השניים מהמרכז ביטלו עקב מזה"א. "אני מסתכל במכמ עננים וזה נראה לא טוב. יש תחזית לעננים וגשם גם במדבר יהודה וגם אצלך במלונות של ים המלח"! אמר החבר. - כאן התחלתי טיפה לדאוג...
התקשרתי לשניים מהישוב שלי לדווח להם שרוב החבר'ה ביטלו והם ענו שהם כבר יצאו לדרך והם לא מבטלים!
שמחתי והכנתי תוכנית מגירה למסלול חלופי במדרגה הנמוכה של מדבר יהודה...
אלא ש... ב 8:00 מחלון המלון בים המלח העננים התחילו להתקדר...
וכאחת שהמדבר הוא ביתה השני... אני יודעת בדיוק מה זה אומר!! עננים שחורים כבדים מעל ים המלח פירושם כנראה גשם עז למעלה בערד וסיכוי סביר שגם במדבר עצמו)...

התקשרתי לשניים שבדרך לברר איפה הם נמצאים ולדווח להם שהמצב לא נראה מזהיר..
הם הודיעו לי שהם כבר בבית-קמה ובהיר אצלם ונראה גם בהיר קדימה! שמחתי מאוד והתעודדתי...

עליתי לערד ב 9:00 ויצאנו לדרך!
כל הרכיבה (3 וחצי שעות) היתה תחת תנאי מז"א נהדרים!!! קרירות נעימה ומעונן חלקית. טיפות עדינות עדינות ירדו עלינו למשך כמה דקות, אבל לא משהו מורגש.
הגענו לנחל זוהר ומיצד זוהר. הצצנו בסכר שהיה יבש וסיפרתי לחבר'ה שאחרי שהנחל שוטף - הסכר מחזיק פה בריכת מים נחמדה.
המשכנו ברכיבה והגענו למלון.
ברגע שהגענו למלון (השעה היתה בערך 13:00 כמדומני) התחילו טיפות גדולות וכבדות נושרות עלינו מעננים כבדים ושחורים שכיסו בינתיים את השמיים. תוך שניה וחצי הטיפות האלה הפכו לגשם זלעפות במשך חצי שעה!!!
איזה טיימינג!!!
איזה טיימינג!!!

אחרי כחצי שעה התארגנו ועלינו ברכב מהמלון לערד כדי להחזיר את החברים לרכב שלהם שנשאר בערד. וכאן היתה החגיגה הגדולה!!!!

המדבר כולו זרם ושטף בצורה מטורפת!!!
הכביש של המלונות לחוף ים המלח היה מלא סחופת של מים, חול ואבנים!
כשצלחנו את זה והתחלנו לטפס בכביש לערד, עוד בגובה של מתחת לפני הים - נחל זרם לו בצידי הכביש וההרים משמאלנו זלגו בעשרות מפלונים לכביש!!! ממש כמו שוויץ!!! עשרות מפלונים שוטפים במרץ!
ביציאה מנחל זוהר פגשנו את הקבוצה שעקפנו בנחל בוקק - הם בדיוק יצאו מהנחל, סימו את המסלול והעמיסו את האופנים על ההובלה של יאסר/איסלם. כלומר, הם היו לפחות חצי שעה תחת גשם שוטף, נחל זוהר הזורם והבוץ הלסי הבלתי ניסבל של האזור! מסכנים...
המשכנו לעלות ברכב ועצרנו בתצפית של מיצד זוהר לראות את הנחל מלמעלה. הנחל זרם בכמויות מים ועוצמה אדירה!!! זה היה מחזה מדהים ויפהפה!!! אמרנו לעצמנו: "לא יאומן, רק לפני שעה רכבנו שם למטה והכל היה שקט ויבש". לא יאומן איך המדבר משתנה ברגע מקצה לקצה!!! עמדנו שם דקות ארוכות מהופנטים מהמראה הזורם בעוצמה רבה! עשרות מכוניות ומטיילים עצרו לאורך צידי הכביש לצלם ולהתבונן בפלא!
זו היתה חוויה מדהימה!!!
להלן 2 סרטוני וידאו מהנייד של החבר. לא יודעת אם תצליחו לראות באיכות מספיק טובה את הזרימה המטורפת של נחל זוהר... בכל זאת, זו מצלמה מנייד.

http://www.youtube.com/watch?v=NTpSzEufDJ8&feature=em-subs_digest

http://www.youtube.com/watch?v=H5Xp5UJIPMM&feature=plcp

prigal

New member
איזה יופי!!!

אנחנו היינו בירוחם והיה מצוין, מעט קריר ומעונן אבל ללא טיפת גשם!

דני
BCR

4x4bike

New member
מתחילים ומתחילות ממ. שטח אלון הגליל לשדות היר

23.11.12

מתחילים ומתחילות ממרכז שטחלשדות הירוקים ולפריחות הסתו.

יום: שישי

שעת מפגש: 14:30

אורך המסלול: כ- 15 ק"מ

הערכת זמן: כ- 2 שעות

קושי פיסי וטכני: קל-בינוני

מקום מפגש: מרכז שטח אלון הגליל

4x4bike

New member
שישי בצהריים מאלון הגליל אל הירוק המלבלב

23.11.12

שישי בצהריים ממרכז שטח אלון הגליל

יום: שישי
שעת מפגש: 14:30

אורך המסלול: כ- 25 ק"מ

הערכת זמן: כ- 3 שעות
קושי פיזי וטכני: בינוני

4x4bike

New member
כמידי שבת בין ירוק הנביטות בדרכים לבנות

24.11.12

כמידי שבת ממרכז שטח

יום: שבת

שעת מפגש: 7:30

אורך המסלול: כ- 25 ק"מ

הערכת זמן: כ- 3 שעות

קושי פיסי וטכני: בינוני-קשה

nativsp

New member
ניתן יהיה לרכוב בשבת בסנגלים באזור גם אחרי

הגשם מחר?

4x4bike

New member
לפי כמויות הגשם מהלילה-ניתן יהיה לרכוב דרכים

לא הייתי ממליץ להיכנס לסינגל, גם לא להרפתקנים שבינינו
רכיבות מהנות
דרור

4x4bike

New member
בהנחה שאכן לא ירד בבוקר גשם-הטיול יתקיים בדרכ

לפי התחזית תהיה הפוגה מחר -שבת בוקר
הטיול יתקיים על דרכי כורכר

תאמת שאני תיכננתי לסוף השבוע הזה לרכוב אך

אני מבטל את הרכיבה מ 2 סיבות אחת תנאי מזג האוויר
והשנייה ישנה אצלי בעייה בקסטה בגלגל האחורי איפה שעל הקסטה יושבת השרשרת אז היא עושה לי שמיניות כשהגלגל מסתובב וגם הלאגרים אצלי לא טובים בגלגל האחורי וכנראה גם בקדמי קיצר חודש הקרוב אטפל באופניים אם זה יעלה הרבה כסף אשקול לקנות אופניים חדשות נראה כבר מה וכמה תהיה העלות התיקון

למעלה