שכר דירה כהוצאה מוכרת

MOSHMOSH80

New member
שכר דירה כהוצאה מוכרת

שלום לכולם,
לאחרונה נתקלתי בסוגייה שנויה במחלוקת, אני מאמין שנדונה פה, ואשמח אם תוכלו לעזור לי.

האם שכר דירה יכול להיחשב בחלקו כהוצאה מוכרת,
חלק נכבד מעבודתי נעשה במחשב מהבית, אי לכך אני יכול לומר ששכר הדירה שאני משלם הוא הוצאה שבוצעה על ידי העסק במטרה לקיים את פעילותו במישרין או בעקיפין, והיא באה לשם גיוס הכנסה כספית בלבד.

מצד שני, הרואה חשבון שלי לא מסכים איתי ואומר שחשבונות על הדירה כן נחשבות, אבל שכר דירה לא, מכיון שבעל הדירה, המשכיר לא משלם מס על ההכנסה הזו, ואם אני רוצה לקבל את שכר הדירה כהוצאה בעל הדירה צריך לקחת על עצמו תשלום מסויים, ואין סיבה שהוא ירצה את זה (לא דייקתי אבל זה בגדול).

באתר מס הכנסה יש מדריך שנקרא "דע את זכויותך"
מצרף קישור
https://taxes.gov.il/IncomeTax/Pages/TaxesKnowYourRights.aspx

ובו, ובעמוד 62 סעיף 11 יש הסבר על דמי שכירות,
"רשום כאן דמי שכירות וחכירה ששילת בשנת המס, וציין בגב הטופס, בחלק ד', את פרטיו של בעל הנכס, פרטי הנכס וכו'. מתשלומים אלה חלה חובת ניכוי מס במקור בשיעור של 35% או בשיעור נמוך יותר, אם המשכיר מביא אישור מפקיד שומה"
מה זה אומר?
ומה משמעות אישור מפקיד שומה של המשכיר (בעל הדירה)..?

תודה רבה לעונים
תודה לעונים

רואה החשבון צודק

הוא אכן צודק (עם סייג קטן), הוצאות שכר דירה יכולים להיות מוכרים אם הוא מדווח על ההכנסות הנ"ל כהשכרה עסקית (לא למגורים) ומשלם את המס בהתאם.

ישנן מקרים שזה משתלם למשכיר וישנן מקרים שהם חייבים לדווח על זה כהכנסה מעסק. (לרוב לא).

לגבי ניכוי המס במקור, יש לבדוק ניכוי מס במקור משכירות, אם הוא מדווח לפי הכנסות משכ"ד למגורים אז בהכרח שלא יהיה לו פטור ואז אם את רוצה להכיר את ההוצאה את נדרשת לנכות מס במקור של 35%.
במקרה שכזה, ניתן להפיק חשבונית עצמית.

MOSHMOSH80

New member
לא ממש הבנתי

סלח לי אבל אשמח אם תוכל להסביר את זה בשפה קצת יותר פשוטה,

אני עכשיו מכיi דוח למס הכנסה של שנת 2017,
האם אני יכול להכניס הוצאות של שכר דירה לדוח באופן מסויים או לא..?

סלח לי על הישירות, אבל זו הבעיה שלי כרגע, וגם אשמח להבין להבא שפוט הניסוח היה קצת גדול עליי

הוצאה מוכרת - שכר דירה

תעשה בגוגל "פטור מניכוי מס במקור"
יש לציין את הת.ז. של המשכיר
יש לבדוק האם יש לו פטור מניכוי מס במקור
לקבל אישור על כך למייל (מחלק התחתון)
אם באישור מצוין אישור על פטור מלא מניכוי מס במקור על דמי שכירות, אז בתיאום עם המשכיר (שהוא ידווח על זה כהכנסה פסיבית/מעסק- לא לפי פטור/10%) ניתן להכיר את זה כהוצאה.

אחרת, לא ניתן להכיר את דמי השכירות כהוצאה.

קודם כול

בחוזה השכירות כתוב . שהדירה תשמש רק למגורים . אז כבר אתה בבעייה
2. הציטוט שהבתה כאן . מכוון לאדם שמשכיר דירה ונותן חשבונית על השכירו
אז מס המקור הוא מקסימום 35% אבל יש משכירים. שהולכים למס הכנסה . ומבקשים הקלה במס .
לי לא הייה פעם אישור מס במקור . אז מיכול חשבונית ניכו לי 35% מס . בעבודות אנטנהות צלחות לוויין. קבלנים . היום ש לי 4% ניכוי מס במקור מקווה שהיבנתה אכשו .

למעלה