לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1637216,372 עוקבים אודות עסקים

פורום ראיית חשבון

פורום ראיית חשבון עוסק בכל הנושאים הקשורים למס הכנסה, מע"מ, פתיחת תיק ברשויות המס, הקמת חברה בע"מ, דיווחים לרשויות, הנהלת חשבונות ועוד. אורי עזרא הינו שותף במשרד קופרברג, עזרא ושות' - רואי חשבון. לאורי ניסיון רב במתן ליווי עסקים ברשויות המס, תכנוני מס, ביקורת דוחות כספיים, הכנת דוחות שנתיים למס הכנסה, פתיחת תיק ברשויות המס, הנהלת חשבונות ועוד. אנו מלווים את העסקים משלב הרעיון העסקי ועד לבשלותו ובעיקר בנושאים הפיננסים והמיסים.

משרד קופרברג, עזרא ושות'  חבר ברשת רואי חשבון בינלאומית Alliot Group .

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ראיית חשבון

פורום ראיית חשבון עוסק בכל הנושאים הקשורים למס הכנסה, מע"מ, פתיחת תיק ברשויות המס, הקמת חברה בע"מ, דיווחים לרשויות, הנהלת חשבונות ועוד. אורי עזרא הינו שותף במשרד קופרברג, עזרא ושות' - רואי חשבון. לאורי ניסיון רב במתן ליווי עסקים ברשויות המס, תכנוני מס, ביקורת דוחות כספיים, הכנת דוחות שנתיים למס הכנסה, פתיחת תיק ברשויות המס, הנהלת חשבונות ועוד. אנו מלווים את העסקים משלב הרעיון העסקי ועד לבשלותו ובעיקר בנושאים הפיננסים והמיסים.

משרד קופרברג, עזרא ושות'  חבר ברשת רואי חשבון בינלאומית Alliot Group .

x
הודעה מהנהלת הפורום
 פורום זה מיועד לעצמאיים ובעלי חברות אשר רוצים לשאול שאלות בנושאי מיסים, הנהלת חשבונות, דיווחים למוסדות, שאלות חשבוניות שוטפות.
הפורום אינו מיועד לפרסום של אנשי מקצוע. אין לרשום שמות של בעלי מקצוע בתחום (הן לשלילה והן לחיוב).
יש לשמור על כללי שיח נאות.

המשך >>

לצפיה ב-'שכר דירה כהוצאה מוכרת'
שכר דירה כהוצאה מוכרת
<< ההודעה הנוכחית
12/07/2018 | 09:58
4
24
שלום לכולם,
לאחרונה נתקלתי בסוגייה שנויה במחלוקת, אני מאמין שנדונה פה, ואשמח אם תוכלו לעזור לי.

האם שכר דירה יכול להיחשב בחלקו כהוצאה מוכרת,
חלק נכבד מעבודתי נעשה במחשב מהבית, אי לכך אני יכול לומר ששכר הדירה שאני משלם הוא הוצאה שבוצעה על ידי העסק במטרה לקיים את פעילותו במישרין או בעקיפין, והיא באה לשם גיוס הכנסה כספית בלבד. 

מצד שני, הרואה חשבון שלי לא מסכים איתי ואומר שחשבונות על הדירה כן נחשבות, אבל שכר דירה לא, מכיון שבעל הדירה, המשכיר לא משלם מס על ההכנסה הזו, ואם אני רוצה לקבל את שכר הדירה כהוצאה בעל הדירה צריך לקחת על עצמו תשלום מסויים, ואין סיבה שהוא ירצה את זה (לא דייקתי אבל זה בגדול).

באתר מס הכנסה יש מדריך שנקרא "דע את זכויותך"
מצרף קישור
https://taxes.gov.il/IncomeTax/Pages/TaxesKnowYour...

ובו, ובעמוד 62  סעיף 11 יש הסבר על דמי שכירות,
"רשום כאן דמי שכירות וחכירה ששילת בשנת המס, וציין בגב הטופס, בחלק ד', את פרטיו של בעל הנכס, פרטי הנכס וכו'. מתשלומים אלה חלה חובת ניכוי מס במקור בשיעור של 35% או בשיעור נמוך יותר, אם המשכיר מביא אישור מפקיד שומה"
מה זה אומר?
ומה משמעות אישור מפקיד שומה של המשכיר (בעל הדירה)..?

תודה רבה לעונים
תודה לעונים

ראיית חשבון >>
לצפיה ב-'רואה החשבון צודק '
רואה החשבון צודק
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2018 | 10:12
2
15
הוא אכן צודק (עם סייג קטן), הוצאות שכר דירה יכולים להיות מוכרים  אם הוא מדווח על ההכנסות הנ"ל כהשכרה עסקית (לא למגורים) ומשלם את המס בהתאם.

ישנן מקרים שזה משתלם למשכיר וישנן מקרים שהם חייבים לדווח על זה כהכנסה מעסק. (לרוב לא). 

לגבי ניכוי המס במקור, יש לבדוק ניכוי מס במקור משכירות, אם הוא מדווח לפי הכנסות משכ"ד למגורים אז בהכרח שלא יהיה לו פטור ואז אם את רוצה להכיר את ההוצאה את נדרשת לנכות מס במקור של 35%.
במקרה שכזה, ניתן להפיק חשבונית עצמית.
ראיית חשבון >>
לצפיה ב-'לא ממש הבנתי'
לא ממש הבנתי
12/07/2018 | 10:40
1
9
סלח לי אבל אשמח אם תוכל להסביר את זה בשפה קצת יותר פשוטה,

אני עכשיו מכיi דוח למס הכנסה של שנת 2017,
האם אני יכול להכניס הוצאות של שכר דירה לדוח באופן מסויים או לא..?

סלח לי על הישירות, אבל זו הבעיה שלי כרגע, וגם אשמח להבין להבא שפוט הניסוח היה קצת גדול עליי
ראיית חשבון >>
לצפיה ב-'הוצאה מוכרת - שכר דירה '
הוצאה מוכרת - שכר דירה
( לעמוד שלי בתפוז )
12/07/2018 | 11:22
20
תעשה בגוגל "פטור מניכוי מס במקור"
יש לציין את הת.ז. של המשכיר
יש לבדוק האם יש לו פטור מניכוי מס במקור
לקבל אישור על כך למייל (מחלק התחתון)
אם באישור מצוין אישור על פטור מלא מניכוי מס במקור על דמי שכירות, אז בתיאום עם המשכיר (שהוא ידווח על זה כהכנסה פסיבית/מעסק- לא לפי פטור/10%) ניתן להכיר את זה כהוצאה.

אחרת, לא ניתן להכיר את דמי השכירות כהוצאה.
ראיית חשבון >>
לצפיה ב-'קודם כול '
קודם כול
12/07/2018 | 15:33
12
בחוזה השכירות כתוב . שהדירה תשמש רק למגורים . אז כבר אתה בבעייה 
2. הציטוט שהבתה כאן . מכוון לאדם שמשכיר דירה ונותן חשבונית על השכירו
אז מס המקור הוא מקסימום 35% אבל יש משכירים. שהולכים למס הכנסה . ומבקשים הקלה במס .
לי לא הייה פעם אישור מס במקור . אז מיכול חשבונית ניכו לי 35% מס . בעבודות אנטנהות צלחות לוויין. קבלנים . היום ש לי 4% ניכוי מס במקור מקווה שהיבנתה אכשו . 
ראיית חשבון >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
אורי עזרא הינו שותף בפירמת רואי חשבון "קופרברג, עזרא ושות'". המשרד עוסק במתן שרותי ייעוץ וליווי עסקים משולב הרעיון העסקי, בחינת אפשרויות פיתוח, קבלת א
עוד...

הודעות אחרונות

12:35 | 23.07.18 אנילאמאמין2
00:20 | 21.07.18 אורחים בפורום
22:28 | 19.07.18 חיים749
09:55 | 19.07.18 docmalik
15:41 | 18.07.18 אורחים בפורום
09:10 | 17.07.18 אורחים בפורום
21:04 | 16.07.18 אורחים בפורום
17:35 | 16.07.18 לא מכבד אשראי
09:58 | 12.07.18 MOSHMOSH80
08:57 | 12.07.18 EY555
15:06 | 10.07.18 אורחים בפורום
09:24 | 10.07.18 אורחים בפורום
19:48 | 09.07.18 אניואפסיעוד
17:43 | 09.07.18 אורחים בפורום
10:26 | 08.07.18 פרילנסר

חם בפורומים של תפוז

משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
משתפים בחוויות מהחופש וזוכים בפרס מהנה
משתפים בחוויות מהחופש...
משתפים בחוויה אישית ועוצמתית מהחופש הגדול וזוכים...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ