החזרי מס

החזרי מס

שלום!
בעלי ואני שכירים בשני מקומות שונים. רציתי לבקש החזרי מס עקב תשלום מס ביתר( הייתה לי משכורת מאוד גבוהה בחלק מהחודשים, אבל בשאר החודשים נמוכה הרבה יותר). אני מרוויחה משכורת גבוהה יותר מבעלי. יש לי יותר נקודות מס ממנו.
כשרציתי למלא טופס החזרי מס- ראיתי שצריך למלא את פרטי המשכורת של בעלי גם כן. האם אני לא יכולה לבקש החזרי מס כיחידה? האם אני חייבת להכניס את בעלי לדיווח לצורך החזרי מס?זה הרי עלול להקטין את החזר המס המחושב?

במס הכנסה

הבעל והאישה זה תיק אחד .מאחדים את הרווחים של שנכם. ומיזה משלמים מס
אין מה לעשות

אבל לכל אחד מאיתנו יש דרגת מס אחרת

בחישוב החודשי אף אחד לא מתאם בינינו את המיסים בהכנסות שלנו, אנחנו גם לא מחוייבים לדווח הכנסות, כי אנחנו שכירים. אם במהלך השנה חישובי המס שלנו נפרדים, למה שזה לא יהיה אותו דבר בחישוב של החזרי המס?
לא הבנתי את ההבדל.

יגיע מנהל הפורום

אולי יסביר יותר בהרחבה
יש פיתגם שאומר : הולכים לבקש דמיי ירושה . בסוף משלמים דמי קבורה
אני עצמאי . מדוח עלי ועל אישתי כאשר הייתה שכירה
אולי עדיף לעזוב את זה כך . מאשר לאחד תיקים .
מדרגות מס מישתנות לפי רמת הרווח . שלא שווב אצלכם
אבל שנכם ביחד מרויחים X כסף שמיזה משלמים מיסים .
ביגלל שאתם לא מדווחים . שלטונות המס. לא מחפשים אותכם
דעתי תרדי מיזה
ניראה מה יכתוב המנהל על עניין הזה

החזר מס

רשמת הרבה דברים שאינם נכונים.
אין הבדל בין מדרגות שלך ושל בעלך.
לא יחשבו את שניכם ביחד (אלא כל אחד בנפרד).
אם עבדת במקום אחד מינואר ועד דצמבר ומילאת טופס 101 בצורה תקינה (קיבלת נק' זיכוי באופן תקין) אין סיבה להחזר מס, גם אם המשכורות עלו וירדו ולא משנה מה.
אני גובה 20% מגובה ההחזר אם את רוצה עזרה מקצועית בנושא.

לפי מה שבדקתי בחישוב מס שנתי אני זכאית להחזר

קיבלתי מענק חד פעמי של 20,000 שח למשכורת בנוסף למשכורת הרגילה, ומזה הורידו מס בשיעור מירבי. אבל אם מחלקים את זה לפי מספר החודשים של השנה, יוצא שגבו לי מס ביתר ( פר חודש).לא ראיתי שעשו לי תיקוני מס בחודשים שאחרי המענק.
בכל מקרה השאלה שלי הייתה עקרונית- בגלל שאנחנו שנינו שכירים אז חישוב החזרי המס אמור להיות נפרד. מדוע אם כן אנחנו צריכים להגיש את הטפסים ביחד?

תשלחי מיכתב למס הכנסה

הם יענו לך תשובה מדוייקת
לפי דעתיע בעל ואישה הם תיק אחד . כניראה שהמחשב לא עלה על זה . ששנכם עובדים .
אני עוסק פטור .אישתי עוסק פטור . אני שולח דו"ח שנתי על הרווחים של שניינו . ומשלם מס מהרווחים של שננינו שהמחשב פלט
בהצלחה לך

למעלה