מהו אחוז דמי האבטלה שאינם משולמים ע"י בעל שליטה?

פרילנסר

New member
מהו אחוז דמי האבטלה שאינם משולמים ע"י בעל שליטה?

שלום רב,
למי שהוא בעל שליטה, אין את הביטוח על דמי אבטלה, ועל כן הוא משלם מעט פחות משכיר רגיל בחברה,
לפי חישוביי, המדובר הוא בערך ב- 0.25%, שאינם משולמים ע"י בעל השליטה, על משכורת של 13,000 ש"ח - אבל אני לא רואה את זה בשום מקום בטבלאות, או בפנייה לביטוח הלאומי עצמו (שם "מטיחים" בפני טבלאות ללא הבנה על מה אני מדבר ומה אני שואל...)

וזהו החישוב (שלי):
עד משכורת של 5944 ₪ (שכר מינימום) – פטור מדמי ביטוח אבטלה,
מ-5944 והלאה - 0.21% לעובד + 0.23% למעביד = 0.44% סה"כ,

אולי מישהו כאן יודע קצת יותר?
תודה.

פרילנסר

New member
האם כתוב איפשהו, שבפירוש זו הפחתה בגין "אי ביטוח דמי אבטלה"?

האם מצוינת בפירוש סיבת ההפרש הזה - בכתובים?
כי בלי כתובים אפשר לטעון שזו רק פרשנות,
&nbsp
ותודה על הטבלה וההפניה,

פרילנסר

New member
אספר לך,

כי אתה אדיב למשתתפים בפורום זה, ומפני שטרחת גם למעני,
&nbsp
אני המייסד והמנהל של שירות "חשבונית שכיר", עוד משנת 1992, והחברה שמספקת את השירות הזה כבר כבר רבע מאה, חצי יובל, 25 שנים היא חברה שעומדת מול המוסד לביטוח לאומי כל השנים האלה,
המוסד לבטל"א התייאש מלהתעמת עם החברה, ועתה הוא מתעמת עם עובדיה, ומנסה להעניש אותם על פעילותם איתנו.
&nbsp
אם יוצאים מנקודת ההנחה הסבירה, ששכיר לא משלם דמי בטל"א יותר מעצמאי (על אותו הסך לחישוב) על המוסד לדרוש מהשכיר (שאותו הפך לעצמאי בעל כורחו) - בשום אופן לא יותר ממה שהופרש והועבר עבורו כדמי בטל"א על ידי החברה שלנו, ואפילו פחות - כי החברה מעבירה תשלום עבור השכיר, ובו כלולים גם דמי ביטוח האבטלה שהוא מבוטח בו.
&nbsp
בא המוסד לבטל"א ובמעמד סגירת התיק שלו כשכיר, ובהעברתו של העובד לסטטוס של עצמאי (שלא על דעתו, אבל מי שואל אותו...) המוסד אמור לא לדרוש ממנו יותר ממה שהועבר למוסד ע"י החברה (על אותו סכום לחישוב דמי הבטל"א) - ואני טוען שהוא גם אמור לקבל החזר על ביטוח דמי האבטלה, הנמנעים ממנו בהיותו עובד עצמאי.
&nbsp
אם המוסד יוכל לטעון שההפרש של .0.44% הוא על משהו אחר מאשר דמי הביטוח עבור אבטלה - אני לא אוכל לטעון את הטענה שלי,
&nbsp
אגב, ההבדל בין החישוב לעצמאי עם תיק רשום, לשכיר הוא 1.67%, אבל אני לא רוצה ללכת עד שם - ומסתפק ב.-0.44% שהוא ההבדל בין שכיר לבעל שליטה,
&nbsp
אז אם ימצא מישהו, משהו כתוב (בכתובים ובמפורש) על זה שההבדל הזה הוא באמת רק על דמי ביטוח אבטלה - אולי אקח אותם לתביעה ייצוגית, כי הם הגזימו עם זה, לדעתי, :)
&nbsp
שמח אצלנו...
&nbsp
&nbsp

למעלה