עוסק פטור-קבלת מתנה כספית בהעברה בנקאית

osekpator

New member
עוסק פטור-קבלת מתנה כספית בהעברה בנקאית

שלום רב לכולם,
אני בלת עסק עצמאי פטור.
לאחרונה בגלל קשיים מסויימים חברה טובה החליטה לעזור לי ולהעביר לי במתנה כל חודש סכום שבין 1500-3000 ש"ח.
הסכום הועבר כמתנה ובהעברה בנקאית, ובפרטי ההעברה נכתב "חברת משפחה."
כמו כן מכרתי ציוד שלא קשור לעסק וגם תמורתו הועבר התשלום בהעברה בנקאית.
האם אני נדרשת להוציא קבלה ההעברות הללו?
מהי חובת הדיווח במקרה שכזה?
אודה על תשובתכם,
בתיה.

גם על מתנות משלמים מס

להוצי מיקרה בודד. חתונה בר מיצווה . יתתר המתנות משלמים מס
הלוואי שתהייה לי חברה כזו . מ ת נ ו ת איזה שאלה חיברת מעניין

idan207

New member
אל תבלבל בשכל

אין מס על מתנות בישראל.
&nbsp
לגבי הכסף.
האם העסק מתנהל בחשבון נפרד מהחשבון הפרטי?
האם סיפקת (אי פעם) שירות\ מוצר לחברה?
האם יש סיבה למס הכנסה לחשוד שמדובר בהכנסה ולא בעזרה הדדית?
האם זו מתנה מוחלטת או שזו "מתנה" זמנית, מהסוג שצריך להחזיר מתישהו?
האם יש לך תיעוד לציוד שנמכר ולשווי המכירה?
&nbsp
עבור אדם פרטי, כניסת כספים שכאלה, במיוחד כשאלו כספים שנשארים בתוך המערכת הבנקאית (כלומר, לא כסף שחור שמולבן) לא אמורים לעשות בעיות.
עם זאת, לעוסקים, מעצם העובדה שהם צריכים להגיש דוחות שנתיים, יש חשיפה גדולה יותר לערבוב בין המישור הפרטי לעסקי, ומכאן הסיכון מול רשות המיסים, ולכן הביטוי "סוף מעשה במחשבה תחילה" מקבל משנה חשיבות.
&nbsp
כן, עסק יכול להיות לא רווחי, זה לא עבירה על החוק.
כן, חברים ומשפחה יכולים לעזור הן לאדם והן לעסק, בין ע"י מתנה או הלוואה לזמן ארוך (רמז...)
כן, מותר לך למכור חפצים פרטיים (מטלטלין ע"פ הפפקודה), וזה לא הכנסה חייבת במס.
&nbsp
אבל, בבוא היום, אם וכאר מס הכנסה יקפיץ את התיק לביקורת, ותצטרכים לספק הסברים לגידול בהון העצמי, עלייך להיות מוכנה.
תשמרי מסמכי בנק.
תשמרי הודעות טקסט עם החברה (תדפיסי לPDF ותשמרי דיגיטלי)
תראי, אם וכאשר, שגם החזרת את הכסף.
הכל חשוב כדי להוכיח שהעזרה היתה פרטית ולא קשורה לעסק.
&nbsp
בשביל השקט הנפשי, אני מציע למצוא רו"ח\ יועץ מס שגם יעשה לך סדר בדברים וינחה אותך כיצד להגדיר את הפעולות הכספיות הללו.
&nbsp
&nbsp

בסוף אתה מסכם

שבבוא היום מס הכנסה ישאל מי זה נתן לך כסף ? כמו שכתבתי בהתחלה . חתונה /בר מיצווה . זה מתנה . הייתר זה הכנסה החייב במס . לא יעזור לך. התשובה הארוכה . פקידיי המס אוהבים לגלות דברים כאלה . הרי הם מחפשים בביקורת . איזה מעידה שגילו . לקבל קידום . כותב מניסיון בביקורת . שהייתה לי . הפקידה עשתה שמיניות באויר לגלות אייזה העלמה קטנה . לראות לבוס תפסתי אותו בהעלמה

idan207

New member
ממש לא

כל עצמאי (או חברה) יעבור מתישהו ביקורת. בממוצע זה עומד על אחת ל7 עד 10 שנים.
&nbsp
תפריד בין תקבול להכנסה.
לא כל תקבול הוא הכנסה (למשל, קבלת מתנה פרטית, קבלת הלוואה או מכירת המקרר הביתי בשוק היד 2), ולא כל הכנסה כרוכה בתקבול (למשל, עסקת ברטר או קיזוז בנטו).
&nbsp
מציע לך לקרוא שוב (בריכוז) את מה שכתבתי קודם.
&nbsp
בבוא היום, (אם) מס הכנסה יערוך ביקורת ויבקש הצהרת הון. אם היא תראה שההון גדל ביותר מההכנסות המוצהרות, היא תצטרך להסביר למה.
מס הכנסה, ובצדק, יכול לטעון שהמתנות הן בכלל הכנסה חייבת במס, והיא תצטרך להוכיח שלא.
איך?
התשובה בשאלות ששאלתי קודם.

תיראה חביבי

אני עצמאי מישנת 1969 כן 69 . מעולם לא הייתי שכיר . עברתי במס הכנסה את כול האפשריות . הוצאי לי שומות 03 לא שילמתי . הוציאו לי שומות 09 . שזה חריף ביותר לא עזר . מקווה שאתה מבין במיספרים האלה
פותח השירשור כותבת . חברה עוזרת לה ב3 אלף "כול חודש" . בשנה זה 36 אלף ש"ח הכנסה . חברות כאלה יש רק באגדות . מספיק שתמורת "המתנה" היא אומרת לה כול בוקר . את יפה יקערתי . זה מספיק שפקיד שומה יגיד זו הכנסה .
מס הכנסה לוקח מס ממתים ומחיים
אני עסקתי בשנות ה80 בכבלים פירטיים . לא חוקי . באה המישטרה החרימה את הציוד . מס הכנסה לא עניין אותו הוא רצה את חלקו ברווחים שלי . אפילו שהייתי בכלא 48 שעות . הפרשי הון זה דבר אחר .
מחר אני יעשה ניקיון אצל השכן כול שבוע . הוא יעריך את זה מאוד . ויתן לי מתנה בהעברה בנקאית3000 ש"ח . כול חודש . כי אני בחור טוב . עושה מיצווה .
כאלה שטויות שיכתוב גולש שיש לו ידע טאורתי מעט . עוד לא ניתקלטי
למתנות כאלה מס הכנסה קורא "העלמת הכנסות " גם את הבית שיש לי קיבלתי מתנה משכן טוב . אנשים מקבלים ירושות/מתנות. לא בצורה שפותח השירשור שואל

בשנות השישים

אנשים צעירים קנו בתים מכסף שחור . מס הכנסה שאל מאיפו הכסף ? אז הבחור הביא פתק מההורים נתתי לבן שלי 20 אלף לירות זה הייה כיסוי להון שחור
פקיד שומה קיבל את זה . הימים האלה עברו . פקיד שומה יחקור מי זו שנתנה ? תמורת מה נתנה . אני עסקתי בהתקנת צלחות לוויין . הייה לי מלאי גדול . פקיד שומה שם לב שאיין לי מחסן לא מצהיר על מחסן . ולא משלם שכירות . שאל אותי איך זה . זה הייה בביקורת ספרים . אנתי לו חבר נתן לי מחסן שאל מי זה . עניתי לו ביקש להישאר בעילום שם . הפקיד נידלק תפס העלמה בשחור . בסוף סיפרתי את האמת . שפלשתי למחסן גדול של ועד הבית . והוצא נגדי צו פינוי מבית הישפט
הראתי מיסמכים לפקיד שומה
איזה שטיות פותח השירשור כותבת. חברה נותנת לה מתנה 45 אלף ש,ח תנה כול שנה

idan207

New member
ניצחת

בלי להכיר את הנתונים, בלי לתת צ'אנס למה שהיא מספרת - ישר קבעת שהיא עבריינית מס מהסוג הכי גרוע.
עם קצת יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה, והכרה של החוק, אפשר להוכיח גם למס הכנסה שאתה לא משקר. .זה לא קשה ואפשרי בהחלט. אני מכיר לא מעט מקרים שהסתיימו הפוך משלך, כי בסופו שלך דבר במס הכנסה יושבים אנשים, וככאלה צריך לדבר איתם בהיגיון ולהראות נתונים אמינים. הם לא מניאקים או רוצים לדפוק אותך, אלא עושים את העבודה שלהם... בדיוק כמוך.
&nbsp
לפותחת השירשור, שוב, אני מציע פשוט שתפני לאיש מקצוע ואל תסתמכי על עצות אחיתופל באינטרנט, בטח לא בתחום שיכול ליצור לך בעיות פליליות.

הם לא מנייקים ?????????????

בשנת 2003 נערכה לי ביקורת ספרים . לשנים 99 02 . בשנת 02 סיכמו את ההכנסות . גילו אצלי מהספרים כי לא רשמתי הכנסות 40 אלף ש"ח בפקודת יומן. אני נותן חשבוניות מפנקס . וגם חשבוניות מהנהלת חשבונות ממוחשבת . אני מנהל לבד את ספריי . הייתי בהלם . אמרתי לפקידה אם נותנים לי כסף מזומן אני מכניס ישר לכיס ולא מוצאי חשבונית . כך שיש כאן טעות שלי . הפקידה הייתה עדיין בניסיון . והמפקח ישב איתה בחדר . ובדק איך היא בודקת . והיא הייתה מרוצה מהסיפתח
של אי רישום 40 אלף ש"ח . לא וויתרתי ישבנו עברנו על החשבויות עוד פעם . וגיליתי שהייה רישום כפול . שאני עשיתי . אחרי שראתה את הטעות שלי . נהייתה אדומה . הסתכלה עלי שהיפסידה הצלחה . בשנת 85 הייתה עוד פעם ביקורת . בתקופת הכבלים . פקיד אחד אמר תחתום לי על 15 אלף ש"ח תוספת הכנסות . לא היסכמתי . הוציאו לי 03 . הגשתי השגה . הפקיד השני גילה אי דיוקים יותר גדולים . וצדק . אז לו כבר חתמתי על 60 אלף הכנסה יותר כדולה .
אז הפקיד הראשון כול פעם היזכיר לי . לי לא חתמתה על 15 . לו חתמתה על 60 אלף . זה אכל אותו שהוא לא יכול להראות לבוס שהוצי מימני חתימה . והשני כן
בסוף לא שילמתי כלום למס הכנסה . זה הייה הכנסות ממהפעלת כבלים פרטיים .
אז הוציאו לי שומות 09 . הרופא רוצה שתהייה חולה.השוטר רוצה שתעבור באדום , הפקיד רוצה שתעלים . שהוא יגלה את זה
זה על קצה המזלג . החיים שלי עם מסהכנסה . מ69 כן 69 עד היום

היא לא מעלימה מס

היא חיברה סתם שאלה ללא היגיון . על מיקרה שלא הייה ולא ניברה
מתנות יש רק בהגדות . אני מכיר אשה שקיבלה בית יקר מאדם בודד שטיפלה בו . הייה לקוח שלי . ללא יורשים הייה ארירי . אז יש לה ניירות צוואה .
זו כותבת . העשקים שלי חלשים. אז חברה נותנת לי כול חודש 3 אלף ש"ח . סתם קשקשת ברשת

idan207

New member
אבל כתבתי לך כבר קודם שניצחת

לא היית צריך לתקצר את ההיסטוריה שלך מול המדינה.
&nbsp
אם אתה שואל אותי, הבעיה שלך התחילה כשהשתלטת על שטח ציבורי (עבריינות ברורה) ושלא לקחת איש מקצוע לטפל לך בבעיות מול הרשויות.
&nbsp
מעבר לכך, אין לי מה להוסיף לך, ומבחינתי הדיון איתך הסתיים.
&nbsp

איש מיקצוע ?

נכון הוא עובד חינם . כמו זו ששאלה שאלה . חברה נותנת לה 45K ש"ח מתנה
איש מיקצוע הייה לוקח לפחות 5000$ . הייה עורך דין שביקש בתביע של מת"ב נגדי
5000$ בסוף יצכתי את עצמי לבד . ועשינו תייקו . יש לי מיסמכים על כול הסיפורים שלי . מיעצל לעשות קישור חוץ מיזה

למעלה