תשלום מס ע"י ועד בית

תשלום מס ע"י ועד בית

ישנו בניין של כ100 דיירים שיש בו כ8 חדרים . שמושכרים . לרופאים. תיזמורת ועוד .
הכנסה לפחות של כ8 אלף ש"ח בחודש . שזה כמאה אלף ש"ח בשנה הכנסה לקופת הועד .
האים ועד הבית חייב ליפתוח תיק במס הכנסה מע"מ ולהצהיר על ההכנסה הזו . או שהועד מלכ"ר . ללא מטרת רווח. כי ההכנסות הם לטובת הבלוק .
מעניין הדבר . כי יש לי מחלוקת עם הדיירים .
האים יש סימוכן על העניין הזה . או פסק דין
תודה לעונים

שאלה

נוודא את העובדות:
בביניין יש 100 דירות מגורים + 8 חדרים שמושכרים ע"י וועד הבית למטרה של שימוש עסקי (רופאים, תזמורת ועוד).

אז ככה:
לעניין מע"מ- בין אם מדובר בעמותה ובין בחברה, יש חובה לשלם מע"מ!!! אלא אם כן ניתן אישור מפקיד מע"מ לפי טופס שלהלן:
https://taxes.gov.il/TaxesFormsList/maam36.pdf

לעניין מס הכנסה:
בהנחה ואת מאוגדים כ"מוסד ציבורי" (ראה פקודת מס הכנסה סעיף 9 (2).
אז אם מדובר במשהו זניח ביחס לפעילות של המלכ"ר אז בנסיבות מסוימות ניתן לא לשלם על ההכנסה הנ"ל מס הכנסה.
בהנחה ולא- יש חובה בתשלום מס, שהמס המינימלי הוא 31% (הכנסה שלא מיגיעה אישית).

תודה המנהל . אתה מפגין ידע רב

אין להם כלום . סתם כניראה השוכרים משלמים בשחור . או שהחוזה שכירות משמש כהוצאה . זה נימשך כך המון שנים . מעל 20 שנה .
יש לי מחלוקת לראתי עם ועד הבית . בקשר לאחד המחסנים. שאני בפנים כבר 36 שנים . ומאז לא שילמתי שכירות . אני דייר בבניין. אז חלק ברכוש המשותף שלי .

הבעיה שאתם לא עונים להגדרת "מוסד ציבור"- ראה הגדרה

"מוסד ציבורי" - חבר בני-אדם של שבעה לפחות שרוב חבריו אינם קרובים זה לזה, או הקדש שמרבית נאמניו אינם קרובים זה לזה, הקיימים ופועלים למטרה ציבורית ונכסיהם והכנסותיהם משמשים להשגת המטרה הציבורית בלבד, והם מגישים דין וחשבון שנתי לגבי נכסיהם, הכנסותיהם והוצאותיהם להנחת דעתו של פקיד השומה על פי תקנות שהתקין שר האוצר; לענין זה, "קרוב" - כמשמעותו בסעיף 76(ד);
"מטרה ציבורית" - מטרה שענינה דת, תרבות, חינוך, עידוד התיישבות, מדע, בריאות, סעד או ספורט וכן מטרה אחרת שאושרה על ידי שר האוצר כמטרה ציבורי

למעלה