מעבר מעוסק מורשה לחברה בע"מ

crisRobin

New member
מעבר מעוסק מורשה לחברה בע"מ

שלום לכם.
אני שומע מלא דעות מתי עוברים מעוסק מורשה לחברה בע"מ.
למה בעצם אני לא שומע דעה אחת? למה זה לא חד ערכי?
העניין הוא כזה.....
לפי מיטב הבנתי, כלל האצבע הוא מחזור. לעומת זאת, קיבלתי גם כמה דעות שאומרות שמחזור זה נחמד, אבל מה שחשוב זאת ההכנסה הפנויה.
המחזור שלי לא גדול (כ 300 אלף בשנה), אבל לעסק אין הוצעות ואני במקביל גם שכיר וכיוצא בזאת.... כמעט כל הרווח הוא הכנסה פנויה. ללא שימוש.
זה אומר שאני משלם את המס המקסימלי והכסף יושב בחשבון אצלי (לאחר מיסים) ולא בצד של החברה (לפנ תשלום המיסים)..
מה בעצם ההבדל?
אם הכסף נשאר בחברה.... מה אני יכול לעשות איתו (חוץ מדיבדנדים)?
מה אני מפספס פה (וברור לי שאני מפספס)

במישור המיסוי- מעבר מעוסק מורשה לחברה בע"מ

אז ככה, המחזור הוא לא משנה (במקרה שלך בטח ובטח).
הרווח (הכנסות פחות הוצאות) זה הענין.
אצל אדם- חישוב המס נעשה לפי מדרגות המס, כאשר מחברים את הברוטו מהמשכורת + הרווח מהעסק = ולפי הסכום שיוצא אתה משלם את המס.
בדומה לכך גם בביטוח לאומי (רק שביטוח לאומי יש 2 מדרגות בסך הכל).

בחברה- היא גוף משפטי אחר (תדמין שהולדת בן אדם ורטואלי) ולכן ניתן לעשות לך משכורות שזה הכנסה באישי (אצלך) והוצאה בחברה. הרווח בחברה ממוסה במס חברות השנה 23%. והרווח שנשאר (77%) נשאר בחזקת החברה (כך מידי שנה). עם העודפים הללו ניתן לרכוש נדל"ן, עסקים נוספים וכו'.

זה אחד מהיתרונות העיקריים שיש לחברה על פני יחיד, שביחיד מ- 240 אלף רווח בשנה (ברוטו במשכורת וכן רווח מהעסק ביחד) זה לא משתלם מאחר ומשלמים כמחצית מיסים (מס הכנסה + ביטוח לאומי).

אציין כי ה- 77% הנותר שצינתי לעיל, הוא לא שלך אלא של החברה. אם תרצה הרווח הנ"ל יהיה שלך, תצטרך להכריז דיבידנד שעליו תשלם מס של 30% מתוך 77%. שזה משאיר אותך עם 53.9% נטו שזה יותר מחצי שזה המקביל של זה כעצמאי (עוסק מורשה).

אומנם החיסרון הוא תשלום גבוהה יותר עבור הנה"ח ודוח שנתי אך הסדר שיש בחברה (בעצם ניהול הנהלת חשבונות כפולה) הוא אדיר.

מעבר לנושא המיסוי יש את ההגנה המשפטית.

מהו השכר הברוטו שלך?
כמה זמן אתה חושב שזה ימשך? (הכנסות מהעסק + השכר)

למעלה