חוזה במקום חשבונית עסקה

זה פורום לשאלות

אמייתיות . ולא לשאלות ללא היגיון

יש לו רואה חשבון . ושואל כאן שאלה טיפשית

arnon39

New member
תודה חזי

אני תוהה אם בפורום השפה עברית היו עונים לו בסבלנות...

arnon39

New member
חוזה במקום חשבונית עסקה

שלום,
אני עוסק מורשה ונותן שירותי פרסום עבור עסקים אחרים.
התמורה שלי מהלקוחות לא ידועה מראש ומתבררת בסוף כל חודש לפי פרמטרים של ביצועים.
אני מבין לפי מה שאני קורא כאן, שיש חובה של הוצאת חשבונית עסקה כדרישת תשלום.
רואה החשבון שלי ייעץ לי לנסח חוזה למתן שירות מול הלקוחות, על מנת להקל ולהמנע מהוצאת חשבונית עסקה עבור כל הלקוחות מידי כל חודש.
בחוזה רשום מה טיב השירות ושבסיום כל חודש יתבררו הביצועים ומהם ייגזר התשלום.
האם אכן חוזה למתן שירות יכול לבוא במקום חשבונית עסקה?

יש לך רואה חשבון

שזה המילה אחרונה שלו מול מס הכנסה . לפי השאלה שלך אין לך כלום. כי רואה חשבון בעסק זה כמו מלך שיודע הכול
סתם תשובה ללא היגיון. מה הקשר בין חשבונית עיסקה לבין חוזה
והתשובה שלו לא מספק? אתה רוצה חותמת לאישור

חשבונית עסקה

בתור עוסק מורשה אתה יכול להוציא חשבונית מס במקום חשבונית עסקה.
רק שמכיוון שמותר לרוב העוסקים לעבוד בשיטת מזומן, אנחנו לא רוצים להוציא חשבונית מס לפני קבלת התשלום, ואז נשאלת השאלה מה מוציאים ללקוח בתור דרישת תשלום.
&nbsp
בשלב הזה חשבונית עסקה התגלתה ככלי מועיל שיכול לשמש בתור דרישת תשלום. ברוב תוכנות הנהלת החשבונות מאוד פשוט להמיר חשבונית עסקה לחשבונית מס/קבלה עם קבלת התשלום, וזה נוח גם לבעל העסק.
&nbsp
אם אתה לא רוצה להוציא חשבונית עסקה בתור דרישת תשלום, אתה יכול לשלוח "סתם" מכתב רגיל. ואם הלקוחות שלך משלמים על בסיס חוזה בלי שאתה מוציא להם דרישת תשלום תקופתית נפרדת - אשריך. הרווחת.
&nbsp
אגב, ניסוח חוזה מול הלקוחות זה דבר מומלץ בכל מקרה (ממש חובה), בלי קשר לחשבונית כזאת או אחרת.

חשבונית עסקה

במידה ומדובר בריטינר קבוע מראש אינני רואה הגיון בהפקת חשבונית עסקה, אלא אם כן יש אפשרות בהפקה אוטומטית.
אם אין סכום קבוע, הרי שצריך מסמך כלשהו מטעמך שבא ומסדיר את ההתקשרות ולכן הכלי הזה בא לתעד ולארגן את הנושא.

arnon39

New member
הזמנת עבודה

שלום אורי,
תודה רבה על התגובה.

אני מבין שיש חובה להוציא מסמך "הזמנת עבודה" ברגע שסוכמה עסקה.
האם חוזה יכול להחליף הזמנת עבודה כאשר מדובר בלקוח קבוע?

אנסה לסכם את הנושא

מטרת חשבונית העסקה היא (בדומה לתעודת משלוח) שתהיה עוד דרך להצליב מידע על העוסק לצורך בדיקה שאכן הכל מדווח.
בביקורת ניהול ספרים (שזה מה שחשוב לך) הרבה פעמים מסתפקים בדברים חלופיים כגון הסכמים עם לקוחות, ניהול יומן שאינו בדיוק עונה להגדרת "ספר הזמנות" וכו'.
לכן, רוב הסיכוים שההסכם הנ"ל יעזור לך בביקורת.

דרור ים

New member
לדעתי דרוש לך חוזה

לדעתי יש כאן בלבול עיסקי.
התפקיד של החוזה הוא להסדיר את ההתקשרות עם הלקוחות.
לדעתי רצוי שתנסח חוזה מתאים להקשרות ותחתים את הלקוחות שלך על החוזה. החוזה צריך להסדיר עניינים שונים כגון:
מה המחויבות שלך ללקוחות, מה העלויות ללקוח, כיצד הן תחושבנה, תנאי התשלום, מה המחויבות של הלקוח (להעביר לך חומרים, לענות בזמן, להגיב על הצעות שלך וכו'), מה יהווה הפרה של החוזה (לדוגמה: לקוח לא משלם לך ואתה מפסיק לעבוד, הוא דורש שתמשיך בפעילות אחרת יגרמו לו הפסדים -- האם אתה יכול להפסיק ללא הסכמה שלו? לא תמיד), וכו'.
כתוב בו כל מה שלפי דעתך יכול להיות בסיס לאי הבנה, או לוויכוח עם הלקוח.

החשבונית (או החשבונית עסקה) היא דרישה לתשלום (והיא לא חוזה). היא מתבססת על החוזה ועל העבודה שבצעת.

אתה יכול לשלוח חשבונית ואז לחכות לתשלום ולהפיק קבלה לאחר שתקבל אותו, או שאתה יכול להפיק חש/עסקה (ואז לא תצטרך לשלם את המע"מ), ולהפיק חש/קבלה כשתקבל את התשלום.

הערה:
חשבון עסקה הוא מסמך ששולחים רואי חשבון ועורכי דין. הוא גם כן מהווה דרישת תשלום אבל אין חובה למספר אותו, או להפיק אותו מפנקס כרוך וכו'.

דרור

למעלה