מיסים על עסקה אקראית

ניר73

New member
תודה שהתייחסת.כמה משלמים? אולי לא יהיה כדאי

לי לעבוד על העסקה ולוותר על המאמץ הקשה גם ככה.
לדוגמא אם העמלה שלי 18,000 אלף ש"ח מצד אחד.שני אחוז פלוס המע"מ.
כמה משלמים למס הכנסה ולביטוח לאומי? אני יודע שהמע"מ הוא 17 אחוז מהעסקה.
תודה.

טעות

בנושא מעמ- הוא מתווך מקרקעין ואינו יכול להרשם כעוסק פטור ולכן הוא חייב במעמ.
בנושא מס הכנסה- היום הוא שכיר, אם הוא משתכר חצי מליון בשנה, אז מס הכנסה לא יהיה אפס אלא כמעט חצי.
ביטוח לאומי גם כן לא מעט, מאחר ואם הוא משתכר יותר מ 5,900 הוא במדרגה השנייה (17.8%). יתכן והוא יוכל לטעון שהוא עצמאי שאינו עונה להגדרה, לא תמיד ניתן במתכונת הזאת....

ניר73

New member
בוקר טוב ותודה לכם על התשובות.

תודה לשניכם על התגובות.
לרואה החשבון המכובד.אני לא עובד כרגע.לא כמתווך ולא כשכיר ולא כעצמי.מסיבות אישיות.אני משלם ביטוח לאומי כל חודש כאחד שנחשב לא עובד.לכן השאלות שלי.
אין לי שום תקרת שכר.
אז קרצא צודק?
שוב תודה רבה לכם.

תשובה

לענין מס הכנסה - כן, תושב ישראל יש לו נקודות זיכוי ולכן כשהוא מרוויח עד כ- 50 אלף בשנה לא נדרש לשלם מס (רווח הכוונה לברוטו כשכיר + רווח מעצמאי).
לענין מע"מ- בין אם עסקאת אקראי לבין אם זה עוסק מורשה תהיה חייב לשלם מע"מ, לא ניתן להיות עוסק פטור בתחום שלך.
ביטוח לאומי- המינימום של עצמאי הוא כ 2,300 ש"ח הכנסה בממוצע לחודש, שזה יוצא פחות או יותר באותו הסכום של "לא עובד".

ניר73

New member
מיסים על עסקה אקראית

בוקר טוב.

אני מתווך לשעבר שסגר את התיקים במס הכנסה מע"מ וביטוח לאומי עקב חוסר הצלחה.
אני כרגע לא עובד כלל מסיבות אישיות,אבל כן מתכוון לשלם על הרשיון לשנה זו.
כשסגרתי את התיק במע"מ המליצו לכשתגיע עסקה שטרם התבשלה לגשת אליהם עם הפרטים של העסקה ולהצהיר על עסקה אקראית.לא הכרתי את המושג הזה עד אז.
הבנתי שאני צריך לשלם מע"מ על העסקה.השאלה שלי אליכם בבקשה אם מס הכנסה גם משלמים וכמה.וביטוח לאומי גם משלמים?
כל הבהרה והסבר יעזרו.
מקווה שהייתי ברור.
רב תודות למשיבים.

למה לשלם מע"מ ?

עוסק מורשה גובה מע"מ מהלקוח . ומעביר למע"מ
אישתי עוסק פטור היא גובה 60 ש"ח לשעת עבודה
אים היא תעבור את ה100K( שלא ניראה לי ) . היא תידרוש . 60 ש"ח . + מע"מ
ואת המע"מ תעביר למדינה .

ניר73

New member
תודה לכם שוב.תודה אורי.תודה טכנאי קרמר

לכשתסיים העסקה והתשלומים אני מתכוון להוציא לשני הצדדים חשבוניות כחוק.
אז אגש למשרדי מע"מ מס הכנסה וביטוח לאומי והציג להם את החשבוניות בתקווה שלא יגבו ממני מס הכנסה וביטוח לאומי כפי שראיתי בתשובות.
שוב תודה למשיבים.

לא מפיקים חשבונית

בעסקת אקראי ממלאים טופס במעמ והוא מהווה חשבונית מס לכל דבר וענין.

ניר73

New member
ראיתי שיש תגובה אז חזרתי.אורי צודק כמובן

זה מה שאמרה לי בזמנו המנהלת במע"מ.לגשת אליהם עם הפרטים של העסקה,פרטי הדירה ופרטי הקונים ומוכרים לדעתי,היא לא פירטה,ולמלא טופס אצלם ואז לגשת למס הכנסה.
לא יודע מה קורה שם.מן הסתם גם לגשת לביטוח לאומי וגם שם אני לא יודע מה קורה.
מקווה לקבל הנחיות ברורות על מנת להימנע ממה שאני לא רוצה.

לפי דעתי . אני עושה כך

מיתקשר למע"מ ושואל . עשיתי כמה פעמים . בקשר פתיחת תיק לאישתי .וגם כאשר עברתי מעוסק מורשה לפטור . מה הכנסה תיצתרך לדווח על הרווח . גם אפשר להיתקשר ולקבל הנחיות. בביטוח לאומי יש מס' טלפון המתחיל ב "* " לשאלות מהסוג הזה . היום שיחות הטלפון חינם. אז תיתקשר . באתר ביטוח לאומי

אם זו חשבונית מס

תוסיף מע"מ לעיסקה . השאלה מה סוכם עם הקונה . שהתיווך כולל מע"מ .או + מע"מ

למעלה