תשלום בגין תביעה משפטית

usafun

New member
אכן לא שייך לדוח שנתי.

טעות שלי בניסוח השאלה.
יותר מתעניין אם הנתבע יוכל לרשום ההוצאה כמוכרת או לא.

usafun

New member
תשלום בגין תביעה משפטית

אם חברה בע"מ מפסידה במשפט וצריכה לשלם את דמי התביעה - האם סכומים אלו מוכרים במס וניתנים לשילוב בדוח השנתי של החברה?

usafun

New member
אני אחדד

התביעה היא שלי היא במסגרת בימ"ש לתביעות קטנות נגד חברה בע"מ שהעבירות שלה הן הפרות של הוראות צרכניות.
קראתי קצת באינטרנט על תשלום דמי תביעה בגין עבירות פליליות שלא מוכר במס.
השאלה היא האם עבירה על הוראות צרכניות נחשב עבירה פלילית?
בימ"ש קבע שהתיק מתאים לניהול בגישור ואם תשובך חיובית גם לאחר ההבהרה שלי, אז יהיה ל יותר קל לנהל את הליך הפשרה בגישור מצידי.

תביעה בבית משפט

אכן אתה צודק, לא כל פסיקה היא פלילית ויתכן מאוד כי מדובר בהוצאה מוכרת.
יש כאן הרבה דברים לא ברורים שעדיף לסוגר אותם בשיחה טלפונית, לרבות מה הקשר בינך לבין חברה שלך ?
צריך להבין את מכלול הנסיבות על מנת לעזור לך בנושא, דבר איתי מחר.

usafun

New member
לא רוצה להטריד אותך לחינם, אז אתאר בקצרה:

חברה שבה הרכבתי מחשב לקחה לי כסף על בדיקת מחשב למרות שהרכיב התקול היה באחריות. לטענתה, בתקנות שלה רשום שמותר לה לעשות כך... (טוב שלא רשום בתקנות שלהם שהלקוח מחוייב גם לרקוד רומבה כשהוא מכניס מחשב למעבדה..).
הגשתי תלונה למועצה לצרכנות שקבעה שחיוב עבור הבדיקה זו הפרה צרכנית וגם החליטו שזמן התיקון חרג מההוראות הצרכניות.
המועצה לצרכנות היא זו שניסחה כתב תביעה.
האם ההפרות הנ"ל הן פליליות? שאז דמי התביעה לא מוכרים.

הוצאה מוכרת

במידה ויש לך עסק ובמידה והמחשב שימש את העסק אזי כל ההכנסות וההוצאות שנוצרו עקב הבעיה יוכרו כהוצאה.
יש לך ליווי חשבונאי?
מי מכין לך דוח שנתי?

usafun

New member
לא ירדת לסוף דעתי..

אני אדם פרטי.
אני תבעתי חברה שהרכיבה לי מחשב.
אחד הרכיבים היה תקול. הרכיב באחריות.
הכנסתי למעבדה כדי לבדוק ולוודא שיש תקלה ולהחליף הרכיב.
החברה לקחה כסף על הבדיקה.
לדעתי לא צריכים לקחת כסף, שהרי הרכיב באחריות (לכל היותר יכלו להגיד שאם התקלה תהיה ברכיב שבו אין אחריות, אז ייקחו כסף, אבל לקחו כסף מנדטורית (מתוקף התקנון שלהם).
גם המועצה לצרכנות חושבת שאסור היה להם לקחת כסף ועו"ד מטעם המועצה ניסח לי כתבה תביעה.
האם יותר ברור?

למעלה