שאלה על מיסוי העברת ניירות ערך

שאלה בפורום אחר

בפורום האחר יש דיי עונים ושאלות ותשובות.
אם הנושא עדין לא ברור, תשאל פה ואענה לך.

moco10

New member
חחח, מה שקובע זה מספר התשובות?

אם תקרא תראה שרק הראשון ענה לשאלה והאחרים כבר התעלמו מהכתוב ורק נתנו את ה"ידע האישי" שלהם שהיה גם הידע האישי שלי , עד אז.

בוא אנסח את השאלה אחרת, כי היא השתנתה.
איפה, בתקווה שבאינטרנט, אפשר לראות את התקנות החדשות בכתב?
שאלת בונוס - מה היה המניע בשינוי התקנות? זה בעצם תקנה שמבחינה מעשית "אוסרת" (עושה את זה לבלתי סביר בעליל) על העברת ניירות ערך.

שינוי תקנות

לא ידוע לי על שינוי התקנות/פקודה בנושא.
יחד עם זאת, אסביר את הנושא:
אם חברה רכשה ב- 100 מניות ומכרה ב- 120 לבעל המניות.
מס רווח הון בחברה יהיה 20 ש"ח.
ובדד בבד, בעל המניות יצטרך להזרים 120 ש"ח לחברה, אחרת הוא יהיה ביתרת חובה. (אשר על בעל המניות יהיה להכריז דיבידנד או משכורת בכדי לסגור את יתרת החובה).

moco10

New member
לא מדובר ספציפית בתשלום דיבידנדים על ידי חברה לבעליה

למרות שזה אכן המקרה שהעלה את כל העיניין.
מדובר בהעברת ני"ע לחשבון אחר בבעלות שונה. זה יכול להיות דיבידנדים לבעלי חברה, אך זה יכול להיות גם העברה בין שני אנשים פרטיים (או בין שתי חברות).

יש כאן מישהו שעובד בבנק?
לי זה נודע מפקיד הבנק. גם את הרו"ח שלי זה הפתיע (בדיוק כמו אותי), אז הוא בירר בבנק שלו .

מה שבאמת אני מחפש ולא מוצא זה איזו שהיא התיחסות לכך במסמך (שאפשר לראות באינטרנט). אני גם לא מוצא מסמך באינטרנט לגבי התקנה הקודמת, שבה העברת ני"ע הייתה ממוסה כאילו הנייר נמכר (אלא אם כן הבעלות על שני החשבונות הייתה זהה).

הפנייה מהבנק

לא הבנתי למה כולם צריכים להשתגע בגלל הבנק שלך.
אם פקיד פלוני אמר לך שהמס הוא על כל הסכום לרבות הקרן, שיבסס את זה על סמך חוק/פקודה/תקנה...
אשמח לעדכון בהתפתחות של הנושא.

moco10

New member
להשתגע? איך הגעת לזה?

מדובר במידע שהוצלב בבנק נוסף, ואשר הפתיע אותי ואת כל מי ששמע את זה.
מעניין אותי למצוא עוד מידע, כמו מדוע זה הוחלט ומתי.

אני שואל בתקווה שאולי איזה קורא ידע. בשביל זה יש פורומים. אם אין לך מידע נוסף אז אין, לא חייבים לענות.
הדבר האחרון שאני רוצה זה לערער את שפיותך....

לא להשתגע במובן הזה...

הכוונה שלי היתה שאתה מתפעל את הקו"ח שלך, אותי, שני פורומים בגלל שאיזה פקיד אמר משהו, לא יותר פשוט לשאול אותו על סמך מה טענתו?!...

moco10

New member
נו, מה לא ברור?

טענתו היא הנוהל בבנק. הוא לא יכול לתת לי קישור לכך והוא לא יכול לתת לי הסבר מתי ולמה התקבלה ההחלטה במדינה. אני מחפש מידע ציבורי.

ומה זה אני מתפעל? פורומים ציבוריים נועדו לשאילת שאלות, מי שיכול לענות עונה ומי שלא יכול פשוט לא מגיב.
ברור לי שאין לך את המידע אבל אתה מתעקש להסביר לי שהשאלה שלי לא במקום.
די הזוי שמנהל פורום בתחום שדי רלוונטי לשאלה מתפלא למה מישהו שואל שאלה פה.
לגיטימי לחלוטין לא לענות או לענות ב"לא יודע".

למעלה