עוסק מורשה אל מול חברה בע"מ- מה המשמעויות?

quick155

New member
תודה על התגובה

אנסה לדבר איתם ולשמוע מה דעתם.
ברור לי שהם רוצים להגן על עצמם מפני תביעות עתידיות אפשריות.
וכמו שאמרת ניתן לפתור את זה בחוזה חתום שבו אני מסיר מעליהם כל אחריות לגבי יחסי עובד מעביד.
לי כמובן אין כונה לעשות להם איזה תרגיל מהסוג הזה.

השאלה היא עד כמה הם יהיו מוכנים לגלות גמישות. לעיתים בחברות גדולות המושג גמישות הולך לאיבוד בתוך סבך הנהלים והמנהלים...

quick155

New member
עוסק מורשה אל מול חברה בע"מ- מה המשמעויות?

אני עובד במשרד ממשלתי דרך חברה שזכתה במכרז.
את תלוש השכר אני מקבל מהחברה שנקרא לה X.
לאור זאת שהם גוזרים עלי רווחים נאים ולא מעוניינים לשפר את שכרי. בגיבוי המנהל מהמשרד הממשלתי יש לי אפשרות להפוך לעצמאי- עוסק מורשה.
עדיין יהיה עלי לעבוד בחברה הממשלתית דרך חברה X שכן בגלל תנאי מכרז איני יכול לעבוד ישירות מול החברה הממשלתית.
כמובן שבמקרה שכזה כל ההוצאות יהיו עלי (רכב, טלפון, הפרשות סוציאליות, חופשות, מחלה וכד').
חברה X רק תוציא לי תלוש שכר אחרי שהיא גוזרת עמלה ולמעשה אני מתנהל מולה כמו יועץ חיצוני עצמאי.

אני חשבתי שאני הולך לכיוון של עצמאי - עוסק מורשה ועשיתי את הבדיקות והחישובים לפי זה.
אלא שפתאום החברה X הודיעה שעלי להיות חברה בע"מ כדי לעבוד מולם.
הם טענו שזה כדי להגן עליהם מיחסי עובד מעביד, שלא אדרוש אח"כ לקבל תנאים כאילו שאני עובד חברה.
לי יש תחושה שהם מנסים להקשות עלי את המהלך ורוצים שאמשיך ואשאר שכיר.

השכר המוצע החודשי לאחר קיזוז 7% אותו חברה X יהיה לי כ- 26 אש"ח ברוטו.
לאחר קיזוז כל ההוצאות, תשלום מס, ביטוחים, הוצאות רכב, דלק וכד' אני אמור לעמוד על שכר נטו של כ- 12.5-13.5 אש"ח בממוצע כל חודש.
האם לסכומים כאלה יש משמעות שונה בעודי חברה בע"מ לעומת עצמאי - עוסק מורשה מבחינת מיסים גבוהים והוצאות ניהול גבוהות יותר?

תודה

חפש בגוגל

יחסי עובד מעביד

כי שמעתי פעם . שגם עוסק מורשה . שעובד הרבה זמן במקום מסויים .
יש יחסי עובד מעביד . לא ליסמוך על תשובה כאן ב2 שורות

דרור ים

New member
העלויות של ניהול חברה

העלויות של פעילות בחברה בע"מ הן גבוהות יותר מאשר פעילות כעוסק מורשה.
אגרת חברות -- למעלה מ-1000 ש"ח בשנה.
הנהלת חשבונות -- יקרה יותר.

אני לא יודע לענות על ההיבט המיסויי, אבל נראה לי שהוא זהה כי אתה תמשוך את כל ההכנסה כמשכורת ולא כדיבידנד.

אפשר לפתור את החשש מיחסי עובד-מעביד על-ידי חתימה על הסכם מתאים שבו תתחייב לפצות את החברה שמעסיקה אותך בכל סכום שיקבע על-ידי בית משפט כתשלומים סוציאלים.
בעבר העסקתי ע"מ וזה היה אחד הסעיפים בחוזה שחתמנו.

בהצלחה,
דרור מכספית

למעלה