שאלות על הנה"ח לחברה חדשה

orimarketing

New member
שאלות על הנה"ח לחברה חדשה

שלום,
לאחר 10 שנים כעצמאי הגיע הזמן לרשום חברה. רואה החשבון שלי דורש ממני 1500 ש"ח להנה"ח ומשכורות (כיום אני עובד לבד, אמור לקחת עובד במהלך השנה הקרובה), ולא כולל ביקורת.
המחזור השנתי הוא כ 550,000 ש"ח.
אשמח אם תוכלו לעזור לי כאן עם קצת מידע:
1. ביקורת - כמה פעמים בשנה נדרשת ביקורת, מי מבצע אותה וכמה זה אמור לעלות?
2. האם המחיר שנדרש הוא סביר? לי הוא נראה מעט גבוה, במיוחד בהתחשב שאותו רואה חשבון הוא גם עורך הדין שלי ומקבל ממני עבודות בשוטף. בנוסף הפעילות היא באיזור פרדס חנה-כרכור, כך שזה לא אמור להיות לפי המחירים של ת"א. נחזור, אם כן לשאלה המקורית, האם זה לא קצת גבוה? האם אוכל למצוא רואה חשבון טוב באיזור שלי שיתן מענה במחיר יותר זול?

תודה רבה מראש

דרור ים

New member
ניתוח עלויות

הנה עלויות שמוכרות לו:
כ-5,000 ש"ח לדו"ח שנתי. בדרך כלל הוא נכלל בעלות החודשית שאתה משלם עבור הנהלת החשבונות.
כ-30-50 ש"ח לחודש לכל תלוש משכורת.
כלומר העלות של הנהלת החשבונות היא 18,000 ש"ח - 5,000 - 600 = 12,400 ש"ח. כלומר: כ-1,000 ש"ח לחודש.

אני אשאיר לרו"ח חברי הפורום לחוות את דעתם.

דרור ים

New member
ביקורת?

בחברה קטנה לא מבצעים ממש ביקורת. רואה החשבון עובר על הנתונים לקראת הדוח השנתי והיא חלק ממנו וזהו. מבצעים זאת פעם אחת בשנה.

orimarketing

New member
סוג הפעילות

החברה עוסקת בשיווק דיגיטלי (באינטרנט) לעסקים (בניית אתרים, קמפיינים וכו') וכן שיווק מוצרים שונים באינטרנט.
לא הבנתי כיצד העלות של הנהלת החשבונות תלויה באופי הפעילות שלי.
דבר נוסף שאינו ברור לי זה הביקורת - מי מבקש לערוך את הביקורת - האם זה רשויות המס שדורשות זאת או רואה החשבון ביוזמתו כחלק מחובותיו? האם חברה עם מחזור של 550K תידרש לבצע ביקורת? אם כן, האם הגוף שמבצע את הביקורת זה אותו רואה חשבון שעובד איתנו קבוע או שמדובר ברוח"ש חיצוני?

קיצר - אשמח לקצת הבהרות נוספות...
תודה :)

יש ענפים שנדרשים להנהלת חשבונות דיווחים וביקרת מקיפה יותר

והכל בהתאם לדרישות החוק ותוך עמידה בתנאיו

מחיר הנה"ח כפולה לחברה

שלום , אין מחיר מקובע . אבל בהחלט אתה יכול להגיע למצב שברמת המחזור השנתי שלך , אין חובת הגשת דוח מקוון למע"מ, ודיווח למ"ה ניכויים , אפשר להגיע למחיר של עד 1,500 לחודש כולל המאזן , אם תרצה טלפון של רו"ח קולגה בפרדס חנה-כרכור , צור עימי קשר דרך דף יצירת קשר ואפנה אותך אליו, בהצלחה

מחיר הנח"ש לחברה

יש לי משרד גם בחדרה ,וגם בתל אביב
ואשמח לתת לך הצעת מחיר
רו"ח מאור ברגר 050-4445550 ( מנהל הפורום הקודם )

דוח מבוקר

כל חברה בישראל מחויבת להגיש דוח שנתי מבוקר על ידי רואה חשבון. הדוח מוגש לרשות המיסים.
מטרת הביקורת היא לוודא שהנתונים שהחברה מציגה בדוחות השנתיים שלה הם אמינים, שיש הסברים הגיוניים מאחורי המספרים, הערכות והפעולות שמובאות בדוחות, ובאופן כללי שהדוחות משקפים באופן נאות את מצבה הכספי של החברה.
&nbsp
באופן עקרוני, רצוי שרואה החשבון המבקר לא יהיה אותו רואה חשבון שהחברה נעזרת בו לפעילות השוטפת, על מנת לשמור על עצמאות ואוביקטיביות של הביקורת. אולם בחברות פרטיות קטנות לא תמיד מקפידים על ההפרדה הזאת.
&nbsp

דרור ים

New member
בהיקף כזה וגם בגדולים ממנו אין ממש ביקורת

רו"ח יבצע את הביקורת במהלך הכנת הדוח השנתי.
מניסיון החיים שלי לא מבצעים שום ביקורת ובודאי שלא מזמינים רו"ח נוסף. מה שכן, רו"ח יאמר לך אם נראה לו שיש חריגה מושכת את העין בדו"ח ויציע לך לתקן אותה.

לדוגמה, אם יש לך רכב אחד בחברה (הכוונה לרכב הפרטי שלך), אתה גר ומוכר באיזור העסק, והוצאות הדלק לחודש הן 20,000 ש"ח אז זה נראה חשוד והוא יציע לך לדרוש רק 1,000 ש"ח בחודש.זו בערך רמת הביקורת.

למעלה