לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1579215,792 עוקבים אודות עסקים

פורום ישראלים באוסטרליה ונ"ז

כאן תוכלו לפגוש ישראלים שחיים באוסטרליה ובניו זילנד. אתם מוזמנים לשאול שאלות, ליצור קשרים ולהעלות הודעות מעניינות. זכרו שהפורום הוא סך כל חלקיו; אתם אלה ש"עושים" את המקום ויוצרים את האוירה. אתם מוזמנים להצטרף לחגיגה.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום ישראלים באוסטרליה ונ"ז

כאן תוכלו לפגוש ישראלים שחיים באוסטרליה ובניו זילנד. אתם מוזמנים לשאול שאלות, ליצור קשרים ולהעלות הודעות מעניינות. זכרו שהפורום הוא סך כל חלקיו; אתם אלה ש"עושים" את המקום ויוצרים את האוירה. אתם מוזמנים להצטרף לחגיגה.
x
הודעה מהנהלת הפורום
הפורום הזה הוא בית לישראלים שחיים באוסטרליה, ניו זילנד והסביבה, או לאנשים שמתעניינים בחיים שם.    
שאלות בנושא הגירה יתקבלו בברכה, אבל לפני ששואלים כדאי לבדוק את ערכת המידע למהגר המתחיל שהכנו עבורכם.  
הפורום ומנהליו עושים ככל הניתן כדי לאפשר חופש ביטוי ודיון מעניין בגבולות נהלי ״תפוז״, ההיגיון הבריא, המוסר האבסולוטי והכלכלה הקיינסיאנית. 
הודעות המכילות תוכן גזעני, פרסומות או אאוטינג של משתמשים יימחקו. 

הערות, תגובות והצעות למנהלים - בכל נושאי ניהול הפורום נא להפנות אלינו במסרים.

קצת על איך עובד פורום בתפוז:
בדף הפעיל יש מקום ל-15 הודעות ראשיות (הודעה ראשית היא זו שמסומנת עם נקודה כתומה). להודעה ראשית יכולות להיות מאות הודעות תגובה (ההודעות שמקושרות להודעה הראשית ומסומנות בנקודה כחולה). הודעה ראשית מס׳ 16 תדחוק את ההודעה שבתחתית העמוד לעמוד הבא, שם כאמור יש לה פחות סיכוי לזכות לתגובה.
הודעות ראשיות ממוקמות בעמוד הפעיל לפי זמן הכתיבה שלהן, עד שמתחילות להיכתב תגובות. כשנכתבת תגובה להודעה ראשית ההודעה הראשית הזו ״תקפוץ״ לתחילת העמוד (כדי שזה יקרה, חייב להיות גם תוכן לתגובה לא רק כותרת). ההודעות הראשיות ״מקפצות״ בעמוד הפעיל במשך 3 ימים. אחר כך הן יורדות לאיטן לתחתית העמוד ומשם לעמודים הבאים ולארכיון.
לכן עדיף לכתוב תגובה להודעה ראשית ולא בכל פעם הודעה חדשה, ולכן הנהלת הפורום מקשרת הודעות בנושאי הגירה להודעה ראשית אחת, כדי שלא יהיה מצב שהודעות הגירה (שהן לא היעוד המרכזי של הפורום הזה) ידחקו את כל שאר הדיונים.
המשך >>

לצפיה ב-'לפני מספר שבועות היה דיון על המאגר הביומטרי'
לפני מספר שבועות היה דיון על המאגר הביומטרי
08/12/2009 | 14:03
52
6
קיבלתי היום מצגת מעניינת שיכולה אולי להמחיש את הסכנות הטמונות במאגר שכזה.

שווה קריאה.
ישראלים באוסטרליה ונ"ז >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'איזה סכנה?'
איזה סכנה?
08/12/2009 | 23:12
26
3
הדבר היחיד שהפריע לי הוא שזה יעלה לי כסף.

שלא תבין אותי לא נכון, אני לא חושבת שצריך לעשות את זה, אבל נראה לי שהנפגעים העיקריים הם זייפני תעודות זהות ופושעים שניתן יהיה לאתר יותר בקלות, ובשני המקרים זה לא ממש מפריע לי.
לצפיה ב-''
09/12/2009 | 01:11
25
4
There is a great benefit and justification for this database if they utilize it for fighting the crime.
It has a great deal of prevention or decoding of incidents similar the following one:

http://www.haaretz.com/hasen/spages/804966.html

The argument that it is confiscating part of the privacy is true. But this is the way most of the laws and rules work : they take something somewhere and try to benefit elsewhere.

I donna whether the database is going to aim to fight crime or not but the purpose is quite clear - enhancing the security of the innocent citizen of Israel. Therefore Neither I agree with the presentation above or with other propagandas against the database. It would be much helpful if the opposers were to suggest ways for looking after it without having the problems they have.
But repeating this non sense of leaking data that will inevitably happen (second hand prophets) is a low trial of seeding fear amongst people. Nevertheless, I assume that criminals and terrorist completely agree with the presentation above so I'm happy to support the database.

לצפיה ב-'זו הסיבה שאתם צריכים לראות את המצגת'
זו הסיבה שאתם צריכים לראות את המצגת
09/12/2009 | 01:44
24
5
כל מה שמאגר ביומטרי (שכל המידע הביומטרי יושב במחשב של משרד הפנים, משרד שמדליף את מרשם התושבים וידע אחר חדשות לבקרים) יעשה זה לעזור לפושעים לגנוב את הזהות של אנשים ישרים.

תעודות זהות חכמות (שמחזיקות את המידע הביומטרי רק בכיס שלך) הן דבר טוב לכשעצמו, אבל מאיר שיטרית מצליח לסובב אנשים שלא מבינים ולכרוך את התעודות החכמות (שזה טוב) עם מאגר מרכזי (שזה דבר מסוכן).

כל המומחים (כולל מערכת הבטחון) חושבים שמאגר ביומטרי זה דבר רע ומסוכן. כל טרוריסט עם עותק של המאגר הזה יוכל לזייף את תעודת הזהות והדרכון שלך.
לצפיה ב-'The terrorist may have your passport'
The terrorist may have your passport
09/12/2009 | 02:40
17
1
but won't have your finger and facial biometric characteristics, hence he won't be able to use the passport  

.Without the database you won't be able to verify identities when errors will occur reading the I.D's or fingerprints

.I am not voicing for or against, I just think it will happen sooner or later, in 20 years we won't have paper I.D's and there are already many databases which contain all our particulars

?At the end of the day it is a question of balance; do the benefits outweigh the drawbacks  

I don't know the answer, but the benefits for law enforcement agencies would be considerable, not to mention the  efficiency when dealing with bureaucracy
לצפיה ב-'לא צריך מאגר כדי לוודא את התעודה'
לא צריך מאגר כדי לוודא את התעודה
09/12/2009 | 04:24
16
2
כל החוכמה של תעודה חכמה היא שהרבה יותר קשה לזייף אותה - המידע שם מוצפן וחתום בחתימה דיגיטלית כך ש:
1. קורא התעודה לא צריך לקרוא את המידע עליה כדי לוודא שהיא אוטנטית - כך שלא כל קורא תעודות יכול לשמש כדי לאסוף את המידע שצריך כדי להעתיק ולשנות אותה.
2. התעודה צריכה להיגנב מבעליה כדי שאפשר יהיה בכלל לנסות להוציא ממנה את המידע.

בפעם האחרונה שנכנסתי לאוסטרליה עם הדרכון האוסטרלי החכם שלי - גם בדקו לי את תווי הפנים ע"י מכונה - אבל היא עשתה את זה כנגד מידע שהיה על הדרכון שלי ולא ממאגר מרכזי כך שהסכנה שמישהו יוכל להעמיד פנים שהוא אני הרבה יותר נמוך.

מאגר מרכזי הוא מטרה איכותית לגניבה ואם הוא ידלוף (מה שכבר קרה בעבר וקורה כל הזמן) הוא יאפשר לזייף את התעודות של כל אחד בו.

אבל הבעיה היא גדולה יותר מזה - המשמעות של "ביומטרי" ה-"מאגר ביומטרי" היא שתווי הפנים ותביעות האצבעות שלך יהיו זמינים לכל מי שיש לו גישה למאגר - למשל שוטר מושחת או עובד חברת שמירה בקבלנות. זה אומר שכל מי שמצלם אותך או סורק תביעות אצבעות מהכוס ששתיתה ממנה הבוקר בבית קפה יוכל להריץ את התמונה וטביעות האצבעות שלך כנגד המאגר ולדעת מי אתה. לעשות את זה מספיק פעמים ולבנות תמונה של כל החיים שלך. אתה אולי לא חושב שזה חשוב אבל לי זה מפריע. בעיקר כשיש אפשרות לזייף טביעות אצבעות ולהעמיד פנים שמישהו אחר הוא בעצם אתה.

ראה בלוג מעניין עם הרבה מראי מקום ולינקים בנושא.
לצפיה ב-'תוספת'
תוספת
09/12/2009 | 04:44
שחכתי להדגיש - המשמעות ב"ביומטרי" היא שברגע שידלוף המאגר עם הפרטים הביומטרים שלך אין דרך להחזיר את הגלגל אחורה - כל אחד - פושעים, טרוריסטים, אנשים שרוצים ברעתך או מדינה לא ידידותית, שישיג את המאגר המודלף ידע את הנתונים הביומטרים שלך ויוכל לעקוב אחריך או להתחזות אליך ואתה תקוע עם החשיפה הזו לעולם אלא אם כן (אולי) תעשה ניתוך פלסתי לשינוי הפנים וטביעות האצבעות שלך.

מה אם למשל טרוריסטים באירופה יוכלו פשוט לשים טלפון נייד באמצעהרחוב באירופה שיצלם כל מי שעובר ומשדר את התמונות דרך שיחת וידאו למחשב שבודק מול המאגר הביומטרי, וישר מסמן ישראלים כמטרות לחטיפה? זה משהו בלתי אפשרי היום (חוץ אולי מזה שיכניסו צ'יף RFID לדרכון הישראלי שלך שישדר את המידע לטווח של 10 מטר סביבך - עוד בעיה ידועה) ובלתי אפשרי עם תעודה חכמה ללא מאגר, אבל יהפוך לבלתי ניתן לעצירה ברגע שיוקם המאגר.

דוגמא אחרת - הסרטים של מצלמות מעגל סגור שמותקנות ביותר ויותר מקומות זולגים תדיר ויכולים להגיע לידיים לא ידידותיות - עם מאגר ביומטרי מי שמשיג את הסרטים האלה יכול לבקש מהמחשב לעקוב אוטומטית אחריך.

אני לא יודע מה אתה יודע על אבטחת מחשבים אבל אני עוקב אחרי התחום (אני מנהל רשת של חברת תוכנה בתחום האבטחה) ואחד הכללים הראשונים לשמירה על מידע הוא "אל תאסוף, אלא אם אתה חייב, ואם אספת, צנסה להיפטר מהמידע ברגע שלא צריך אותו".

תעודות חכמות יכולות לתת את כל הבטחון (קושי בזיוף) שצריך ללא מאגר שיאפשר מעקב אחרי כל אחד, גם אם אין סיבה לעקוב אחריו. המאגר לא מוסיף כלום לביטחון שלך.
לצפיה ב-'את התעודות שלי אפשר כבר עכשיו לזייף בקלות'
את התעודות שלי אפשר כבר עכשיו לזייף בקלות
09/12/2009 | 06:02
13
1
ואם טרוריסטים היו רוצים לרצוח ישראלים בחו"ל, במקום להשקיע בציוד מחוכם (גניבת מידע, מצלמות נסתרות, תוכנות פיענוח), הם יכולים פשוט ללכת למרכז העיר בקיץ וכל מטר אפשר לשמוע מישהו מדבר עברית. אפשר לעקוב אחריו מיד ולראות גם איפה הוא מתאכסן, במקום לזהות מהקלטת לאן הוא הלך.
אפשרות אחרת, אפילו יותר קלה, היא לפתוח ספר טלפונים ולזהות שמות עבריים. או גוגל.
אני נתתי טביעות אצבע כשהתגייסתי לצבא, וגם כשהוצאתי ויזה לארה"ב.
המידע הגנטי שלי מאוכסן בקופת חולים, אחרי שעשיתי בדיקות גנטיות לפני הריון, ודם חבל הטבור של הילדים מאוכסן באירופה, אם מישהו מעוניין.
כשאנחנו מתאכסנים במלון אנחנו מפקידים את הדרכון לפעמים, זה מקום טוב לגנוב ממנו מידע, ע"י עובד בבית המלון.
כל זה ביחד עם הרישום של כרטיס האשראי שלי כבר ממילא אפשר לבנות תמונה די מקיפה של החיים שלי.
גם היום יש תמונה שלי בדרכון, אבל כל מה שצריך כדי להתחזות לי הוא פאה נוכרית.
ובסופו של דבר, אם מישהו יגנוב את הזהות שלי ויתחזה לי (משהו שיכול לקרות גם היום), הוא יצטרך לעבור ניתוח כדי להיראות כמוני, ולא אני זאת שאצטרך ניתוח, ומעבר לזה, הוא גם כנראה טיפש גמור אם הוא יכול לזייף זהות ומכל האנשים הוא בחר אותי.

אבל האם יכול להיות משהו טוב בזה?
אולי אם אני אפגע בתאונה יוכלו לזהות בקלות מי אני. זה נכון גם לגבי שאריות שאספים מהכביש אחרי פיגוע (כן, יש פיגועים גם בעולם בלי מאגר ביומטרי).
מה עוד?
זיהוי מהיר יותר של פושעים שהשאירו עדויות בשטח, כמו DNA או תמונה במצלמת האבטחה.
ולהיפך, כמו זיכוי מהיר יותר של אנשים שנחשדו בטעות בפשע שלא ביצעו.

למעשה, הדבר היחיד שנראה לי ממש שלילי בכל העסק, הוא שילדים מאומצים או מתורם זרע יוכלו למצוא את ההורים שלהם בקלות, בלי שההורים ירצו בזה.
מצד שני, אם שני הצדדים מעוניינים, זה יכול להקל על התהליך, וזה עוד משהו שיכול להיות טוב.
לצפיה ב-'אתה מתאר מצב שבו כל המידע מפוזר'
אתה מתאר מצב שבו כל המידע מפוזר
09/12/2009 | 06:54
12
אתה מתאר טביעות אצבעות בצבא, DNA בקופ"ח, דרכון במלון, תמונה בתעודה, כרטיס אשראי בבנק. מאגר ביומטרי ישים את טביעות האצבעות ותווי הפנים של כל האזרחים במקום אחד ויאפשר להרבה יותר גופים (משטרה, משרדי ממשלה) לגשת אל המידע הזה. מספיק שהמקום המרוכז הזה ידלוף כדי לגרום נזק.

לזיהוי ישראלים בחו"ל אתה מתאר שיטות ידניות, מה שתארתי היא שיטה אוטמטית שלא מצריכה יותר מטלפון נייד ושיחת וידאו.

הצבא, לפחות במדינה מתוקנת, לא צריך לחלוק את מאגר המידע שלו עם אף גוף אחר אלא להישתמש בו אך ורק למטרה שבשבילה הוא אסף את המידע - לזיהוי חיילים הרוגים. הוא גם צריך להשמיד את המידע ברגע שהחייל השתחרר משירות ובדיוק מהסיבה שתארתי מקודם - המידע היחיד שבטוח מפני גניבה הוא זה שלא נמצא שם מלכתחילה.

מה אם אתה על מטוס שנוחת בארץ עויינת? בקואלה לומפור שם עברתי לתדלוק פשוט קיוויתי שלא ישימו לב לדרכון הישראלי שלי (והיום הייתי יכול להשתמש בדרכון אוסטרלי) אבל עם מאגר ביומטרי של כל אזרחי ישראל הם יוכלו למצוא אותי ברגע שארד מהמטוס, אפילו אם לא תהיה עלי שום הוכחה פיזית (דרכון, תעודה) שאני ישראלי. תאר לך את הישראלים שמצאו את עצמם על מטוסים שנחתו נחיתות חירום במדינות ערב.

לזיהוי הרוגים בתאונה ובפיגוע יש שארים שיכולים לתרום DNA לבדיקה. אחוז האנשים שמתים בצורה שמצריכה סוג כזה של זיהוי נראה לי אפסי מכדי להצדיק מאגר כזה.

מאגרי DNA של פושעים מועדים כבר יש, לא צריך לסכן את הפרטיות של כל האזרחים בשביל זה.

פושעים (ושוטרים שרוצים לסגור תיק) יוכלו לשתול את מה שהמאגר הביומטרי מחפש בזירת פשע ואז לך תוכיח שלא הייתה שם.

קראתי על דוגמא של מצלמת אבטחה בכניסה למועדוני חשפנות - האם היית מעז להיתקרב למועדון כזה (או לעבור ברחוב ליד - בסידני הם ברחובות ראשיים במרכז העיר) אם תדע שכל אחד יוכל לזהות אותך אוטומטית? מה אם בעל המועדון יחליט ינסות לסחוט אותך ויהיו לו השם והכתובת שלך?

ושוב - המאגר לא עוזר למטרה המוצהרת של כל החוק (מסתבר שכל חוק מתחיל בסעיף "הצדקה לחוק") - להקשות על זיוף תעודות זהות והתחזות. את זה אפשר להשיג עם תעודה חכמה ללא מאגר.
לצפיה ב-'אם יש לך דרכון ישראלי או שם יהודי'
אם יש לך דרכון ישראלי או שם יהודי
09/12/2009 | 07:02
2
1
אף מאגר כזה או אחר לא ישנה, אם מישהו ירצה להתנכל לך.

אתה מתאר מצב שכל זב חוטם ודורמן בפאב יכול להשיג את המאגר הזה ולהשתמש בו (ולמה שהם ירצו בכלל?).

ואם כל אחד יכול לזהות אותי אוטומטית, מה הבעיה בזה.

אני מצטערת, אבל בתור קיבוצניקית לשעבר, כנראה שאני רגילה לחיות בחברה בה כולם יודעים עליך הכל ומדברים עליך כל הזמן.
לצפיה ב-'הם ירצו'
הם ירצו
09/12/2009 | 07:31
1
ראי מה קורה עם קובץ ה"רשומון" - הוא זמין ברשת לכל דכפין וכנראה הרבה אנשים מחפשים אותו סתם כדי לחטט בחיים של אחרים.

תקראי את ההסברים בבלוג ששלחתי ובהפניות משם.

דרכון ישראלי ושם יהודי אני יכול להסתיר או לא להביא איתי. את הפנים שלי אני לוקח לכל מקום ואת תביעות האצבעות שלי אני משאיר על כל משטח שאני נוגע בו.

וכנראה שיש סיבה למה לא כולם חיים בקיבוץ היום...
לצפיה ב-'אם מותר לי להידחף כאן לשנייה'
אם מותר לי להידחף כאן לשנייה
09/12/2009 | 08:00
2
הדיעה שלך ושל סיידבוב לא יפגשו לעולם כנראה בנושא הזה, כיוון שלמרות שהנושא המשותף ברור לשניכם, הנחת היסוד של שניכם שונה לחלוטין.

נראה שהנחת היסוד שלך היא שאנשים, באשר הם מין/צבע/צורה, לא ינצלו מידע(=כוח) לרעה.
ומכאן את פורסת את הדוגמאות שנתת, או כמו שכתבת "ואם כל אחד יכול לזהות אותי אוטומטית, מה הבעיה בזה."  

לעומת זאת נראה די בבירור שהנחת היסוד של סיידבוב היא שאנשים, באשר הם, כן עלולים לנצל מידע (=כוח) לרעה ובכוונת תחילה.
ומכאן די ברורות הדוגמאות שהוא מביא.

תפיסות הפוכות לחלוטין כאמור.

לצפיה ב-'you have seen to many movies'
you have seen to many movies
09/12/2009 | 08:03
8
Nobody in Malaysia cares that you are Israeli; they won't let you in as a matter of policy but you are more then welcome to spend money at their duty free

"Criminals can plant the information from the biometric database in the crime scene"

Are you for real? Abu Aziz  from Tira who is going to steal a Mazda 3 in tel aviv would first buy a very expensive database with all the encryption software, then using his excellent technical skils he will extract your fingerprints from an electronic format to a physical silicon format and whilst breaking into the house to steal the car keys he will leave your fingerprints (the only two fingers he have) on the door

The police are so dumb and would automatically charge you with stealing a car even though you maybe overseas at the time (the database won't tell Aziz  that) or maybe you have a simple alibi, not to mention lack of prior convictions .

And to your question, yeh I would "dare" entering into a strip club even if I could be identified (not my cup of tea anyway) , I guess my wife is more open minded then yours

לצפיה ב-'ההרצאה של אמנון'
ההרצאה של אמנון
09/12/2009 | 08:20
1
הייתה כל כך מעניינת שבסוף לא יצא לי ללכת ל"הרצאות" האלה בקינגס קרוס באותו יום.

וזה באמת מזל כי בטוח יש מצלמות שמחוברות לשומר סף, שאוטומטית מנסות לסחוט אנשים, שסה"כ באו לראות איזה ציץ או שניים,  ואז מעבירות את הכסף לאפגניסטן או חמסטן, שמה יושבים כל האלה מגוגל ורוקמים מזימות איך להפיל הכל על אבו- עזיז המסכן, שרצה מזדה 3 כדי להביא אוכל לילדים, כי שלא כמו מדינת ישראל אין לו טנקים למכור, ובטח שלא תואר שלישי במידענות כדי להתעסק עם כל הממבו גמבו הזה.

ברור מספיק או שנקרא לג'וני?

לצפיה ב-'זה העניין'
זה העניין
09/12/2009 | 08:38
6
1
זה העניין - "מחיר" מאגר המידע יהיה מאד נמוך ברגע שהוא יגיע לרשת וזה לא יהיה עזיז מטייבה אלא רמאי מאשדוד שמצליח לשכנע את הבנק שהוא בעל הבית שלך ולקחת משכנתא על שמך או למכור את הבית (קרה לעולה חדשה שהכרנו במשפחה - שנים אחרי שנתנה בתמימות לבעל המסעדה שעבדה בה "יפוי כח נוטריוני" ושכחה מזה, הוא מכר את הבית שהיא גרה בו). זה המשמעות של "גניבת זהות" וזה קורה כל הזמן (ניסית לתהות למה אתה מקבל כל הזמן דוא"ל שאומר שזכית במיליון פאונד ובבקשה תיתן שם, מין, גיל, כתובת וכו'?), אבל עם הנתונים הביומטרים שלך על הרשת זה יכול להיות יותר קל ויותר משכנע.

וכן - המשטרה באמת טיפשה - גם זה מנסיון אישי בכל הפעמים שהייתי צריך את ההגנה שלהם או שיטפלו בתלונה שלי (בערך ארבע פעמים). גם לא חסרים שוטרים שיעשו מה שצריך כדי לסגור תיק או לקבל קצת כסף מהצד כדי להאשים את האיש הלא נכון.

ובקשר למועדון חשפנות - גם לאישתי אין בעיה עם זה שהלכתי למסיבת רווקים במועדון כזה, אבל יש אנשים שזה יכול להוות בעיה בשבילהם (למשל אישתו של אחד האנשים שהיו במסיבה הזו עדיין חושבת עד היום שהיינו בבאולינג, אתה רוצה את הכתובת והשם כדי לספר לה את האמת?). נראה לי שלא אכפת לך ממי שהוא לא בדיוק כמוך.
לצפיה ב-'you don't get it'
you don't get it
09/12/2009 | 08:49
5
The fraudster from Ashdod won't be able to convince the bank that he is you simply because he doesn't have your fingerprints and face (physically)  that is how the bank would identify you using a scanner and camera

At the moment identity theft is prevalent because the banks have no tools to identify you except from a piece of paper and cross reference which is easy to fake  

you'll be surprised how carrying I am,
לצפיה ב-'הבנק יכול לעשות את זה גם בלי מאגר'
הבנק יכול לעשות את זה גם בלי מאגר
09/12/2009 | 09:01
4
1
הבנק יוכל לעשות את זה עם תעודה חכמה וללא מאגר.

כל מי שיש לו את הציוד הנכון יוכל לוודא שהתעודה לא מזוייפת - ללא מאגר.

אבל ברגע שכל המידע הזה מרוכז במקום אחד כל מי שנמצא במאגר (ואם אתה מתעקש - הרי הפושעים ינסו להיתחמק מלהגיע לשם מלכתחילה) יהיה בעמדת נחיתות על הפרטיות שלו לעומת מי שלא שם.
לצפיה ב-'for the last time'
for the last time
09/12/2009 | 13:27
3
you can fake an id to match your fingerprints and face, you can't fake fingerprints and face onto the database

when it comes to prove his/her identity anyone that doesn't appear on the database will be taken with a grain of salt and would find it difficult to rent a movie at video ezy
לצפיה ב-'לא אם החתימה על התעודה חזקה מספיק'
לא אם החתימה על התעודה חזקה מספיק
09/12/2009 | 13:52
2
חתימה דיגיטלית חזקה מספיק תהיה יותר בטוחה ממאגר.

אם אתה יודע משהו על קריפטוגרפיה (למשל - איך זה שאתה יכול לסמוך על תעודת ה-SSL של השרת של הבנק שלך - כי מעשית בלתי אפשרי למצוא בזמן סביר את המפתח הפרטי שאיתו היא נחתמה ע"י Certificate Authority) אז תבין שיהיה הרבה יותר קשה לזייף תעודות חכמות (אם הן ממומשות נכון) ולהמציא להן חתימה מזוייפת שתעבור בדיקות מאשר להשיג את המאגר הדלוף באינטרנט.

נראה לי שהבעיה הבסיסית היא שאתה לא חושב כמו פושע. אני רואה את זה כל הזמן בקוד של המתכנתים שלנו - פושעים (או מומחי אבטחה) רואים קוד ומיד מצליחים לחשוב על דרכים "לשבור" אותו שעד שלא תשב עם מתכנת "רגיל" ותסביר לו את הבעיה שורה שורה הוא לא יבין (וגם אז יהיה לו קשה לעקוב). צריך לראות איך הם עושים את זה מספיק פעמים בשביל אולי להתחיל להבין את דרך החשיבה שלהם. אותו הדבר עם אנשים שלא מבינים "מה רע במאגר" - תנסה לחשוב כמו מישהו שיש לו מה להסתיר או לרמות או לגנוב ואז אולי תצליח להבין כמה זה מסוכן.
לצפיה ב-'You seriously don't get it '
You seriously don't get it
10/12/2009 | 00:04
1
3
Your argument sound suitable for a 12 year old hacker, well I guess I don't think like a criminal, anyway have a nice day, I'm late for court anyway

לצפיה ב-'נאיביות'
נאיביות
10/12/2009 | 02:59
2
פעם אנשים לא היו נועלים את הבתים כשהיו עוזבים את הבית, דברים השתנו והיום יש לכולם מנעולים, אזעקות ועוד.

בעולם המחשבים היתה אבולוציה דומה. פעם רשתות מחשבים היו פריצות כל כך, שזה לא היה בכלל מאמץ לפרוץ אותן (כמו שפעם בתים לא היו נעולים). היום משתדלים לאבטח את הרשתות, כי מבינים את הסכנות הטמונות ברשת שאיננה מאובטחת.

מה שמשותף לדוגמאות הללו הוא שהמצב ההתחלתי נבע מהתמימות והנאיביות ששררה בהתחלה. היו מי שניצלו את התמימות הזו וזה גרם לשינויים. היו חייבים להוקיע, או לנסות להוקיע את הנצלנים.

המאגר הביומטרי הוא התחלה של משהו דומה. העמדה שאתה מציג היא הנאיבית. אני לא מאשים אותך. זה היה המצב גם במקרים אחרים. מאוחר יותר (כשיהיה מאוחר מידי) יבינו את התסבוכת ואז יצטרכו למצוא פתרונות.

עכשיו, ההבדל המהותי בין הדוגמאות לעיל לבין המאגר הוא שהדוגמאות הן מחיי היום יום והן לא בדיוק משהו שאנחנו יכולים לבחור להתמודד איתו או לא, לכולנו יש בית שצריך לשמור עליו וכל מי שנשען על פתרונות IT צריך לדאוג לרשת שלו. לעומת זאת המאגר הביומטרי הוא סכנה שאנחנו *בוחרים* להיכנס אליה. יש לנו אופציות אחרות ועדיין אנחנו בוחרים להכניס ראש בריא למיטה חולה. אפשר להימנע מהסכנות הללו בעזרת פתרונות אחרים, אז למה להיכנס לזה?

כשיבינו את זה, זה כבר יהיה מאוחר מידי, כבר המאגר יהיה שריר וקיים, מליוני רשומות של מליוני אזרחים ואז כבר אי אפשר יהיה לסובב את הגלגל לאחר.
לצפיה ב-' I didn't say you need the database '
I didn't say you need the database
09/12/2009 | 06:37
To verify the ID, but you may need it  to verify the personal characteristics independently of the ID.  Faking the ID would not help anyone because it is verified against the actual fingerprints and face. In extreme situations it can be verified against the database

Faking fingerprints is possible but easily detectable and not practical (heat, cold, physical contact and other factors would affect the results), not to mention that you need two fingers per person  and more important you can't fake a face . The women in the article just relocated her own  fingerprints

I don't think you realise how much of your personal information is available and accessible right now. It is much easier to steal your identity now then it would be with a biometric database,

I can identify Israelis walking the street without using sophisticated equipment to scan their faces, it's not that hard.

To say that the database would not provide any benefit to security is simply wrong

Many crimes could be solved by verifying information, like cctv images and fingerprints, against a database, not to mention locating missing children/, tracing wanted people etc

I assure you that terrorists and criminals would not support the idea of a biometric database, which should tell you something, 99.9% won't have access to the database, nor the money, technology or brains to utilise it

Yeh it will be a quality object to steal but also Israel nuclear plans and the CIA list of agents , surprise surprise, these databases are not compromised often or at all

Nobody like the idea of big brother  but Elvis has left the building a long time ago.

לצפיה ב-'nothing personal'
nothing personal
09/12/2009 | 02:49
5
כל מה שמאגר ביומטרי (שכל המידע הביומטרי יושב במחשב של משרד הפנים, משרד שמדליף את מרשם התושבים וידע אחר חדשות לבקרים) יעשה זה לעזור לפושעים לגנוב את הזהות של אנשים ישרים.
כל המומחים (כולל מערכת הבטחון) חושבים שמאגר ביומטרי זה דבר רע ומסוכן. כל טרוריסט עם עותק של המאגר הזה יוכל לזייף את תעודת הזהות והדרכון שלך.

I am very suspicious whan an argument starts with
"כל"

As a rule of tumb, for me, an argument that says:
"everyone says....",
"all the experts know", "
I know a lot of people that..."
. is  a suspect of saying something that need to be inspected properly.

I think that there are few things that all experts can agree on and I believe in more than one way to do things. You can go to two expert doctors and get two answers for the same problem, you can go to get advice from 2 economist and get 3 opinions how to address a problem etc.

I have said my word about the issue and I respect your opinion as well. However, I find it very difficult to believe that Neither the existence or inexistence of the Biometric data base will end up in disaster or will sort out all the problems of the world."

I do understand the fear of having the info. leaking, but technically it is not more probable than the leaking of info from my bank, medical record in Kupath Holim etc.

Cheers,
G

לצפיה ב-'It's painful'
It's painful
09/12/2009 | 04:06
3
But I'll have to agree  with G

Now before I take something to relive the pain, let me say that Israel, as a country, probably has more information on me than this database will ever capture
My hand-print - from border security, when they tried to fast track the customs procedure
My teeth x-rays, blood type and probably a broad viewing on my DNA and genetic build - from the army
My fingerprints - from when I was a victim of a crime, and the police had to rule my prints out
My academic transcripts - which apparently were sent to the Mossad immediately when I graduated
They also know of my 'unregistered' children, since I had to complete a questionnaire when extending my passport

The other information, that they may be missing, they can get on Google, Facebook or Linkedin - or this forum
לצפיה ב-'The next post should be composed'
The next post should be composed
09/12/2009 | 04:43
2
by fishabout, mentioning that it is the 3rd time we agree.......

לצפיה ב-'פעם שלישית גלידה'
פעם שלישית גלידה
09/12/2009 | 07:58
1
באמת ילדים... הגיע הזמן לקצת יותר אהבה בפורום.

ג' גם את מסידני?
לצפיה ב-'English, again........'
English, again........
09/12/2009 | 06:02

I am very suspicious when an argument starts with
"כל"

As a rule of tumb, for me, an argument that says:
"everyone says....",
"all the experts know", "
I know a lot of people that..."
. is  suspected of saying something that needs to be inspected properly.
לצפיה ב-'המצב בניוזילנדP'
המצב בניוזילנדP
<< ההודעה הנוכחית
09/12/2009 | 05:38
4
2
מתברר שמי שנולד בניוזילנד ב- 20 שנה האחרונות נכנס אוטומטית וה-די אן אי  שלו נשמר/נרשם. והוא אפילו לא ידע!
עד כה לא היו חייבים לדווח על כך לאיש, אבל בשנים האחרונות נכנס חוק חדש שמחייב את המיילדת להודיע על כך רשמית לאם.
ואיך אני יודעת את זה? כי לפני שבועיים ילדתי כאן בת...מזל טוב מזל טוב...והמיילדת פשוט הודיעה לי את זה שמעכשיו הילדה רשומה במאגר...
אז תתנהגו יפה....
(:

לצפיה ב-'DNA זה רחוק מלהיות מאגר ביומטרי'
DNA זה רחוק מלהיות מאגר ביומטרי
09/12/2009 | 06:07
1
גם אם יש למישהו את פרטי ה-DNA שלך או של בתך (מז"ט), לא קיימת כיום טכנולוגיה שתאפשר זיוף של תווי הפנים ושל טביעות האצבע.
אמנם ה-DNA הוא אמור להיות חד-ערכי, אבל הוא לא מאפשר מעקב אקטיבי אחריך כשאת הולכת ברחוב.
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
11/12/2009 | 01:58
2
זה מצחיק איך מודיעים על דברים כאלה ברגעים כאלה קריטיים.

כשאת באופוריה של אחרי לידה אין מצב שתגידי משהו.

בכל מקרה...רק בריאות ולילות שקטים
לצפיה ב-'גם בארץ'
גם בארץ
11/12/2009 | 03:22
1
התינוק מקבל חיסונים עוד בבית החולים ובד"כ לא אומרים לאמא
לצפיה ב-'דווקא לפי מה שזכור לי'
דווקא לפי מה שזכור לי
11/12/2009 | 03:56
לפני הלידה נתנו לנו דף לחתום עליו ובו היו רשומים כל החיסונים.

ואולי את צודקת....עברו יותר מ3 שנים מאז שילדתי את הגדולה בארץ וזכור לי שנתנו לי מסמך לראות או לחתום לפני שחיסנו, אבל אולי זכרוני מטעה אותי
לצפיה ב-'דמגוגיה זולה במיטבה, ממש בזיל הזול'
דמגוגיה זולה במיטבה, ממש בזיל הזול
09/12/2009 | 09:54
1
1
ראשית, שיהיה ברור, אינני בשום צד. אני אדיש לחלוטין אם יהיה מאגר או תהיה תעודה, בכל קומבינציה אפשרית.
אם מאגר קיים - יגיעו אליו. אין מתחם ובטח שלא טכנולוגיה, שלא ניתנים לפריצה.
השאלה היא תמיד: מה המחיר.
מדינות נמנעות ממלחמה כי ברור מה המחיר. במדינה דמוקרטית סבירה, הפושע יודע מה המחיר ולכן חושב יותר מפעם אחת לפני ביצוע הפשע. במילים אחרות: הרתעה.
הטכנולוגיות האמורות לעיל הרבה יותר קלות לפריצה משרוב האוכלוסיה מניחה. מקצוענים מתגברים על זה בקלות. יש להם גם את הידע וגם האמצעים.
כרטיסי האשראי של כולנו מסתובבים חופשי אצל פושעים. זה רק עניין של זמן עד שנחווה את ההתקפה. בשביל זה יש ביטוח.
לדעתי, ואינני תומך קונספירציות, יש גורמים שירוויחו מאוד מהמאגרים המטופשים ו\או מהטכנולוגיות הבלתי-ניתנות לפריצה עאלק, שמגנות עליהם. ממש מזכיר לי את הבדיחה (?) על התחרות בין הרוסים והאמריקאים על מכשיר כתיבה שיפעל היטב גם בחלל: עט צריך להיות מאוד מתוחכם כדי שיתגבר על הכבידה. אפשר פשוט להשתמש בעיפרון. פושע שרוצה לרצוח לא חייב רובה. נראה לי שזה כבר מספיק ברור ...
בקיצור: follow the money, כמו שאמרו חכמים הרבה יותר ממני.
צר לי לאכזב אתכם, אבל תהיו תמימים ככל שתהיו, הפרטים שלכם כבר בעשרות מאגרים. כל מה שהפושעים (הלא ממש חכמים) צריכים זה רק להצליב מידע, או פשוט לסחור בו. זה שוק חם ופעיל.
אין מה לעשות. אנו חיים בעידן טכנולוגי. זה מה יש. אי אפשר להחזיר את זה אחורה.
ועוד משהו קטן: פרופסורים ומדעני מחשב הפסיקו מזמן להרשים אותי. אלה שאלות מוסריות, לא טכנולוגיות.
ושוב: חינוך, חינוך ועוד הרבה פעמים: חינוך.
חנוכה שמח.
לצפיה ב-'הגנה על הפרטיות באוסטרליה'
הגנה על הפרטיות באוסטרליה
09/12/2009 | 14:08
תמיד מפליא אותי כשגופים ומוסדות שונים מבקשים ממני למסור את שמי המלא, תאריך הלידה שלי וכתובתי המלאה בתור הוכחה לכך שאני מי שאני טוען שהנני.

הרי שלושת הפרטים האלה הם הכי קלים לבירור אם מישהו רוצה להתחזות לי...

לא ברור לי מה התועלת בכך.
לצפיה ב-'עוד חומר לקריאה'
עוד חומר לקריאה
09/12/2009 | 10:20
7
http://www.holesinthenet.co.il/archives/6844

אני חושב שזו התחלה של משהו מסוכן מאוד.
לצפיה ב-'הנה כמה שו"ת'
הנה כמה שו"ת
09/12/2009 | 13:43
6
הנה כתבה קצרה ב-Ynet (עם הפניות) שמנסה לענות על כמה מהשאלות שהועלו כאן.
לצפיה ב-'לי נראה שדווקא כן יש סכנה במאגר'
לי נראה שדווקא כן יש סכנה במאגר
09/12/2009 | 16:57
5
בכל מאגר יש סכנה הן מצד הממשל והן מצד גורמים עבריינים. זה פשוט מזמין את זה. ואם זה כדי לשמור עלינו אזי חוזרים לשאלה הסוקרטית הישנה מי ישמור על השומרים. כיום לאור הפרות זכויות אדם בישראל ובמקומות יותר חשוכים נראה שלא רצוי לתת למשטרים יותר מדי כוח גם אם יש בזה סכנה מסויימת. באירן למשל הרשת אפשרה למתנגדים לשחרר הודעות טיוטר וכו' אבל הטכנולוגיה היא שאפשרה גם להגיע אליהם ומי יודע מי מהכותבים האמיצים הללו עדיין בחיים.

זה כנראה מקרה שבו המחלה עדיפה על התרופה.

אני זוכר שבאוסטרליה הויכוח תמיד עלה סביב הנסיון ליצור תעודות זהות. מצד שני לפני מספר שנים הם עברו לדרכון עם צ'יפ שיכול להיות שהפרטים שם כן נמצאים באיזה מאגר. אני לא זוכר שזה עלה לדיון ציבורי. אמנם אין טביעת אצבע אבל יש תמונה. אז סתם מעניין איפה זה עומד.

כבר ככה היום ניתן לאסוף עלינו מלא מידע והמאגרים של חברות האשראי די מפחידים שלא לדבר על מה שגוגל עושה.  הבעיה איזה שימוש נעשה במידע הזה ומי מפקח על הגופים שאוספים אותו.
לצפיה ב-'אתמול שמעתי חדשות על הדרכונים האוסטרלים'
אתמול שמעתי חדשות על הדרכונים האוסטרלים
09/12/2009 | 23:00
4
1
אני לא בטוח למה אתה עונה "דווקא" על הפוסט שלי - אני גם מתנגד למאגר (ותומך בתעודות חכמות בלעדיו).

התמונות שיש בדרכונים אוסטרלים חדשים נאספות במאגר כדי לוודא שאותו אדם לא יוכל לבקש דרכון תחת שם אחר.
התחנות בשד"ת לא מתחברות למאגר הזה אלא בודקות נתונים מול הצ'יפ עליו (הגיוני - הרי זה צריך לעבוד בכל ארץ ולא רק באוסטרליה).
אתמול קראתי שכל מי שניגש למבחן קבלת אזרחות מתבקש לתת נתונים ביומטרים (תביעות אצבע?). אני לא זוכר שהתבקשתי לפני שלוש שנים אבל אולי דברים השתנו. בבלוג ששלחתי מקודם יש לינק לכתבה בעיתון שמזכירה את זה במשפט אחד בסוף.
לצפיה ב-'עשינו המבחן באוגוסט ולא ביקשו תביעת אצבעות'
עשינו המבחן באוגוסט ולא ביקשו תביעת אצבעות
09/12/2009 | 23:49
לצפיה ב-'?'
?
09/12/2009 | 23:52
3
עשיתי מבחן אזרחות לפני חודשים ספורים - לא היה שום דבר ביומטרי.
לצפיה ב-'גם אנחנו עשינו מבחן'
גם אנחנו עשינו מבחן
10/12/2009 | 00:49
ביולי, ולא ביקשו דבר כזה...
הדבר היחיד שמשתנה עכשיו במבחן לאזרחות (לפי חברה שעכשיו בקשה להירשם אליו) הם מבנה המבחן והשאלות.

שום דבר מעבר לזה.

לצפיה ב-'לא עניתי אליך דווקא-'
לא עניתי אליך דווקא-
10/12/2009 | 01:19
אלא באופן כללי לדיון שבו הועלו טענות לשני הכיוונים. בהקשר הזה הייתה השבוע איזו כתבה על אתר ממשלתי אחר שלמרות שמישהו ניגש אליו והוציא מידע על אדם אחר (שתבע אותו על גניבת פרטים וכו') נאלץ בית המשפט לומר שלא הייתה פריצה כלל כי המידע בכלל לא הוסתר- כלומר כל מה שהיה צריך זה מספר ת.ז שהיה נגיש באתר עצמו. בקיצור לא הייתי סומך עליהם שהם יצליחו לאבטח כזה מידע . לפי מה שידוע לי גם באוסטרליה יש בעיה רצינית של גניבת זהות.
לצפיה ב-'במסגרת ההחלטה שלי לא להתעצבן ממה שקורה'
במסגרת ההחלטה שלי לא להתעצבן ממה שקורה
10/12/2009 | 07:48
2
1
בישראל, הדבר היחיד שאני תוהה לגבי החוק הזה היא השאלה האם אני בתור אזרחית ישראל בלבד אהיה מחוייבת לקיים את החוק. אם כן זו רק תהיה עוד סיבה טובה לוותר על האזרחות.
מי שרוצה שעינו של האח הגדול תפקח עליו ותדרוס בצורה גסה את זכויות הפרט שלו שיבושם לו. אני מוותרת על ה"יתרונות העצומים" שיש במאגר כזה לטובת שמירתי האגואיסטית על זכויות הפרט שלי.
לצפיה ב-'האמת שגם אני שוקל מה לעשות'
האמת שגם אני שוקל מה לעשות
10/12/2009 | 07:51
1
1
וויתור על האזרחות זו אופציה שטרם פסלתי.

אגב, אני נוטה להאמין שברגע שכף רגלך תדרך בישראל יקחו ממך את הפרטים הביומטריים.
לצפיה ב-'אני לא רואה אפשרות אחרת למעט ויתור על האזרחות'
אני לא רואה אפשרות אחרת למעט ויתור על האזרחות
10/12/2009 | 08:54
2
הרי אם אכן יקחו את הפרטים הביומטרים ברגע שכף רגלי תדרך בישראל, אין לי דרך אחרת לסרב להיות כפופה לחוק הזה.
לצפיה ב-'אתם פרנואידים מטורפים'
אתם פרנואידים מטורפים
10/12/2009 | 16:29
6
זה שבמצב הנוכחי כל אחד יכול לקנות ב-5 ש"ח תעודת זהות מזויפת, לגשת לטאבו ולהפוך לבעלים החוקיים של הדירה שלכם (אם היא עוד קיימת בישראל), או לרוקן את חשבון הבנק שלכם (אם הוא עוד קיים בישראל), זה לא מטריד אתכם (היו כבר מאות מקרים כאלו), אבל זה שיהיה מאגר מפוצל לשניים, מאובטח בקפידה, מוצפן, ועם לוג שיודיע על כל גישה אליו, זה מדיר שינה מעיניכם. למה? מה טענת הפלא של כל הפרנואידים? מרשם התושבים. מרשם התושבים מראש ניתן לכל המפלגות בישראל, מראש איש לא ייחס חשיבות לשמירה עליו, מדליפתו אי אפשר להסיק שום דבר, פרט לכך שאם מפיצים משהו ברבים, אי אפשר לצפות שלא יופץ ברבים. יש עוד כמה מאגרי מידע בישראל:
למשל

1)כל אתרי האינטרנט שגלשתם אליהם
2)כל המידע הרפואי עליכם
3)כל המידע הפיננסי עליכם. כולל סיסמאות גישה לחשבונכם
4)כל בתי העסק שבהם שילמתם אי פעם בכרטיס אשראי

ובמישור הלאומי - למשל:
1)נתוני הפצצות המצויות בדימונה, ודרך הגישה אליהן והפעלתן
2)נתונים מדויקים על הדרך שבה פועלות מערכות הגנת הטילים של ישראל
3)נתונים מדויקים על המרגלים שמפעילה המדינה וכן הסוכנים של המשטרה

ולפרנואידים - שתי אפשרויות חליפיות. תחליטו מה יותר הגיוני:
אפשרות אחת: יש מאגר. צוות גאוני של פושעים פורץ למאגרים המאובטחים, מבלי שאיש ידע, מחליט להתמקד במשה כהן מבת ים, רוצח איזשהו עד מדינה ומשתיל את טביעות אצבעו של משה כהן בזירה.
אפשרות שניה: צוות פושעים, די דביליים, מחליטים שהם חייבים את טביעות אצבעו של משה כהן.הם הולכים למסעדה שבה הוא נוהג לבלות, ונוטלים את טביעת אצבעותיו מאחת הכוסות אחרי שהשאיר טיפ למלצר. מכאן ההמשך כמו בתסריט לעיל.
לצפיה ב-'אתה שוב מבלבל'
אתה שוב מבלבל
10/12/2009 | 22:28
אתה שוב מבלבל תעודות זהות חכמות עם מאגר.

כבר לפני עשר שנים נחתם הסכם עם HP להכנסת תעודות חכמות (ללא מאגר). זה היה פותר את הבעיה של זיוף התעודות הכחולות שיש היום.
שטרית מודה שהוא התעקש לחכות עוד עשר שנים כדי להכניס את המאגר, שלא מוסיף בכלום למניעת זיוף תעודות חכמות.

בזה שהוא כרך את השניים ביחד הוא הצליח לבלבל אנשים כמוך לחשוב שמי שמתנגד למאגר גם מתנגד לתעודות חכמות.

בקשר לטענות האחרות שלך:

1. מרשם התושבים הוא מאגר שלא אמור להיות נפוץ ברבים. מי שקיבלו את העותקים שלו התחייבו לשמור עליו אבל לא עשו את זה. עובדה שהמשטרה ומבקר המדינה חקרו את זה ולא הצליחו למצוא מי הדליף. הטענה שציפו שזה יודלף לא נכונה.
2. חלק מהמאגרים שהזכרתה (למשל רשימות תשלומים בכרטיסי אשראי) באמת דולפים כל הזמן (הנה אפילו באוסטרליה, שבה לוקחים את החוק, פרטיות וזכויות אדם קצת יותר ברצינות מבישראל, התגלו לוגים של שיחות און-ליין עם שרות פסיכולוגים באינטרנט השבוע).
3. "מדליפתו אי אפשר להסיק שום דבר, פרט לכך שאם מפיצים משהו ברבים, אי אפשר לצפות שלא יופץ ברבים" - נו? ולמה אתה חושב שיאספו את המאגר הזה? כדי להשתמש בו ולתת לכל משרד ממשלתי (וקבלן שעובד בשמו) גישה אל המאגר. אז למה שזה יהיה שונה?
4. בקשר לדוגמא של ההיתנכלות למשה כהן מבת ים - העניין הוא שעם מאגר הם לא יתמקדו במשה כהן אלא יקחו פרטים של מישהו אקראי מהמאגר הדלוף, למשל שלך, וישתלו אותם בדירת הפשע. עכשיו לך תוכיח שאתה לא מעורב. זה מה שקורה היום באינטרנט - הפושעים לא יודעים ממי הם מבקשים את הפרטים שלו כדי לגנוב את הזהות שלו ולא איכפת להם (אלה תוכנות שמציפות את כל האינטרנט באופן אוטומטי) כל עוד אלה פרטים של מישהו אמיתי שהם יכולים להסתתר מאחוריהם זה עוזר להם להעיף את רשויות החוק מהמסלול לתפוש אותם.
5. ראה עוד דוגמא כמה DNA שלא טופל כהלכה בויקטוריה הכניס חף מפשע, ששיתף פעולה עם המשטרה, לכלא ל-16 חודשים. עכשיו תאר לך שפושעים יוכלו לשתול עדויות לכאורה של כל אחד מהמדינה בכל מקום בו הם מבצעים פשע, בכל העולם.
לצפיה ב-'אם היית טורח לנסות לקרוא את מה ש-sidebob כותב'
אם היית טורח לנסות לקרוא את מה ש-sidebob כותב
10/12/2009 | 22:44
אז אולי היית מצליח להבין שאפשר לדאוג לתעודות זהות שלא ניתן לזייף גם בלי מאגר מרכזי שישמור את כל הנתונים.

משום מה, ככה זה עובד במרבית העולם. רק בישראל חושבים (מאיר שטרית, במקרה הזה) שיודעים ה-כ-ל והכי טוב.
אה, כן. עוד משהו: לעזאזל הזכויות של האזרחים. גם ככה רומסים אותן חדשות לבקרים בשם הקריזה של ראש ממשלה/שר/ח"כ כזה או אחר.

לגבי מאגרי המידע שאתה טוען שקיימים - חלקם לא קיים, אחר קיים אבל בצורה מבוזרת (כלומר, מאגרי המידע הנ"ל נמצאים במקומות שונים, בידי גופים שונים) כך שצריך לפרוץ ל*כמה* מאגרים כדי להשיג עליך את המידע (ולקוות שהמידע שם) ולא למאגר *אחד* מרכזי שמכיל מידע הרבה יותר מהותי וחד-ערכי עליך.
לצפיה ב-'זו לא פראנויה, זו מציאות.'
זו לא פראנויה, זו מציאות.
11/12/2009 | 00:30
1
באופן בו תהליכים מנוהלים בישראל ובפרט תהליך ההחלטה על המאגר, אתה באמת סומך על מי שמוביל תהליך כזה לא תקין שיוביל את תהליך הקמת המאגר?

במצב אוטופי אולי הייתי מסכים שהסכנות זניחות או לא קיימות, אבל אנחנו בני אדם ואנחנו חיים במדינה שבה המנהל התקין הוא ממנה והלאה. מה לעשות, זו המציאות.

עזוב את הדיון הכללי בעניין. שאלה בנימה יותר אישית - אין לך בעיה עם זה שהפרטים הביומטרים שלך יתעופפו לכל עבר באינטרנט?
לצפיה ב-'נכון, יש סכנות'
נכון, יש סכנות
11/12/2009 | 11:14
אין גבול לפרנויה. למשל מישהו אמר לי שאם היה מאגר ביומטרי בזמן הנאצים, הם היו יכולים לאתר בלי בעיות כל יהודי, ואיש לא היה מסוגל להחליף זהות. אז נכון, אם הנאצים יקומו לתחיה וישתלטו על המאגר נהיה בצרות. אבל צריך להפעיל שיקול דעת ממה חוששים וממה לא. מה היתרונות ומה החסרונות. הרי גם לחצות כביש זה מסוכן.

מאוד לא הייתי רוצה שהפרטים הביומטריים שלי ייחשפו, אבל הרבה הרבה יותר היה מטריד אותי אם היו נחשפים פרטים פיננסיים או רפואיים שלי, או הכי פשוט - הדואר אלקטרוני שכתבתי וקיבלתי. כל אלו מצויים במאגרים ממוחשבים. ואין לי ספק שמכל המאגרים האלו, הביומטרי יישמר הכי טוב.
אגב, יש מאגר פיננסי קריטי אחד שחשוף לכל דורש ואף אחד לא מקים צעקה. זה הטאבו, וכל אחד יכול לדעת בדיוק איזה נכסי נדל"ן עומדים לרשותו של אדם במדינת ישראל.

לגבי האבחנה בין תעודת זהות חכמה למאגר - תעודה חכמה אכן הייתה פותרת הרבה מהבעיות, אבל מה יקרה אם אדם יתחזה אליך, יגש למשרד הפנים ויאמר שאיבד את תעודת הזהות החכמה שלו -איך אפשר יהיה להנפיק לו תעודה חדשה בידיעה שזהותו אמיתית? לשם כך מאגר יכול לעזור.

וכמו שכתבתי, תעזבו את הדוגמה של מרשם התושבים. היה שם נוהל שערורייתי להפיץ אותו למפלגות. דיסקים עם המרשם היו זרוקים בכל סניף מפלגה. צריך אולי להקים ועדת חקירה מי קבע את הנוהל הזה, אבל אין לזה שום קשר למאגר הביומטרי שלא יופץ בשום דרך לשום מקום. יאפשרו שאילתות ספציפיות אליו, לא יותר.
לצפיה ב-'בתור מישהו שאנו פראנואיד מטורף'
בתור מישהו שאנו פראנואיד מטורף
11/12/2009 | 14:09
1
מפתיע אותי כמות המאגרים שאתה מתאר שיש....

1)כל אתרי האינטרנט שגלשתם אליהם
2)כל המידע הרפואי עליכם
3)כל המידע הפיננסי עליכם. כולל סיסמאות גישה לחשבונכם
4)כל בתי העסק שבהם שילמתם אי פעם בכרטיס אשראי

ובמישור הלאומי - למשל:
1)נתוני הפצצות המצויות בדימונה, ודרך הגישה אליהן והפעלתן
2)נתונים מדויקים על הדרך שבה פועלות מערכות הגנת הטילים של ישראל
3)נתונים מדויקים על המרגלים שמפעילה המדינה וכן הסוכנים של המשטרה

אתה באמת לא קורא מה כותבים לך - sidebob מדבר על הבעייתיות של מאגר מרכזי שכולל את המידע ונותן אפשרויות בלתי סופיות לעשות בדיוק מה שהוא מתמייר למנוע.
מבלי הצורך הפיזי לגנוב תעודה או לאסוף כוסות עם טביעות אצבעות של אזרח תמים.
אין הרבה היגיון בלגנוב את טביעות האצבעות של משה מבת ים ולבצע רצח בשעה 19:39, בדיוק השעה שמשה יושב עם פיצוחים מול הטלוויזיה עם עוד 48 מחבריו.... יהיה מאוד קשה להאשים אותו שבזמן הפרסומות, הוא הלך להשתין ורצח עד מדינה בחיפה.

בכל מקרה, כמי שעובד בתחום ה-IT ובסיסי הנתונים בפרט - נתוני המאגרים שאתה מתאר, בעיקר אלו על איפה גלשת והאימיילים שלך, הם המצאה פרנואידית הרבה יותר.
מה שנשמר לכל היותר הוא כתובת ה-IP שלך וזמן החיבור שלך.

וכלל שמאגר מידע מכיל חומר יותר רגיש (רמז: העובדה שאתמול גלשתי לאתר BigBoobs.com לא נחשב מידע רגיש) - לא משנה כמה ינסו לאבטח אותו - יהיו גורמים עם פטיש מספיק חזק וזמן מספיק - ויהיה ניתן לפרוץ לתוכו.
בעיקר מאגר עם גישה נדרשת כה מבוזרת כמו מאגר ביומטרי.
אני יכול להבטיח לך שלמערכות המידע הכולל את רשימת המלאי של אפסנאות הכור בדימונה לא מאחסנים על מערכת מחשבים שקשורה בשום צורה פיזית לרשת חיצונית. או כמו שנאמר - המחשב היחיד העמיד בפני וירוסים הוא זה שאינו מחובר לאינטרנט, אין לו חיבורי USB, או כונני דיסקטים.
לצפיה ב-'המחשב היחיד העמיד בפני...'
המחשב היחיד העמיד בפני...
11/12/2009 | 14:44
"או כמו שנאמר - המחשב היחיד העמיד בפני וירוסים הוא זה שאינו מחובר לאינטרנט, אין לו חיבורי USB, או כונני דיסקטים. " - והוא מכובה וקבור במקלט אטומי - אחרת אפשר להסיק מהקרינה חלקים ממה שיש עליו.
כמו שתעשיית המוזיקה והסרטים כבר למדה - ברגע שזה עובר למדיה דיגיטלית אי אפשר לצפות שזה לא יועתק בסופו של דבר.

הודעות אחרונות

14:16 | 28.03.20 riap1
17:33 | 18.02.20 אורחים בפורום
01:00 | 22.01.20 אורחים בפורום
05:42 | 13.01.20 אורחים בפורום
09:24 | 28.12.19 אורחים בפורום
12:28 | 14.12.19 אורחים בפורום
23:14 | 30.11.19 אורחים בפורום
08:56 | 21.10.19 אורחים בפורום
14:58 | 05.09.19 אורחים בפורום
15:58 | 03.09.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ