שלום לכולם, חדשה בעסק, אבחון טרי טרי. שאלות

לילך 56

New member
שלום לכולם, חדשה בעסק, אבחון טרי טרי. שאלות

אני מבינה שהגעתי לפורום תמיכה למבוגרים. אולי אני פחות מתאימה לפה כי אני רוצה להתייעץ בנוגע לבתי שאובחנה לאחרונה עם ADD.
מקווה שבכל זאת תוכלו לעזור לי מתוך נסיונכם העשיר

בתי בת 8.5 אובחנה כ ADD לומדת בכיתה ג'. התחלנו לתת לה ריטלין.
בימים האחרונים היא נראית לי קצת ירודה מבחינת מצב הרוח. וגם קשה לה יותר להרדם בלילה.
איבוד התאבון גם הוא קצת קשה להתמודדות, גם לפני כן היא לא היתה אכלנית גדולה ועכשיו היא יכולה לא לאכול יום שלם אם אני לא ערנית מספיק וממש דוחפת לה אוכל לפה. בימים כאלה גם שמתי לב שהרבה יותר קשה לה להרדם.

כל מי שיש לו עצות/טיפים/תובנות - אשמח מאד מאד לשמוע
לילך

05 מיכל

New member
היי

ראשית, את יכלה לפנות לפורום הפרעות קשב שהוא יותר מתאים להורים של ילדים עםהפרעות קשב.
שנית, לגבי מצב רוח: כדאי שתבררי איתה אם היא מרגישה מצב רוח ירוד או שזה רק נראה ככה מבחוץ. ההשפעה של רטלין יכולה להיות כזאת או כזאת. יש אנשים שהוא באמת פוגע להם במצב הרוח, ויש אנשים (בלט במיוחד אצל ילדים) שבהשפעת הרטלין נראה למסתכל מהצד כאילו אבדה להם שמחת החיים, בעוד שבאמת מה שפחת הוא התזזיתיות שלהם, שהם עצמם לא כל כך נהנו ממנה. אז חשוב לברר עם הילדה עצמה מה קורה אצלה.
לגבי שינה: אכן רטלין מעורר. אבל אם נותנים אותו מוקדם בבוקר הוא אמור לפוג עד הלילה - אלא אם כן הוא ארוך-טווח במיוחד. תעקבי אם התופעה מתמתנת עם הזמן, ואם לא - תפני לרופא. תקפידי לתת רטלין מוקדם!

למעלה