יאצק תמיד נופל וקם
בעעע

פאלאדה

New member
יאצק תמיד נופל וקם
בעעע

טוב, חטפתי על הראש איזה כישלון לא סימפטי. אני לא אפרט פה את הפרטים. העיקרון חשוב. יאצק תמיד נופל וקם.
אין לי את הפריבילגיה להכנס לטרנס של רחמים עצמיים, או לחשוב כמה אני משתכרכת מאחור אחרי כולם. חייבים לנתח את הכשלון, לבדוק מדוע נפלתי ואיך נפלתי, מה לעשות כדי שזה לא יקרה.

וכל יום הוא מאבק חדש, כמו שאמרו בשרשור למטה.

לפני כמה ימים דיסלקטית אמרה ש"איזה כיף לנו שמצאנו את המינון הנכון" וטוב לנו. רחוק, רחוק, רחוק מאד משם. גם אם מוצאים מינון נכון הוא משתנה מפעם לפעם, כך שלי לפחות - נדרשת התאמה תקופתית.
אבל לבד מכך, ריטלין זה החלק הקטן. ריטלין לא פותר את הפרעת הקשב. זה ארגון, סדר, תכנון, למידת דפוסים שמסייעים לי, הבחנה בין עיקר לתפל, טכניקות למידה, טכניקות ריכוז, יכולת לתעדף, והכי חשוב, יכולת פסיכולוגית לסלוח לעצמך, גם אם בטעות שכחת גפרור ושרפת לעצמך את הבית, גם אם בטעות השלכת לאסלה דיסקונקי עם חומרי מחשב חשובים.

לריטלין תפקיד קטן בכל העסק. זה לדעת לחיות עם הדבר הזה. לדעת לנהל אותו. לדעת את הטכניקות שעוקפות אותו. ובעיקר לגייס משאבים פסיכולוגיים עצומים כדי לקום כל פעם מחדש אחרי נפילה. אוף.

נריה222

New member
כל כך יפים ונכונים הדברים שכתבת

כל כך יפים ונכונים הדברים שכתבת

תיסכול

מה שאתה מתאר זה דבר מאוד שכיח אצל אנשי הקש"ר,
במיוחד כאל שלא אובחנו וטופלו בגיל צעיר.
התיסכול, הכעס העצמי, חוסר הביטחון העצמי והאמונה ביכולות שלך.
חיים עם הפרעות קשב לא מאובחנות יכול להיות טראומה מתמשכת, כל הזמן אתה לא בסדר, ולא יודע למה

אז יש אפשרויות ....
קודם כל ישנן טכניקות לשלוט בחוסר הסדר ובעיות האירגון,
כשאתה מודע לקושי שלך, ואתה מוכן להשתמש בטכניקות שיעזרו.
ושנית, והכי חשוב,
לטופל רגשית בקושי שמביא שוב ושוב לנפילות.
וכמובן ללמוד לסלוח לעצמך, בעיקר על דברים שאינם בשליטתך

נפילה

פלאדה, כל הכבוד שלמרות שנפלת את מצליחה להרים את עצמך ולמשיך. למצוא מחדש תנע ומוטיבציה זה לא דבר קל כל כך. מודעות עצמית גבוהה היא דבר טוב מהבחינה שזה הביא לך שיטות רבות ודרכים להתמודד עם מה שקשה לך, אולם מהצד השני זה גם מביא לביקורת ושיפוטיות עצמית...
אני יכולה לכתוב לך שבכל פעם שיש לי נפילה ואני מרגישה שאני קטנה בעולם גדול, אכזר וחכם ממני, אני נכנסת לפורום וקוראת היסטורית הודעות. ההודעות שלך בפורום מאד אינפורמטיביות ומעניינות...

למעלה