עזרה מנסיונכם..

udi1982

New member
עזרה מנסיונכם..

לפני שבועיים אובחנתי ע"י פסיכיאטרית בadd והמליצה לי להתחיל טיפול בריטלין רגיל 10מ"ג של 4 שעות כאשר בהתחלה אני החתוך אותו לחצי כיוון שיש לי היסטוריה של חרדות. רציתי לדעת מה אתם אומרים על אבחון של שתי פגישות ולא ע"י מבחנים וכאלה?והאם הרגשה של בילבול ועייפות מוכרת לכם או שזה נובע מהמינון הנמוך?
תודה

אבישי ק

New member
אני ממליץ בחום לבדוק לעומק את הנושא

ולבקש בדיקות נוספות
טובה וכו....
ובדיקת דם כללית כדי לשלול דברים אחרים
העייפות הייתה אצלי בהתחלה בגלל ההסתגלות לתרופה
כשעברתי לקונצרטה אז השתפר אצלי הריכוז

udi1982

New member
ועוד משהו..

מאז שהתחלתי עם הריטלין יש לי חום וחולשה בכל הגוף ובילבול..יש מצב שזה בגלל המינון?אני לוקח מינון מאוד נמוך של חצי כדור 10 מ"ג
ואתה צודק לגבי איבחונים כי כל אחד אומר לי משהו אחר...

אין מבחנים לADHD!

מבחן טובה רק בודק את השפעת הריטלין.
האיבחון מבוסס על שאלונים לגבי הסטוריה והחיים כיום ושיחה עם הרופא.
בהחלט יש אפשרות להתייעץ עם עוד רופא.
לגבי תחושות שאתה חש, יתכן שמדובר בתופעות לוואי של הסתגלות לתרופה, אבל הכי בטוח זה להתייעץ עם הרופא.

הריכוז השתפר רק עם הקונצרטה?

אז איך ידעת שהגעת למינון הנכון עם הריטלין?

כן, בהחלט מוכר

הלו אודי!
עייפות הייתה לי בעיקר בתחילת תהליך מציאת המינון, היא לפעמים נוחתת עלי פתאום, אבל זה לא כל יום.
לגבי הבלבול, בלבול יש לי בעיקר בימים הראשונים של העלאת מינון (עדיין לא מצאתי מינון), אני משתדלת בימים הללו לא להתרוצץ ולהגביל את עצמי לחדר- לי זה עוזר עם הבלבול.
נסה עוד כמה ימים ותראה אם זה ממשיך, אם כן תתיעץ עם הפסיכיאטרית ובוא לספר לנו
.
בדיקת TOVA ומקבילותיה אמורות לעזור לאיבחון לא להיות האיבחון עצמו, אבל אם אתה בכל זאת רוצה אתה יכול לבקש הפניה מהפסיכיאטרית.

udi1982

New member
והתמכרות..

לא פחדתם להתמכר לכדור? אומרים שהוא מאוד ממכר...

05 מיכל

New member
מי זה "אומרים"? ומה זה "ממכר"?

אם "התמכרות" פירושה שאחרי כמה זמן, כשאתה מתרגל שהתרופה עוזרת לך אתה כבר לא מוכן לחזור אחורה ולסבול כמו שסבלת קודם - אז כן. אני מכורה למשקפיים שלי (לא מוכנה לסבול ראייה מטושטשת כשאפשר לראות נורמלי עם משקפיים!) ולרטלין (לא מוכנה לסבול את המאבק דקה-דקה ושנייה-שנייה על כל רסיס של ריכוז כשאפשר לחיות נורמלי עם רטלין!)
אבל זה לא באמת נקרא התמכרות.
התמכרות זה כשעם הזמו התרופה כבר לא משפיעה עליך ואתה צריך כל פעם מינון יותר ויותר גבוה. זה ברוב המקרים לא קורה עם רטלין, אם משתמשים בו בצורה נכונה, במינונים נכונים ולמטרה הנכונה. (ואני לא מתכוונת שבהתחלה עוזר להם מינון נמוך מאוד ואחרי כמה זמן צריכים לתקן אותו פעם או פעמיים. זה יכול לקרות. אני מתכוונת לכאלה שצריכים להעלות שוב ושוב ושוב.) לדבר כזה באמת קוראים התמכרות, אבל זה נדיר עם רטלין. יש רק מעטים מאוד שזה קורה אצלם.
אבל יש ברשת הרבה גורמים שהעובדות לא מבלבלות אותם והם מפיצים את העלילה הזו. יש אינטרסנטים (שרוצים למכור תכשירים או טיפולים משלהם) ויש רמאים כמו הכת הסינטולוגית שיש לה האינטרסים המרושעים שלה למנוע מאיתנו טיפול מועיל.
בקיצור - שלילי חזק, רטלין לא ממכר.

udi1982

New member
אין ספק מיכל..

את צודקת בהכל..לי בנוסף להפרעה יש גם חרדות ואני מאוד מפחד שלא אבחנו אותי נכון או שאני התמכר לכדור מהסיבה שאולי זה לא מה שאני צריך..

05 מיכל

New member
אם יש לך חרדות, אז

אז סכנת ההתמכרות פחותה דווקא, כי כאדם עם חרדות יש להניח שתקפיד להיצמד להוראות הרופא ולא תשתמש ברטלין באופן החורג מההוראות.
בהצלחה!

05 מיכל

New member
לכן הפסיכיאטרית אמרה להתחיל

לכן הפסיכיאטרית אמרה להתחיל ממינון כל כך נמוך (שלא נראה לי שיכול לעזור - אבל אולי הוא יכול לבדוק אם יש השפעה לרעה על החרדות).
אגב, נראה לי שבחלק מהמקרים רטלין גם יכול לעזור נגדן, אם החרדות נובעות ישירות מקשיי ההתמודדות עם הפרעת הקשב.

למעלה