ברגע שמשהו מערער את היציבות שלי אני מאבד כיוון

אבישי ק

New member
לא פתרתי, אני פשוט לא יכול לעבוד

זה משגע אותי

התכוונתי איך פתרת חוסר ריכוז

כשלא היית במצב של חוסר איזון?
לי יש כמה שיטות שעוזרות לי, אבל כאשר הייתי במצב של חוסר יציבות- שמשהו ערער לחלוטין את חיי, לא יכולתי להתרכז לא משנה מה עשיתי. אבל מצבים אלו היו מצבי קיצון ואני לא בטוחה שאליהם התכוונת. בגלל זה אני שואלת- מה אתה בדרך כלל עושה כדי לעזור לך להתרכז? לכולנו יש את הדרכים/הטקסים כדי להתרכז, אולי לא בתחום בו אתה מעוניין, אלא בתחום אחר...

אבישי ק

New member
ברגע שמשהו מערער את היציבות שלי אני מאבד כיוון

כל דבר שגורם לי לחוסר יציבות בחיים
מיד הריכוז שלי נפגע
כל ניסיון שלי לחזור לריכוז לפני מעלה חרס
ואני חוזר שוב למחשבות נודדות וחוסר יכולת להתרכז
אווווווף

לי יש כמה שיטות שעוזרות לי להיכנס לריכוז

אני נעזרת בהן בייחוד עכשיו, כשאני מנסה למצוא את המינון הנכון.
הדבר הראשי שאני עושה- כתיבה במחברת את היעדים ל4 השעות הקרובות- היקף עבודה שאני רוצה להספיק, משימות ומטלות. אחרי שרשמתי הכל אני מדרגת אותן לפי חשיבות. ה-10 דקות שאני משקיעה בזה עוזר לי לרדת ברמת האנרגיה ומכין אותי לישיבה מול שולחן (עוזר לקוצים בתחת...). מה גם שכתיבה בכתב יד של יעדים ממקדת ומכוונת (טריק ידוע למוטיבציה). אני משתדלת להסתכל בה במהלך כל כמה זמן- להזכיר לי מה יש לעשות. ואני נהנית למחוק דברים ממנה
מה שכן, חשוב לפרק את המשימות ליעדים קטנים וברי השגה.

דבר שני- צפיה בסרטוני יו-טיוב. לי טוב לראות 5 דקות בסרטונים עם מוסיקה איטית וסכמת צבעים כהים, זה מוריד הילוך במוח שלי... יש גם מוסיקה לרגיעה שטובה לכך (עם אוזניות).

דבר שלישי התחלה בנושא/משימה שאני אוהבת/קל לי לעשות- מפחית את הדחיינות.

באמת אין לך שום דרכים/טקסים שעוזרים לך להתרכז? איך אתה לא משתגע מזה?!

אבישי ק

New member
את יכולה בבקשה לצרף כמה קישורים לסרטונים כאלה

אני אשמח לכל דבר שיעזור

הלו אבישי

סליחה על האיחור בתגובה, מאוחר יותר הלילה או מחר אכתוב תגובה עם קישורים נוספים, כרגע אקשר את הסרטון של השבוע האחרון.
זו לא בדיוק מוזיקה איטית, אבל ההתחלה מאד מתאימה למה שכתבתי, לי זה עזר השבוע. סכמת הצבעים כהה וכשאני מצליחה לנקות לחלוטין את המוח ממחשבות אני יכולה מיד אחרי הסרטון הזה לעבור מיד ללימודים. נמשכתי לסרטון בגלל הריקוד, אבל לדעתי מה שעושה לי טוב זה הצבעים הכהים+לנקות את הראש ממחשבות.
אתה יכול לבצע חיפוש על relaxing music או צירופים study music ולראות אם משהו עובד. בעבודה הקודמת שלי היו ימים שללא יו-טיוב לא הייתי מצליחה לבצע אפילו דבר אחד, והבוס התרגל שלפעמים היו-טיוב עובד... לרוב השמעתי מוסיקה קלאסית, עם העדפה למוצארט ובאך עקב ההשפעה שלהם על יעילות עבודה וחוסר הענות במשרד לרוק אלטרנטיבי...

אוקיי, אז מה עשית לפני שהתחלת עם הקונצרטה?

אין לי הרבה נסיון בנושא, אבל נשמע לי הגיוני שמה שבעבר עזר לך להתרכז (ולו גם לכמה דקות קצרות) יעזור לך עכשיו, כשהקונצרטה לא משפיעה באופן מלא, לא?

אבל אני באמת מבינה אותך, את התיסכול הזה שלא משנה מה תעשה אי אפשר להתרכז, לשבת ולעבוד/ללמוד...

אבישי ק

New member
אני כבר לא זוכר איך היה לפני הקונצרטה

עידן אחר לחלותין
הייתי מפוזר ולא ממוקד
לא אחראי
לא היו לי שיטות להתרכז ובגלל זה לא החזקתי מעמד בשום עבודה
ולא הצלחתי בלימודים

למעלה