קשה לי עם הפסיכולוגית שלי

בילי79

New member
נניח ואין קשר ישיר לפורום, מדוע ההודעה שלי כל כך מפריעה לך?

אינני מכירה מקום יותר מתאים.
ואני מקבלת כאן תגובות וגם הצעות טובות ומגיבים לי גם באופן פרטי.
אני לא מעלה כאן הודעה כל יום. גם לא כל שבוע. כתבתי מכיוון שהייתי במצוקה
מרבית הכותבים כאן בפורום הם אנשים שעברו חוויות לא קלות בחייהם ומתמודדים איתם וחלק מסייעים לי (לא רק על גבי הפורום), אני נוטה להאמין שכמו שאף אחד לא היה רוצה שיפקירו את הילד שלו או קרוב משפחה אחר שנפצע בתאונת דרכים חו"ח ללא הכרה גם אם מי שנתקל בו לא זה שגרם לתאונה- באותה מידה הם גם לא יפקירו למוות אדם אחר, שנפצע קשה וזקוק לעזרה - כך לאף אחד בפורום הזה לא יהיה לב רשע לסלק אותי מכאן.
ולא מדובר במשפחות מורכבות או לא אלא באנושיות.
כנראה שאת לא מבינה אבל העובדה שלא מגיבים כאן מרבית הכותבים הקבועים בעיני היא הוכחה שהם מבינים את המורכבות והקשיים שלי ומכיוון שאין להם עצה בינתיים הם לא מגיבים כמוך. אני מרגישה שבאופן כללי הפורום מצליח להכיל אותי כאן.
גם אם אני לא מתאימה ב100% לכותרת הפורום.

ayalabaor

New member
מקום מתאים

את לא מכירה מקום יותר מתאים כי:
פא. אין מקום מתאים בתפוז. ניסית בפורום צרכנות וגם שם אמרו לך בסוף שלא מתאים
ב. את ממילא לא מסכימה עם מה שאומרים
ג. את מתעקשת לכפוף את המציאות שלך למציאות האובייקטיבית... בעייה..
וכמו שכבר אמרתי לך וגם אחרים - הגיע הזמן לנסות טיפול שהוא לא ורבלי: (כלומר שלא מבוסס על דיבורים) אלא לנסות תרפיה במוזיקה, תרפיה בדרמה.. אני אפילו הייתי מרחיקה לכת ואומרת סדנת סוף שבוע של ויפאסאנה
וכן, העלית את אותה נקודה בפורום זה לפני 10 ימים.. קצת יותר משבוע..

בילי79

New member
קשה לי עם הפסיכולוגית שלי

בעיקרון, היא לא עומדת באופן מלא בהסכמים שלנו
אני אוהבת אותה, אבל היא לא מתנהגת בצורה אנושית כלפיי.
היא לא מודה בטעויות שהיא עושה
היא לא מקיימת את ההסכמים שלנו

וכשאני חושבת על זה מה שהיא עושה מגובה בחוק.
זה מכעיס מאוד.
איך יתכן והנושא הזה לא מדובר?? ואנשים הולכים לפסיכולוגים כמו עיוורים?
שידעו, שזה מסוכן, אני חווה מצוקה נפשית אדירה, ומי יעזור לי???
הפסיכולוגית הקודמת שלי נטשה אותי
הפסיכולוגית הנוכחית לא מקיימת במלואם את ההסכמים שלנו
והפסיכולוגיה נחשבת מדעית??
תואר ראשון, תואר שני, סטאז, "פסיכולוג קליני מומחה" יש להם ועדת אתיקה, וש להם "חוק הפסיכולוגים" הכל להם, לפסיכולוגים.
לועדת האתיקה יש ביטוח בזול בשבילם, סדנאות, יעוץ משפטי.
לי אין אפילו מסמך רשמי שמפרט את החובות שלה כלפיי.. והיא מתנערת מהם
יש בינינו גם חוסר הבנה
וחלק מזה קשור גם לשיטת הטיפול הגועליסטית נוסח פרויד..
"לדעת אנשי התאוריה הקלאסית, הסיטואציה האנליטית מגיעה לפעילות הפרשנית הטובה ביותר בכך שהיא מעוררת ומעצימה את התשוקות העמוקות ונמנעת מלספקן ובכך מייצרת תובנה לגביהן.
התסכול שנוצר עקב אי סיפוק צרכים תובע מהמטופל לתת ביטוי מילולי לדחפיו - מצב שגורם להגברת המודעות אליהם ולבסוף להרחקתם מחיי הנפש

פרויד ראה בדחף מניע, מטרת טיפול לגישתו היא הבנה רציונלית של דחפים מונעי פנטזיה ושליטה עליהם בעזרת העלאת זכרונות והפיכת הלא מודע למודע, שיאפשר חיבור בין אפקט לזיכרון וישחרר את הנפש מאנרגיות עודפות."

מתחשק לי להעלות לשידור ברדיו ולהעלות את הנושא למודעות הציבורית.
למרות שהייתי מעדיפה שזה יעלה בדרכים אחרות ויאפשר לי להישאר אנונימית

אם השיטה גועליסטית

למה את ממשיכה להשתמש בה?
יש המון אפשרויות טיפול שאינן פסיכולוגיה...

בילי79

New member
לא ידעתי שזו הגישה שלה מראש, יש כמה גישות בטיפול דינמי

שנית, כבר ניסיתי לא מעט. מדובר כאן גם במישהי שאני סומכת עליה ונוצר בינינו קשר טוב ומשמעותי ומיטיב בחיים שלי בסך הכל.
וניסיתי בעבר אימון, והמאמנת לא רצתה להמשיך איתי הרגישה שהיא לא מספיק מנוסה בטיפול נפשית. הייתי בטיפול אחר תקופה קצרה עם עו"ס קלינית (מספר חודשים אבל נפגשנו 3 פעמים בשבוע), הטיפול היה יעיל אבל מאוד טראומטי עבורי.
אחר כך היה לי קשר של כשנה, עם פסיכולוגית קלינית מומחית - הם אמורים להיות מנוסים ביותר בטיפול נפשי. והם גם גובים בד"כ בהתאם.
גם שם הטיפול היה 3 פעמים בשבוע, וגם הוא נגמר בצורה טראומטית.
שמתי לב שמטפלים נוטים לחצות גבולות בטיפול איתי והשתדלתי למצוא מטפלת מנוסה וחזקה ושתסכים לסייע לי. (הייתה פסיכולוגית קלינית שביקשתי את עזרתה וידעה על ההיסטוריה הטיפולית שלי והיא סירבה לטפל בי ולכן ביקשתי עזרה בתיווך במציאת פסיכולוגית. ברור לי שהמטפלת הנוכחית שלי ידעה מראש לאן היא נכנסת ואני מעריכה אותה על כך מאוד).

ואגב, אני בכלל לא התעמקתי בשיטת הטיפול של המטפלת - היא לא אמרה, אני לא שאלתי. בררתי על הניסיון המקצועי שלה כמטפלת והתרשמתי

היו לי המון מטפלים במהלך חיי. חלק פסיכולוגים.
והפסיכולוגים הקליניים הם אלו שהכי הועילו לי באופן יחסי, הכי מהר, והשפעת הטיפול נמשכה גם אחרי שהטיפול הסתיים והם גם עדינים יחסית למטפלים אחרים (העו"ס הייתה למשל צועקת עלי).
ויש ביני לבין המטפלת הנוכחית הבנה עמוקה, כך אני מרגישה. היא אדם חזק והיא מוכנה לעזור לי
והטיפול שלה עוזר לי
אלא שאני סובלת ממנו
אולי כמו שאיתן כתב לי באחד השרשורים האחרים כאן אני צריכה לסמוך יותר על המטפלת שלי. וגם להיות מוכנה לתת לה לנהל את הקשר
אני משתדלת.. אבל מרגישה שאני לפעמים פוגעת בו שלא בכוונה
ממש עצוב לי, כי אני יודעת שיש לה כוונות טובות וגם לי יש
ובדרך
כל הזמן משהו נהרס
ונדמה לי שזה אפילו קשור להתנהגות שלי. ואני מנסה להשתפר ויוצא יותר גרוע

אני מקווה שהמטפלת הנוכחית לא תתייאש מהטיפול שלנו הקשר איתה חשוב לי מאוד.

ayalabaor

New member
שוב??????

האם את מתכוונת להסכם שבו את רוצה לשלם אבל לא להגיע...

למעלה