התחרות שלעולם לא תיגמר

koryz

New member
לדעתי העצה של 'שאלה' היא מתכון לאסון.

במילא לבן הזוג יש אשמה והוא במצב כלכלי פחות טוב אז לגרום במכוון לתת יותר לילדים "שלה" כי היא יכולה - מטופש לגמרי....
הילדה במילא גרה איתם, אז מה היא מציעה סתם לפרק את הזוגיות?
לתת לילדים כפי היכולת של ההורים - גם במשפחה מורכבת, עשוי להיות הדבר הנכון כדי לשמור על הזוגיות.

כותבת ההודעה נמצאת במצוקה תקציבית וההצעה של 'שאלה' היא חופשה עם חברה.
כי זה בטוח יעשה טוב לזוגיות כשהזוגי שלה במשבר, כן?

התנשאות המגיבה משתקפת טוב מאוד למרות המילים הנקיות.
כמובן שללי לא חייבת לענות. גם את לא.

אני חושבת שככל שמדובר במותרות

היא יכולה להפחיתן (ביחס לילדיה שלה) וככל שמדובר במימון של דברים חשובים כמו לימודים - מן הראוי שהיא תממן אותם או תעזור במימון גם עבור בנו של בעלה (בעלה - השותף שלה, האהוב שלה, האיש שהיא בחרה לקשור בו את חייה. האיש שהיא אמורה לרצות בטובתו ולכן גם בטובת ילדו).

מדובר כאן בפער משמעותי.

הכל עניין של איזונים

ואני מתרשמת שהבחירה של הכותבת היא בנקודת איזון לא נכונה.

חלק מהסיבות שלה לכך הן, שהוא נתן את רכושו לאקסית והיא לא נותנת לילד. אנילא רואה את הרלבנטיות של זה לבחירות הנוכחיות. הצב כרגע הוא שהאמא הזו לא נותנת לילד ולא ניתן לשכנע אותה לתת לו.

בנוסף, בעלה של הכותבת " עכשיו הוא צריך לעבוד כפול לכסות את המינוס. זה מרגיז כי הוא עובד 6 ימים בשבוע, 12-14 שעות ביום וזה אומר ששוב הכל עלי וזה עוד יותר מרגיז אין לו כסף לצאת לחופש איתי."
אני לא יודעת מה זה "שוב הכל עלי" - הם לא חיים עם הילדים. האם הכוונה היא נקיון הבית? לצאת עם הכלבים?
והקטע של אין כסף לצאת לחופשה איתי - גם בעייתי בעיני. סדרי העדיפויות שלו הם - חופשה לילד ולא חופשה לעצמי. נראה לי לגיטימי (לא מה שהייתי בוחרת - מסיבות של דגים וחכה - אבל בחירה בתחום הסביר).

כל הזוגות-נישואין-שניים שאני מכירה וחלק מהנישואין הראשונים, שבהם יש פערים משמעתיים - אם לא שיתפו את הרכוש - החופשות ממומנות ע"י הצד העשיר.

אני חושבת שאת חלק מהעובדות אנחנו מנחשות

אני למשל מסיקה מכך שהוא אומר "למה לילדים שלך מגיע ולשלי לא" - שהילדים שלה קיבלו את אותו דבר. (מן הסתם הם חסרי בני זוג, אז לא היה מימון עבור בני זוגם).
תראי, אני מאמינה שאני לא הייתי מממנת נסיעות כאלה לילדי, שוב מתוך המקום העקרוני של דגים וחכות.
אבל מצד שני, אני לא הייתי חיה יחד עם אדם כאשר יש ביננו פער כלכלי ואין שיתוף.
זה הולך לשאלה - האם אני רואה במשפחה המורכבת משפחה - האם כל הילדים הם בני המשפחה הזו. זה מקביל לקיבוץ - האם כל אחד נותן לפי יכולתו ומקבל לפי צרכיו - או שמדובר במשפחה שהיא יותר יישוב קהילתי, ללא שיתוף.

בנוגע לעניין הראשון: אנשים לעיתים קרובות מבלבלים בין אדם לבין הוריו, ובין המציאות לעבר.
יש את הבן של הבעל. הוא בחור בן 24. אבא שלו נתן בעבר, כשהבחור היה קטין, סכומים גדולים לאמו של הקטין מתוך כוונה שהסכומים ישמשו גם את הקטין, בצעירותו ולאחר שיגדל.
לאבא (הבעל) ולבן, כל אחד בנפרד, אין אפשרות להשפיע על האופן בו האמא משתמשת ברכוש שניתן לה.
אפשר להתייחס לרכוש האמור כרכוש שנגנב. גם מהבן וגם מהאב.
האם העובדה שהאמא של הקטין "גנבה" את רכושו אמורה לגרום ל אב או ל ללי שלא לעזור לו?
אם ללי לא תעזור לבן - האם מי שיסבול הוא האם של הבן, או בעלה והבן?
(ברור לי שזה לא מה שאירע, ושסביר שהאם פועלת במסגרת החוק, אולם שהאב לא היה נבון מספיק כדי לנסח חוזה שיאפשר לבנו להינות מהרכוש).

שוב, העניין של ללי הוא "הצדק". הרכוש הוא שלה ושל ילדיה. ו צודק שיהיה לרשותה ולרשות ילדיה. האמא היתה אמורה לעזור לבן וצודק שהיא תעזור לבן ולא ללי.
אבל החיים מורכבים יותר. הפערים שנוצרים בגלל ה"צדק" עשויים לפגוע. לעיתים הם פוגעים ביקרים לנו.

אני בטוחה במאה אחוזים, שלא הייתי יכולה לסבול חיים לצד אדם, שמסוגל לראות איך ילדיו שלו מקבלים יותר, והולך להם בקלות מבחינה כלכלית בזמן שילדי נאבק בקשיים כלכליים. בנאדם שיכול לעזור ובוחר לא לעשות זאת, כי הוא לא חייב.

שוב - האופן שבו אני מכלכלת את ילדי שונה לגמרי מהבחירות של הבעל של ללי. אבל השאלה הרלבנטית היא אם הבחירות שלו שונות משל ללי.

ואני רוצה לציין, שרבים מחברי חיים במשפחות מורכבות מסוגים שונים (וממלאים בהן "תפקידים" שונים). ברבות ממהמשפחות האלה יש פערים כלכליים. מעולם לא ראיתי אפליה בין הילדים ברמת התנהלות יומיומית, כמו נסיעות לחו"ל, נופשים, רכישת רכב וכיוב'.

kisslali

New member
נדמה לי שאיחרתי

ויהיה מסובך עד בלתי אפשרי להסתיר, למרות שבשנים האחרונות אני בהחלט שומרת יותר מידע לעצמי.
בעניין החריגות שלו, לי מרגיש שזה מחריף עם השנים ובאמת שאין עם מי לדבר. עצם השיחה על בנו נתפסת בעיניו כבגידה.
איך מרגיש בן זוגך? מה הוא אומר על זה?

ללי

עקשנית25

New member
מעילה?

יש לי ילד אחד. איתו. ו2 שלו.

אני לא רואה את זה כמעילה. אני לא מסוגלת לחיות בבית אחד כשלאחד יש, כי לי יש, ולאחד אין, כי לו אין.

אני רוצה שהם יהיו אחים. יהיו קרובים. יהיו משפחה. איך אפשר עם פערים?!
איך הם לא יפתחו מירמור בבגרותם?

אנחנו מדברים על הכל. מאוד פתוח. לילדים שלו יש אמא. שאולי יהיה לה גם חלק מבית לתת להם ביום מן הימים. ולבן שלנו יש רק את שלנו לחלוק עם אחיו.
אז יווצר מצב שמאיתנו הבן שלי יקבל חצי והם יקבלו עוד חצי מהאמא מה שיצור פער אטומי. אז סיכמנו שכשיגיע הרגע... נדאג לטפל בזה טוב יותר.

אני לא מסוגלת לראות ככה את החיים. עדיף לי להיות לבד. עדיף לי. שיא הכנות.
אני לא רואה בזה מעילה אבל אבוי לילד שלי שיחכה לירושה שלי! אבוי לו!
אני ככ לא מסתכלת עליו במישור הזה... של לדאוג לו כל חייו. שידאג לעצמו בבקשה קודם כל! אני מעולם לא חיכיתי ולא מחכה לירושה מהוריי. זה לא מעניין אותי. לא איכפת לי ואני לא שמה על זה קצוץ. חד משמעית. אוי ואבוי לבן שלי אם הוא יסמוך על זה כי אני מתכוונת לכלות את הירושה שלו בטיולים!

אני לא חיה ככה ולא מסתכלת על כסף ככה. מקווה שגם הבן שלי לא. לא יעשה עניין.
כסף זה כולה כסף. דבר מאוד חשוב, בין החשובים, הכי חשובים, אבל זה לא הכל בחיים. זה לא יגרום לי להתנהג לאדם כלשהוא, בייחוד המשפחה שלי, בפער, בתיסכול, בחוסר הערכה. אני בוחרת חד משמעית לא לחיות ככה. לא.

עקשנית25

New member
אני במקומה...

שמה בצד לילד את הכסף שלו לכשיתבגר. וזהו. מכאן הלאה ביחד.
&nbsp
תגידי, למה היא בחרה בו? מה יוצא לה ממנו? מה המשמעות של זוגיות?
כל הזמן עכשיו צריך להתחשבן מה נותנים לילדים?
&nbsp
זה נשמע לך הגיוני, שיש תלונות כי הוא רוצה לילד אקסטרה ומוכן לעבוד בשביל זה אלף שעות נוספות? למה לא? מה הבעיה? כל אחד רוצה לתת ומשלם מחיר. מה הרצון? שישב איתה בבית ויארח לה חברה? כי זה זוגיות בעצם? איזה מן חיים אנשים בוחרים לחיות? של התחשבנות? מה הטעם לקחת אהוב עם 4 ילדים? כדי לראות אותו גוסס מנטל על ידך ולא לעשות דבר כי יש הפרדה? איזה מן חיים אלה? בשביל מה אם לא בשביל להיות אחד עם השני? בשביל מה? לקחת גבר עם 4??? שאין לו הרבה? יש לזה השלכות!

עקשנית25

New member
מקובל לגמרי.

לגמרי. זה שאלה של ראיית העולם.
ובמקרה של הפרדה, לדעתי, אין מקום לתלונות על מה הצד השני עושה כדי לפרנס את ילדיו. מפרידים? עד הסוף. ;)
&nbsp
תודה!

עקשנית25

New member
אני התחשבנתי

בגדול ומאוד מאוד תיאורטי. והכל יחסי שכשיגיע הזמן, נראה מה הולך. אולי לאמא לא יהיה מה לתת ואז אני אתן לכולם שווה. כן. אני לא צדיקה, אבל שמה לב לדברים. ולא התעסקתי ולא חתמתי ולא כלום. ברור שעתידו של בני חשוב לי. אבל גם חשוב לי הקשר עם האחים שאין לו סיכוי בהרגשה רעה של האחים.

יכול להיות שאני אכן לא מבינה את המורכבות בילדים בוגרים ולא משותפים. יכול להיות.
אבל אני כן מכירה את היחס שלי לכסף.

היא לא צריכה לפרנס חופשות לבעלה ולחברתו אם היא לא מעוניינת, אבל אם היא החליטה לא לתת מה הבעיה שלה בדיוק אם הוא מחליט שכן ומוכן לעבוד בשביל זה קשה גם אלף שעות נוספות? כולנו רוצים לתת לארג׳ים לפעמים ;)

אם היא לא נותנת לו ויש הפרדה שיעשה מה שבראש שלו. שיסע לירח לקטוף להם חופשות מצידי.
את עושה הרי הכל לשמור על הילדים שלך? גם הוא בדרכו רוצה להנות מהם! מה רע?

אני מתנצלת על צורת ההתבטאות שלי, אני לא כועסת ולא כלום. פשוט משולהבת בויכוח ;) עמך הסליחה.

עקשנית25

New member
אני

מסכימה איתך שילדים בגירים וקטינים אין להם אותו דין ולא צריך להשוות תנאים כל הזמן.
בטח ובטח בבגירים. גם לא עושים הכל בשם השיוויון. מסכימה.
&nbsp
אבל! אם ניתנו סכומי כסף גדולים רק לצד אחד... מה הבעיה לדבר ולהחליט שעושים הכל למען כל הילדים?
&nbsp
ואגב, אני כתבתי מפורשות שאת כספי האב היא תשים להם בצד במלואם. אין לזה קשר.
לא ציפיתי שתיתן אותם לבן הזוג.
&nbsp
אני מסכימה שיש פער בין החינוך, התנהלות ומה לא בין בני הזוג. מסכימה. ואכן לא מבינה מה לעזאזל יש לעשות במצב כזה... אני עם יד על הלב חושבת שלא הייתי נמצאת שם. מי חי עם אדם שרוצה להקנות ערכים אחרים לילדיו, רוצה לתת להם דברים אחרים... אני חוזרת ואומרת, אין לי מושג מה הטעם בכל זה ;)
&nbsp
לגבי אם בעלי היה נותן יותר כרגע לילדיו...זה לא היה קורה אצלי ב90 אחוז. ואם היה קורה, נניח, בוודאי שהייתי טוענת להשוואה בגדול.
&nbsp
לצורך העניין, יום אולי יבוא וארש סכום כסף מטורף, מה עושים? שמים למי?
לילדים שלו? לנו? רק לבן שלי?
&nbsp
אני באמת לא יכולה לדעת איך הייתי מתנהגת אילו היו לי ילדים שאינם שלו. באמת שלא. כסף זה הרסני למערכות. מעדיפה לא לתת לו משקל ככ גדול בחיים מ
&nbsp

koryz

New member
לי נראה שפיספסת את הדברים הכי חשובים

בעיניה של עקשנית חשוב שהילד יגדל עם שני אחיו ושהם ירגישו אחים.
נראה שלעקשנית זה מצליח, והיא מודעת לכך שיש לבחירה שלה מחיר כלכלי ושהיא שלמה איתו.
ולללי, שלה יש שני ילדים ולבן הזוג אחד קרוב איתם, כשהם נפגשים אחת ל-ביחד, כולם מרגישים אחים והמפגשים תמיד באווירה טובה למרות שיש חילוקי דעות בין בני הזוג וגם הילדים מודעים להם.
ללי בנתה במשך שנים זוגיות חדשה ומלוכדת ביותר, זאת למרות שמדובר בבוגרים שלא תמיד גרים יחד, ולדעתי חלק מהתוצאות הנהדרות שהגיעו אליהם עם הילדים הם כתוצאה מהנכונות להתייחס לילדים כיחידה אחת ולכספים ברמת שיתוף ולא בהפרדה כפי שאת מציינת.
אם, כפי שאת מציעה, היו חלוקות ברורות ונפרדות בולטת בין ללי ובין בן זוגה, יתכן וזה לא היה המצב.

לכל אדם כמובן יש אפשרות וזכות לבחור את החיים שלו. אבל במקרה שלך, כנראה הילדים קיבלו יותר ברמה הכלכלית, מאשר אם היית משתפת גם את הילדים של בן הזוג, אבל הם מקבלים פחות משפחה כמו ש"עקשנית" מצליחה לנהל, ואולי גם אם ללי תנהג לפי העצות שאת נותנת, הקשר הקרוב בין הילדים יפגע.
אני חלילה לא אומרת שזו התנהגות גרועה, אלא שיש לה מחיר, גם אם הוא אינו כלכלי. ואותו לא את ולא אורחת ציינתם.
יכול להיות שלעקשנית יש ערכים אחרים חשובים יותר מכסף והיא בוחרת לשלם מתוך ידיעה והשלמה ומתוך העדפה של הקשר המשפחתי הקרוב בין האחים והרגשת ה"משפחה" גם בנישואים המורכבים.

צרם לי שבכל ההתייחסות הטכנית שלך בהודעות לכך שלהתעקשות על "הוגן", ובאכיפת חלוקה כלכלית "צודקת" לא התייחסת להפסד מצד של הילדים קשר קרוב ואינטימי כל כך, והזדמנות ללמוד איך לתווך על פערים ולצמוח מתוך דיאלוגים גם כשיש משבר.

עקשנית25

New member
אני מבינה

את ההבדל שיכול להיווצר מאלמנות או מגירושין.
&nbsp
אני בכלל לא אדם חולה אהבה ולא חושב. כל נושא כלכלי אפשרי נידון אצלינו.
אני והוא מדברים על כל אספקט כלכלי כלשהוא בחיינו. מאוד בבוטות. מאוד.
לגבי ירושות, החלטנו לדחות את הנושא, כי זה מאוד תיאורטי, מאוד לא רלוונטי בזמן הקרוב, מי יודע מה נירש ומה יהיה מצבינו. אולי נשתמש בזה לעצמנו? מי יודע?
אז את נושא הירושות שמתי בצד. בעיניים פקוחות.
את הנושא של מה יקרה אם ניפרד... חרשתי. הסכמנו. הלכנו לייעוץ בנושא וסגרנו.
&nbsp
אני האדם הכי לא בוטח בזולת ביקום. ועם זאת, החלטתי בגלל הרבה סיבות לא להסתכל על הכל דרך החור שבגרוש. ולנסות לתת אמון באדם שדבק בי ברע הרבה יותר משאפשר.
&nbsp
אני לא אחיה בבית שבו בעלי מיוסר ייסורים לגבי עתיד ילדיו בלי שאוכל לסייע לו.
וזה לא כמו ללי. כי הוא קורע את התחת בשביל כולנו. וממש כמעט לא מבקש לעצמו.
יש לנו אותה השקפת עולם כלכלית. פחות או יותר ;)
&nbsp
אני גם לא אחיה בבית כשלבן שלי יש הכל. ואני מתכוונת הכל כרגע. כולל בגדי מותגים וצעצועים וחוגים ומה לא. ובחדר ליד, יחיה ילד שלא! מעבר לכלכליות, יש כאן בני אדם! אז לא כל חולצה שקניתי לבני אקנה לבנים שלו אבל בהחלט יש עשייה למלא גם את הצרכים היותר שמנתיים. כי אפשר. זה מותרות נטו.
&nbsp
אנחנו לא מכירות ;) ואת העבר שלי גם את לא מכירה. ואני אומרת לך, אין מצב שכסף ישחית אותי לדבר הזה. אין מצב לשוני כזה בבית אחד. אין.
&nbsp
ובגירים זה בגירים, ההורים מחליטים אולי איפה יש צורך ביותר עזרה.
&nbsp
אני לא אמא של ילדיו ואפילו לא קרוב לזה. עם הגדול שבצבא כרגע יש לי יחסים מצוינים ועם הקטן בן ה14 יש לי שלום קר. דאגה נטו לצרכים לא נפשיים ;) לא מתחברת אליו מעבר.
&nbsp
אבל הקשר של ה2 לאחיהם הקטן מעולה. ועם כמה שהאמא של הילדים צעקה להם שאבא שלהם לא אוהב אותם יותר בגלל הקטן, ושהוא אוהב רק את הקטן ועוד מיני אמירות... מחרידות... שהם מספרים... הצלחנו גם שם. יש אהבה מטורפת.
&nbsp
הנה למשל דוגמא. למרות שבעלי שילם מזונות, הילדים היו אצלה לרוב, היא ביקשה עוד ועוד ועוד. הרבה מעבר להסכם. והולדת בננו, התחרפנה טוטאלית וגרמה ל2 בניה לעזוב אותה לחלוטין. אני, שראיתי הכל, בחיוך יש לציין, ראיתי את בעלי מיוסר, לא נעים לו כבר להגיד לי מה היא ביקשה. כבר מעולף, אמרתי לו, בחיאת, ילדים שלך, תקנה מה שצריך! מה שצריך! שאני אתן לו להרגיש מנוצל כל הזמן? גם ככה זה מה שהיא רוצה מבלי לדבר איתה פעם אחת בחיי. לבסוף אחרי תקופה קשה שברנו את זה. לא הצליחו להגיע אליי ולשבור אותי דרך כסף. לא יצליחו גם. אישה אחרת הייתה אומרת לבעלה, מה, עוד דבר ועוד דבר, היא חורגת מכל הסכם, למה אתה סמרטוט? הגיוני. גם אני רציתי להגיד לו ;) אבל... ראיתי מעבר לכסף הזה מניפולציה. והזדמנות שלי לשבור את הרצף.
&nbsp
הילדים שלו עזבו מרצונם את בית אימם. אחד חזר לקשר איתה והשני עוד לא. מקווים שכן.
לטובתו.
&nbsp
כסף זה עניין... שצריך לראות שהוא סמל להרבה בחיים. הרבה. הרבה נשלטים בגללו והרבה שולטים. הרבה חרא הוא גורם.
&nbsp
וכן, אני חריגה ביחס שלי לכסף. אני יודעת.
&nbsp
&nbsp

עקשנית25

New member
אני דיברתי

בכלליות על יחס לכסף ופער. דובר בזמנו עם הגרושה על אלפים.
אלפים שיצאו מכיסנו על טיפולים פרטיים ומה לא. נכון. פרוטות. אבל לבד לעולם לעולם הוא לא היה עומד בזה. לעולם.
&nbsp
אבל אני יכולה להגיד לך כאן בשקט, בלי שאף אחד שומע, שאני עשויה לרשת לא מעט ספרות אם לא יקרה כלום בדרך . בסדר? זה כבר לא פרוטות? ;)
מה אני אעשה בהם? מי יודע...
&nbsp
הדוגמאות שנתתי הן אכן פרוטות אבל זה מראה על יחס כללי. וכבר אמרתי לללי יש מצב שהיא צודקת ולו בגלל הפער של תפישת הכסף בין השניים. זה בלתי נסבל. מודה. אמרתי לה בפוסט הקודם. כשאין אותה ראיית עולם זה קשה!
&nbsp
אני לא מנסה להשתוות לסיפור של ללי ולצאת יותר צדיקה. חס וחלילה. כל אחת והסיפור שלה. אני מבינה שיש כאן שוני אדיר ממני. רק בפוסט הראשון טעיתי באומרי שמה איכפת לה שהוא מתאמץ לממן להם אם יש להם הפרדה? שיעשה ככל העולה על רוחו. שם טעיתי.
&nbsp
הגרושה שאגב מעולם לא התווכח בעלי איתה. לעולם. ניסתה בכל דרך אפשרית להציק דרך כסף על כל דרישותיו ההזויות. מה לא היה שם ;) סבבה. כאילו בכח לחפש על מה להתווכח.
זה יהיה חדש לך? לא עוברת את זה כמעט כל אחת שניה?
&nbsp
&nbsp

עקשנית25

New member
קשה לי להסכים עם הרבה חלקים

למשל, ממתי סבים מורישים ישירות לנכדים? את רואה את עצמך מורישה לנכדים וקופצת על הילדים שלך? או שאת מורישה לילד שלך?
&nbsp
אם את ישבת ושמעת את הורייך אומרים לך, הכסף שלנו לא בשבילך אלא לילדים שלך... וול... זה מזכיר לי שהמשפחה שלי הכוללת החליטה לצאת לחול. אני סירבתי כי העדפתי טיול עם חברה ולא היה לי כסף גם לזה. אמא שלי אמרה לי אני אעזור לך! אבל לא אשלם על הבן של בעלך! שלחתי אותה לכל הרוחות! ולא יצאתי לטיול למרות שהחליטה לממן ;)
&nbsp
לא נתקלתי בכזו תופעה שהסבים מורישים לנכדים.
&nbsp
אני בפרק א. זה נכון. ואני יותר ריאלית בכסף מזוגיות פרק ז. תאמיני לי. על מה לא דיברנו? על מה לא? ואני החלטתי החלטה יחד איתו להיות בחיים באותה סירה. החלטתי במודע לשים את הביצים בסל אחד וללכת על זה. 11 שנה אנחנו יחד. אותה ראיה. אותו הכל.
&nbsp
מבחינתי אין הבדל אם יש כאן משפחה מורכבת או לא. גם בזוגיות רגילה אם יש אחד בזבזן ואחד לא יהיו קשיים. ומי ידאג אז לילדים? מי?
&nbsp
בחרתי במשפחה הזו. מתוך אמונה שככה זה משפחה בשבילי. כולל כסף בחבילה. עדיין לא פגעו בי ואם כן, אני בראש מורם. דאגתי גם לזה. באמונה שלי בעצמי. באמונה בבחירה שלי. וזה טירוף אהבה של פרק א? אפשר להגיד את זה לעצמך אם זה מרכך. יש כאלה שמצליחים.

הדוגמא שנתת

היא של אנשים עם פערים בתפיסה, ולא פערים ביכולת הכלכלית. בת הזוג שלו חושבת שהיא מעדיפה להעניק לילדיה משהו אחר מנסיעות לחו"ל.

ההבדלים ביכולת להתפרנס הם גם בין אחים. זה גורם לנו לעיתים קרובות להעניק לפי צרכים ולא בשוויון מלא.

אבל זה לא המצב כאן. יש כאן 3 צעירים, שגדלו כבר שנים אחדות יחד. לאמא של שניים מהם קל לתת להם "הרבה". האבא של השלישי מתקשה לתת לו "הרבה" (אותה מידה של הרבה) אבל עושה את המאמץ ומקריב לצורך זה. עובד שעות נוספות. מוותר על חופשתו שלו.
נכון שהאמא לא חייבת לעזור לבן זוגה לתת "הרבה" לבן שלו. אבל לא לגיטימי שהיא תבקר את האב, שמעוניין להקריב למען בנו.
תפיסת העולם של האב, שרוצה להעניק לבנו, בעיקר כשהוא חי בקירבה כה גדולה לשני בני גילו שמקבלים לא מעט, אינה מופרכת.
(אני הייתי בוחרת בדרך שונה לגמרי להעניק. לא הייתי מעניקה נסיעות לחו"ל, רכב או דומים לו. כן הייתי עוזרת לרכוש דירה ומקצוע).

koryz

New member
תראי.

נראה שהנחתי שאת מרוויחה בפן הכלכלי מהזוגיות, לא יודעת למה.
כתבת שהילדים שלך קיבלו פחות - אבל חוץ מהעובדה שיש לך ילדים איננו יודעים עלייך דבר ולכן קצת קשה להתייחס.
אני מניחה שעברת פרידה טראומתית ביותר אם כתוצאה מכך את דוגלת בהפרדה כל כך גבוהה בינך ובין בן הזוג.
כתבת שאין לכם בעיה לדבר על כספים כי כמו שכתבת - כל אחד עם שלו. ואז זה בכלל לא עניינו במה את משקיעה ומה הרווחים שלך כי הם שלך ואולי עדיף בגלל שכן יש פערים שלא ידעו, בעיקר הצד החלש כמה יש לשני.
כמו שאורחת כתבה 'זוגיות יכולה להיות חברות קרובה וחיי מין מרגשים, ולא חייבת לכלול מחויבויות כלכליות. זוגיות יכולה להיות גם שילוב דברים אחר'.
גם את כמוה מפרידה בין זוגיות רומנטית לשיתוף כלכלי מלא.
ואת כנראה מניחה שאם את לא הצלחת להרגיש שייכות טוטלית למשפחה החדשה אז מי שכן הצליחה היא טועה (או נותנת לרגשות לסנוור אותה), כי זה בלתי אפשרי.

כתבת:
'אני גם לא מצפה שבן הזוג שלי יתחייב כלפי הילדים שלי באופן כל כך טוטאלי. היחסים ביניהם יותר קרובים לדוד ואחיינים מאשר לאב ולילדים. היחסים בין הילדים שלנו לבין עצמם דומים יותר ליחסים בין בני דודים.'
אני מבינה שאת לא מרגישה שהצלחת (אם בכלל ניסית) לתת הרגשה של משפחה גרעינית בזוגיות החדשה שלך.
אני לא שופטת. רק תשימי לב שכמו שהיו יתרונות לזוגיות כזו, יש לה במקביל גם מחיר בקשרים בין הילדים, בנוסף כמובן לפערים הכלכליים שיכולים לגרום למתחים לא רק בינך לבן הזוג אלא גם בין הילדים.

לגבי ציפיות:
עובדה היא שיש ציפיות שונות לאנשים שונים - אם הפער יהיה הרסני או לא זה תלוי במספר גורמים. עצם קיומו של שוני ופערים בציפיות אינו מחייב הרס או פרידה.
הדרך שאני מכירה להתגבר על הפער בציפיות אם הוא קיים הוא - לדבר.
אם את חושבת אחרת ממני, ואני חושבת אחרת ממך, ואנחנו מעוניינים בקשר ולא נצליח לגשר על הפערים - יתכן ולא תהיה 'עסקה'
מצד שני, יתכן שאם תספרי לי מה לא מתאים לך בעסקה, גם אם דברים השתנו במהלך הדרך והתנאים שסיכמנו בתחילה לא מתאימים לך יותר, אם תשתפי אותי בגלוי בחוסר שביעות הרצון שלך ממה שסיכמנו - נוכל יחד לנסות למצוא פתרון ואולי ניצור ביחד הסכם שונה וטוב יותר מהמקורי שקבענו, מצד שני אם משהו אפילו קטן יפריע לך בקשר ולא תעלי אותו לדיון - יש סיכוי שבשלב מסוים הכל יתפוצץ, ולאחר שבעיות קטנות גדלות ומתווספת תוספת אמוציונלית הדדית יהיה הרבה יותר קשה להחזיר אמון ולשקם את הקשר.
הסכמים יכולים להשתנות - גם העבודה (קידום\פיטורין), גם בין שותפים ועסקים, ובזוגיות. בהנחה ששני הצדדים מעוניינים בתקשורת ובקשר והם יודעים לבטא את עצמם ומוכנים לספוג עימותים וטענות בטווח הקצר כדי לשמור, לטווח הארוך, על הקשר.

אצל עקשנית התנאים בקשר השתנו לאורך כל הדרך, הילדים בהתחלה גרו אצל הגרושה ואחר כך ביחד איתם, המצב הכלכלי השתנה כל הזמן והיא מציינת שהם מדברים המון ובבוטות - יכול להיות שכשטעונים רגשית זה מה שקורה, אבל מה האלטרנטיבה? להעמיד פנים שהבעיה לא קיימת לא יפתור אותה. למרות שלללי זה עבד ברמה מסוימת שנים רבות. אבל גם לאחר שנים הוא לא נפתר מעצמו ויש למצוא דרך ללבן את הבעיה.

ללי כתבה (בהודעה אחרת) -
'שלושת הילדים מסתדרים מצויין, אין ומעולם לא היה ביניהם שום מתח, נהפוך הוא, הם נהנים מאד אחד מחברת האחר וזה תמיד היה ככה. לא הייתי מעלה בדעתי לצ'פר את הילדים שלי לא את הבן שלו, כשכולם נמצאים ביחד.'
לי נראה שזה קשר קרוב מאוד, כמו של אחים.
לפחות חלק מהקשר הוא תוצאה ישירה מהשותפות הכללית שללי מנהלת עם בן זוגה לאורך השנים.
ללא ייעוץ זוגי והסכמת בן הזוג, שינוי חד צדדי מצידה בתנאי ההסכם, עלול להוביל לפיצוץ בקשר.
וההשלכות יהיה כלכליות כמובן לשני הצדדים - אבל לא רק כלכליות.

עקשנית25

New member
חחחחח מצחיק

לא צריך להשוות כלום. זו הסתכלות עלינו כמשפחה. תמיד הם ואני. הם ואנחנו.
זה לא ככה אצלי! כל הזמן להסתכל דרך החור של הגרוש על כל מצב!
הם, אני, שלי, שלך. חלאס. משפחה אחת. זיהו. לטוב ולרע.
&nbsp
אני חושבת שהיא עסוקה בלהתחשבן. וזה שהיא הציעה לשלם... לא עושה לי את זה.
איך בדיוק ניסע ונשאיר ילד בן 13 לבד? אין לו אף אחד! ולא בא לי להוציא כסף.
החלטתי להוציא על טיול שלי לבד. היה לי מעולה עם חברה לבד :) שווה!
אני אולי טיפשונת ונאיבית אבל בטח לא גסת רוח כמוך. יותר טוב.
&nbsp
&nbsp

koryz

New member
יתכן ולא איחרת

אבל דחית במשך שנים את הדיון בבעיה ולכן נמנע מכם להשיג פתרון יסודי, במחשבה שהילדים יגדלו ודברים יסתדרו...
אך מה שקרה, הבעיה לא נעלמה אלא גדלה במקביל לעצבים שלך.
בן הזוג שלך נמצא בבעיה, הוא לא יודע איך להתמודד עם רגשות האשמה שלו מבלי לשייך אותם לנתינה של כסף לבן. ובנוסף, יש לו קושי לקבל עצות או ביקורת.
אבל, אם הוא לא עומד בהסכם שהוסכם על שניכם - אני חושבת זו החובה שלך לדרוש שהדברים ישתנו. לא מרוע, אלא כדי לשמור על הרווחה הנפשית שלך וגם הכלכלית.

לדעתי כיוון שיש לכם הסכם לא מדובר בבן זוג תאב בצע ואת וילדייך בטוחים כלכלית. מהבחינה הזו אין לך מה להלחץ, אבל כן כדאי לך לבחון עם עצמך -
את במצב שאת לא יכולה וכנראה גם לא מוכנה להמשיך כך.
כדי שדברים ישתנו, צריך להיות לבן הזוג ברור שאת במשבר. ובמידה והוא לא יתגייס ויתאמץ לפתור אותו ביחד איתך, יתכן והוא יאלץ לוותר על הקשר ביניכם במתכונת הנוכחית שלו.
מכיוון - שאת לא מתכוונת להמשיך כך לנצח - אבל חשוב שתבהירי זאת ראשית לעצמך, ולאחר מכן - במידה והקשר ביניכם חשוב לך, מול בעלך.

מה שה"אורחת" מציעה נתפס בעיני כבגידה.
לא לענות בכיוון שמאפשר התפתחות שיחה?? אז מה הם עושים ביחד??
איך אפשר לחיות עם מישהו שאין לו SAY, אין לו אפילו אפשרות לשאול? זה נראה לי זלזול מוחלט ולא לעניין בקשר.
זה בסדר גמור להחליט על מידור כספים כל עוד זה תוך יידוע הצד השני והסכמתו.
ואם יש לכם בעיה לדבר בגלוי על כסף, או ליישם הסכמים ולדבר עליהם אתם צריכים עזרה בתקשורת, לא לברוח ממנה לתקשורת גרועה יותר שגובלת בהתעלמות והחרפת הבעיות.
להסתיר גם יגבה ממך מחיר - מה תעשי אם תרכשי טבעת יהלום, או תרצי להחליף רכב? תספרי לו שקיבלת ממאהב? זכית בלוטו? או שתימנעי להתלבש יוקרתי במחיצתו או לצאת לחופשה שאת יכולה להרשות לעצמך וזקוקה לה רק בשביל "לא לנקר עיניים"..?
ומה לגבי הילדים?
ההסתרה שלך מזוגך תחייב את ילדייך להסתיר מה הם מקבלים ממך גם מהאח שלהם וגם מבן הזוג שלך.
מהניסיון של אנשים שאני מכירה זה פשוט דחיית הגירושים. כי דברים בסופו של דבר מתגלים, ואז הרבה יותר קשה, ולפעמים בלתי אפשרי, לשקם ולהחזיר את האמון.

יש דברים שהם שווים לא פחות מכסף. זוגיות טובה, שמחה של הילדים.
פסיכולוג לוקח מאות ש"ח לשעה, גם טיפול זוגי הוא לא זול.
אבל מובן שבן הזוג שלך לא ייזום טיפול מיוזמתו.
ולכן אם את רוצה שינוי, באחריותך להחליט מהם הקווים האדומים שלך.
אפשר לדעתי להציב קווים מבלי להסתיר.
כן, זה יותר קשה. זה דורש עימות ישיר

אבל נדמה לי שזה עדיף מהאלטרנטיבה.
ואם טיפול זוגי לא יצליח, אפשר תמיד להפריד בתים, ואף להתגרש.
אגב, אם את בוחרת להסתיר מבן זוגך באופן עקיף את גם מחייבת את הילדים לחיות בהסתרה. והחלטה זו תכריח גם אותם להסתיר ואולי לשקר (ואולי לא יוכלו להתגורר אצלכם לתקופות ממושכות), וכמובן ההסתרה תיפגע בחברות בינך לבין בן הזוג בתחילה, אך בהמשך בחברות ובקשר בין הילדים שלכם ובינך לבין בנו.

את יכולה לעזור לבן זוגך עם ההורות שלו, ולדעתי תהיי חייבת להתערב ביחסים ביניהם, במידה ואת מעוניינת להמשיך לחיות עם בן הזוג הנוכחי שלך במתכונת הנוכחית. ולדעתי מתוך מה שידוע לי, הדרך היחידה שתצליחו לגשר על הפערים היא בעזרת התערבות איש מקצוע אחד או יותר.
יותר נכון, יש סיכוי גבוה יותר שבעזרת איש מקצוע תצליחו ללבן ביניכם נושאים טעונים רגשית.

עקשנית25

New member
אני גם מוכנה להבטיח לך

שאם המצב שונה, ולגבר של ה4 היה מלא כסף. והיה זורק על ילדיו בלי סוף. בלי מחשבה. גם אז זה היה צורם! למה הוא לא רואה אותה? למה לא רואה את הילדים שלה? למה הפערים? בחיאת. בואי לא נהיה תמימות...

למעלה