מבקשת להתייעץ איתכם

מבקשת להתייעץ איתכם

בוקר טוב
אני בת 48 עומדת לקראת פרדה מבן זוגי ב 25 שנה האחרונות, יש לי 2 בנות. אחת בת 23 והשניה בת 18.
מבקשת לקבל עצות איך לספר להן שאבא ואני נפרדים. לא היו מריבות, לא כעסים. פשוט נגמר. היוזמה הגיעה ממנו. אנו מתכוונים ללכת לגישור ולסיים בטוב עד כמה שאפשר.
הדבר היחיד שאני חושבת עליו כרגע הוא לספר להן כל אחת בנפרד.

תודה על כל תשובה

בדיוק ככה

בגיל הזה שתיהן כבר חוו אהבות, ומין הסתם אהבות שנגמרו.
מה שכן, לדעתי (ואני יודעת ששיש שלא יסכימו) תהיי מאד פתוחה איתן, תעני לכל שאלה ואל תנסי להגן עליהן.
מעבר לכל הצד הריגשי של הנושא, זוהי חוויה לימודית מאד רלוונטית עבורן בגיל שבו הן מתחילות לבנות קשרים זגיים לטווח הרחוק - להבין שגם אהבות גדולות נגמרות, להבין שאשה לא צריכה לפחד להיות לבדה, וכמובן שניתן להיפרד בצורה יפה.
&nbsp
אני תוהה - למה לספר להן בניפרד?
&nbsp
&nbsp

מסכימה ומוסיפה...

לא רואה סיבה לספר מיוזמתך מי יזם את הפרידה....
פשוט לקחת את שתיהן לשיחה - לדעתי שיחה משותפת גם
עם בעלך... ושניכם יכולים לענות על שאלות שיעלו.

תודה לשתיכן על התגובה

חשבנו לספר להם בנפרד כי הן מאד שונות אחת מהשניה. אחת רגשנית מאד, אחת פרקטית. חוששת מהחיבור של שתיהן יחד ברגע ההודעה.
&nbsp
שאלה נוספת: אם החלטנו לסיים בטוב, האם הולכים לגישור לסגור על הפרטים הטכניים או לעו"ד למפגש אחד וזהו כדי שיכין מסמכים?

בכל מקרה תצטרכו ללכת לעו"ד

כי הוא צריך לנסח עבורכם את ההסכם בשפה משפטית.
אנחנו ישבנו עם מגשר על כל הפרטים ואז העברנו לעו"ד שינסח.
&nbsp
ולמרות ההחלטה לסיים בטוב, ואולי דוקא בגללה, מאד הייתי מציעה לך ללכת לעו"ד לפחות לפגישה אחת כדי לשמוע מה הזכויות שלך, כך שגם אם תחליטי לוותר על דבר זה או אחר תעשי זאת מתוך הבנה ולא תתרגזי או תרגישי שנדפקת בדיעבד

למעלה