קשר הדוק עם גרושה תלותית מה שגרם לפרידה

רויטל 32

New member
קשר הדוק עם גרושה תלותית מה שגרם לפרידה

שלום לכולם,
אשמח לחוות דעתכם בכדי לדעת האם אני רגישה מידי או שמא יש היגיון מאחורי ההתנהגות שלי.

בעלי איש מקסים, אין כמוהו. הרגישות שבו, הנתינה שלו , הוא אבא מספר 1 שלדעתי אין אבא טוב ממנו, הוא בעל נפלא ותומך ומפרגן ואוהב. אנחנו יחד שנתיים וחצי ולי בת מנישואיי הראשונים ולו בן מנישואיו הראשונים.

מאז ומתמיד הייתה לי בעיה עם הקשר שלו לגבי גרושתו.
לאחר ריב ענק שהיה בינינו - הלכנו לטיפול זוגי.

טיפה רקע על מה שהפריע לי לפני שאתקדם למה קרה לאחרונה:
הם מכרו דירה שהייתה משותפת להם לפני שנתיים, ושהיא הייתה גרה בה לאחר גירושיהם.
לאחר המכירה, היא חיפשה קניית בית אחר, ולכן דיברה אותו באופן יומיומי כמעט - על נכסים ודירות והם הלכו לראות דירות יחד , היא אפילו ביקשה ממנו שהוא יקבע עם מתווכחים ורק יודיע לה מתי ואיפה קובעים ואז הם היו הולכים לראות דירות.

לאחר שלא מצאה דירה לקנייה , החליטה לגור בשכירות,
גם שם נעזרה בו שידבר עם בעל הדירה , שינסח לה חוזה שכירות...

ביום של ההובלה שלה , בעלי היה איתה כל היום, עזר לה , תלה לה... תוך ניתוק הסלולרי שלו כדי שלא אתקשר ....ושלא יהיה ריב ( הוא זה אגב שהזמין לה את ההובלה )

בטיפול הזוגי ,
המטפלת אמרה לו שהוא צריך לתת לה להתמודד עם החיים.
אמרה לו לפני שנה וחצי שעכשיו היא עברה דירה, היא והילד ממוקמים בדירתם , הוא יכול להיות רגוע , ושמעכשיו הקשר ביניהם יהיה רק בכל הקשור לילד ולטובתו האישית. ולא מעבר לכך.
הוא הסכים.

שלשום גיליתי אצלו בנייד , משפט שהיא רשמה לו " זה נכס עם פוטנציאל"...ולאחר בירור, ובכי שלי,
מתברר שהיא שוב מחפשת דירה לקנייה, ושוב הם מדברים המון על נכסים ודירות , והוא עוזר לה ....ולכן הוא מוחק סמסים ממנה ואיתה כי ידע שזה יעצבן אותי.

לא יכלתי לשאת את העובדה שהוא הסתיר ממני. לא יכלתי לשאת את העובדה שהוא שיקר עלי ( כי בהתחלה כששאלתי אותו מזה אומר מה שרשמה הוא ענה לי "אין לי מושג מזה ולמה רשמה את זה" , רק אחרי זה הוא התוודה )

הם כל היום מסמסים ומדברים על נכסים....
היא סדין אדום בשבילי והוא יודע את זה.

לאחר שביקשתי לדעת על איזה נכסים הם מדברים , מה מהות השיחות שם ביניהם הוא ענה:
"זה לא רלוונטי לך"
"את לא צריכה בכלל לגעת לי בטלפון"
"זה לא עניינך"

זה גרם לי להרגיש שיש חלק בחייו שקשור אליה ולי אין מקום שם.
אני זו שמסתירים ממנה דברים.
אבל אני האישה שלו,
הוא ישן איתי במיטה כל ערב,
הוא אוכל איתי,
אנחנו מגדלים ילדים יחד....

כל כך כאב לי.
וזו לא פעם ראשונה שביקשתי ממנו שהקשר איתה יסתכם רק במה שקשור לילד...וזה לא קורה.

ביקשתי ממנו שיעזוב את הבית ולא יחזור.

קשה לי נורא.

נ.ב
אני בטוחה מעל לצל של ספק שהוא לא בוגד בי איתה.
אין לו שום דבר רומנטי שם איתה.

אבל אני מרגישה שהוא בגד באמון שלי בו.
שהוא תמיד שם בשבילה מעבר למה שכרוך בילד.
היא שונאת אותי ( ומעולם לא נפגשנו , אני מתייחסת לילד כאילו היה שלי, אני אוהבת אותו מאוד, היא פשוט שונאת אותי כי אני איתו והיא לא ) .

האם אני סתם כועסת?
האם הכאב שלי טיפשי?

עקשנית25

New member
בעיני, זה אכן טיפשי

ועמך הסליחה. עד כדי כך את חסרת ביטחון בבעלך?
&nbsp
את באמת מתכוונת לזה שהוא ככ נהדר, ואז לא סומכת עליו מספיק כדי שיתקשר איתה?
את הופכת את הקשר בינהם לסוד, מה שהופך את זה ליותר אטרקטיבי.
&nbsp
תהיי חכמה, תתענייני גם את, תשאלי מה הוא מייעץ, מה היא ראתה. אם הוא גבר שאת לא רוצה לאבד, תתענייני, תקרבי אותו, אל תדחפי אותו אליה עוד.
&nbsp
אם זה הדבר היחיד בקשר שלכם שהוא מפריע וזה לא תוספת לעוד הרבה רע, את שוגה ובגדול. את פוחדת לאבד אותו? וול, כבר את בדרך לשם.
&nbsp
תהיי חכמה. לאו דווקא צודקת! שלא ירגיש שהוא צריך להסתיר, כי את ממילא לא תכעסי.
זה מוריד מהם לחץ, רצון להסתיר ואת ההנאה מזה!
&nbsp
מצידי, בעלי, שיהיה בקשר עם גרושתו עד מחר, אני שואלת, מתעניינת, הוא מספר לי,
אני חלק מזה, ותביני, מעולם אני והיא לא החלפנו מילה ואין לי פחד שיחזור.
&nbsp
ב ה צ ל ח ה

רויטל 32

New member
היי עקשנית
את צודקת

אבל אני כן עשיתי מה שאת ייעצת לי לעשות לפני שאמרתי לו לעזוב את הבית.
ממש בכיתי , כי כאב לי,
אמרתי לו שאני נותנת לה מקום בחיים שלנו , שאני מבינה שהיא לבד ושאין לה אף גבר בחייה חוץ מבעלי , ושזה בסדר שידבר איתה.
אבל אז שאלתי על מה דיברו? על איזה נכסים הפעם?
יודעת מה ענה לי?
"זה לא רלוונטי לך"
"את לא צריכה לגעת לי בטלפון"
"זה לא עניינך"....

כל כאב לי , שלא משתפים אותי, שמרחיקים אותי, שזה נעשה בהיחבא , במחיקות סמסים....לא יכלתי לשאלת כאב כזה.

עקשנית25

New member
זה לוקח זמן

שהוא ירגיש שבאמת לא איכפת לך. אז ענה ככה, לאט לאט, אין סיבה שהוא יאמין לך שהשתנית ככ מהר ;)
&nbsp
תשמעי, זה לא שיש חוק שכשנפרדים, משאירים את הקשר אך ורק בנוגע לילדים. לא תמיד. הבוס שלי בקשר מצוין עם גרושותיו. מבלים ומה לא. באמת.
&nbsp
אם זה ככ מפריע לך... מה אני אגיד לך ;) לדעתי זה חבל לאבד גבר ככ נפלא בגלל זה.
&nbsp

סרבינה

New member
לדעתי זה לא טפשי בכלל

לדעתי התחושות שלך מוצדקות ונכונות. הוא התגרש ממנה והקשר איתה צריך להסתכם בטיפול בילדים המשותפים. וזהו! אין שום הצדקה לקיום קשר מעבר לכך! היא צריכה לבנות את החיים שלה בלעדיו ולהתרגל לזה שהוא לא המשענת שלה. הבעיה שלך היא לא הגרושה אלא בן זוגך. הוא לא מקבל את הפרידה על כל המשתמע ממנה וזו עבודה שאתם צריכים לעשות. בעיה נוספת היא ההסתרה שלו - הוא כנראה יודע שהוא פוגע בך ושהוא עושה דברים שהוא לא צריך לעשות ולכן מסתתר.
קשה לדעת מה המניעים שלו. אולי הוא מרחם עליה, אולי הוא נהנה מתשומת הלב שלה, אולי הוא עדיין קצת נמשך אליה (גם אם הוא לא יעשה כלום בנידון). כך או כך, אתם צריכים להגיע למצב שהוא מצליח להיפרד ממנה.
אין לי עצות חכמות איך לעשות את זה. אתם צריכים טיפול זוגי וזה צריך להיות נושא מרכזי בטיפול שלכם. זה כנראה לא ייעלם מעצמו וכנראה שלא יהיה קל להתמודד עם זה. את צריכה נשימה ארוכה ולהשתדל לא לעשות הרבה פיצוצים, אבל לא לוותר ולהבהיר שזה לא נכון.
חשוב שתביני שזו לא גחמה שלך ולא התפנקות שלך. זו דרך העולם. אנשים מתגרשים אז הם נפרדים והאנרגיה צריכה להיות מופנית לזוגיות החדשה בלבד! אם לא תרגישי אשמה לגבי תחושותיך יהיה לך יותר קל וגם תשדרי יותר עוצמה כלפי בן זוגך.
בהצלחה

רויטל 32

New member
היי סרבנית , בוקר טוב לך

לפני שנה הלכנו לטיפול זוגי בעניין הזה.
כי נורא הפריע לי שהם הלכו יחד לראות דירות , ודיברו כל הזמן על נכסים ,
( ביומולדת שלי הוא לקח אותי למלון לים המלח בהפתעה ואיך שנכנסנו לחדר , הדבר הראשון שהוא עשה בשניה שהנחנו את התיקים בחדר , זה לצלצל אליה כדי לראות מה רצתה והם דיברו 20 דקות על איזו דירה שהיא רוצה בזמן שאני יושבת ומסתכלת על התקרה.... הוא במרפסת ישב ודיבר איתה ואני בחדר.... מחכה שהגברת תסיים את השיחה שלה עם בעלי ביומולדת שלי במלון.... )

בקיצור הלכנו לטיפול,
והמטפלת אמרה לו שעכשיו שהיא עברה דירה עם הילד , והם ממוקמים , והכל בסדר , והלב שלו רגוע - שיפסיק את הקשר הזה איתה. זה לא בריא לה. וזה פוגע בי. היא צריכה בגילה (נושקת ל 40 ) לדעת להתמודד עם החיים בלעדיו והוא צריך לכבד את הבקשה שלי שזה מפריע לי הקשר האינטנסיבי ביניהם.
הסכים.
והנה שנה אחרי , היא שוב מחפשת דירה לקנייה , ושוב היא מתקשרת ף מסמסת בלי סוף ושוב הם כל היום מדברים על נכסים.....

כשאני שואלת , אז מסתירים ממני , אומרים לי שזה לא ענייני , מוחקים ממני הודעות , ואומרים לי שזה לא רלוונטי לי , ופשוט "מגרשים" אותי מהשיחות שלהם.

koryz

New member
לרויטל

אפשר להבין אותך.
עם זאת לדעתי מה שחשוב הוא לא הצדק המוחלט אלא ההרגשה המשותפת
האם אתם מוצאים את הקשר בגדול כתורם או שוחק בחייכם.
אני פחות מבינה את המטפלת שלכם. היא חושבת שהיא יכולה להחליט בשביל אדם מבוגר מה לעשות?? זו יהירות מצדה (לפי התנהגותה אפשר להבין שהיא יודעת טוב ממנו מה טוב עבורו), שתלטנות ומצער במיוחד שהיא מעודדת הסתרה מצידו והתרחקות נוספת ביניכם.
הוא לא יכול להפסיק את הקשר איתה, ממה שהבנתי יש להם בן משותף. אם פעם הוא יצטרך טיפול רפואי מסובך או יתכנן חתונה ורכישות מסוימות גם גרושתו תהיה מעורבת.
אפשר להבין למה הוא "מסתיר" מכן. כמובן שאפשר להבין שזה פוגע בך אבל מה ציפית שהוא יסנן את גרושתו או יסרב לעזור לה בגלל שאיזו מטפלת אמרה?

עדיף היה להתמקד בך במה את רוצה שאלו דברים חיוביים שלא נתפסים כהאשמות - שזה זמן איתו לבד בשעות מסוימות, כמו שכתבת בפורום לומר גם לו שאת לא פוסלת את הקשר אבל שחשוב גם לך להיות בזמן איכות איתו ובקשר טוב זה אמור היה להיות מוגדר ביניכם ביחד ולא מוכתב ע"י מטפל. אולי אם היה לכם מטפל גבר או שהיה מדובר בזוג מטפלים זוגך היה מרגיש יותר בנוח.

דבר אחרון,
ההחלטה אם אתם רוצים להיות ביחד צריכה להתקבל או להיות ברורה עבורכם.
בעלך הוא אדם בעל חסרונות ומעלות. ועם גרושה שהיא חלק מההיסטוריה שלו וגם מההווה וכנראה שגם מהעתיד. את צריכה להחליט האם את רוצה גם להיות שם.
אולי הוא רואה את ההתנהגות שלך כבגידה שאת לא מקבלת את החלק שהוא אוהב לתת ולעזור באופן כללי לכל הקרובים אליו כולל לגרושתו. וזה גם לתועלת של הילד שלהם באופן עקיף.
יכול להיות שאם היה מרגיש שאת מבקשת ולא דורשת הוא היה מדבר ומתנהג אחרת כלפייך
יש לו נטיה לעזור, הוא מקבל ממנה מחמאה עקיפה ליכולותיו זה בטח לא מזיק לאגו
אבל זה לא אומר שהוא נגדך או נגד הקשר שלכם.
לגרושה שלו הוא עוזר אבל איתך הוא בוחר לחיות.
ומה איתך? אף אחד לא יכול לענות במקומך מה הכי טוב בשבילך

עקשנית25

New member
קצת לא מסכימה

שברגע שמתגרשים הקשר הוא אך ורק לגבי הילדים. איפה זה כתוב?
לא מאמינה ב״צריך״ בחיים שלי.

צודקת

אם משהו מפריע לאחד מבני הזוג, נושא משמעותי, הרי צריך להתחשב.
אם אחרי טפול זוגי הוא עדיין לא סופר אותך , אז גם לא יספור בשום דבר אחר במערכת שלכם.
לכי משם.
אגב, לא ראית את זה לפני שנישאת?

רויטל 32

New member
היי כוכבית

בוודאי שראיתי ושמתי לב,
ודיברתי ואמרתי לו שזה מפריע לי - אך הוא לא הפסיק.
הלכנו לטיפול - והמטפלת אמרה לו שזה חייב להיפסק. לא הפסיק.

באמת שבכל תחום אחר , הוא מכבד אותי , מעריך אותי , מרעיף עלי, הוא בעל נהדר , ותומך , ומפרגן , ואבא טוב....

אך למרות כל היתרונות הרבים שלו , ויש המון , הכאב שלי מהקשר הזה הוא כל כך גדול שאינני מצליחה להתעלות מהכאב הזה , מהתחושה הזו שדוחים אותי מהשיחות שלהם ,מההרגשה שאלו שיחות שלהם בלבד ולי אין שום חלק שם.
קשה לי לשאת את זה.

לגמרי מסכימה איתך

העובדה שעושים דברים מאחורי הגב שלך. זה מעליב!!!
למרות שבעלך נשמע לי בעל מקסים. אז הוא עזב את הבית??
שווה לך בשביל זה לפרק ??

אני כל כך מבינה את הכעס והעלבון שלך, וממש לא יפה מצידו שהוא מתחשב בה ולא בך.
אולי תסבירי לו את זה? תנסי לראות למה כל כך חשוב לו הקשר הזה ולהסביר לו שמעבר לזה שזה לא לעניין העובדה שהוא מסתיר ממך חמורה לא פחות.
דיברתם מאז?

הכאב לא טפשי אבל הבאת את עצמך לנקודה

טרגית.
את מאפשרת לו לבחור בין שתי אפשרויות - להפנות גב לאשה שהוא היה נשוי לה ויש להם ילד משותף - או לשקר לך. שתי אפשרויות רעות מאד. האפשרות הקלה היא כמובן לשקר, כי היא בעצם משהו שהוא פסיבי רוב הזמן - היא שולחת הודעה, הוא עונה, מוחק. אם את לא שואלת הוא לא משקר באופן פעיל וזה יותר קל. הוא משקר רק כשאת דוחקת אותו לפינה.
האפשרות השנייה היתה לא לענות לה, או לענות לה משהו כמו "אשתי ביקשה שלא אעזור לך בזה". נשמע רע...
לדעתי - שני גישה, תני לו לעזור לה. לוקח לה זנן, היא בסוף תתגבר על הפרידה.

ornme1

New member
ילד משותף זה קשר. לכל החיים.

נראה לי שאישה שקושרת את חייה לגבר גרוש עם ילדים, חייבת להבין שלעולם לא תהיה שותפה מלאה לכל חייו, תמיד תהיה פינה שמורה שבה קיימת עדיפות ברורה לילדיו.
ובאותה פינה שמורה יש מקום גם לגרושה, כי זו טובת הילדים. ולפעמים יש מקום גם לדאגה כנה לאישה שפעם חלק איתה את חייו.

בעיני טבעי שבן זוגך עוזר לאקסית שלו, אם ילדו, בחיפושי הדירות שלה, בשכירת הדירה, במעבר הדירה. זה מקום המגורים של הבן שלו, וזו רווחתה של אם בנו.
הכללים שאת מנסה לקבוע לו –לפני כל דבר אחר, מעידים על חוסר אמון, ומציבים אותו בפני בחירה בין צרכים אמיתיים של האקסית, אם ילדו, שחלקם גם הצרכים של בנו, לבין הגבלות שרירותיות שלך שאינן צרכים פיזיים אלא יותר סוג של גחמה (שמשקפת מערכת יחסים לא ממש יציבה). וברור שהוא לא יכול לשתף אותך... הרי צפויה לו כזו סצנה...

נראה לי שהבחירה שלו טבעית.
דחפת אותו למצב קצה, לכן הוא פשוט לא יכול להיות כנה.
הטלת סנקציות, חדירה לפרטיות שלו, וסצנות דרמטיות לא ממש יועילו למערכת שלכם.
האמת? במקומו הייתי אורזת ויוצאת מזמן.

ודבריה של המטפלת החצופה הזו שאת מצטטת תמוהים בעיני...

ילד משותף הוא קשר לפרק זמן מסויים ולא בכל דבר

בוא נתחיל שהקשר לא לכל החיים, הילד גדל מצמיח כנפיים ומחליט לבד , אז הקשר בין ההורים הביולוגים מתמעט או מתחסל לחלוטין.
נושא שני הוא,מה קשור לילד ומה לדברים שונים
חוזה לדירה לא קשור לילד
קנית נכס לא קשורה לילד
אלו החלטות של בוגרים, אם האם או האב רוצים לעשות את זה זה לא קשור במאומה לילד.
זה היה קשור לו מדובר במיקום רחוק ( זכויות ראייה)
תואיל הגרושה במקרה זה לחפש לעצמה מקומות יעוץ אחרים מלבד האקס שלה ,
והאקס שלא מבין את זה , אחרי טפול זוגי, לא רוצה להבין על כל המשתמע מכך.

ornme1

New member
מניסיוני, גם כאשר הילד/ים הצמיח/ו כנפיים

הקשר המשיך וממשיך... ארועים, נכדים, משמחות לקשיים, מעזרות לתמיכות, אולי הקשר נחלש לתקופה זו או אחרת ומתחזק בתקופה אחרת, אבל קיים.
וחוזה לדירה קשור להיכן הילד יגור... וזה חשוב. בין אם זו שכירות או קניה.
רואה אצל האיש שלי, איך השתדל לעזור לאקסית השניה שלו, בהתחלה לשכור ואחר כך לרכוש דירה.
כי היה לו מאוד חשוב היכן הקטנה תתגורר, ושיהיה לה טוב ונוח. והיה לו חשוב שלאקסית יהיה טוב.
וגם האיש שלי טרח בהתקנות בדירה של האקסית, ולא רק בחדר של הילדה - גם בשאר הבית.
בעיני זה טבעי ומובן. מעולם לא הערתי לו על כך.
האכפתיות הזו היא חלק מאותה אישיות שלו בגללה נמשכתי אליו מלכתחילה...

ככל הנראה זה משתנה מ"זוג" ל"זוג"

אני והאקס שלי מעולם לא היינו בקשר, גם לא כשהילדים היו קטנים.
זה עצוב להתנתק לגמרי ממישהו שהיה בן-זוגך כמעט עשרים שנה, וזה עצוב כשאין עם מי לחלוק רגעי שמחה ועצב בכל הנוגע לילדים, אבל זה קורה.

Emilia2

New member
הצרכים של האקסית הם לא הצרכים שלו.

וכל עוד היא לא בוחרת דירה שפוגעת ברווחה של ילדו או מסכנת אותו (ואני מניחה שלא בכך מדובר) - אין לו סיבה להתערב או להכניס את עצמו לעניינים האלה יותר מדי.
&nbsp
גם בן הזוג שלי מדי פעם מתקין או מתקן משהו בבית גרושתו. אין שום רע בכך.
&nbsp
במקרה המתואר כאן מדובר הרבה מעבר - חיפושי דירה, קניית או שכירת דירה, וגם מעברי דירה - הבחורה כבר בהחלט צריכה לדעת להסתדר בעצמה. הרי הם בחרו להיפרד וזו המשמעות של הפרידה. ואם יש לו זוגיות חדשה - אז הצרכים של בת הזוג הנוכחית שלו קודמים לצרכים של הגרושה. הרי לא באמת מדובר בצורך של הילד שלו - אלא בתלות והיזדקקות שלה בלבד. וזה כבר ממש לא טבעי ואם הוא ימשיך כך זה יפריע לכל מערכת יחסים בה יהיה.

הכאב שלך לא טיפשי

הוא הגיוני לגמרי.
&nbsp
אבל את לא יכולה לשנות אנשים אחרים, גם לא את בעלך.
את לא יכולה לשלוט על הרגשות שלו, הצרכים שלו, או ההתנהגות שלו.
את יכולה רק לשלוט על הדרך שבה את מגיבה להתנהגות שלו.
הוא כבר הבהיר לך כי למרות מה שנאמר בטיפול הזוגי, הוא מתכוון להמשיך ולהיות איתה בקשר.
לכן לך יש שתי ברירות:
1. לנתק את הקשר איתו
2. לקבל את העובדה שזה המצב ולמצוא דרך לחיות עם המצב הזה. גם אם זה אומר שאת תלכי לטיפול פרטני, בלעדיו.
ההחלט בידייך.
&nbsp
&nbsp

Emilia2

New member
את לא סתם כועסת והכאב שלך בהחלט

לא טיפשי.
&nbsp
גם לי זה היה מציק. מאוד.
&nbsp
ואני חושבת שבדברים כאלה היא כבר צריכה לדעת להסתדר לבד, ולמצוא גורמי ייעוץ אחרים. זה לא אומר שהוא לא יכול לעזור לה מדי פעם בעניינים שקשורים לדירה, אבל בהחלט אין צורך להיכנס כל כך לעומק כאילו הוא היחיד שיכול לעזור לה.
&nbsp
אני מבינה את הרגשתך. וחושבת גם שהמטפלת צודקת. אני חושבת שהוא עדיין לא הפנים שהוא צריך להמשיך הלאה ולחיות בזוגיות החדשה שלו, איתך.
&nbsp
עם זאת, כמי שחוותה דברים מעט דומים עם בן זוגה שנחמד לכל העולם ולא יכול להגיד את המילה 'לא' לאף אחד - אני חושבת שהבקשה ממנו לעזוב את הבית היא קצת מוגזמת. האם באמת עדיף לך בלעדיו? מצד שני, לפעמים זעזוע הוא זה שיותר מכל מבהיר לצד השני מה בן הזוג שלו מרגיש כשהוא ממשיך להתנהג באותה צורה.
&nbsp
אני מקווה שתצליחו לפתור את זה ולהתגבר על זה.
בהצלחה.

למעלה