סקר לנצח

1שינקין

New member
סקר לנצח

יוקם בית לנצח ללימוד הגותו של לנצח ועדי נבון המבריקה.יום ראשון בפרלמנט דיון בעד ונגד מזון טבעוני.

MelodicTruth

New member
עוד מילה על לנצח(ועדי נבון המבריקה)

ואני מקים אנטי פרלמנט משלי. נמאס!

ל נ צ ח

New member
אור האמת תסנוור איומיו של כל אנטי.

אין לאיש לברוח מהאמת אמת האלוהים אותה מציג לנצח היא תשיג את כוווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווווולם. כל מה שכל אנטי ייעשה נגדי במהרה ובגדול זה יתהפך לטובתי. * ~ * ~ * ל נ צ ח * ~ * ~ *

MelodicTruth

New member
מעניין

כל מי שהינו אנטי-לנצח הופך אוטומטית לאנטי-אלוהים... לנצח, אין לי שום דבר נגדך, רק תדאג שהפירסומים חסרי הטעם של "שנקין" ייפסקו.

../images/Emo45.gif

immanuel1

New member
היי לנצח

מה שלומך ידידי היקר. עמנואל מפורום פילוסוםיה ההוא

ל נ צ ח

New member
זה נפלא !ברוך בואך עמנואל ../images/Emo24.gif

האם זה אתה אותו עמנואל היקר שבין יתר דבריו המלומדים והמבריקים גם את זאת לנו כתבת ??? מאת: עמנואל הלפרין שעה: 09:4221/10/2001 תאריך: ההבדל בין מנדלסון לקאנט, היגל, שופנהואואר, וגם משוררים פילוסופים כגיתה שטמו את היהדות נובעת מבורותם. וכי הם הכירו את משנתו של ר' ישראל מסלנט? או מורה נבוכים לרמב"ם, או את תורת המידות של רס"ג, יהודה הלוי, אבן גבירול, אבן עזרא? האם הם הכירו את התניא של זלמן מלאדי שבחלקים ממנו הוא פילוסופי לכל דבר ודומה להגותם? או לספרו הפילוסופי של בחיי אבן ציפורה, אברבנל ורבים אחרים? האם היו מודעים לספרים כמו פרקי אבות או קהלת, שאם שופנהואואר היה מודע להם היה מוצא שחלקים מהגותו כלולים בהם... אני מניח שלא. מכיוון שאישים יהודים שדנו ביהדות במוסר, פילוסופיה, אפיסטמלוגיה, אתיקה, משפט ורשויות שלטוניות , לא היו שונים מדעותיהם של פילוסופים גרמנים, יונים או ארופאים. לפי הכלל הידוע ששופנהואואר עצמו קבע: כל דברי החכמים האמיתיים דומים בכל הדורות ובכל התקופות והם חושבים אותו דבר על האדם והעולם." מנדלסון פילוסוף יהודי, הנמנה על השורה הראשונה של ההוגים בגרמניה, בזכות ולא בחסד, ידע את מלוא היקפה של היהדות, ולכן לא ביקר אותה כרעיו הפילוסופיים, בגלל שהכיר אותה בצורה שונה. כי הפילוסופים המקטרגים עליה, הכירו את היהודים על פי מלבושיהם, נוהגיהם ותפילותיהם ולא על פי ההגות העומדת בבסיס היהדות. לא בכדי תרגם מנדלסון את התנ"ך ודחף את ידידו להעלות את המחזה "נתן החכם," כדי להאיר את היהדות מהצדדים היותר טובים שלה. זאת כדי להביא את הסביבה להבין שהיהדות היא ים שיש בה דברים טפלים בצד דברים חכמים כמו כל דת קלסית, ובכך היא לא שונה מהנצרות כהוא זה. וכתבתי דברים אלו, גם כדי לשמח ידיד ותיק בפורום שלנו והוא לנצח בן עמי שומר גחלת היהדות בפורום שלנו....

immanuel1

New member
הפורום דאז נשא פרות

לנצח ידידי שמעו של הפורום דאז הגיע למרחקים והוזמנתי לשוחח עליו בכמה מקומות, והגעתי עד ישיבה אונברסיטי בנכר, מקום שלהפתעתי חלק מהמשתתפים בדיון היו מודעים לכמה הודעות שנכתבו בפורום אחר שמשתתף סמוי העביר לשם בכתב כמה מפניני הפורום. הודעותיו של ג'ד, היו בין המצוטטות ביותר. האם שמעת ממנו? הצגתי שם את עמדתי, שאני רוהואה עצמי יהודי חילוני, ולא ישראלי חילוני, הנהנה מחכמתה ואצילותה מבלי התחייבות ותלות בשרלטנים(רבנים, פוליטיקאים ועסקנים) שהובילו היהדות במדינתנו לשאול תחתיות. כן הועלתה שם השאלה הנצחית אם האל מצוי אך ורק בתודעתם של בני האדם או שהוא אל יקומי שאנו אורגנים בתוכו, בגלל אי סופיותו של היקום הדוחה את טענת האל הטרנסצטדנטלי. היה לנו הכבוד להניח תשתית אינטרנטית צנועה ששימשה חיקוי לפורמים רבים ומוצלחים על בסיס מה שהקמנו. ואתה היית המתורמים לכך. מוקירך תמיד. עמנואל

.m

New member
../images/Emo24.gif עמנואל ../images/Emo24.gif

ברוך הבא, טוב לשמוע (לקרוא) ממך ואני בדיוק שאלתי עליך לפני כמה ימים...
mai (האם תהיה לנו פגישת מחזור פה?)

immanuel1

New member
היי מאי איזו הפתעה?

עלץ ליבי בקרבי לשמוע ממך. האמת ששבתי משהות ארוכה מחו"ל. התגעגעתי למוחך הפורה.

.m

New member
ומוחי התגעגע לגירויים אינטלקטואלים

כמו שהיו לנו בפורום, וטרם מצאתי להם תחליף. שער בנפשך מה רבה היתה שמחתי למצוא פה את לנצח היקר, ומה רבה שמחתי כעת כשאתה פה
mai (בדוק מסרים)

ל נ צ ח

New member
""עלץ ליבי בקירבי ""עדיין אני מתרגש

אדם יקר בעל ידע רב בפילוסופיה איש מעלות אתה עמנואל, כבוד גדול לפורום שאתה חבר בו. זה עתה חזרתי מטיול השבת פתחתי הודעתך וכאשר ראיתי מילותיך "עלץ ליבי בקירבי" ברור הדבר לי כשמש שאתה האיש שלנו עמנואל היקר. ובבקשה: זה שלך, זכור לך?
לנצח, איש מידות אתה 10/9/2000 20:5 עמנואל הלפרין [email protected] ----------------------- עלץ ליבי בקירבי לראות בך אדם שחוש הביקורת העצמית שלו מפותח. הדבר שווה לי יותר מכל התנצלות. אני גא בך ידידי. ----------------------- ~ * ~ * ~ * הרבה ברכה והצלחה, שבוע טוב ומבורך ומכל הלב מאחל לך ידידך, * ~ * ~ * ל נ צ ח * ~ * ~ *

ל נ צ ח

New member
מזל-טוב!

היום קיבלתי אימייל מעדי נבון שהיא נישאה לבחיר ליבה. מזל-טוב!

ל נ צ ח

New member
וגם לא לקחת זאת בחשבון כנראה:

* ישעיה כט * (יג) וַיֹּאמֶר אֲדֹנָי יַעַן כִּי נִגַּשׁ הָעָם הַזֶּה בְּפִיו וּבִשְׂפָתָיו כִּבְּדוּנִי וְלִבּוֹ רִחַק מִמֶּנִּי וַתְּהִי יִרְאָתָם אֹתִי מִצְוַת אֲנָשִׁים מְלֻמָּדָה: (יד) לָכֵן הִנְנִי יוֹסִף לְהַפְלִיא אֶת הָעָם הַזֶּה הַפְלֵא וָפֶלֶא וְאָבְדָה חָכְמַת חֲכָמָיו וּבִינַת נְבֹנָיו תִּסְתַּתָּר: (טו) הוֹי הַמַּעֲמִיקִים מֵיהֹוָה לַסְתִּר עֵצָה וְהָיָה בְמַחְשָׁךְ מַעֲשֵׂיהֶם וַיֹּאמְרוּ מִי רֹאֵנוּ וּמִי יֹדְעֵנוּ: * ~ * ~ * ל נ צ ח * ~ * ~ *

למעלה