Dance...

AnarchistPhilosopher

Well-known member
Dance...

כמה ספרים ומאמרים לקרוא...

טוב שזה לא אינסוף!

אבל מה זה אינסוף, כל יום שעובר המספר הנ"ל גדל אקספוננציאלית.

טעויות ייקרו למכביר...
patience is a virtue

ה כ ל

New member
"ריקוד היא השפה הסודית של הנפש."

There is an interspace and outer space

ריקוד@שירה#תנועה$נשימה%מואצת^דופק&מוגבר

תגיד הכל,
בתור הכל, מה הכי חשוב אתה חושב ?
איך תסכם בכמה מילים, אם זה נגיד היום האחרון בחיינו ואין זמן לדיונים והסברים ?

FIGHT OR FLIGHT

כי אני נגיד, הגעתי למסקנה שקשה לי לראות שקשה לכם לראות שקשה לי לראות שקשה לכם לראות...

Benny Marks

New member
כשלעצמו - אין במשפט הזה הגיון

לכל הפחות עד שנגדיר במדוייק כל מושג המוכל בו.

מהו ריקוד ולשם מה הוא נחוץ? האם הוא קיים אצל מיני בעלי חיים נוספים או שמא רק בקרב בני האדם? איזו מטרה הוא משרת בתמורה לאנרגיה המושקעת בו?

האם הריקוד הוא שפה? האם הוא נועד לצורך התקשרות בין פרטים? אם כן - מדוע לא להשתמש בשפה יעילה יותר - המסוגלת להביע ולהעביר יותר מידע ביותר בהירות ובפחות מאמץ ואנרגיה?

ומדוע שהריקוד יהיה שפה סודית? למה הצורך בסודיות? ובפני מי? מדוע זוהי שפתו הסודית של הנפש דווקא? מדוע הנפש זקוקה לשפה סודית כלל?

וגולת הכותרת שממצקת (באין מילה מתאימה למושג האנגלי Solidify) את האי-גיון שבמשפט כפי שהוא - מהי נפש? ולאור סוגי ההגדרה השונים שבנמצא למושג המעורפל הזה - האם ישנה משמעות לשפה עבור הנפש, והאם ישנו צורך בשפה סודית? ולמה דווקא ריקוד?

ואם אנחנו כבר כאן - מהי נשמה ומה ההבדל בינה לבין נפש? האם מי מהן אכן קיימת או שאלו מושגים ערטילאיים הנובעים אך ורק מתשוקתנו הבלתי נלאית להצדקת קיומנו?

ועוד - על פי הגדרותינו את המושגים ״נפש״ ו-״נשמה״ (על ההבדלים בניהם) האם הם מותר האדם בלבד? ואם לא - עד היכן נוכל למצוא אותם בקרב החיים שסביבנו (או אף מעבר לחיים)? האם גם שם נחוצה שפה סודית, ואם כן האם היא שונה?

כל כך הרבה שאלות …
עד שמתחשק להימנע כליל ממתן איזו משמעות למשפט, ולהשאירו במכוון ובמוצהר בתחום ה״רוח״ כגיבוב מילים מוצלח (יותר או פחות) ללא פירוש נדרש.

האל יודע שיש רבים כאלה
(גיבוב דומה?)

נ.ב.: אין במטרת האמור משום ביקורת צינית מאיינת - מקורו בסקרנות בריאה בלבד.

ה כ ל

New member
ראשית המשפט אינו נכון מבחינה לשונית

צ״ל כתוב: הריקוד הוא השפה הסודית של הנפש. הוא ולא היא.
&nbsp
"כי ירים איש את רגליו ויצא במחול, כי אז נפשו מתרוממת, גם נשמתו תגביה עוף, עד כי אמור נאמר כי כל איבריו, כל גופו הם בבחינת נשמה, כי בזאת התעלה הגוף, כי היה היה לנשמה." ~ עגנון

Benny Marks

New member
חמק מעיני; ובאשר לעגנון -

יש לקחת בחשבון מהיכן הוא מגיע ומה היא נקודת מבטו.

אני מניח שישנם עוד אשר יסכימו עימו אף אם נקודת המבט שלהם שונה משלו, גם אם המסקנות אינן עומדות בקנה אחד עם המקום ממנו הם מגיעים. קח למשל את סטיבן הוקינג המנוח.

ועם זאת התהיות במקומן…

למעלה