מה דעתכם פלספנים, אתם חושבים שפעם היה רק רע

• פותח הנושא hnc
  • פורסם בתאריך

hnc

New member
מה דעתכם פלספנים, אתם חושבים שפעם היה רק רע

ללא טוב, ואז הטוב נוצר מהרע, טוב מרע?
אתם חושבים שפעם היה רק חושך ללא אור, ואז האור נוצר מהחושך, אור מחושך?

אם לא אפשרי, אז מדוע יש כאלה שחושבים שפעם היה רק אין ללא יש, ואז היש נוצר מהאין, יש מאין?
אם כן אפשרי, תסבירו איך ולמה זה כן.

אנחנו לא הינו כשזה התחיל , אבל הוקינג היה...................

הוא מסתמך על נוסחאות מתמטיות לפיהן ההתחלה הייתה יש מכלום ואז נוצר אור , חומר , אנרגיה . לך תתווכח איתו.......................................

hnc

New member
מה "לך תתווכח איתו"?

הבן אדם מת...

וברצינות, אני לא מכיר שום נוסחאות מתמטיות כאלה ששוות משהו.
דווקא להפך, לפי חוק שימור המסה והאנרגיה יש לא יכול להיווצר מאין ולא יכול להיעלם לאין. כמותם של החומר והאנרגיה יחד נשארת תמיד זהה כשיש המרה ביניהם.

פרילנסר

New member
כמו שכמות הלבן והשחור ביקום נשארת תמיד זהה כשיש המרה ביניהם,

כמו שימין ושמאל - כמותם תמיד נשארת זהה כשיש המרה ביניהם,

אתה לא מכיר.......

הנוסחאות ההלו הוצגו ברבים במאמרים ומביני דבר קיבלו אותם . כל מה שעליך לעשות זה לקרוא מאמר כזה ולהראות שהוא שגוי . אני בטוח שתצליח .

אכן ישנו חוק שימור האנרגיה והחומר . לפי ההבנה המועטה שלי הנושא מוסבר על ידי קיום חומר חיובי ושלילי האזנים אלו את אלו .

AnarchistPhilosopher

Well-known member
גם מביני דבר יכולים לא לבדוק לעומק את החישובים במאמר...

כלומר, גם אחרי שמישהו אמר שחישב כך וכך והתוצאה שהוא קיבל היא כך וכך, אם לא תבדוק בעצמך לעולם לא תוכל לדעת אם אין טעות.
&nbsp
החישובים נהיים יותר ויותר ארוכים כך שברור שיופיעו טעויות, האם הטעויות זניחות זה כבר נהיה טריקי.
&nbsp
אני בטוח ששניכם לא מסוגלים להבין את המתמטיקה והפיזיקה הגבוהות האלה, כך שמבחינתכם זה באמת סינית...
כך שבין אם תסכימו או לא לחישובים האלה, דעתכם חסרת משמעות לאנושות...
&nbsp

Henry0

Well-known member
המפץ הגדול יכול היה להווצר מכלום

מסה-אנרגיה יכולה להווצר מכלום, אם נוצר גם משהוא אחר בעל אנרגיה-מסה שלילית, כך שסה"כ כל האנרגיות הוא אפס.

לפי תאורית הוקינג, הנשענת על תאורית איינשטיין (שהוכחה), במפץ הגדול נולדו 3 דברים: מסה, אנרגיה (שזה אותו דבר), ומרחב (ומהם גם הזמן)
אל תזלזל במושג "מרחב", זה לא סתם "כלום", מרחב זה משהוא פיזיקלי, שיכול להתקמט, להתעקם (תורת איינשטיין), ושום דבר לא יכול להיות מחוץ לו.
"מרחב" זה "משהו", שהולך וגדל מרגע המפץ הגדול (בינתיים), והאנרגיה שלו היא שלילית.

כך שסה"כ כל האנרגיות שנוצרו במפץ הן אפס,
מכאן שהמפץ אפשרי פיזיקלית, וזמן ביצועו הוא עניין סטאטיסטי, כמו כל תורת הקוואנטים.

מה שברור הוא, שבמפץ נולד גם מידד הזמן,
וכיון שלפני המפץ לא היה זמן, הרי לא ייתכן שהיה משהוא לפני כן, שיכול היה לגרום למפץ לקרות.

יש מאין

התודעה שלך שקופה, בלתי נראית, חסרת גבולות וזמן – אתה היא תודעתך ותודעתך היא אתה.
תודעתך יודעת את עצמה במלואה נחה בתוך עצמה - היא הוויה נצחית שאינה תלויה בדבר.

תודעתך יוצרת את עולמך הפנימי והחיצוני – החיצוני והפנימי חד המה.
אתה אלוהים – תודעת על נצחית.
זה יש מאין.

...אתה אלוהים - תודעת על נצחית

תודעת התודעות כולן
הכל ממנה ואליה.

זה יש מאין.

hnc

New member
הסכמתי איתך בהכל

עד שהגעת ל"זה יש מאין", כי אם התודעה שלנו נצחית (ורק הגוף נוצר שוב ושוב, ולכן גם הוא נצחי אולם בשונה מהתודעה הגוף נצחי מחזורי..) אז לא היה מצב של אין, ולכן אין יש מאין אלא רק יש מיש והיש מיש הזה מסביר יפה מאוד את הנצח למי שחושב בצורה נכונה...

יש מאין = מהלא גשמי (הנסתר) אל הגשמי (הגלוי)

תהליכי המחזוריות מהמקרו למיקרו - גירוי, התרחבות, התכווצות והרפיה
גירוי -הטריגר לפעולה=אנרגיה
התרחבות=התפתחות והתפשטות
התכווצות=התעייפות, איבוד אנרגיה
הרפיה=מוות, סוף.
המפץ הגדול נוצר מגירוי (אנרגיה) יצר התרחבות והתפשטות, בשלב כלשהו תהיה התכווצות החומר/היקום ולבסוף הרפיה דהיינו הכל ייעלם לתוך עצמו.
כאשר יהיה שוב גירוי הכל יתחיל מחדש זה במאקרו.
במיקרו לדוגמה: היריון, לידה, חיים ומוות - איברי המין מקבלים גירוי, הזרע והביצית מתאחדים נוצרת התפתחות והתרחבות רחמית, לאחר מכן התכווצות הרחם ולאחר הלידה הרפייה.
התינוק יוצא לאוויר העולם בוכה=גירוי מהאוויר
התינוק גודל מתפתח פיסית, מנטלית, רגשית וכן הלאה=התרחבות
האדם לקראת סוף חייו מתחיל להתכווץ - כואב, דואב וסובל
מוות=הרפיה
.
ההוויה הגשמית/חומרית יכולה להתקיים רק ע"י ניגודיות, קוטביות ותנועה - ללא ניגודיות הכל היה נסתר. זאת הסיבה שלכאורה קיים מצב של יש ואין כאשר למעשה קיים מצב של ניגודיות קוטבית שנוצרת ע"י תדרים ורטיטות אנרגטיות שונות וכך אנו מבדילים בין צבעים וגוונים, צלילים ותחושות.
&nbsp

hnc

New member
עכשיו תחשוב לעומק מה היה אם באמת לא היה אין

אלא רק יש...

היכולת שלי להעמיק חשוב מוגבלת מלידה וכן בשל טראומות

שעברו במהלך חיי על קרקפתי. בכל מקרה - הפגם הלוגי המכער את המשפט "היה אין" מציק לכל דיון בשאלה שהצגת ולכן גם לא ניתן להגיע לגביה להשגים. גם "תמיד היה יש" גורר סתירה כי משמעותו היא שהגענו לאינסוף וזה סותר את מושג האינסוף.
המוח ש"העניקה" לנו האבולוציה לא בנוי לעסוק בשאלות אלו והחסרון הזה לא מפריע לנו, בינתיים, במלחמת הקיום שלנו כמין אנושי.

hnc

New member
אמרת ש"קיומו של האין בלתי אפשרי".

לכן לפי דבריך אלה אמור להיות רק יש. אבל במצב של רק יש האלקטרון לא היה סובב את האטום כי לא היה אין ביניהם, וכל מבנה המציאות היה שונה כשלמעשה היה רק גוף אחד אינסופי של יש (מאחר ואין אין שיפריד בין גופים...) וכמובן שבמצב כזה לא היה לא פומפיאטר ולא hnc...
&nbsp
ובקשר למה שעברת, אתה לא לבד. גם אני עברתי לא מעט בחיי. אם יש שבעת מדורי גיהינום אז אני עברתי אותם ועדיין עובר אותם כבר כאן אם כי במידה פחותה מבעבר.

למעלה