אנטישמיות לכל...

הביטוי הכולל הוא "שנאת ישראל"

שלובשת צורה ופושטת צורה ובכל דור ודור קמים עלינו לכלותינו, פעם בשם דת, פעם בשמה של אידיאולוגיה ופעם בשל הכיבוש כביכול...

hieroso

New member
אשריך

מצידי מעולם לא זכיתי לחברה נעלה כזו (ובכל זאת, לייבוביץ אולי קצת כן, לבטח יותר ממני, לפחות הוא היה בדרך, איפשהו באמצע, והסתפק, מה שכשלעצמו יכול לעורר הערצה, בהתכווננות אל האל...)

במשפט אחד, כל כוונתי היתה לומר ששימת כל 'שונאי ישראל' לדורותיהם, או בכלל כל מי שלא אהדו אותו כל כך, מפילאטוס וטקיטוס, דרך לוטר, וולטר ואולי אפילו קאנט, עד לאנטי-דרייפוזרדים, לנאצים, לבארת ולהידגר, לשים את כולם באותו שק תחת הכותרת העמומה ולא מובנת של 'אנטישמים' חוטאת אולי להבנה קצת מעמיקה של התופעה.

לצורך העניין

תוצר של שטיפת מוח שגדלת בה , שיש אנטישמיות , שאנשי המוח מחזיקים את אנשי המעשה בלולאה לוגית של נאמנות .
אין לך מושג אם אתה בתוך מייטריקס או ב-V.R ,
ומחשב מפעיל אותך .
והרבנים מכוונים את האנטישמיות ולא האל .
דוד

hieroso

New member
ולך יש מושג ברור שההיפך הוא הנכון?

טוב... אבל בעצם, על פי מי ומה?

AvR6

New member
בארת' ולייבוביץ' גם יחד שני שוטים

להתווכח על עדיפותה של אמונה תפלה אחת על פני אחרת, נו באמת...

יחד עם זאת , לייבוביץ היה מספיק חזק/חכם/ידוע (מחק את המיותר)

כדי לזרוק לבאר אבן שזמן רב תהייה שם בלי שמישהוא יצליח להוציאה .
על-כן לייבוביץ הוא אנטישמי . איש רשע ורע לב .

ה כ ל

New member
מה זה יהודי?

שאלה זו אינה מוזרה כפי שזה יכול להיראות תחילה. הבה נראה איזה מן יצור מיוחד הוא זה, שכל שליטי עולם וכל העמים העליבוהו ודיכאוהו וגירשוהו ורמסהו, רדפהו, שרפו, והטביעו, והוא, על אפם ועל חמתם, ממשיך לחיות ולהתקיים. מה זה יהודי - שלעולם לא הצליחו לפתותו בשום פיתויים שבעולם שמדכאיו הציעו לו בלבד שיתכחש לדתו ויטוש את אמונת אבותיו. יהודי - הנו סמל הנצח. הוא שלא יכלו להשמידו לא טבח ולא עינויים; לא אש ולא חרב האינקוויזיציה לא הצליחו להכחידו. הוא אשר ראשון בישר דבר ה'; הוא אשר זמן רב כל-כך שמר על הנבואה ומסרה לאנושות כולה. עם כזה לא יכול להיעלם. יהודי הנו הנצחי - הוא התגשמות הנצח." ~ לב טולסטוי

כל הכבוד לטולסטוי , אבל לצערי האמת היא אצל דרווין .

העם היהודי נמצע בתהליך הכחדה .
לצערי לא רחוק הזמן שבו יהודי יהייה כמו הדודו ממאוריציוס .

ואכן דרווין - גם אם בעקיפין - היה אנטישמי

"מוצא המינים" תורגם לגרמנית תוך שנה ממועד יציאתו לאור, ורעיונותיו זכו להצלחה עצומה בגרמניה, יותר מאשר בכל מדינה אחרת.
לאורך המאה ה-19, מדענים שונים באירופה פיתחו תאוריות שהתבססו על הדרוויניזם החברתי ועיקרן היה חלוקת העולם לגזעים שונים, ובמיוחד לנחותים ולעליונים. בין המדענים היו הרוזן ארתור דה גובינו, שפרסם את ספרו "מסה על אי השוויון בין הגזעים האנושיים", ויוסטון סטיוארט צ'מברליין. בספריהם דובר על נחיתות העם היהודי. הם התבססו על הדרוויניזם החברתי כדי להמחיש מדוע הגזע הלבן הטהור הוא החזק ואמור לשרוד, בעוד היהודים הם גזע נחות שצריך להיכחד "למען טובת האנושות". תאוריות אלו, שמרכזן שנאת יהודים ביולוגית ולא דתית, היוו יסוד לאנטישמיות המודרנית כפי שהתפתחה במאה ה-19, והובילו במאה ה-20 לפיתוח תורת הגזע הנאצית.
https://he.wikipedia.org/wiki/דרוויניזם_חברתי#הדרוויניזם_החברתי_כבסיס_לאנטישמיות

ראוי להפריך כמה טעיות שהיו בחשיבה הגרמנית .

1 - לא הוכח שיש דרוויניזם חברתי , אבל הוכח שיש דרוויניזם אינדיבידואלי .
כבר הרבה פילוסופים תהו מדוע יש הרבה עצים ביער ואין יער בלי עצים .

2 - לפי דרווין שורדים מי שתכונותיהם מתאימות למצב הקיים ולווא דווקא החזקים .

3 - הערכת הישרדות היהודים לא כללה ניתוח הסיבות להישרדותנו , לפחות עד כעת .

4 - מה שקצת פוגע בטיעון שלי זה נוסחת הארדי-ווינברג המסבירה את העובדה
שלכל הזברות יש פסים . שלכל הדגים יש זימים וכדומה .

אנטוליו

New member
נושא חשוב ואני מצטער על האיחור בהשתתפות בדיון..

אני מתמחה בביקורת על היהדות, אך לצערי בכל הפורומים לא מבדילים בין ביקורת על היהדות וישר מתייגים אותי כאנטישמי ומנסים לסתום לי את הפה. אני מקווה שבפורום זה אזכה ליחס הוגן יותר.

למעלה