אז הסיבה להכל שלה אין סיבה...

AnarchistPhilosopher

Well-known member
אז הסיבה להכל שלה אין סיבה...

באופן תיאורטי אפשר לחזור בזמן (גם אם זה לא סביר), נניח שאני חוזר בזמן האם יש גבול לכמה רחוק בזמן אני יכול לחזור בזמן?

אולי באיזו נקודה סינגולרית שמעבר לה אין יותר זמן אני אחזור להווה?!
כלומר נניח שהראשית היא בזמן X ואני מתחיל לחזור בזמן X+epsilon אז במקום להמשיך לחזור בזמן אני חוזר כמו בומרנג לאפסילון זמן לפני שנכנסתי למכונת זמן, וככה אני למעשה נתקע בלולאה אינסופית.

השאלה האם בהכרח יש סיבה לכל הסיבות? או שכמו שHume טען עיקרון הסיבתיות הוא אמונה שאי אפשר להצדיק.

אני עדיין רוצה לבנות מכונת זמן...

רק צריך לקרוא מאמרים כמו זה:
https://arxiv.org/pdf/gr-qc/0503077.pdf

ספרים ומאמרים במתמטיקה,פיזיקה והנדסה ולהשתגע בין לבין...
ואומרים שהחיים משעממים...

א. יש סיבה להכל. ב. יש כתבים עתיקים ואחרים על החזרה הנצחית..

* חיפוש מתקדם - זמן עברי *

ד"ר מיכה גודמן מבריק בדבריו כאשר בשפה רהוטה צלולה חדה וברורה מבהיר על הימצאותם של כתבים עתיקים ואחרים על מעגליות-החיים בהם נכתב על החזרה הנצחית המחזורית באינסוף באמצעות שכפולה של כל מחזוריות לאחר הגיעה לסופה, וזאת ע"י הטבע או האלוהים, ובכל פעם מחדש ביחד עם כל מראנו מחשבותינו זיכרונותינו חוויותינו הרגשתנו חושינו, וכו'..

ה כ ל

New member
זמן מעגלי הוא רעיון שהאדם מאמץ בניסיון להמלט מהלינאריות

המוחלטת של הזמן.
&nbsp
האמת היא, שכל רגע הוא רגע חדש ומופלא, שלא היה כמוהו ולא יהיה כמוהו עוד לעולם.

ההיפך.זמן לינארי הוא עוד רעיון שהאדם מאמץ בנסיון להמלט מהאמת

המוחלטת של הזמן.

האמת היא, שכל רגע הוא רגע חדש ומופלא שלעולמים כבר היה ושוב ושוב לעולמים כמוהו בדיוק הוא יהיה...

העולם הזה קם על חורבותיו של העולם שהיה מלפניו. - העולם-הזה זהה בכל פרטיו לעולם שקדם לו, לכל עולם שמקדם כבר היה ולכל עולם שאחריו יהיה, וכך לעולמים..
כנאמר מהאלוהים בקהלת:

קהלת א:
כָּל הַדְּבָרִים יְגֵעִים לֹא יוּכַל אִישׁ לְדַבֵּר לֹא תִשְׂבַּע עַיִן לִרְאוֹת וְלֹא תִמָּלֵא אֹזֶן מִשְּׁמֹעַ:

מַה שֶּׁהָיָה הוּא שֶׁיִּהְיֶה וּמַה שֶּׁנַּעֲשָׂה הוּא שֶׁיֵּעָשֶׂה וְאֵין כָּל חָדָשׁ תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ:

יֵשׁ דָּבָר שֶׁיֹּאמַר רְאֵה זֶה חָדָשׁ הוּא כְּבָר הָיָה לְעֹלָמִים אֲשֶׁר הָיָה מִלְּפָנֵנוּ:

אֵין זִכְרוֹן לָרִאשֹׁנִים וְגַם לָאַחֲרֹנִים שֶׁיִּהְיוּ לֹא יִהְיֶה לָהֶם זִכָּרוֹן עִם שֶׁיִּהְיוּ לָאַחֲרֹנָה:

קהלת ג
(טו) מַה שֶּׁהָיָה כְּבָר הוּא וַאֲשֶׁר לִהְיוֹת כְּבָר הָיָה וְהָאֱלֹהִים יְבַקֵּשׁ אֶת נִרְדָּף:

לכל זמן ועת לכל חפץ תחת השמים: (קהלת ג פסוק א)

ועת ההוכחות לחסרי הוכחות, קרבה ובאה.

כדבר האלוהים במַרְקוֹס פֶּרֶק א המתייחסים לזמננו:
מָלְאָה הָעֵת וְקָרְבָה מַלְכוּת הָאֱלֹהִים שׁוּבוּ וְהַאֲמִינוּ בַבְּשׂוֹרָה׃

וכדברי האלוהים בישעיה פרק ב:
(ב) וְהָיָה בְּאַחֲרִית הַיָּמִים נָכוֹן יִהְיֶה הַר בֵּית יְהֹוָה בְּרֹאשׁ הֶהָרִים וְנִשָּׂא מִגְּבָעוֹת וְנָהֲרוּ אֵלָיו כָּל הַגּוֹיִם:
(ג) וְהָלְכוּ עַמִּים רַבִּים וְאָמְרוּ לְכוּ וְנַעֲלֶה אֶל הַר יְהֹוָה אֶל בֵּית אֱלֹהֵי יַעֲקֹב וְיֹרֵנוּ מִדְּרָכָיו וְנֵלְכָה בְּאֹרְחֹתָיו כִּי מִצִּיּוֹן תֵּצֵא תוֹרָה וּדְבַר יְהֹוָה מִירוּשָׁלִָם:
(ד) וְשָׁפַט בֵּין הַגּוֹיִם וְהוֹכִיחַ לְעַמִּים רַבִּים וְכִתְּתוּ חַרְבוֹתָם לְאִתִּים וַחֲנִיתוֹתֵיהֶם לְמַזְמֵרוֹת לֹא יִשָּׂא גוֹי אֶל גּוֹי חֶרֶב וְלֹא יִלְמְדוּ עוֹד מִלְחָמָה:

ה כ ל

New member
בלה בלה בלה.. בקיצור, קשקשת עוד שטות..

רק להזכירך, אנחנו לא מחכים לך!

"היודע את האמת יודע את האמת. והספקן את ספקותיו יצדיק מהספק."

"היודע את האמת יודע את האמת.
והספקן את ספקותיו יצדיק מהספק."
~ גבריאל רעם.

ה כ ל

New member
"ידע אמיתי משאיר יותר מקום לרעוד מאשר להתפאר." ~ קורניי

" איזהו חכם? זה המסוגל לצהול מאושר גם כאשר האמת שהוא מגלה

מכאיבה לו." ~ גבריאל רעם

ה כ ל

New member
משפט לא קשור, שמעיד על ׳תסמונת המילה האחרונה׳ בה אתה לוקה

לא קשור?
" " אני אסיר תודה לכל מי שאמר 'לא' -

הם הסיבה שעשיתי זאת בעצמי." " ~ אלברט אינשטיין

וגם את זאת כבר מזמן מזמן למדתי:

" לעולם אל תוותר על להיות נורמלי על מנת להיות נורמטיבי. אל תתעקם ותכופף עצמך בפני תכתיבים, נורמות ומוסכמות חברתיות רק על מנת ליישר קו עם ה״מקובל״ וה״נכון״. אל תהפוך זר לעצמך על מנת להתאים לתבנית המוכרת על ידי זרים." Efes Ehad

חג-שמח!

hnc

New member
לעולם?

מאחר שמה שיכול לקרות לנו ומה שאנו יכולים לעשות הוא מוגבל בסופו של דבר, אז ב"לעולם" הזה קורה הכל ומה אחרי זה קורה ב"לעולם" שנותר?

hnc

New member
לא שאלתי כי אני לא יודע.

שאלתי אותך כדי שאתה תחשוב לבד ותשיב על השאלה, ואז תבין גם אתה מה שאני יודע ושכנראה יודע גם הכותב אל עבר האמת ...

כל עולם/יקום זהה בכל פרטיו לכל עולם/יקום שהיה ושיהיה לאחריו.

האלוהים הוא האינסוף הבלעדי שלא התחלה ולא סוף לו.
כל סוף והתחלה וכל מה שביניהם, בו.
לכל התחלה סוף. וכל סוף הוא גם התחלה.

החזרה הנצחית המחזורית באינסוף היא ממעשה הבריאה שהיא השכפול האלוהי של כל עולם/יקום שהאלוהים בכל פרטיו משכפל אותו לעולם/יקום חדש. מעולמים כך היה ויהיה כך לעולמים.. וחוזר חלילה..

ה כ ל

New member
אלוהים כמכונת שיכפול...
חחח

אין גבול לאלילות... ושלא תחשוב שיש לי בעיה עם זה, אדרבא, knock yourself out

למעלה