שביל ישראל - כמה שאלות

שי1988

New member
שביל ישראל - כמה שאלות

היי לכולם!
אני מתכננת לעשות חלק מהמקטע הצפוני של שביל ישראל בתחילת דצמבר למשך שבוע, לבדי.
יש לי כמה שאלות:
1.האם ישנם אכסניות/חדרי לינה מוסדרים שניתן מראש לקבוע עימם בכדי שלא אצטרך כמובן לישון בשטח לבד? אם כן איך ליצור עימם קשר?
2.מבחינה בטיחותית, האם זה סבבה לבחורה לעשות את זה לבד? (חייבת לציין שטיילתי בחו"ל הרבה לבד ותמיד הסתדרתי מעולה).
3.איזה ציוד מומלץ לקחת?
4.אני יודעת שמבחינת מזג האוויר דצמבר זה ממש לא הכי אופטימלי אבל זו התקופה היחידה שיש לי.. מניסיונכם, האם זה אפשרי?
ממתינה לתשובות, תודה!

הופאק

New member
כמה תשובות

1. יש מלאכי שביל שהלינה אצלם חינם ויש מקומות זולים. אפשר גם כמובן לחפש צימרים באזור.
2. אני לא בחורה אבל אני לא חושב שיש בעיה.
3. כדאי לקרוא את המבוא למדריך האדום שעוסק באריכות גם בסוגיית הציוד. בקיצור, צריך נעלי הליכה, תיק, שק שינה, מים ואוכל. אולי כדאי גם אוהל, תלוי איך את ישנה.
4. לדעתי זה בסדר, כדאי לקחת ביגוד מתאים ולעקוב אחרי תחזית מזג האוויר.

makiko

New member
אני עשיתי את המסלול הזה לבד בסוכות

הנה הרשמים שלי:
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/683/181398004/טיולים_ופנאי/טיולים_וידיעת_הארץ

אין כמו לטייל את החלק הזה לבד, אם כי כבר ביום השני הצטרפנו כמה קבוצות ביחד. כל אחד המשיך בקצב שלו, נפגשים מדי פעם בנקודות עצירה. בוודאי שגם בבקתות השביליסטים.
אגב, ראיתי עוד מטיילת שעשתה את השביל לבד: היא הצליחה להגיע עד גשר דישון: השרירים שלה היו תפוסים (בצדק!)

קחי בחשבון שעשיתי את זה בשעון קיץ, כאשר כמעט בכל יום הגעתי (וכך כמעט כל המטיילים) בסוף שעות האור. אל אחת כמה וכמה זה יקרה לך - באם תבצעי זאת בדצמבר, בשעון חורף.

עצתי לך - ללכת קטעים קצרים יותר ממה שאני עשיתי.

אם תרצי פרטים נוספים - צרי קשר בפרטי או בפורום.

למעלה