מהספר אל המדבר - סיכום טיול

עוזי ק

New member
אפילו שהיקדמתם אותנו

היה ממש יופי גם לנו. לטייל בדרום ולהרגיש בצפון מכורתנו

עוזי ק

New member
אגב את הפרגה המדהימה הזאת

ראיתם שם? ממש ליד הכביש הישן לתל ערד

לא... בדרך להר חירן

באזור תל ערד היינו רק זמן קצר בבוקר לפני המסלול הרציני. בדיעבד, אני מצטער שלא הסתובבנו יותר בבקעת ערד. התמונות של עוז מתל קריות פשוט מדהימות!

קמה

New member
אלונה, עמית עוזי - תודה רבה! נפלא!

השבת לא טיילתי. בשבוע שעבר: נחל אלעל, +חרשתי את יער אודם. יש איזה פרח לבן (שלא זיהיתי ואין לי תמונה שלו)-שהשתלט על המרחבים גם הברוניקה הסורית בכמויות אדירות, בכל יער אודם (כולל בתל-א-קצעה) הרקפת הייוונית נוריות וגביעונית הלבנון בחלק הדרום-מערבי של מצוק נחל אלעל וכמובן עיריוני, אלקנה, צבעוני נחל אלעל: חצייתו רק במים זרימה מאסיבית למפל השחור אין גישה עד למרגלותיו- כי הכל מוצף! המפלים זורמים בקשת רחבה כל ה'מסילים' פעילים והשבילים מלאי בוץ! עוד דבר: דרכי הגישה לנחל מיצר (נכון ל-לפני שבועיים ושלושה): ממבא חמה בוצי לחלוטין והטרקטורים חרצו את הדרך לעומק דרך ק.מיצר-כ.המערכת: הכביש בהמשכו נשבר ונסחף עם "פרוץ" הגשמים השנה! לא מתוכנן תיקון!

שיר ורד

New member
לא כל כך עוזר

הסימנים לזיהוי הפרגה המקרינה הם בעלים ובפרי. המאפיין את העלים - האונה הקיצונית של העלה אינה גדולה משאר האונות. המאפיין את הפרי - בליטות בצדדים של ראש הפרי. דוקא מהתמונה הקודמת נראה ששתי התכונות מתקימות, אם כי לא בודאות.

Golan Oz

New member
הפרגה היא פרגה אדומה

פרגה מקרינה זה משהו לגמרי אחר... והמצליב הוא בן שלח מנוצה... עוז

עוזי ק

New member
אולי אחד המומחים יכול לעזור

שהרי אני לא יודע שמות, וזוגתי שיודעת לא הגיע עד שם, עסקה בליווי נכשלים. בעוונותי לא צילמתי מקרוב לזיהוי מאוחר.

alonaski

New member
=ברור כשמש!!! זה קונפטי! לא?...

למעלה