גוי/גויה מתיישב בשולחן שאני אוכלת במקום עבודה, מותר?

dorit916

New member
אם זה היה אסור בתכלית האיסור ללא שום דעה נוספת ברור שכן.

מלכתחילה לא הייתי נכנסת למקום עבודה כזה אם זה היה אסור בתכלית

dorit916

New member
אם זה היה אסור בתכלית האיסור ללא שום דעה נוספת ברור שכן.

אופירA

New member
מנהל
כמובן שזו לא סיבה לא לעבוד במקום עבודה שיש בו גויים

וגם אם היה אסור לאכול באותו שולחן שיושב בו לאכול גוי (וכמובן שזה לא נכון, וכן מותר מעיקר הדין, ולא חיפשת שום היתרים ושטויות מהסוג שנאמרו לך) - אפשר היה פשוט לא לאכול בשולחן של חדר האוכל, אלא במקום אחר, שאין שולחנות...

אבל שאלות הלכה כדאי לשאול בבית הוראה, בטלפון, עם כל הפרטים המסוימים.
ולא בפורום הזה שהיום אין בו מנהל, וכל מי שבא לו כותב כאן דברים לא נכונים ויוצר פרובוקציות. וכבר התרעתי בפני הנהלת הפורומים על הבעיה שיש בפורום, והם אמרו שיטפלו בה. ועדיין אין שינוי, לצערי.

dorit916

New member
גוי/גויה מתיישב בשולחן שאני אוכלת במקום עבודה, מותר?

שלום
אני עובדת בבית מלון ובחדר האוכל בהפסקות לא כל העובדים יהודים(החדר אוכל כשר כמובן) השולחנות ארוכים ברובם ולפעמים שאני מתיישבת לאכול אז מתיישב מישהו לא יהודי , האם מותר לי לשבת איתו באותו שולחן?

תודה!

קליט

New member
גם לפי הקישורים שאופירה

הביאה - אין בעיה. מומלץ להתרחק מגוים ותוהים ולהקפיד על זה יותר בשעת האכילה, היות והאכילה מקרבת, והדיבור שלהם הוא לא תמיד כראוי, ואפשר בטעות להכשל במאכל אסור

קליט

New member
אין בעיה

גם אצל גוי וגם אצל יהודי - אם הם אוכלים לא כשר אז יש להזהר לא לאכול מצלחת אחת וכדומה, כדי שלא יקרה מצב לבילבול בטעות שהיהודי יטעם בטעות אוכל לא כשר. אם יש גוי בחדר אז בברכת המזון אומרים "אותנו "בני ברית" כולנו יחד" זה כדי שלא לברך את הגוי שהוא לא פעם עוין אותנו. אני לא נתקלתי בעוד קשיים אם יש גוי בחדר, אנחנו אמורים לחבב בני אדם באשר הם.

למעלה