סליחה לפני יום כיפור - שאלה

נהורית1

New member
מי שמדבר.

הוא הצד הנפגע לא הפוגע. אולי תקרא קודם לפני שאתה מקלל? אפשר גם לענות יפה להדיוט בלי להעליב. וזה עוד בימי סליחות.

ואני חשבתי בני עליון כולכם...

נהורית1

New member
גם אתה טפש מטופש כי אתה ל מבין דבר בסיסי.

אתה הלבנת את פני ברבים. ועל כך נאמר 'המלבין את פני חברו' וכו. יכולת פשוט להסביר שאני טועה.
ובאשר לרלוונטיות, הפורום הזה לא רלוונטי לחלוטין. אולי כדאי לסגור אותו, כי לא בני תורה עונים על השאלות אלא ערב רב .

Atlantis9

New member
את כנראה שגית נהורה

כי מה שאת טוענת שונה לגמרי ממה שנכתב בהודעה הפותחת את השרשור, מי שהקריא לך בלבל אותך.

Atlantis9

New member
שימי מייק אפ בצבע הרצוי ופנייך יהיו בגוון שבחרת

זה די פשוט.

אגב, פנייך לא הולבנו ע"פ ההגדרה ההלכתית של העניין מכיוון שאף אחד כאן לא יודע מי את באמת וגם את לא מכירה כאן אף אחד. את סתם פרובוקטורית.

אופירA

New member
מנהל
כמובן שהפורום לא ימשיך להתנהל ולהופיע בצורה כזו

הבעיה של חוסר הניהול והשתרבבות הערב רב הזו (מאוד לאחרונה), תתברר ותטופל כמובן, בהקדם האפשרי.

SlumberParty

New member
סליחה לפני יום כיפור - שאלה

היו אנשים שהתייחסו אליי לא יפה ולא כיבדו. הגנתי על עצמי והם עפו מאותם מסגרות שהיינו יחד. אני לא קיבלתי סליחה מהם והם גם לא אנשים של דת, סליחות ויום כיפור. אני גם לא צריך את הסליחה שלהם המשכתי הלאה. בגלל שאין מחילה בין פגיעה באדם לחברו מלבד שהאדם מוחל ובגלל שאני רוצה כפרת עוונות ולצאת זכאי ביום כיפור: האם אני צריך להתנצל, להסתכן באי סליחה ופגיעה חזרה כלפיי למרות שאני זה הצד שלא כיבדו אותו? כלומר, יכול להיות שהעניין שהגנתי על כבודי פגע בהם ואני צריך לכופף את הראש ולבקש סליחה כדי שיהיה לי סיכויים טובים ביום הדין?

נהורית1

New member
תודה רבה וחג שמח

מתי תטופל?

יש פה אנשים שחסמתי אותם כדי לא לראות פוסטים שלהם אבל משום מה הם ממשיכים לצוץ. יש לך מושג איך החסימה הזו של תפוז עובדת?

קליט

New member
מסתבר שככה

הבן אדם אכן פגע בך, ואז פגעת בו והעפת אותו מהמסגרת ללא אישור של רב שיודע דעת תורה, לכאורה העונש היה יותר חמור מהפגיעה שלהם בך, על כל פנים - ככה הם עשויים לחשוב. אז חובה/מומלץ שתפייס אותם, תקנה להם מתנה או תדבר על לבם או שתכתוב להם שאתה מצטער על מה שהיה, ושיכולת לשוחח אתם ולהגיע להבנות, ואם הם צריכים עזרה בעתיד תיהיה מוכן לעזור להם אם זה יהיה אפשרי. יש עניין לפייס, אין עניין לצאת ידי חובה לבקש סליחה ועוד פעם לעורר את האיבה מחדש. אז תקבל על עצמך בקבלה מליאה שבהזדמנות הראשונה תפייס את כל מי שנפגע. אני לא רב. אני תלמיד. וזה מה שנראה לי

Atlantis9

New member
את דינך קובע אם סלחו לך ולא אם אתה סלחת

אם סלחו לך גם אלוהים סלח (על אותם דברים) ואם לא סלחו תתן את הדין. אם סלחת למי שלא סלח לך תתן את הדין בכל זאת. אין יום הכיפורים מכפר על בין אדם לחברו אלא רק הסליחה של החבר.

נהורית1

New member
לא הבנתי.

אם הם לא אנשי דת של סליחות ויום כיפור, אז למה לבקש מהם סליחה, למרות שהם אלה שפגעו בך? אבל אם הדבר יושב על מצפונך ולא נוח לך עם זה, אז כדאי ליצור איתם קשר. אבל ככה, מה לך ולהם?
גמר חתימה טובה.

Atlantis9

New member
מי שלא מבקש סליחה לא נמחל לו

אבל "נחמד" מצידך לנסות להוביל אותו לגיהנום.

למעלה