שאלה תמימה, אשמח לעזרה

1Lara1

New member
שאלה תמימה, אשמח לעזרה

אני לא מבינה מתי מותר לקרוא תהילים או איך לקרוא.
האם מותר לי לקרוא מהאתר הזה- http://www.tehilim.net/serialselect.asp
(רק דרכו אני מבינה מה נועד למה)

האם מותר לי לקרוא בשכיבה?
האם זה נכון שכדאי לקרוא ביום או לאחר חצות?
האם אני יכולה לבחור נושאים ולקרוא?

מצטערת, אני ממש לא מבינה בזה, ואני מנסה. אין לי מישהו שידריך אותי.

אשמח למענה

קליט

New member
מעיקר הדין

אפשר להתפלל ולהודות בספר התהילים כל היום, יש שמקפידים לא לקרא תנ"ך בלילה, גם אלו מקילים בעת הצורך, כגון חולה, או במקרה ואין משהו אחר ללמוד. אפשר לקרוא בשכיבה, אפשר גם לקרוא לסגולה בעיקרון, עדיף שתשאלי רב בנידון, היות וזכורני שיש פה איזושהיא שאלה.. תפילה בלי כוונה - כגוף בלי נשמה, אז רצוי מאוד ללמוד את הקטע לפני, וגם תוך כדי, יש ספרי תהילים שהפירוש ממש צמוד לתהילים, קריאת התהילים זה דבר עצום, לא פעם אנחנו יכולים להזדהות עם הכתוב, וגם קריאת תהילים ללא כוונה עושה רושם בשמיים. ויש גם כוונה כללית שאת למשל רואה בכותרת שבפרק זה מודים לבורא עולם. ויש עוד כוונות כלליות של אהבת ה' יראה שמחה הכרת תודה ענווה הכנעה. שיתקבלו התפילות ! אשרייך

shomer1087

New member
תשובה

1. אפשר לקרוא מהאתר שהבאתם. אבל כדאי להשיג תהילים עם פירוש "יסוד מלכות" (מוכרים את זה כמעט בכל חנות לספרי קודש) כי פירוש זה מפרש מילה במילה כל מה שנאמר בתהילים. והוא פירוש קל ונוח.
ואכן זאת מעלה גדולה לקרוא תהילים כשמבינים את הפסוקים. אבל גם אם היו כמה פסוקים או כמה מילים שלא הבנתם את הפירוש, עדיין זו מעלה לקרוא אם לא מבינים. אבל כדאי לטרוח ולהבין כמה שיותר
2. מותר לאישה לקרוא תהילים בשכיבה, ואם מדובר בגבר אז בתנאי שהוא שוכב על הצד (ולא על הבטן או על הגב). ובכל אופן כששוכבים אז גם זה בצניעות שגופו של אדם מכוסה באופן מכובד
3. זה נכון שכדאי לקרוא תהילים ביום וכן לאחר חצות הלילה (בימים אלו חצות הלילה בסביבות 00:42) אבל לנשים אפשר לקרוא תהילים כל שעות היממה. לעומת זאת לגברים כדאי להם ללמוד משהו אחר בחצי הראשון של הלילה (מצאת כוכבים עד חצות) אבל אם הגבר לא ילמד כלום אז עדיף שיקרא תהילים בשעות האלו מאשר שיתבטל
4. אתם יכולים לבחור איזה פרקים שאתם רוצים לקריאה. אפשר לקרוא כל פרק שרוצים. גם פרקים בעלי נושאים שאתם לא צריכים. כי בכל התהילים יש קדושה נפלאה. וכמה שיותר פרקים לקרוא (ברצף) זה הכי טוב.
והכי מומלץ והכי טוב זה לקרוא את כל התהלים ברצף מהתחלה ועד הסוף (לוקח כ3 עד 4 שעות) בלי שום הפסקה (חוץ משירותים וברכת אשר יצר שכן צריך) ובלי דיבורי חול או אכילת מאכלים. וזה דבר אדיר מאד במיוחד בשבת קודש (!!!)
או לכל הפחות לקרוא רק כנגד ספר ראשון או ספר שני או שלישי או רביעי או חמישי, או לקרוא את הפרקים כנגד יום א' בשבוע או יום ב' וכו' עד יום שבת
5. ולגבי איך קוראים תהילים? פשוט. מוודאים שהלבוש שלובשים הוא לבוש הולם ופותחים את הספר וקוראים. אבל לא בלחש אלא בקול. כי המעלה של הקול הרבה הרבה יותר גדולה מהלחש. לא חייבים לצעוק. אלא הכוונה שהאוזניים שלכם ישמעו את מה שיוצא מהפה שלכם. כמו שמדברים עם מישהו.
כמובן לקרוא רק במקום שאין ריח רע ממנו כמו ביוב, או פח זבל שיוצא ממנו ריח רע וכו'
ואפשר לפני הקריאה או אחרי הקריאה לבקש בקשות בזכות התהילים שקראתם או שאתם עומדים לקרוא. או בזכות דוד המלך עליו השלום. וכד'

לפעם הבאה..
אפשר וכדאי לשאול שאלות בהלכה באתר הבא
http://din.org.il
להיכנס לשם, לרשום את השאלה בתיבת השאלות.
(אם אתה ספרדי/אשכנזי/תימני תציין את זה כדי שעבור שאלות מסויימות יוכלו לענות לך בהתאם)
-----------
תוכל גם לשאול שאלות בהלכה בטלפון בקו ההלכה הספרדי (24 שעות ביממה)
0737-860-860 או לכתוב להם שאלה באתר
http://kavhahalacha.co.il
----------
או תוכל להתקשר לקו ההלכה של אשכנזים (24 שעות ביממה.)
073-724-6000

למעלה