לחיצת יד כואבת - וקצת פוגעת...

דאניאלי

New member
לחיצת יד כואבת - וקצת פוגעת...

היי ושבוע קסום
אין לי וודאות כלשהי אם זה המקום אבל בכל זאת בציפייה להבנה ולתגובות ...
אמנם בהיותי גבר מאז הולדתי תמיד לא הכל נראה לי והובן לי וטבעי לי.
פיסיולוגית כחלק מהעדינות שלי יש לי כף יד קטנה דקה ורפויה .
תמיד מצפים ממני ללחיצה איכשהו חזקה ואז שזה קורה זה ממש כואב לי ובעצם יש לי דרך להימנע מזה?
מי שילחץ יד למי שהיא אישה או אמורה להיות ככה יתחשב או שיש גינון אחר מלבד זה..
יש דרך להימנע או לשדר משהו אחר שיקרה במקום ?
ובלי קשר אני לא כמו כל הגברים והשאלה עד כמה הנושא של הלחיצה אמור להיות מגדרי

קלייטון.ש

Well-known member
אתה לא חייב ללחוץ יד לאף אחד. פשוט תשאיר את היד שלך אצלך

מצפים שיצפו.

קלייטון.ש

Well-known member
אתה לא רוצה אז אל תלחץ

נגיד שאתה יחסית חלש פיזית, השאלה אם אתה גם חלש נפשית, ומסכים שיעשו בגופך מעשים שלא נעימים לך. את הגוף שלך אתה לא יכול לשנות אבל על הכוח הנפשי אתה כן יכול לעבוד.

גאיה1323

New member
כמה אתה נתקל בזה?

אם בחיי היום יום שלך אתה נדרש הרבה ללחיצות יד עם אותם האנשים זה מקרה אחד, אם עם אנשים שונים זה דבר אחר, ואם זה תרחיש לא נפוץ בחייך זה מקרה אחר.
&nbsp

דאניאלי

New member
זה גם וגם

כל דבר קצת גם שונים גם אקראית וגם שמכירים ובאופן כללי זה משהו שמפריע כי ביחד זה לע מעט

גאיה1323

New member
פעם היה דיון כזה

על נשים דתיות שעוסקות במקצועות דיפלומטים, האם ראוי שתלחצנה יד בפגישות אפילו שהן שומרות נגיעה?
לבסוף הן התירו לעצמן את הפעולה הזו כיוון שזה חלק חשוב בעבודה שלהן, נימוס מקצועי בסיסי. אי אפשר שאיש שהן נפגשות איתן יגיש להן יד והן תסרבנה.
אם אתה לא נמצא במעמד כזה, אני לא רואה סיבה שתחייב את עצמך ללחוץ.

aaa123

Member
לא ברור לי מדוע הנימוס המקצועי הבסיסי צריך להיות

נגד הנשים הדתיות.
&nbsp
אפשר באותה מידה לומר שזה חוסר נימוס להתעקש ללחוץ יד עם אדם בניגוד לרצונו,וזכות האדם על גופו אומרת שלא נוגעים בו בניגוד לרצונו.
&nbsp
בתחרויות שחמט נהוג ללחוץ יד בתחילת המשחק אבל כמובן שאם יש מי שמטעמי דת לא רוצה ללחוץ יד לבן המין השני אז לא מתעקשים.

גאיה1323

New member
לא מדובר על מקרה כזה

מדובר על מקרה שבו הנימוס מצווה על לחיצה והאישה גם מעוניינת בה אבל ההלכה לא בהכרח מאשרת

דאניאלי

New member
זה לא עניין של נגיעה

היי גאיה
אין לי בעיה של נגיעה...ממש ממש לא...
פשוט בגלל שהיד שלי קטנה ונורא עדינה אז עוצמה קלה אפילו מכאיבה .
מה עושה מי שמרגישה ככה ואין לה בעיה של נגיעה? איך לוחצים לה?
במקרה שלי יכול להיות שקיים פתרון מגדרי כלשהו?
טנקס

גאיה1323

New member
אני חושבת שנשים מחויבות פחות ללחיצת היד

אבל הגוף שלך הוא שלך, אתה לא מחויב ללחיצה.
אתה יכול להגיד מילולית שאתה לא מעוניין, בגלל שרוב התקשורת שלנו לא מילולית אפשר להבהיר את המסר הזה בקלות דרך שפת הגוף (לשים את היד בכיס וכד').
&nbsp

tomasth

New member
אף אחד לא מחוייב לכלום , יש לחץ חברתי פרטני לפי ההקשר

דאניאלי
אם אתה מרגיש לחץ שתסתבך אם לא תושיט יד , אז תחזיק את יד המושיט מהצד השני שלא יוכל ללחוץ , גם תשים את אותה מטרה של לחיצת יד וגם תהיה שולט בסיטואציה.

aaa123

Member
לחיצת יד לא אמורה להיות מכאיבה

לא רואה סיבה להפעיל כוח שמכאיב(אני לוחץ יד כשאני משחק שחמט והיו מקרים ששיחקתי מול ילדים בגיל 9 בערך).
&nbsp
אין הבדל עקרוני בין הדרך שאני לוחץ יד לנשים לגברים או לילדים ואני מאמין שהכוח שאני מפעיל אינו מכאיב לאף אחד.
&nbsp
אני בסך הכל מחזיק את היד של הצד השני ומפעיל כוח מינימלי ולא לוחץ חזק.
אם מהנסיון שלך לחיצת יד כואבת לך אז אני מציע שתגיד את זה לפני שאתה לוחץ יד כך שהצד השני יתחשב.
&nbsp
לדעתי או שיש לך רגישות מיוחדת כזאת שגם אין למרבית הנשים או הילדים או שהאנשים שאתה לוחץ יד איתם שונים מהאנשים שאני לוחץ יד איתם(אני לא בחור עם יד חזקה ובדרך כלל לא לוחצים לי יד בדרך שמכאיבה לי).
&nbsp
&nbsp

דאניאלי

New member
טנקס יובל

בכל מקרה כבר הפסקתי ללחוץ יד....כמו שאמרת...
לא רוצה להיכנס לקרב שאפסיד בו ולמה להפוך את זה לקרב בכלל.
תמיד חשבתי אם יש איזה גינון לאו דווקא תואם מגדרית שיהיה נעים ונוח בו לקבל מישהו אחר

yuval344

New member
אני קצת מזדהה

אני אמנם לא קטן, ורפוי בטח שלא, אבל הייתי. שניהם. הרבה אנשים לחצו לי את היד והכאיבו. אז למדתי איך להכאיב בחזרה. וזה קשה. זה טריקי. זה מלחמה פסיכולוגית סססססססססמויה שלא מלמדים בשום מקום. מזכיר קצת הורדות ידיים. מאוד קשור לטכניקה גמישות זריזות וטונוססססס. כן טונוסססס. דברים שאפשר להתאמן עליהם. תתאמן. מתקן פשוט עם קפיץ שעולה 20 שח.

אז כן, אני חזק יותר מהממוצע, ולא מנסה להכאיב לאף אחד היום, לפחות משתדל רוב הזמן. וכן, נמנע מלחיצת יד אם מישהו שמאיים עלי, זה תמיד מפצה על חוסר ביטחון אצליהם, ואין סיבה שתכנס לקרב שתפסיד בו.

דאניאלי

New member
טנקס יובל

בכל מקרה כבר הפסקתי ללחוץ יד....כמו שאמרת...
לא רוצה להיכנס לקרב שאפסיד בו ולמה להפוך את זה לקרב בכלל.
תמיד חשבתי אם יש איזה גינון לאו דווקא תואם מגדרית שיהיה נעים ונוח בו לקבל מישהו אחר

yuval344

New member
אני אגיד לך למה להפוך את זה לקרב

כי זה קרב חבר.
הכיבוש משחית. גם אותך.
&nbsp
יאיר לפיד הפסיד בקרב איגרוף בצעירותו, והוא איבד את האמון שלי.
&nbsp
אני מפחד לאנוס. אבל גם להיאנס. הכל קשור להכל.
הכל.

למעלה