הפרוייקט של #me to זהירות טריגר אפשרי

tapuzit90

New member
הפרוייקט של #me to זהירות טריגר אפשרי

בעקבות הסיפור של הרווי ויינשטיין המפיק ההוליוודי שהטריד ואנס נשים רבות, הרבה מפורסמות חולקות סיפורי אונס והטרדה שעברו.
בנוסף נשים רבות מתייגות #me too ברשתות החברתיות, ומסמנות שגם הן עברו הטרדה ו/או אונס.

וזה גורם לי לחשוש.
אונס נתפס כארוע קיצוני,טראומתי,אלים ומשנה חיים.
בסטריאוטיפים שנבנו בסרטים ובתרבות, אנו מדמיינים אישה שעברה אונס, וחייה השתנו ללא היכר. היא אישה שבורה, דיכאונית ומתכנסת פנימה,מחשבות על האונס מלוות אותה כל חייה, קשה לה לקיים זוגיות והיא חוששת מגברים.
שוב, אני אומרת, אלו הם הסטריאוטיפים המוצגים בתרבות.

ואני חוששת שעם החשיפה היוםיומית של נשים מפורסמות את מה שעבר עליהן, אנו נחשפים לנשים מצליחות, שנראות מאושרות, עם זוגיות, שלכאורה הכל בסדר איתן! שמתחזקת התפיסה שאונס זה לא כזה קיצוני ונורא, זה קורה לכולן והן מתגברות...
מצד שני , חשוב לדבר על זה, להראות את ממדי התופעה, לחזק נשים אחרות שעברו את זה, ואולי אף למנוע אונסים אחרים על ידי מודעות לעניין.

מה דעתכן?

זהירות, טרול אפשרי

"נחשפים לנשים מצליחות, שנראות מאושרות, עם זוגיות, שלכאורה הכל בסדר איתן! שמתחזקת התפיסה שאונס זה לא כזה קיצוני ונורא, זה קורה לכולן והן מתגברות... "
&nbsp
פלוני(ת) אלמוני(ת) סבור(ה) כי "לכאורה".. (לא נשכח, אמר(ה) לכאורה)
&nbsp
כאילו ברשותה מכשיר שיקוף שמסוגל לקלוט את הנחווה בראשן והנצרב בליבן של שורדות אונס מצליחניות בזוגיות.

tapuzit90

New member
בדיוק להיפך

כיוון שאין ברשותי וברשות הציבור,מכשיר שיקוף לראשן וליבן של שורדות אונס ,אני ואחרים יכולים להסתמך רק על הנראות החיצונית, שברור שהיא מטעה, רדודה ומזוייפת.
אני יודעת שעבור מי שחוותה אונס החזות הזו אינה משקפת את הרגשות והחוויות השליליות בחייה, אני מביעה חשש שגברים שרואים את החזות המזוייפת מגיעים למסקנה המוטעית שהעליתי למעלה.

יש תופעה מוכרת שכאשר מסקרים מקרה קיצוני בחדשות ובתקשורת, למשל כמו התאבדות, או כמו הצתה מכוונת, זה מביא לגל של מקרים קיצונים כאלה מתוך תחושה של לגיטימציה.

אני לא טרול (קצת נעלבתי מהכינוי)- אני אישה שרוצה לקיים דיון בנושא רגיש. ורוצה לחדד שהנקודה היא מה עושה לנו (בעיקר לגברים) היחשפות-ברמה יום יומית בתקופה זו- לסיפורי אונס ותקיפה מינית של שחקניות ומפורסמות מצליחות....

גאיה1323

New member
אני חושבת שאת הסטריאוטיפ הראשוני ראוי לשבור

בדיוק כמו שעשו אחת מתוך אחת בזמנו, ובדיוק כמו metoo. אין זילות בלהגיד שמותר ורצוי שנשים תמשכנה את חייהן גם אחרי אונס.
והן הרי ממשיכות. מימדי התופעה בתרבות כה גדולים.
אחד הרגשות הנפוצים של נפגעות אונס הוא תחושת הבדידות וחוסר הבטחון בעתיד. חשיפתן של נשים מצליחות שמוכנות להודות שנאנסו, כי אין קלון לנאנסת אלא לאנס, גורמת לנפגעות להרגיש פחות לבד.

Berethor

New member
את יוצאת מהנחה שהרבה גברים מאמינים למה שהם רואים בסרטים

ואנסים, במיוחד אנסים סדרתיים כמו הרווי ויינשטיין, בדרך כלל פועלים משיקולים אנוכיים, זאת אומרת שמכתחילה לא ממש משנה להם אם האישה מעוניינת או לא מעוניינת, ועד כמה היא נפגעת או לא נפגעת מזה, כל מה שמעניין אותם זה הסיפוק המיני של עצמם. חוץ מזה לא כל הנשים הן אותו דבר, ולא כל הגברים הם אותו דבר, זאת הסיבה שנשים שונות שורדות דברים מהסוג הזה בצורה שונה.

Netta79

New member
זה כמו להגיד

תראו כמה אנשים יש שעברו שואה, הם מצליחים, הקימו משפחות ומדינה
אפילו זכו בפרסי נובל והקימו חברות ענק מצליחות ...
השואה לא היתה כל כך גרועה ...
@@@ברור שציני@@@

aaa123

Member
זה לא אותו דבר כי במשל שלך גברים שנרצחו

הם המקביל לנשים שנאנסו,ולא תמצאי גברים שנרצחו וממשיכים בחייהם ומצליחים.
שורדי השואה במשל מקבילים לנשים שהוטרדו אבל הצליחו להגן על עצמן מאונס.
&nbsp
הנזק שנגרם מהמעשה קשור לחומרת המעשה ,ואם תיאורטית ימצאו דרך להחזיר את הנרצחים לחיים(גם אם זה יקרה רק 10 שנים אחרי הרצח) אז אני חושב שרבים יגידו שזאת סיבה טובה להקל בעונש של אלו שהורשעו ברצח.

Berethor

New member
כמובן שלא, זה הרבה יותר דומה להשפלה מאשר לרצח

וזאת אחת הסיבות שנשים שונות מגיבות לזה בצורה שונה, ונראה שtapuzit90 מאמינה שdefiled forever זאת אמונה רווחת באוכלוסייה החילונית, כאשר למעשה זה גם קשור לערך שהאנשים רואים בvirginity.

"The idea that extramarital sex, including sexual assault, morally corrupts and/or defiles one (where "one" is usually female) forever, possibly to the point of barring them from marriage and/or True Love. Usually present in settings in which virginity is particularly prized. Often used as further justification for why Rape Is a Special Kind of Evil, as the rapist is not only violently traumatizing the victim but also permanently rendering them unsuitable for marriage or otherwise unable to reach a Happily Ever After with a lover of their choosing. In modern works, the victim sometimes believes they are Defiled Forever only for a Love Interest to convince them otherwise before they get their Happily Ever After. Traditionally, the popular media sidestepped this issue or avoided it altogether whenever they could, due to The Hays Code and other factors."

"In a number of cultures, both historically and currently, this is considered Truth in Television. See also Nature Adores a Virgin."

"In real life, victims of violence (sexual or otherwise) may react in ways varying from being deeply traumatized for life even with the best help, through a relatively smooth recovery, all the way to (in less violent cases on the lighter end of the Questionable Consent spectrum) barely affected at all, or even surprised that what happened is considered a crime."

[URL]http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/DefiledForever[/URL]

Netta79

New member
מאיפה ההקבלה הזו?

לעבור שואה מבחינתך זה רק להרצח?
הבנת יפה מאוד את ההקבלה שלי מבלי להגחיך אותה.
שא ברכה

aaa123

Member
הדבר המרכזי הנורא שקרה בשואה זה רצח של אנשים

גם אם יש נפגעים שהצליחו לשרוד בדיוק כמו שהדבר המרכזי הנורא שקרה לנשים בme too זה אונס גם אם יש נשים שנפגעו אבל הצליחו להגן על עצמן מאונס.
&nbsp
זאת הסיבה שאני משווה בסיפורים בין רצח ואונס,
ובין ניצולי השואה לנשים שהוטרדו או הותקפו מינית אבל לא נאנסו.

aaa123

Member
המטרה שלי אינה להכניע

פשוט הגבתי עניינית.
&nbsp
לעצם הנושא המטרה של הפמיניזם היא בעיני שיהיה טוב לנשים ,ולא שיהיה רע לגברים שפגעו בנשים.
&nbsp
אם נשים מצליחות למרות שאנסו אותן אז זה צריך להיות חדשות משמחות גם אם המסקנה ההגיונית היא שזה מקטין את חומרת המעשה של האנסים יחסית למצב שנשים לא מצליחות.
מצד שני אפשר להבין את החשש שהקטנת בחומרת המעשה תביא להקטנה בעונש שיביא להגדלה בפגיעה בנשים שזה לא מה שאנו רוצים.

"ואם ימצאו דרך להחזיר את הנרצחים לחיים"? שמע, אתה הזוי

הזוי ברמות על. מילא להיות מגוחך, אבל גם בור?
ומה הקשר בכלל להקלה בעונש לרוצחים?? הזוי משהו.
על מה אתה מדבר? שורדי שואה מקבילים לנשים שהוטרדו והצליחו להגן על עצמן מאונס?
מה נסגר איתך??
מדובר פה על שורדות אונס!! ש-ו-ר-ד-ו-ת אונס! היא המשילה את שורדי השואה לשורדות אונס. מה לא ברור?

aaa123

Member
הבנתי למה היא התכוונה,ואני מתנגד להשוואה

מה שנורא בשואה בעיני זה קודם כל ההרג הרב של האנשים ,ולא האנשים הרבים שהתעללו בהם ,והשאירו אותם בחיים עם נזקים שונים.

aaa123

Member
אני נגד הגישה הפסימית הזאת

ההגדרות האלו לא נותנות לקורבנות תקווה כך שאני נגדן.
&nbsp
אבהיר שאני לא מבקש לגמד או לזלזל בהרגשה של קורבנות כלשהן בהווה.
הבעיה היא שהקביעה שאונס זה רצח של הנשמה נשמעת קביעה שלא נותנת תקווה גם לעתיד.

Berethor

New member
זאת אומרת שמבחינתך, אונס או אונס ורצח זה בעצם אותו הדבר?

"בילאל שאכר, פועל בניין בן 33 מהכפר בועיינה-נוג'ידאת בצפון, הורשע באונס וברצח הצעירה רינת רואס מאשדוד. הרכב בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע על סמך דגימת DNA כי שאכר, שנעצר בחשד לאירוע פלילי אחר, ביצע מעשה סדום בצעירה בת ה-19 ורצח אותה באתר בנייה בעיר."

[URL]http://www.kan.org.il/Item/?itemId=21834[/URL]

tapuzit90

New member
בזמן שעבר מאז שכתבתי את הפוסט

עלו עוד ועוד סיפורים של נשים ,
שבהם קראתי והבנתי כמה החשיפה הזו עוזרת לנשים שעברו תקיפה,
להיחשף בעצמן, להתמודד ולטפל בעצמן,
ומעל לכל להעביר את המסר "זה לא בסדר".
שוב ושוב, נוכחתי איך ברגע שמישהי אחת מספרת את סיפורה, זה נותן אומץ לאחרות ולהיחשף, והן מצהירות על כך בפירוש.
והתוקפים...
הם מקבלים בעיקר את המסר ש"זה לא יעבור בשתיקה", זהו, כבר לא עושים דברים כאלה. זה כבר לא מקובל, לא חברתית, לא מוסרית ולא חוקית.

מנסה לחשוב מאיפה הגיע החשש שלי...אולי כי מישהו מהעבודה גילגל עיניים כשיצאו האשמות נגד הארוי ויינשטיין, אולי כי אני הופתעתי שזה "יכול לקרות" למישהי מצליחה ,חזקה וכו' ...אבל כמובן שזו מחשבה לא רציונלית,וזה יכול לקרות לכל אחת....

big ass blue

New member
המודעות קיימת, הפתיחת עיניים עדיין לא בעיצומה.

יש הרבה שתיקה, מאחורי כוח גדול. בעלי הכוח, כולם אונסים, משפילים ומה לא, רק כי יש אפשרות כזו. היכולת אינסופית וגם האמצעים. צמרת המשטרה הגבוהה, אנסים. הממשלה, אנסים. בעלע הדרגות הגבוהות בצה"ל, אנסים. ראשי העיר, אנסים. צמרת הדת הגבוהה, רבנים וכד', אנסים. בוסים ובעלי עסקים, אנסים. מה משותף לכולם? הם גברים, וזה מה שגברים עושים.

למעלה