למה עושים הבחנה מגדרית?

דיברגנט חדש

Well-known member
למה עושים הבחנה מגדרית?

באליפות אירופה לקבוצות שחמט הנשים של ב"ש מתחרות בקבוצת מרמרה הטורקית.

משחקי השחמט בסיבוב השלישי יפתחו בשעה 15.00 שעון טורקיה.

למה את השחמט מסווגים לפי נשים-גברים?

aaa123

Member
כי בשחמט נשים פחות טובות מגברים כרגע

אלו העובדות.
&nbsp
אישה רשאית לשחק בקבוצה של גברים אבל לא ההפך,וכרגע מתוך 100 הראשונים בעולם בלי קשר למגדר יש רק אישה אחת.
&nbsp
&nbsp
.

aaa123

Member
בשביל להשאיר את המצב כמו שהוא?

אם יקבעו שאין קבוצות נפרדות של נשים אני לא רואה איך זה יעזור לנשים להצליח יותר.
גם היום נשים משחקות בתחרויות יחד עם גברים ,ולא רק בינן לבין עצמן.

דיברגנט חדש

Well-known member
אז למה אין נובל רק לנשים?

ברגע שאתה שם מישהו בליגה נמוכה יותר (כן, נשים זו ליגה נמוכה יותר ואני עדין), אין לו סיכוי לאתגר ואין לו מוטיבציה מיוחדת, כי יש לו ליגה שפחות צריכים להתאמץ

aaa123

Member
אני חושב שאתה טועה ואילו היה פרס נובל לנשים

זה לא היה מקטין את כמות הנשים שזוכות בפרס נובל היותר יוקרתי.

דיברגנט חדש

Well-known member
בוודאי שכן, כי הן היו בנשים ולא היו בכלל דנים בהן

להזכירך, בנוסל בוחרים בך ולא אתה זה שמגיש מועמדות.

aaa123

Member
אני מניח שהבחירה היא הוגנת בנובל

בכל מקרה אף אחד לא מונע מנשים לשחק שחמט מול גברים,ולדעתי בלי תחרויות נשים בלבד חלק מהנשים בצמרת הנשים היו פורשות משחמט מהשיקול שאם לא היתה להן אפשרות להרוויח כסף מתחרויות לנשים בלבד אז לא היה משתלם להן לשחק.
&nbsp
בכל מקרה אישה שתצליח להגיע לצמרת הגברים תרוויח יותר כסף מאישה שרק תגיע לצמרת הנשים כך שהגעה לצמרת הנשים היא לא סיבה לחוסר מוטיבציה להמשיך להתקדם. .
&nbsp
&nbsp
&nbsp
&nbsp

aaa123

Member
עוד הערות בנושא

1)קודם כל נשים זה לא ליגה נמוכה יותר מגברים ככלל.
&nbsp
הנשים שמשחקות בתחרויות נשים יכולות להצליח לא פחות גם בתחרויות גברים חלשות.
אילו לא היו תחרויות נשים אז לדעתי הרוב או שהיו בוחרות לפרוש משחמט או שהיו בוחרות לשחק רק בתחרויות גברים חלשות יחסית.
&nbsp
2)יש טענה שסטטיסטית אלו שמצליחים יותר בוחרים לשחק מול חזקים יותר אבל אני חושב שיכול להיות כאן ערבוב בין סיבה לתוצאה(והסיבה לבחירה לשחק מול חזקים יותר היא לדעתי קודם כל רצון להשקיע בבית באופן מקצועי ולהתקדם בשחמט).
&nbsp
אני מאמין שהנשים בצמרת העולמית של הנשים פחות משקיעות בבית בשחמט באופן מקצועי מהגברים בצמרת העולמית ,וזה מסביר לפחות חלק מהפער.
&nbsp
3)חלק אחר מהפער מוסבר לדעתי על ידי העובדה שיש פחות נשים מגברים בשחמט.

דיברגנט חדש

Well-known member
אתה סותר את עצמך ב-1:

קודם כל נשים זה לא ליגה נמוכה יותר מגברים ככלל.
הנשים שמשחקות בתחרויות נשים יכולות להצליח לא פחות גם בתחרויות גברים חלשות.
&nbsp
2. רוב המוחלט של שחקני השחמט לא רואה בזה פרנסה, אלא כתחביב, אחרת היו רעבים ללחם, יש להם פרנסה ממקום עבודה במקצועם (לא שחמט).
&nbsp
3. גם בנובל יש פחות נשים מגברים.

aaa123

Member
הצמרת העולמית כן רואים בשחמט פרנסה

ברמות הנמוכות יותר צריך מקצוע אחר כדי להתפרנס.
&nbsp
נכון שבנובל יש פחות נשים מגברים,ועדיין אני לא חושב שאילו היו מוסיפים פרס נוסף לאישה המצטיינת אז נשים היו זוכות פחות בנובל היותר יוקרתי(כאשר אני מניח שהבחירה מי יזכה בנובל הוגנת ולא פוסלים מישהי בגלל שהיא זכתה בפרס נמוך יותר לנשים).
&nbsp
לא הבנתי איך אני סותר את עצמי ב1
פשוט להגיד לאישה שמנצחת יותר מ90 אחוז של הגברים שמשחקים בתחרויות שהיא ליגה נמוכה יותר מהגברים נתפס בעיני כעלבון גם אם היא פחות טובה מהצמרת העולמית של הגברים ,ולכן כתבתי שנשים הן לא ליגה נמוכה יותר.

aaa123

Member
רבי האמנים החזקים מקבלים כסף

יש פרסים בתחרויות,ומי שזוכה באליפות העולם מקבל הרבה כסף.
&nbsp
נכון שיש רבי אמנים שמתפרנסים גם מזה שהם מלמדים שחמט אבל יש גם מורי שחמט שאינם רבי אמנים ,ובשביל ללמד ילדים שחמט לא צריך להיות רב אמן.

דיברגנט חדש

Well-known member
אכן, לא צריך להיות

רק מאית מבין רבי האמנים זוכים בתחרויות עולם.
כל השאר זוכים בתחרויות משניות שלרוב אין עליהם פרס, או הוא זעום.

aaa123

Member
אני חושב שמאית זה מוגזם אבל מתוך קצת יותר מ1000 רבי אמנים

אולי 100 מתפרנסים רק מזה שהם משחקים שחמט(ולא מלמדים) כשחלקם לא מרוויחים הרבה.

גאיה1323

New member
הפרדה היא אפליה

ברגע שמפרידים קבוצות בהכרח יש דירוג היררכי של אחת על פני האחרת.

aaa123

Member
ההפרדה היא תוצאה של דירוג היררכי

ולא הסיבה לה(בעבר הרחוק לא היו כלל תחרויות לנשים בלבד, ונשים לא הצליחו יותר אז בשחמט יחסית לגברים).
&nbsp
חוץ מזה לא מדובר בהפרדה במובן החזק כי אין תחרויות שבהגדרה לגברים בלבד,ובפועל נשים משחקות לא מעט מול גברים(אחרת לא היה בסיס להשוואה).

Berethor

New member
את חושבת שגם בתחריות פיזיות המקור להפרדה מגדרית הוא בהאפליה?

ולא משום שלגברים יש יתרון ביולוגי בתחומים האלו, ובתחרויות מעורבות הזוכה תמיד יהיה גבר.

Berethor

New member
בנובל לרוב לא מדובר בתחרות ישירה, אבל בתחרות בישול אין הפרדה

להיות הטוב ביותר מבין כל המגדר זה עדיין דבר שדורש לא מעט מאמץ ויכולת, וגם ביום יום מרבית האנשים מתחרים בעיקר בבני מינים, בנושאים שונים, ולא בבני המין השני.

Berethor

New member
משום שמאמינים שלגברים יש יתרון ביולוגי בחשיבה שחמטיסטית

בכל מקרה אתה לא הראשון ששואל עד כמה תחריות לנשים בלבד בשחמט זה דבר מוצדק.

"ישנן שחמטאיות ששואלות שאלה זו גם כן, וכמחאה אינן משתתפות בתחרויות לנשים. הידועה מהן היא מי שנחשבת לשחמטאית הגדולה ביותר אי פעם,יהודית פולגאר."

[URL]https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A9%D7%99%D7%97%D7%AA_%D7%A7%D7%98%D7%92%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%94:%D7%AA%D7%97%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%95%D7%AA_%D7%A9%D7%97%D7%9E%D7%98[/URL]

למעלה