למה הן לא מתלוננות?

גאיה1323

New member
למה הן לא מתלוננות?

הרבה פעמים אני נוטה לפרסם פה כל מיני סיפורים על כמה שמסובך ונורא להתלונן על תקיפות והטרדות מיניות
בכל זאת, בדיון שהיה פה לאחרונה רוב התגובות היו "למה לא התלוננה ולמה לא קראה למשטרה"
באמת למה? האם כל הנשים מטומטמות? אולי אנחנו למעשה מבקשות את זה?
לא.
נשים לא מתלוננות כיוון שתלונה לרוב לא עוזרת למתלוננת כלל, ואפילו פעמים רבות גורמת נזק- איומים מצד התוקף, יחס משטרתי מתחת לכל ביקורת, זלזול מצד החברה שרק מעצים את תחושת הבדידות, חשיפה בפני החברה בדבר שנחשב למביש ועוד.
להתלונן אולי נחשב כאקט אלטרואיסטי, לכאורה המתלוננת תורמת לחברה בכך שהיא מנסה לעצור את התוקף.
בפועל, אוזלת היד של המשטרה משחררת את רוב התוקפים והמטרידים ללא רבב פלילי, לא מגנה על המתלוננת כלל ומשאירה אותה עם ההשלכות של התלונה.
בנוסף, אם נשים את האלטרואיזם בצד, אין שום היגיון בללכת למקום שסיכוי גבוה שתפגעי בו, גם אם לכאורה את פועלת למען טובת הכלל.
המלצתי האישית, הפסיקו עם ההרגל המגונה של לשאול "מדוע לא התלוננה" שנוספת לרשימת שאלות ה"מדוע" שהנפגעת צריכה להתמודד איתן ברגע שהיא מחליטה לא לסתום את הפה.
כמו כן, אני מבקשת לא להזכיר פרטים מהשרשור הקודם שהיה בנושא כיוון שהוא נמחק לבקשת המפרסם.
תודה.

A לוןA

New member
אני לא ראיתי בשרשור ההוא דרישה מהנפגעת להתלונן לאחר מעשה

אלא להתקשר בעת מעשה למשטרה ע"מ שהמעשה יפסק (מדובר על הטרדה מינית מתמשכת)
את מערבבת פה מין שבאינו מינו.

גאיה1323

New member
מה בכך?

אם היא מתלוננת לאחר מעשה היא פחות מוגנת מאשר אם היא מתלוננת בעת מעשה? לא בהכרח.

A לוןA

New member
כי זה בכלל לא אותו דבר

יש הבדל גדול בין להתלונן לאחר מעשה, שאז המערכת מתנהגת אלייך כמו שהיא מתנהגת והמעשה הוא, כפי שציינת, אלטרואיסטי (נניח), לבין לבקש את עזרת המשטרה בעת מעשה, ע"מ שהמעשה יפסק- שאז את נוקטת בפעולות למען עצמך, וגם התייחסות המערכת היא שונה.
חוצמזה, כמו שאמרתי קודם- בשרשור ההוא השואל שאל מה אפשר לעשות ע"מ להפסיק הטרדה מינית מתמשכת בזמן שהיא קורית. הועלו שם מספר אופציות, שאחת מהן היתה להתקשר למשטרה.
אף אחד לא בא אליה בתלונה של למה היא לא התלוננה- כי זה פשוט היה לא רלוונטי לשאלה.
&nbsp
לא כל פעם שרואים משטרה+אישה+תלונה צריך לעשות קופי-פייסט ללמה נשים לא מתלוננות ולמה זה לא הוגן בכלל לדרוש מהן את זה.

גאיה1323

New member
ובכן, אבל זה באמת לא הוגן

כי אם מישהו סבור שהמשטרה לא יכולה לעזור לו אז לדרוש ממנו לפנות למשטרה זה לא מעשה נכון. יש להניח שאם האמירה הייתה שהיא לא רוצה לפנות למשטרה אזי יש לה סיבה מספקת.
יש עצות אחרות שניתן לתת כאשר מתבקשים לכך.

dollface225

New member
כמובן

אם איאלץ לבחור בין לתקוף פוגע ולהזעיק משטרה, אבחר לחייג 100 ולקוות שאולי מינימום טיפול נעשה.
אך כמובן כמובן כמובן, שאי אפשר לשכוח את האטימות, אזלת היד והאכזריות של הגופים הממונים על בטחוננו ורווחתינו האישיים.
&nbsp

A לוןA

New member
שוב-

אף אחד לא דרש ממנה לפנות למשטרה.
הפניה למשטרה הוצעה כדרך טיפול בהטרדה המתמשכת שהיא חוותה, והיתה אחת מדרכי הטיפול שהוצעה.
כשאת פונה למשטרה ודורשת פעילות מיידית (בהנחה והמשטרה נענית), לא עוברים שום חקירות, מסכת התעללויות, חוקרים אטומים וכל היתר- פשוט שולחים ניידת.
לכן כל הפוסט שלך על למה הן לא מתלוננות, אלטרואיזם, האשמת הקורבן וכל היתר- פשוט לא רלוונטי לעניינו.

לי זה נקרא פשוט כאילו לחצו על כפתור שכתוב עליו תלונות למשטרה ויצא פוסט ש"מגן" על זכותן של נשים לא להתלונן, בלי קשר למה שבאמת היה כתוב בפוסט המקורי.

נראה לי שמיציתי.

למעלה