שיר ליום ראשון- את לא כמו כולן.

גאיה1323

New member
שיר ליום ראשון- את לא כמו כולן.

שבוע נעים.

aaa123

Member
אני לא מסכים עם השיר

אני לא חושב שכוונת האמירה "את לא כמו כולן" היא להקטין אחרות אלא להסביר שיש סיבה מיוחדת שהוא מעדיף אותה על אחרות.
זה לא אומר משהו שלילי על מישהי אחרת..
לאנשים שונים העדפות שונות כך שבאותה מידה יכול להיות שלמישהו אחר יש סיבה מיוחדת להעדיף מישהי אחרת ולא אותה.

גאיה1323

New member
זה יושב על שתי קטגוריות שהן בעייתיות מבחינתי

הראשונה היא תיאורים השוואתיים באופן כללי, שלדעתי יש למגר בכל הנוגע לבני אדם.
השנייה היא תפישת הנשיות של המילה הזו. מה זה ״את לא כמו כולן״? זה אומר יש לי תפישה מוקדמת על נשיות שהיא שלילית, נגיד שנשים הן שטחיות, מתעסקות בשטויות כמו טיפוח ובישול, לא מבינות בx (שגברים בדרך כלל כן מבינים בx) ואת לא כמו התפישה המוקדמת שלי את הנשיות.
אז בעיני האמירה הזו סטריאוטיפית.

Berethor

New member
הוא בסך הכל אמר שהיא מיוחדת מסיבה כלשהי, הוא לא אמר שנשים

אחרות הן גרועות, אומנם זאת יכולה להיות אחת הסיבות לכך שהוא רואה אותה כמיוחדת אבל זאת לא הסיבה היחידה, אישה יכולה להיות טובה יותר גם ביחס לנשים טובות אחרות, ולא רק ביחס לנשים לא טובות, אני לא חושב שיש "למגר" השוואות בין בני אדם, יש משפט שאומר "value of everything is in comparison", כאשר משווים משהו אחר למשהו אחר הרבה יותר קל למדוד את הערך שלו, ועדיף להשוואות יחסית לדברים קיימים ולא יחסית לדברים דמיוניים. אם גבר בוחר להיות עם אישה מסוימת, הגיוני לשער שאולי יש בא משהו טוב יותר או מתאים יותר עבורו, אם כי יש גם מקרים שאנשים בוחרים בצורה די רנדומלית ולא בררנית במיוחד. מה שבעייתי לדעתי זה לא השוואות אלא הכללות, והרצון שיתייחסו לכל הנשים כאילו הן אותו דבר זה מה שיש לו הרבה צדדים בעייתים, ולא נכונים.

aaa123

Member
לגבי הדבר הראשון אני לא מסכים

ואין לי שום בעיה עם השוואה בין בני אדם שונים,וגם לנשים מותר להשוות בין גברים.
לגבי הדבר השני אני לא מפרש את זה כתפיסה שלילית של כלל הנשים.
זה שיש לגבר סיבה שמישהי מוצאת חן בעיניו לא אומר משהו שלילי על האחרות,ולאנשים שונים יש טעם שונה כך שיכול להיות שמישהי אחרת תמצא חן בעיני מישהו אחר מאותו סוג של סיבה בדיוק.
&nbsp
אני חושב שרוב הגברים היו גם לוקחים כמחמאה אמירה דומה של אישה כלפיהם שהם לא כמו כולם בלי לפרש את זה כתפיסה שלילית של כלל הגברים.
&nbsp
יש אמירות שמבטאות תפיסה שלילית של כלל הגברים
למשל לומר שכל הגברים רוצים רק דבר אחד אבל
אבל להגיד לגבר שהוא לא כמו כולם זאת לא אמירה שאומרת משהו כזה,ואותו דבר לגבי אמירה דומה כלפי נשים.

למעלה