נשות הכותל

GreenMamba

New member
זה לא אמור להיות מסובך

המדינה אמורה לאפשר חופש דת ל-כ-ו-ל-ם
זה הרי מה שמדינת ישראל מנפנפת בו לעיני כל העולם, לא?
במגילת העצמאות נכתב "מדינת ישראל ...תקיים שויון זכויות חברתי ומדיני גמור לכל אזרחיה בלי הבדל דת, גזע ומין; תבטיח חופש דת, מצפון, לשון, חינוך ותרבות; תשמור על המקומות הקדושים של כל הדתות וגו'"
אבל, כמובן, שעקרונות חזון ובלה בלה לחוד- ומציאות לחוד.
בפועל, הפוליטיקה היא זו שקובעת.
ובעוד מצד אחד הפוליטיקה מתערבבת בדת מהכיוון הישארלי פלסטיני (כן/לא עולים להר הבית וכל זה)- מצד שני האורתודוכסיה האולטרא שמרנית כבשה את מדינת ישראל ללא השאר בה (כמעט) שריד ופליט- והיא גם זו המחליטה על אופן ההתנהגות בכותל.
אם היתה בישראל נהוגה יהדות מתקדמת יותר, נניח זו הרפורמית- בכלל לא היתה שאלה כזו.
ואם היתה בישראל ממשלה שלא נכנעת ללחצי החרדים, היתה מודיעה לכפיינים החרדים כי בשעות X בימים Y מתפללות נשים ליד הכותל- ומי שלא רוצה לראות זאת- יכול להדיר את רגליו מהרחבה.
ומי שטוען שזהו חילול הקודש, ונדרשת הפרדה וכו'- להלן סוכריה בשבילו.
תמונה מרחבת הכותל, מלפני בערך 120 שנים.
ומה בתמונה?
נשים וגברים, מתפללים יחדיו, ללא הפרדה, ללא מחיצה, איש-איש ותפילתו. וראו זה פלא- הם הגדירו את עצמם דתיים, השמיים לא נבקעו, אש לא ירדה, אפילו בת קול לא יצאה.
מוזר, אהה?

פעם הייתי מציעה

לזרוק על כולם נתחי בשר חזיר ולראות אותם בורחים בצרחות , למען הסדר הטוב (הפס"ד בלי שפיכות דם, חוץ מאלה של החזירים).

אבל מכיוון שאני מאמינה באלוהים ומכבדת את מקומות הפולחן שהוא עשה , ולדעתי הוא הרבה יותר חשוב מהם ומהויכוחים שלהם החלטתי להתגמש ולזרוק על כולם (גברים כנשים) סוכריות בר מצווה.

פתרון מתוק לסכסוך (ולפחות נוכל לעלות לתורה בשקט).

אני חושבת שמי שעסוק במאבקי קודש לא עסוק לקודש הקודשים של עצמו , מקווה שכל אחד יעסוק בעבודת הלב שלו... אמן

מילי1991

New member
די עם הפרובוקציות

חאלס כבר. פשוט חאלס. הכותל זה מקום קדוש מידי בשביל להפר בו את ההלכה בפרהסיה

גאיה1323

New member
מה הכוונה?

מדוע כשנשים עושות בדיוק מה שגברים עושים זו פרובוקציה ולא הגשמה לגיטימית של עקרונות דתיים?

למעלה