במקרה נקלעתי לפורום "מוותרים על ברית המילה"

HouseAtreides

New member
ש-לום!

חדשה31

New member
שלום, שלום!

(ואין שלום....
)

אני כבר לא זוכרת מתי בפעם האחרונה כתבתי הודעה בתפוז....
זה מרגיש מוזר כזה פתאום...

HouseAtreides

New member
לא חשבתי שזו היא והוא, שניהם נראים לי

כמו תפוזים חסרי סממנים מגדריים....

Hippolyte22

New member
חח כשהיא עם פרח וסומק והוא לא

הן נראות בעלות מגדר...

תפוז בכלל מוזרים- תחת האייקון הזה

בכלל כתוב שוטרת למרות שהוא נראה בן.

HouseAtreides

New member
גם השוטר(ת) נראה לי חסר/ת מגדר.....

ובנוגע לסומק - חשבתי שזה ממבוכה, לא חשבתי על סומק מלאכותי..

Hippolyte22

New member
ברור שזה ממבוכה

אבל כששמים את שתיהם אחת ליד השניי,
ואחרי הבנה שבאנימציה יש לדמות הנשים
ריסים מודגשים\אודם\סומק על מנת להבדיל
אותה מגבר, אז היא נראת בת ליד הבן.

כנ"ל לגבי השוטרת..

meidadc

New member
עוד זה מדבר וזה בא

לא יאומן, אירן זה כאן

מתוך סטטוסים מצייצים:

אם שסירבה לבצע ברית מילה בבנה, חוייבה לערוך ברית בתוך שבוע!

בית דין רבני מחייב אם לבצע בבנה ברית מילה.

ממש ככה. כמו שאתם קוראים.

הבקשה לקיים ברית מילה בתינוק - בן שנה - הוגשה על ידי האב במסגרת הליך גירושין. האם מתנגדת לקיום הטקס. בית הדין קבע, כמובן, שיש לו סמכות להחליט (אפשר לכרוך לתביעה לגירושין גם דרישה לקיים ברית מילה?) וקבע שהאם צריכה לערוך ברית מילה לילד בתוך שבוע אחרת יוטלו עליה קנסות!

החלטת בית הדין כופה על האם לבצע בבנה טקס דתי שאיננה רוצה בו.

גם אם החוק כופה על היהודים בישראל חתונה על פי האורתודוכסיה, לא ייתכן שבית הדין יוכל לכפות גם טקסי ברית מילה. בטח שלא בעידן שבו יותר ויותר אנשים מבינים שברית מילה היא הטלת מום בחסר ישע; ובעידן שבו רבים הקולות שרוצים להשתחרר מעולו של בית הדין הרבני ולהשיג חופש מדת, סוף סוף.

כל זה לפני שדיברנו על זה זה שלא לגיטימי לפגום באיבר המין של הילד (ויש די והותר מחקרים על כך כדי להבין שהמנהג הזה, ששוכלל הרבה מעבר למה שאברהם, ככל הנראה עשה אי אז וכולל הסרה של חלק מאיבר המין שמגן על האיבר ועל רגישותו ועוד);
לפני שדיברנו על כך שהילד הוא יהודי על פי ההלכה גם אם הוא ערל;
ועוד.

לא צריך שום הצעת חוק עוקף רבנות; פשוט לבטל את חוק שיפוט בתי דין רבניים ולשחרר את כולנו מעולם של אלה. לקבוע הליך של הכרה בנישואין מכל הסוגים וזהו. שלא נגיע עוד למצבים כאלה בהם כופים גם על מי שאינם מעוניינים בכך טקס דתי.

קישור להחלטה:

http://www.psakdin.co.il/fileprint.asp?FileName=/Mishpaha/Public/ver_yike.htm

רעות1102

New member
בוקר טוב אליהו. הפורום מוותרים על המילה סוער

בשל כך, כבר יומיים, האם האמורה פנתה לפורום לפני זמן לא רב ושטחה את מצוקתה, מבלי להיכנס לפרטים......ואני עושה כעת מאמץ לאתר אותה כדי לקשר אותה עם האגודה לזכויות האזרח, כדי למצות את ההליך המשפטי במערכת ה..........איך קוראים ללא דתית?

ואולי האבא בכלל לא אביו? מישהו הציע לעשות שם בדיקת אבהות? כי אם הוא לא אביו, אז אין לו שום קייס.......ובית הדין הרבני גם מבין ברפואה ומחליט של מדובר בהליך כירורגי......מי הם שיחליטו בנושאים רפואיים, וגיניקולוג פתאום הופך לצורך העניין למומחה לאיבר מין זכרי של ילוד.......

ממש שערוריה......חשכת ימי הביניים. מדברים על הברית כאות, כשלט שאדם שם על חנותו המכריז על מהותה......כאילו אדם מסתובב עם איברו הנמול מחוץ למכנסיו.........

למעלה