במקרה נקלעתי לפורום "מוותרים על ברית המילה"

חדשה31

New member
חוששתני שזה בהחלט יקרה.

אבל להערכתי בצורה הרבה יותר מפדחת:
אני משערת שתתפתח תיירות מילת בנים לישראל (כמו שכיום יש המתיירים לחתונה בקפריסין).
קשה לי להאמין שיהודי העולם יזנחו את המדינות בהן הם חיים.
הם כנראה יגיעו לפה כדי למול וללכת.
אני מניחה שלאור ההכנסות והרווחים הנאים - ישראל תעודד גם תיירות מוסלמית כזאת.

אפילו קראתי לא מזמן שהועלתה הצעה שאף היא מפדחת ביותר - של ח"כ סלומיאנסקי שישראל תציע שירותי מילה בשגרירויות

אין ספק שאם תהיה התנהלות כזו של המדינה - זו תהיה עלית מדרגה בהתנהלות שגם כך היא תמוה לעיתים של ישראל.

כפי שכתבתי כבר מקודם: זו תהיה סוג של פרשת דרכים מאוד ברורה עבור ישראל:
האם פניה למערב, לקידמה ולהליכה עם העולם החופשי והנאור או שהיא בוחרת להשאר מאחור
עם מדינות לא מערביות, נחשלות ונכשלות ובוחרת במדינת דת והלכה.

לגבי מילה ע"י רופאים - ממש לא ברור לי: את בעד או נגד?
הרי אם תביעה כנ"ל תתבצע ותצליח - זה די יסגור את הגולל על עניין מילה רפואית (שלא ללצורך).
שהרי אגב - זו הייתה הטענה באירופה: שרופאים מבצעים הליך מיותר בגופו של חסר ישע.
זה התחיל ממילת רופא - לא ממילת מוהל שאינו רופא.

רעות1102

New member
אם מדינת ישראל תאסור מילה בידי רופאים,

זה יהיה סוף פסוק מבחינת מילה של בנים מתחת לגיל 15 אצל חילוניים.

מי שימולו את בניהם יהיו רק אלה שרואים בכך מצווה, והם ימשיכו לעשות זאת בצורה המסורתית המקובלת, כל אחד במגזר שלו. מאחר ואת טענת שכנגד הדתיים בלאו הכי אין מה לעשות (ואני לא מסכימה, יגיע יום שיהיה שינוי בהלכה......כך שתעלה בקנה אחד עם זכויות אדם) וכי עלינו לגרום לכך שחילוניים יפסיקו למול, איסור על רופאים לבצע מילה יגרום לחילוניים לא לעשות זאת יותר. עד אשר זה יקרה, ובכל זאת יש אנשים המלים את בניהם, עדיף שזה יעשה בידי רופאים מומחים לצורך הקטנת הסבל והנזקים. יש לי עמדה לטווח הקצר (בידי רופא מומחה) ולטווח הארוך (שחילוניים לא ימולו כלל) ולטווח היותר ארוך (שינוי הלכתי, כך שגם דתיים לא ימולו).

ולגבי תיירות מילה, נצטרף לעוד מדינות "שומרות זכויות אדם" שיש בהם תיירויות "פוגעות בזכויות אדם" כזנות ילדים בתילנד, השתלות איברים של מוצאים להורג בסין, מילה של יהודים ומוסלמים בישראל, עם מחלקה מיוחדת למילת נשים.

ובא לציון גואל.

HouseAtreides

New member
האמת היא שכאשר פונים עם מילת ילדות שהסתבכה

בתי החולים בארץ לא פונים למשטרה, כנראה מתוך חשש שאילו יפנו, המשפחות של אותן ילדות (בדואיות) יפסיקו להבהיל אותן לבתי חולים במקרה של סיבוכים.
קשה לומר שבאיזה מקום בעולם יש אכיפה נאותה של האיסור החוקי על מילת ילדות. האיסור בחוק הוא כרגע, בפועל, על הנייר בלבד.
יש לי הרגשה שכאשר מילת בנים תגיע לכדי מצב של איסור בחוק, הירידה במספר התינוקות והילדים הנימולים תהיה דראסטית יותר מאשר הירידה שאני לא בטוח כלל שהתרחשה בזמן שמילת נשים הוצאה מהחוק.

חדשה31

New member
אני משערת שזה נכון מה שאתה משער -

מאחר ולפחות אצל היהודים רבים מהמלים מלים מסיבות מאוד לא מוצקות.
אתה מכיר הרי את האמירה - "הלוואי שמישהו יוציא את זה מחוץ לחוק" של אנשים שכאילו כמהים שמישהו ימנע מהם בכוח מלמול.

אני חושבת שלגבי מילת בנות - מי שעושה עושה זאת ברמת שכנוע הרבה יותר גבוהה.
אגב - אני לא בטוחה אבל יכול להיות שאותו כנ"ל לגבי מילת בנים אצל מוסלמים.

אני מודה שיש לי חוסר ידע מאוד גדול בשני העניינים האחרונים:
אני לא יודעת כמה אנשים עושים זאת כאשר למעשה הם סוג של "חילונים" מוחלטים
ולא ממש מחזיקים ממסורת או "ציוויים חברתיים". (כמו החילונים היהודים שאני מכירה)

אני תמיד נזכרת בהקשר זה (של הוצאת מנהג רווח אל מחוץ לחוק) באיסור הגורף שהטילו בסין על קשירת כפות רגלי ילדות ונשים.
מנהג שהיה די נפוץ וחביב על האוכלוסיה נאסר באחת.
העובדות הן שכיום - משהו כמו לא יותר ממאה שנה אחרי כן -
כבר לא ניתן כמעט למצוא בסין את התופעה הזאת.
(אני מאמינה שיש פה ושם כאלה שדבקים במנהג המזעזע...)

אבל מצד שני - אני לא יודעת כמה קשורים "דתית" היו הסינים למנהג.
בכל מקרה - הם ויתרו עליו באופן גורף עקב האיסור.

רעות1102

New member
היות היהדות דת ולאום, האחראית לכך, לדעתי,

שחילוניים גמורים יבצעו את הניתוח כאקט לאומי של השתייכות לעם היהודי.

חדשה31

New member
ביצוע ניתוח כאקט לאומי....

בחיי - אם זה לא היה עצוב זה היה קורע מצחוק.
איזה לאום זה שצריך להגדיר את עצמו ע"י הטלת מום באיבר המין???
(וגם אז - רק בזה של בנים. כאילו מה - הבנות לא צריכות איזה סימן שהן שייכות ללאום?...)

מישהו אמר לי פעם שלא למול בן זה אקט אנטי ציוני.
אם פעם הדת היהודית הייתה הסיבה למילה - עכשיו גם הציונות מגוייסת.
ולחשוב שפעם היו ציונים כמו הרצל שלפחות לפי השמועה לא מל את ילדיו,
ולפי כל מה שקראתי עליו ידע להבחין בין מוצא יהודי (ולכן - לאום יהודי) ליהודי ע"פ ההלכה (ולכן - דת יהודית)......

בימינו עשו לנו מישמש רציני בין ציונות לבין הדת היהודית...

רעות1102

New member
עמדתי ידועה לך.ניסיתי רק להסביר למה קשה לשכנע

נגד מילה לא רק דתיים אלא גם חילוניים.

רעות1102

New member
זה באמת מצחיק. ועוד טיעון מגוחך של התומכים

זו מסורת מאב לבן מאז אברהם אבינו, בת 6000 שנה.

והתשובה שלי לכך, באמת כל-כך מיושן? הגיע כבר הזמן לשנות.

חדשה31

New member
כן, אבל אצלי זה לא מסורת אבותי:

אצלי למשל אבותי לא חתכו אף אחד (כי נולדו רק בנות),
ואצלנו במשפחה אין בכלל אבא שיחתוך!
כך שבכל מקרה אני פטורה!
(מצוות החיתוך חלה רק על הגברים...)

וכמובן - שאני אומרת את זה בצחוק.
כבר ביררתי (בשביל הידע הכללי כמובן) ומסתבר שהדתיים דואגים יפה מאוד שגם יחדניות תחתוכנה:
אם אין אבא בתמונה - אז הקהילה צריכה לקחת על עצמה את המשימה -
כלומר הלחץ החברתי כבר יגרום לאם היחידנית לחתוך.
(ואגב - אף אבא לא באמת חותך לבן שלו - אלא אם כן הוא מוהל - למרות שזה מה שכתוב...)

רעות1102

New member
ברית מילה היא המצווה של האב.

יוצא מכך שאם אין אב, המילה מיותרת גם הלכתית......למרות שבטח התורה שבע"פ מצאה תחליפי אב לצורך זיכויים/חיובם במצווה.

רעות1102

New member
יופי. אז אנחנו נזיק נזק משמעותי ובלתי הפיך

בלה בלה בלה בלה......בתינוק ממשי בשר ודם (ויש שם בשר ויש שם דם), רק כדי לחייב/לזכות במצווה ישות ערטילאית. אני לא ראיתי קהילה הולכת ברחוב. ילד, כן.

meidadc

New member

רעות1102

New member
נכנסתי לפורום אורולוגיית ילדים של Be OK

הייתה שם שאלה של אם לגבי החשיבות הרפואית של מילה. תשובת הרופא הייתה שאין במילה הכרח רפואי אלא במספר מקרים בודדים של ליקויים מולדים שבניתוח המילה הם באים על פתרונם, ונכון כי לנימולים אין סרטן הפין, אך גם כמעט ואין את זה ללא נימולים מאחר וזה מאוד נדיר. לעומת זאת יש הרבה פניות של הורים עם סיבוכים שלאחר מילה הדורשים התערבות רפואית. לדבריו אין יתרון לרופא מומחה על פני מוהל מיומן, מבחינת הקטנת הנזקים......כנראה שנזקי מילה נגרמים גם ע"י רופא מומחה. אין לי זמן לחפש, אבל אולי יותר מאוחר, בהעתק הדבק אביא משם כמה פניות ותגובות של המומחה בנוגע למילה.

meidadc

New member
תודה

אם את כבר שם, תוכלי לבדוק מולו מהם האישורים שאורולוגים מקבלים לביצוע המילה.
ואם אין, אז האם הם יכולים בעיקרון לבצע כל פרוצדורה שבא להם - כולל, נאמר, כריתת האבר כולו?

רעות1102

New member
תכנס לשם כשואל מן המניין ותשאל באופן אישי

האם ההליך הכרחי רפואית? רצוי רפואית? האם בגיל 8 ימים? מאוחר יותר? מתי? האם בכלל? באיזה גיל? וכיו"ב שאלות.

נכנסתי לשם רק כדי לראות התיחסות למילה. אבל מעדיפה שאתה, צעיר ממני, תשאל את השאלה בגלל שלפחות אצלך זה אקטואלי לעתיד. אני כבר לא אלד יותר.

למעלה