לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1291912,919 עוקבים אודות עסקים

פורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 
x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

לצפיה ב-'במקרה נקלעתי לפורום "מוותרים על ברית המילה"'
במקרה נקלעתי לפורום "מוותרים על ברית המילה"
31/10/2013 | 09:08
272
646
פורום שחבריו מתנגדים מסיבות אנושיות למילת תינוקות. כי בסופו של דבר מדובר בתקיפת חסר ישע, ניתוח ללא הרדמה, ע"י אנשים שלא הוסמכו לרפואה, שאין לו הצדקה רפואית, שיש בעקבותיו סיבוכים, הטלת מום באיבר רגיש, וטראומה נוראה לתינוק. אין מחלוקת בין רופאים לגבי הסבל הרב הנגרם לתינוק. יש היום מדדים אובייקטיביים למדוד אותו.

ואיך זה קשור לפורומנו? הלחץ המופעל על נשים שזה עתה ילדו, למול את תינוקן, למרות שרגשותיהן האמהיים מתקוממים כנגד גרימת הסבל (שאין לה שום הצדקה רפואית) לתינוק שזה עתה ילדו, רק בגלל מנהג שבטי קדום. אני רואה בכך עוד דוגמה ל"אונס" נוראי של נשים בידי חברה שבטית פטריארכלית, לפגוע, בניגוד לרגשותיהן האמהיים (שנבראו כפי שהם לטובת הישרדותו של הרך הנולד) בתינוקן.
אין זה פלא, שבמהלך האקט הברברי הזה מרחיקים את היולדת, שלא מסוגלת לעמוד בסבל הנגרם לתינוקה. אני חושבת זה ממש נורא. התעללות נוראה בילוד וביולדת.

התיחסותכם
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ממש נכון'
ממש נכון
31/10/2013 | 09:49
135
יהודים כיום ברובם לא מסוגלים אפילו לשמוע על זה. אבל ברגע שעלה הנושא כבר יש סיכוי שזה יתרחב בעתיד. כבר היום ישנם יהודים רפורמים ונישואין חילוניים, כמובן שהם לא ייראו יהודים אמיתיים לדתיים, אבל ממילא אין כמעט נישואין משותפים היום. ותמיד אפשר לעשות את זה אם נורא רוצים.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'בתור מישהי שרואה את פורום מוותרים כפורום הבית'
בתור מישהי שרואה את פורום מוותרים כפורום הבית
<< ההודעה הנוכחית
31/10/2013 | 11:39
267
220
אני לא רואה את זה ככה.

למען הגילוי הנאות שהתחלתי בו - אני אם יחידנית לבן.
כפי שמשתמע מהכותרת - אני לא מלתי את בני.

שלוש שנים עברו מאז ה"ויתור" שבמהלכן הרגשתי באינטואיציה שיש לבחירה ההיא שלי קשר הדוק
לעמדותי הפמיניסטיות, אבל לא ממש הצלחתי לשים את האצבע על הנקודה.
(אגב, שאלת הקשר בין אי מילה לפמיניזם עלה גם בפורום מוותרים לפחות פעמיים עד כמה שזכור לי...).
ולא - לחץ מאסיבי על אמהות שזה עתה ילדו לא נראה לי הסיבה לקשר הפמיניסטי.

אחרי מחשבות רבות הגעתי למסקנה שזה נובע (אצלי לפחות) משני מרכיבים:
1. יחס שוויוני שיש לי לנשים וגברים.
מה שלא הייתי עושה לביתי (וגם לעצמי!) לא אעשה לבני.
מגיל מאוד צעיר חשבתי שיש להשאיר את גוף האדם שלם - כפי שאבולוציה יצרה אותו.
לשיטתי - לא חותכים דברים מהגוף אלא אם כן ממש אין ברירה רפואית אחרת ומוצו כל האפשרויות הרפואיות האחרות.
אין שום סיבה שבעולם שאחיל את שיטתי זו רק על בנות ולא על בנים.

1. היחס לתינוקות וילדים בעיני נובע מאותו מקום של היחס לנשים.
יחס של רכושנות ורכוש.

אני חושבת שיש גם גברים רבים ברחבי העולם שסובלים מדיכוי ופגיעה
מאותו מקום בדיוק שמגיעים הדיכוי והפגיעה בנשים.
ברית מילה ומילת בנים היא אחד מהפגיעות האלה, בעיני.
זו פגיעה בגוף של חסר ישע וכפית סימון שבטי עליו - רק כי החזקים (גברים בעמדה מסויימת) יכולים ורוצים.
(שלא לדבר על הרווח הכלכלי שמרויחים גברים בלבד על גבם של אותם חסרי ישע.)
הקיצר - מה שאני אומרת הוא שגברים שמדכאים נשים ולא רואים שום רע בדיכוי נשים
הם גם הגורמים לדיכוי גברים אחרים ובני אדם אחרים שאינם דווקא נשים
אבל נמצאים בעמדת נחיתות או חולשה מבחינתם.

ולכן - אי הפגיעה שלי בבני הוא (בין היתר) גם אקט פמיניסטי בעיני.
אני אדם חופשי ולא מקבלת תכתיבים מצד עולם פטריאכלי עתיק שרואה באנשים חפצים
ומכתיב לאנשים מה ואיך לעשות עם חייהם, עם גופם ועם גוף ילדיהם.

הלחץ שאת מתארת בהודעתך מופעל לא רק על נשים - אלא גם על האבות הטריים.
(למרות שאני מודה - מניסיוני - שאישה לאחר לידה היא במצב פגיע מאוד מאוד לאחר הלידה.
מצד שני ניסיוני גם לימד אותי שאישה לאחר לידה לא ממש מקשיבה למה שאומרים סביבה
אלא מתרכזת אך ורק ברך הנולד ובמה שעובר על גופה. זה לפחות היה מה שאני חויתי....)

יש לא מעט מקרים שדווקא האמהות הן הלוחצות על ביצוע המילה ואז לחץ מאסיבי מופנה כלפי האב.
אני חושבת שהצבת האישה דווקא בעמדת החולשה או במקום של "בעלת הרגשות האמהיים" במקרה זה היא שגויה:
גם גברים חשים חלשים ופגיעים מול לחץ חברתי מאסיבי עד בלתי אפשרי,
וגם הם חשים רגשות אבהיים וחומלים לא פחות מהאמהות הטריות כלפי הרך הנולד.

אגב פגיעה בגברים מאותו מקום של פגיעה בנשים -
היום נתקלתי בכתבה על מפקד שהתלונן על הטרדה מינית מצד פקודיו.

הטוקבקים שם מזעזעים בעיני.
אני מוצאת שיש בחברה (הישראלית, לפחות) אי מתן לגיטימציה טוטאלי להפגעות מינית
של גברים (בין אם זה בידי נשים או גברים אחרים).
כאילו שגבר צריך לומר תודה אם מטרידים אותו מינית.
אני בטוחה שיש גברים רבים שמוטרדים ונפגעים כדוגמת מקרה זה,
אולם הם לא מעיזים להתלונן בשל תגובות כפי שרואים בטוקבקים.
אני חושבת שגם במקרה זה - זו דוגמא לפגיעה של גברים שמגיעה מאותו מקום בדיוק שממנו נפגעות נשים.
והפוגעים בטוקבקים הם בדיוק אותם אנשים שיזלזלו בפמיניסם ויבטאו שנאה כלפי נשים ופמיניסטיות בפרט.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה כנראה באמת לא משנה מה הביא את כל אחת'
זה כנראה באמת לא משנה מה הביא את כל אחת
31/10/2013 | 12:27
256
114
מאיתנו להכרה שאת האקט הברברי הזה צריך להוציא מחוץ לחוק.

זו התאכזרות לחסר ישע. ויש היום נתונים אוביקטיביים לנזק שנגרם לתינוק. בראש ובראשונה האקט עצמו גורם לו לסטרס ברמות.......ובדרך כלל נותר נזק כלשהו לטווח ארוך, החל מאסתטי וכלה בתיפקודי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מצד אחד הייתי אומרת שאני האחרונה שזה משנה לה'
מצד אחד הייתי אומרת שאני האחרונה שזה משנה לה
31/10/2013 | 12:52
255
114
ומצד שני אני חושבת שזה מאוד משנה כי הכרה בזכותם של תינוקות וחסרי ישע לזכויות אדם שמגיעות לאחרים מובילה להכרות אחרות ותיקון עוולות נוספות.

גם אם המעשה הזה לא היה אכזרי כלל ולא היה כרוך בשום כאב או סיכון לא הייתי עושה אותו
מהסיבה המאוד פשוטה: אין לי זכות לקחת רקמה בריאה ומתפקדת מגופו של אחר סתם כך ללא סיבה משמעותית.

תינוק הוא אדם לפני הכל גם אם לא גורמים לו סבל או כאב.
יש לו זכות לשלמות גופו כפי שנולד - בדיוק כמו לכל אחד אחר.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה.'
מסכימה עם כל מילה.
31/10/2013 | 13:04
254
82
זו פגיעה בזכויות הילד (ולכן גם אנטי חוקתי? מנוגד לחוק יסוד: כבוד האדם וחירותו?) ואנו הוריו המגינים הטבעיים לזכויות אלה כל עוד הוא לא בר שיפוט.

קל וחומר כשמדובר בגרימת סבל לתינוק בן יומו.

אני גם לא רואה במה זה שונה ממילת נשים. גם מילת זכרים שיוציאו מחוץ לחוק, ובאותה הזדמנות גם שחיטה כשרה (שיש בה גרימת סבל לבעי חיים) וכל מיני הלכות גזעניות.

הענקת לי תובנה עמוקה יותר של הנושא. תודה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למען האמת לפי חוקי ישראל'
למען האמת לפי חוקי ישראל
31/10/2013 | 13:13
8
80
אין צורך לאסור על מילת בנים או בנות:
(וזה מלבד חוק יסוד כבוד האדם וחרותו שהזכרת....)

החוק הישראלי אמור לספק הגנה לילדים ותינוקות כי הוא אוסר תקיפתם ופגיעה פיסית בהם.
אך באורח פלא - ממילה (ובייחוד מילת בנים) מתעלמים למרות שאקט זה הוא בפירוש הפרת חוקים קיימים להגנת הילד.
(לגבי רופאים שמבצעים מילת ילדים ותינוקות, גם כאן יש בעייתיות קשה מבחינת החוק - לדעתי:
תפקיד הרופא הוא לרפא ולהציל חיים. לא להסיר רקמות בריאות לחלוטין מגוף אדם חסר ישע ובריא לחלוטין....)

מנפלאות מדינת ישראל:
אם יש התנגשות בין החוקים הקיימים לחוקי הדת היהודית -
הדת היהודית מנצחת ולא משנה שיש מי שמשלם את המחיר בגופו.

(אגב, עד כמה שידוע לי - מתעלמים פה גם ממילת נשים שעדיין מתקיימת מדי פעם בישראל,
ושגם היא הפרה בוטה של החוק הישראלי להגנת הילד.
כנראה במסגרת "לא נעים להטפל רק למילת נשים. עוד חלילה נצטרך להסתכל במראה"....)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כנראה שלא תהיה ברירה אלא שגם זה יגיע כעתירה'
כנראה שלא תהיה ברירה אלא שגם זה יגיע כעתירה
31/10/2013 | 15:07
4
55
לבג"ץ. ובשביל זאת צריך גבר שנימול לתבוע את הרופא שמל אותו על שנהג בניגוד לאתיקה המקצועית.........אם רופא יחשוש לאבד את רשיון העיסוק שלו ברפואה הוא לא יטול יותר חלק בפעילות כזו.....או את המוהל על שביצע אופרציה רפואית מבלי שהוסמך לכך......או משהו בדומה. גם אם בבג"ץ עמדת הרוב לא מקבלת את עתירתו של העותר, יש עמדת מיעוט שגם לדבריה יש ערך.

או ללכת לערכאות משפטיות מחוץ למדינה. ויש גם את הועדה לזכויות הילד באו"ם, ואירגונים לזכויות הילד בארץ, ועיתונאים שיסקרו את הנושא מזוית הפגיעה בזכויות הילד.

(בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו אין פירוט, הוא נחשב לחוק חוקתי בפניו בג"ץ יכול לבטל חוקים של הכנסת המנוגדים לו ואזרח יכול לעתור כשהוא מתבסס עליו נגד פעולות של הרשות המבצעת). כל זאת למיטב ידיעתי, כי אני לא ברת סמכא בנושא.

ואולי כדאי באמת להתחיל בקמפיין נגד מילת נשים, שם כן נזכה לתמיכה מסיבית, וכשפתחנו את הדלת הנעולה למפתח צר, אפשר לדחוף פנימה את הרגל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא רואה בדל סיכוי שזה יקרה בישראל.'
לא רואה בדל סיכוי שזה יקרה בישראל.
31/10/2013 | 18:09
3
61
כלומר - יתכן שגבר שנפגע יתבע את הרופא (או המוהל) שמל אותו -
אבל לדעתי אין שמץ סיכוי שזה יתקבל ע"י מערכת המשפט.
יש למילת בנים גב חזק מדי פה בישראל.
בג"צ יתעלם מהעוולה ויתן עדיפות ל"חופש הדת".

מחוץ למדינה זה כבר סיפור אחר - ואולי זה יפתח פתח.

אני אישית נגד "להתחיל בקמפיין נגד מילת נשים".
לעולם לא אתן ידי לקמפיין שמבחין בין השתיים ועושה איפה ואיפה.
נשים נפגעות יותר מגברים? גברים לא ראויים להגנה?
זה נשמע לי כמו קמפיין צבוע למדי שמשדר:
מילת נשים פוגעת. מילת גברים - לא.
מילת נשים זה פויה, מילת גברים זה סבבה (בריא/אסטטי/מסורת אבותינו/מה שמגדיר אותנו או שאר ירקות).
למילת גברים יש טיעונים חזקים ומשכנעים, למילת נשים יש טיעונים פוגעניים כלפי נשים....
(כמו שנהוג לסבור פה בישראל, למשל)

קמפיין ראוי בעיני הוא רק כזה שיטען שאין לפגוע בגופם של חסרי ישע - בלי הבדל דת גזע ומין.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שלא לשמה בא לשמה, אם נצליח להוציא בישראל מחוץ'
שלא לשמה בא לשמה, אם נצליח להוציא בישראל מחוץ
01/11/2013 | 08:35
34
לחוק מילת נשים, מילת גברים תהיה הבאה בתור.

ולגבי המשמעות הדתית של האקט עצמו........הרבנים כפי שביכולתם להקצין בהלכות יכולים גם להקל ולמצוא דרך לשיוך הרך הנולד לדת אמו (גם זה פוגעה בזכויותיו, אבל לפחות לא בשלמות גופו) באופן פחות טראומטי: אולי שרשרת זהב עם מגן דוד.

וכן הוגשה עתירה לבג"ץ. עוד לא הספקתי לקרוא אותה.
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אבל למה להקצין?'
אבל למה להקצין?
01/11/2013 | 14:36
1
56
כי זה מגדיל את הטענה שלך?

למה את חושבת שמפעילות קמפיין בנושא מילת נשים
אומרות שמילת גברים זה סבבה ולא מהווה פגיעה לגברים?
זה נכון שהטענה היא שמילת נשים גרועה יותר ממילת גברים
ויש לכך עובדות מהשטח של הפועלות מהשטח- רופאות!
שמטפלות בנשים שמתות להן בידיים על בסיס יומי.
אבל לרגע אף אחת לא אמרה שמילת גברים לא נוראית בכלל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זהו שזאת לא כזו הקצנה, המציאות היא הקיצונית'
זהו שזאת לא כזו הקצנה, המציאות היא הקיצונית
02/11/2013 | 15:54
45
קודם כל זה לא נכון שכל הנשים הפעילות נגד מילת נשים טוענות שמילת נשים בהכרח גרועה יותר. וואריס דיירי, שהיא פעילה כבר שנים רבות נגד מילת נשים ופועלת מארה"ב בשיתוף פעולה עם האו"ם ובחסותו, אמנם מחזיקה באג'נדה הזו וסיפרה שמלה את בנה "כי זה לא אותו הדבר בכלל" (כפי שמקובל היה לחשוב בארה"ב, המדינה בה היא פעלה ופועלת), אבל עייאן חירסי עלי, שגם היא כמו וואריס דיירי ממוצא סומלי אך פועלת מהולנד ובמנותק מהאו"ם, מדגישה גם את נקודות הדמיון הרבות בין הדברים, וטוענת שזו צביעות לשמה להילחם עד חורמה במילת נשים ביד אחת, ולחפש צידוקים מתחת לאדמה או להעלים עין ממילת גברים ביד השניה, כמו שעושים האו"ם, ארגון הבריאות העולמי וארגוני הרופאים האמריקאים.

בדיוק כמו שיש רופאות שנתקלות יום יום בילדות ובנשים שסובלות מסיבוכים מיותרים כתוצאה מפרוצדורה אכזרית ומיותרת, חלקן נשארות עם מום ניכר וחלקן אפילו מתות, כך יש רופאות ורופאים שנתקלים יום יום בתינוקות ובילדים שסובלים מסיבוכים, נאלצים לעבור ניתוחי תיקון למיניהם וחלקם אפילו מתים. אלא שבצביעות וברשעות רבה, רוב הרופאים האלה, לא יאמרו שזה מיותר לחלוטין, אלא יעוותו את הנתונים באופן מרושע, כך שהמצב ייראה יחסית סביר.

רוב הרופאים והרופאות במדינות שמלות נשים, מתנהגים באותו אופן צבוע ולא מספרים לקהל הרחב את הזוועות שהם רואים. רק מיעוט שבמיעוט ביניהם הם ישרים מספיק כדי לומר את האמת. אלא שהצביעות אצלנו חוגגת כפליים, ואף אחד לא יראה לנו רופא סומלי או מצרי שאומר כמה מילת נשים טובה לבריאות, שומרת על הצניעות, מטהרת את הבנות מכל מיני מחלות ומונעת ריחות רעים, וכמה שהסיבוכים "נדירים יחסית". זה מה שכמעט כולם שם חושבים, אבל אצלנו מסיתים את הציבור לחשוב שכל הסומלים והמצרים הם גברים רשעים שרק מחכים לרגע שיהיה אפשר להתאכזר לילדות שלהם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מבחינה חוקתית'
מבחינה חוקתית
01/11/2013 | 14:08
2
55
מוסרית, אידיאולוגית ומדינתית  אולי יש אפשרות לאי ברית המילה.

אבל בנינו? כשזה בא ממישור דתי ומסורתי זה כ"כ חזק וטמון עמוק
בחברה זה כמעט ובלתי אפשרי.

מילת גברים, כמו מילת נשים לא מפועיה כחוק של מדינה או אצל
מילת נשים- בחוק בקוריאן זה יותר מגיע מאמונה מסויימת של טיהור
או של מחיקת מיניות אצל נשים, דת(מילת גברים רק..) ומסורת (בשניהם).
וזו בעיה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הלכות השתנו, גם ביהדות. חלקן הקצינו'
הלכות השתנו, גם ביהדות. חלקן הקצינו
01/11/2013 | 14:15
1
38
חלקן התמתנו. היום גם יש תנועה בשל קולך שהיא של נשים "פמיניסטיות" דתיות. למה בסוגריים? כי הן מנסות להגיע לשוויון זכויות והזדמנויות במסגרת הצרה שההלכה לא מתנגדת לכך במפורש. אולי בהן אפשר לעורר את הקול המגן על הצאצא? קודם כל עלינו להתחיל עם החילוניות שנכנעות ללחץ הסביבה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה נכון'
זה נכון
01/11/2013 | 14:29
27
אבל בכלל דעתי היא שבנושא הזה כמו בנושאים אחרים,
עדיף לא לנסות להביא שינוי מהדת גם לא פמיניסטי בדיוק
מהסיבה שתיארת את התנועה "קולך" כי זה לא יביא הרבה.

עדיף לנסות להגיע למצב חברתי ומדיני דרך חקיקות
שיהפכו את החברה שלנו ליותר אזרחית מאשר הלכתית.
גם בנושא נישואין.
ככה יהיה דפוס חשיבה ממקום יותר אזרחי ויהיה מקום
יותר להרצאות והסברה בנושא ושיכנוע חילוניות שנכנעות ללחץ וא\נשים בכלל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה? '
מסכימה עם כל מילה?
31/10/2013 | 23:58
164
115
בהקשר של הדיון הזה, הכותרת מצחיקה לאללה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אןי, נכון.....לא שמתי לב לכפל משמעות'
אןי, נכון.....לא שמתי לב לכפל משמעות
01/11/2013 | 08:22
156
23
לצפיה ב-'ומה לעצם העניין?'
ומה לעצם העניין?
01/11/2013 | 09:57
155
15
לצפיה ב-'את שואלת לדעתי?'
את שואלת לדעתי?
02/11/2013 | 07:22
154
17
לצפיה ב-'כמובן. דעתך חשובה לי'
כמובן. דעתך חשובה לי
02/11/2013 | 08:24
153
28
לצפיה ב-'תודה, אבל למה? '
תודה, אבל למה?
02/11/2013 | 09:55
152
80
בכל מקרה, מבחינתי, כאתאיסט (או אגוניסט), ברית מילה לא מדבר אלי.
ברור לי שיש לחץ חברתי עמוק על אימהות (ואבות) לבצע את הפרוצדורה הזו בילדיהם.
זה עניין תרבותי דבילי ולאנשים קשה להתקומם נגד זה במספרים גדולים.
למען האמת גם אני מלתי את בני ולא הצלחתי לעמוד בלחץ החברתי.
מה שכן, את הפרוצדורה עשה רופא ועם חומר הרדמה.

אני עוקב בעניין רב בתהליך שקורה באירופה, שמוציאים את זה מחוץ לחוק. יכול להיות שזה יחלחל לציבור האתאיסטי והחילוני בארץ ויהפוך את זה למנהג ערכאי ולא מקובל.

עם זאת, אני לא מתרשם מהטיעונים בעד "שלמות הגוף". אני חושב שאבולוציה זה אחלה, אבל היום הרפואה המודרנית מצליחה לשפר את מצבנו הבריאותי (תוספות ויטמין D וברזל, כריתת שקדים או תוספתן בעת הצורך). אם היה צידוק אמיתי וחד משמעי בעד מילת גברים, לא היתי מתנגד. אבל מאחר ומדובר בנושא מוטה ושנוי במחלוקת, אני חושב שנכון לא לעשות שינויים.

אברי גלעד התייחס לזה ברדיו לפני כמה שבועות ואמר שאם ברית מילה לא היה גורם לאיבר להיות יותר אסתטי, אין מצב שהמסורת היתה נשמרת.
אני מסכים איתו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה למה. וכל מילה נוספת מיותרת. (גניבה ספרותית'
זה למה. וכל מילה נוספת מיותרת. (גניבה ספרותית
02/11/2013 | 10:11
95
מהאוס)

לגבי שקדים יש היום היפוך מגמה. הוכח שיש להם תפקיד בהגנה מפני זיהומים על דרכי הנשימה העליונות, ולכן היום לא כורתים אותם אלא רק מרוקנים אותם.

מסתבר שהתהליך להוצאת ברית מילה מחוץ לחוק תופס תאוצה גם בארה"ב. ממש מעניין לקרוא .
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'זה לא באמת גורם לאיבר להיות יותר אסתטי'
זה לא באמת גורם לאיבר להיות יותר אסתטי
02/11/2013 | 12:52
14
114
אנשים בתרבויות בהן נהוג למול מאמינים שכך הדבר, כי הם לא באמת מכירים את האנטומיה הטבעית שהיתה אמורה להיות להם, וגם לא מודעים לצלקת ולנזקים שנשארים להם (ל-100% מהם, אני לא מדבר על נזקים אסתטיים גדולים מהצפוי) כתוצאה מברית המילה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אנחנו בעידן האינטרנט'
אנחנו בעידן האינטרנט
02/11/2013 | 19:28
1
50
עירום רב תרבותי הוא עניין של כמה קליקים. אף אישה ישראלית-חילונית, בראותה אבר זכרי לא נימול, לא תיפול מהכסא כי מעולם לא ראתה דבר כזה.
זה ללא ספק יהיה בלתי צפוי כי המספרים קטנים, אבל כיום גם תפיסת האסתטיקה הופכת להיות יותר גלובאלית ופחות מקומית (או תלוית תרבות)

כמו שראינו מהדקות האחרונות, אפילו בפורום פמיניזם אפשר לקבל טעימה בנוגע לאיך נראים איברי מין זכריים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה נכון שמי שממש מתעניין, יכול היום להגיע'
זה נכון שמי שממש מתעניין, יכול היום להגיע
02/11/2013 | 19:41
57
למלוא המידע במרחק של לא הרבה קליקים - אבל עובדתית, הרוב לא טורחים להטיל ספק בנושא הזה. אמרו להם שעורלה זה לא אסתטי, דוחה ומיותר, אז עורלה זה לא אסתטי, דוחה ומיותר. אמרו להם שיש מחקרים רבים שהוכיחו שזה בריא, אז הקונצנזוס בעולם הוא שזה בריא ומומלץ.
יצא לי לפגוש גם אימהות שלא מלו את בניהן ועדיין לא בטוחות לגבי המבנה והתפקוד של העורלה (לדוגמא חושבות שאפשר להפשיל אותה עד למטה, כלומר להותיר את גוף הפין ללא עור בכלל...).
אני בהחלט נפלתי מהכיסא כשהבנתי שמה שאנו מכנים על דרך השלילה לא-נימול, הוא בעצם הדבר הטבעי והבריא, ושהסיבה היחידה שמילה לא נחשבת הטלת מום, היא לחץ פוליטי מצד קבוצות שהפכו את הפרוצדורה הזו למסורת דתית או תרבותית.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא יותר אסתטי? לא מצטלם יותר טוב?'
לא יותר אסתטי? לא מצטלם יותר טוב?
03/11/2013 | 11:06
11
57
שמעתי שכוכבי פורנו רובם ככולם נימולים......ומה שאצלם חשוב זה איך זה מצטלם.

עוד סיבה למה לא למול, להערים קשיים בדרכם של הבנים לפתח קריירה כזו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-' אל תקראי לזנות "קריירה"'
אל תקראי לזנות "קריירה"
03/11/2013 | 14:18
3
14
לצפיה ב-'בסוף שמתי פרצוף מחייך, זה לא מספיק כדי שכולם '
בסוף שמתי פרצוף מחייך, זה לא מספיק כדי שכולם
03/11/2013 | 14:28
2
38
יבינו למה אני מתכוונת?

כל הפוסט נכתב בהומור. לגבי האסתטיות של האיבר הנמול, לא פתחתי מחדש את הדיון בנושא הזנות. עמדתי בנושא ודאי ידועה לך.

את מקפידה לטעמי יותר מדי על כל קוצו של ז.........

ושאלה עניינית: עמדתך כלפי זנות של גברים היא כעמדתך כלפי זנות של נשים?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה הקשר?'
מה הקשר?
03/11/2013 | 14:35
32
הפואנטה של מה שכתבת מובן-
לכן לא הערתי עלייה אלא על השימוש
במונח קריירה כשמדברים על זנות.

מה הקשר? אם הערתי הערה על מילה
ספציפית אומר שפתחתי דיון על זנות?

לגבי השאלה- מה הכוונה שלך?
האם אני יוצאת נגד זנות גברים
כמו זנות נשים?
ברור שכן. אונס זה אונס.
אבל הכמות, של זנות "המוכרת"
כגבוהה יותר ובכך ניתן שהיא
מזעזעת יותר הן מבחינה מספרית
והן מבחינה חברתית ע"י השליטה
שלה במין החברתי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אגב, זה פרצוף נבוך'
אגב, זה פרצוף נבוך
03/11/2013 | 15:22
24
והמסקנה יכלה להיות שונה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'עד כמה שאני יודע, כוכבי הפורנו הנימולים'
עד כמה שאני יודע, כוכבי הפורנו הנימולים
03/11/2013 | 18:35
6
58
הם רובם ככולם אמריקנים, והם לא נימולו עם הכניסה לתעשיית הפורנו לצורך שיפור האסתטיקה, אלא פשוט נימולו כתינוקות כי כך היה מקובל בארה"ב באותו זמן (מילת תינוקות מתקיימת שם גם כיום בהיקף לא מבוטל - בין 30% ל- 50% מהתינוקות עוברים מילה, תלוי מי סופר..).

כוכבי פורנו אירופים, אסייתים, אוסטרלים, דרום אמריקנים, נורדים, ובקיצור, כל אלה שנולדו וגדלו בתרבויות שלא נהוגה בהן מילה - הם לחלוטין לא נימולים.

אני לא בטוח מה מקור המיתוס (ששמעתי הרבה) שכל כוכבי הפורנו נימולים. ראיתי את זה גם בקבוצות דיון אמריקניות בנושא מילה, כך שאולי הטיעון הזה יובא משם. אופציה שניה היא שרוב האנשים פשוט לא יודעים להבחין (מאין ידעו אם הנושא כלל לא נלמד ולא זוכה לשום התייחסות?).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ממש לא כולם!'
ממש לא כולם!
04/11/2013 | 16:22
5
40
אני רוצה רק לחזק את הטענה שלך - לא מזמן יצא לי לראות סרטון בן כמה שניות שנשלח אלי במייל, שבו רואים גבר ערל בפעילות אוראלית (נקרא לזה כך) עם אישה מאוד מבוגרת, ואני ממש נדהמתי לראות את זה.
למה?
כי עד היום כל סרטוני הפורנו שיצא לי לראות היו עם נימולים, ללא יוצא מהכלל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה הסיבה שצפית בפורנו?'
מה הסיבה שצפית בפורנו?
04/11/2013 | 18:07
4
28
את לא נגד?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הסיבה'
הסיבה
04/11/2013 | 18:14
3
29
שלא הייתי פמיניסטית רדיקלית ולא היתה לי מודעות לחומרת העניין. כיום זה כמובן אחרת.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אה, אבל כתבת "לא ממזמן.."'
אה, אבל כתבת "לא ממזמן.."
04/11/2013 | 19:36
2
10
לצפיה ב-'"לא מזמן"'
"לא מזמן"
05/11/2013 | 16:48
1
25
כי לא מזמן היה לי ויכוח במייל עם מישהו שטען שיש גם פורנו של לא נימולים ואני לא האמנתי לו, אז הוא שלח לי את הסרטון הזה כדי להוכיח לי שטעיתי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אה, אוקיי'
אה, אוקיי
05/11/2013 | 17:32
21
עכשיו זה ברור.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אבל ויטמינים'
אבל ויטמינים
02/11/2013 | 18:39
134
53
אמורים להיות לנו בגוף ובגלל
תזונה לקויה מוסיפים אותה.

לגבי כריתות לא עושים אותם "סתם"
כמו מילת גברים- כי יש בכך צורך רפואי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא מדוייק'
לא מדוייק
02/11/2013 | 19:20
133
45
כיום ההנחיה של משרד הבריאות היא לתת ויטמין D וברזל ללא תלות בתזונה של הפעוטות. אפילו אם הם מקבלים את המזון האולטימטיבי (חלב אם), הם עדיין יצטרכו תוספי ויטמינים.

ושוב, לגבי מילת גברים, זה שנוי במחלוקת שיש לזה הצדקה רפואית. חלק מהחוקרים אומרים שכן וחלק אומרים שלא
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הסיבה היחידה שזה שנוי במחלוקת'
הסיבה היחידה שזה שנוי במחלוקת
02/11/2013 | 20:25
132
64
היא שחלק מהחוקרים מוטים מראש לטובת העניין, ומתייחסים לרציונליזציות נלעגות בדיעבד, כאילו הן מהוות הצדקה מדעית של ממש.

זה מה שקורה כשנותנים במה שווה למי שמתנגדים לפגיעה, ולמי שמכחישים פגיעה. מקבלים "דעות חלוקות".
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אתה תמים'
אתה תמים
02/11/2013 | 21:54
131
46
אין דבר כזה מחקר לא מוטה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'והקשר למה שכתבתי הוא...?'
והקשר למה שכתבתי הוא...?
02/11/2013 | 22:18
10
לצפיה ב-'אה, הבנתי, אנסח זאת אחרת:'
אה, הבנתי, אנסח זאת אחרת:
02/11/2013 | 22:38
129
38
הסיבה היחידה שזה שנוי במחלוקת היא שחלק מהחוקרים מוטים מראש לטובת "מילה זה כלום, אני עברתי את זה ואני בסדר גמור כי ככה נחמד ונוח לי להאמין", ומתייחסים לרציונליזציות נלעגות בדיעבד, כאילו הן מהוות הצדקה מדעית של ממש.
ואילו חלק אחר מהחוקרים אעלק-מוטים-מראש לטובת ערכים הומניסטיים, מצפן מוסרי אוניברסלי, תיקון עולם, התנגדות לפגיעה בחלשים, התנגדות למשטור חברתי עדרי והיררכי, התנגדות לפגיעה בזכויות אדם בסיסיות, התנגדות לגישה שרואה ילדים כרכוש הוריהם, וכו'.

זה מה שקורה כשנותנים במה "מאוזנת" ומתייחסים באותו כובד ראש למי שמתנגדים לפגיעה, ולמי שמכחישים פגיעה. מקבלים "דעות חלוקות".
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כל חוקר מגיע עם האג'נדה שלו'
כל חוקר מגיע עם האג'נדה שלו
03/11/2013 | 00:14
128
21
אין לי סיבה להאמין שהמחקר שתומך באמונה האפריורית שלי הוא דווקא זה שפחות מוטה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין סימטריה בין אמונה אפריורית שמתנגדת לפגיעה'
אין סימטריה בין אמונה אפריורית שמתנגדת לפגיעה
03/11/2013 | 01:34
127
28
בחלשים, לבין אמונה אפריורית שמכחישה פגיעה בחלשים. זה כל מה שכתבתי.
יש לי סיבה טובה להאמין שהמחקר שתומך בהכחשת פגיעה בחלשים, הוא דווקא זה שיותר מוטה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אשריך'
אשריך
03/11/2013 | 07:05
126
19
אמונה כזו אכן מאפשרת לך להסתובב בסופרמארקט הגדול של המחקר ולבחור איזה מחקר מוצא חן בעיניך יותר בהתאם לעמדות האפריוריות שלך.
אני לתומי חשבתי שבשביל להעביר ביקורת על מחקר, כדאי שיהיה לנו ידע קודם רלוונטי, הבנה בשיטות מחקר וזמינות בלתי אמצעית למאמרים המתארים אותו.

אבל אני מבין שמבחינתך מספיק להחזיק בעמדות פמיניסטיות
פמיניזם >>
לצפיה ב-'יש לנו ידע קודם רלוונטי ומספק.'
יש לנו ידע קודם רלוונטי ומספק.
03/11/2013 | 07:47
125
21
רוב הגברים בעולם לא עוברים ברית מילה, ולא מדווחת אצלם כל בעיה אקוטית ומפחידה עם אותו חלק מאיבר המין - זה אמור להספיק כדי לתהות מדוע חוקרים שכולם "משום מה" מגיעים מתרבויות בהן נהוג לערוך ברית מילה, במקום לבחון בעיות אמיתיות, מנסים בכוח לעשות פתולוגיזציה לאותו חלק בריא ושלם מהגוף, ומקשרים אותו בכל עשור לאיזו מחלה תורנית מפחידה אחרת (בכל פעם שהקשר הישן מתערער או עובר הפרכה, "במקרה" נבדק ונמצא קשר למחלה קטלנית נוספת, עד שהתרמית מתגלה שוב, וחוזר חלילה).

די בידע בסיסי על העורלה ובמעט הגיון בריא, כדי לראות עד כמה כל נסיונות הפתולוגיזציה האלה מאולצים ולא משכנעים (פרט למי שהיו משוכנעים עוד לפני כן).
ברור שהבנה בשיטות מחקר וזמינות בלתי אמצעית למאמרים המתארים אותו יכולים לעזור גם כן, אבל במקרה הזה נתקלתי במעט מאד מחקרים שהצריכו מאמץ כזה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מצד שני יש גם מחקרים'
מצד שני יש גם מחקרים
03/11/2013 | 19:04
124
17
שמדברים על שכיחות נמוכה יותר לנימולים בסרטן הערמונית ונטיה פחותה להידבק באידס. יש גם אינדיקציות לשיעור נמוך יחסית של זיהומים.

אין לי מושג אם זה נכון. קראתי על זה בתקשורת ולא עיינתי במאמרים בעצמי.
מה גם שאין לי ידע רפואי עמוק דיו.

לכן עבורי זה שנוי במחלוקת
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נכון, יש מחקרים, אבל מה ששכחו לספר לך'
נכון, יש מחקרים, אבל מה ששכחו לספר לך
03/11/2013 | 20:52
123
21
זה שתינוקות לא לוקים בסרטן הערמונית בגיל 8 ימים, וגם לא בגיל 8 שנים. זו מחלה שיכולה להופיע רק בגיל מבוגר (למעלה מ- 50), וניתנת לטיפול כאשר היא מופיעה. הטיפול לא כרוך בכריתת עורלה, והסיכון ללקות בכל סוגי הסרטן קיים גם אצל נימולים. אפילו מה שנקרא "סרטן העורלה". כן כן.
כך ששאלת מחקר כמו "האם כריתת עורלה בגיל 8 ימים משפיעה על שכיחות סרטן הערמונית בגיל 80 שנה", עולה רק אצל אנשים שמראש מאמינים שעורלה היא משהו שאפשר וצריך לכרות מאדם מבלי לשאול אותו בגיל 8 ימים, ושאין בכך משום גרימת נזק גופני או הפרת זכויות אדם בסיסיות ביותר.
אנשים שחושבים באופן רגיל, כלומר לא כזה שמחפש צידוקים למעשה אכזרי ולא מוצדק, יתייחסו לשאלת מחקר כזו בערך כמו לשאלה "האם כריתת אפרכסת האוזן בגיל 8 ימים תשפיע על שכיחות סרטן הערמונית בגיל 80 שנה".
אתה וגם אני לא יודעים מה תהיה התשובה לשאלת מחקר כזו, אבל גם ברור לך שמחקר כזה לא יתבצע לעולם בתרבות שלנו, וגם לו היו מביאים לידיעתנו מחקר כזה שנעשה בתרבות בה כן נהוג להיפטר מהאפרכסות של תינוקות, אף הורה לא היה קונה את הסיפור בשתי ידיים וכורת לבן שלו את האפרכסות בגלל סיכוי מופחת במידה כלשהי, ללקות באיזו מחלה נדירה בגיל מבוגר.

לגבי נטייה פחותה להידבק באיידס, שוב שכחו לספר לך ש:
א. אף אחד לא מקיים יחסי מין בגיל 8 ימים, וגם לא בגיל 8 שנים. אין שום סיבה להחליט בשביל מישהו אחר בגיל כזה צעיר איך להגן על עצמו בעתיד מפני מחלה נדירה במחוזותינו, שאולי עד אז תימצא לה תרופה (כבר היום זו לא מחלה קטלנית).
ב. קונדום מעניק הגנה כמעט מושלמת הן לאישה והן לגבר.
ג. סיכוייה של אישה להידבק מגבר באיידס תוך מגע מיני, גבוה פי 4 מהסיכוי של גבר להידבק מאישה נגועה. אז איפה ההגיון לחקור דווקא כיצד להפחית עוד יותר את סיכוייו של גבר להידבק, וגם להגדיל בעקיפין את סיכוייהן של נשים להידבק מאחר שגברים ירגישו יותר מוגנים וישתמשו פחות בקונדומים?
ד. המחקרים האופטימיים ביותר מציגים הפחתת סיכוי בשיעור של 60%להדבקה של גבר במגע מיני בודד, וכבר אצו רצו החוקרים המוטים והכריזו על מילה כעל "חיסון נגד איידס". בחירת המילים הזו אמורה להיות מאד מחשידה, אלא אם אתה מוטה מראש וזוקף אוזניים בששון לכל מה שנראה כהצדקה למעשה שעשית ממילא - חיסון מעניק הגנה של לפחות 99% מהידבקות במחלה לאורך כל התקופה בה הוא בתוקף, לא הגנה של 60% במקרה של חשיפה בודדת אליה...
זו גם הסיבה ששום מדינה לא המליצה מעולם על מילה גורפת של גברים בתחומה. קיים פרוייקט נסיוני של מילת גברים באזורים מוכי איידס באפריקה (לא תינוקות, זהו נושא נפרד) בהתנדבות, מטעם ארגון הבריאות העולמי, כדי לבחון את ההשפעה על תפוצת המחלה. הפרוייקט מתקיים כבר כמעט עשור ועדיין אין שינוי בתפוצת האיידס באזורים אלה. גם אין שינוי בנתוני תפוצת האיידס במדינות בהן נהוג למול לעומת מדינות בהן לא נהוג למול.

זיהומים זה סתם מיתוס, וגם אם היה שיעור גבוה יותר של זיהומים, זו ממש לא סיבה לכרות מראש ולכולם חלק רגיש מהגוף.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אתה מתפזר'
אתה מתפזר
04/11/2013 | 09:51
122
15
אני מדבר על המחקר.
אתה חוזר כל הזמן לצידוקים המוסריים
מחקר ומוסר הם שדות מובחנים לחלוטין.
אפשר למצוא צידוק מחקרי למשהו והוא עדיין ישאר בלתי מוסרי.
ולהפך

רוב הטיעונים שלך נכונים בפני עצמם, אבל לא רלוונטיים לסוגיה.
הסיכוי של נשים להדבק גבוה מהסיכוי של גברים? אז מה? זה אומר שאין משמעות במחקר על גברים?

ילדים בן 8 ימים לא מקיימים יחסי מין? אז מה? זה אומר שלא נכון לבצע טיפולי מנע?

מי שמתייחס למילה כחיסון מאידס הוא דביל

פמיניזם >>
לצפיה ב-'תוצאות המחקרים הינם חסרי משמעות ללא פרשנות,'
תוצאות המחקרים הינם חסרי משמעות ללא פרשנות,
04/11/2013 | 11:06
121
31
והפרשנות שהופכת כל מחקר שנעשה בנושא, לכזה שיכול בתנאים מסויימים להצדיק או לעודד מילה בגיל 8 ימים, מבוססת על ליקוי מאורות מוסרי זה או אחר. לכן אי אפשר להפריד בין הדברים. במיוחד לא כאשר ליקוי מאורות מוסרי הוא ברירת מחדל בתרבות בה מילה היא דבר נפוץ. קודם צריך לעמוד על ליקוי המאורות המוסרי, להבין עד כמה התפיסה מעוותת וסובבת סביב הצדקת פשע בדיעבד, ואז, מהמקום הזה, לבחון את המחקרים עצמם. אין קיצורי דרך, או לפחות אני לא הצלחתי למצוא כאלה.

הטיעונים שהבאתי רלוונטיים ביותר לסוגיה:
הסיכוי של נשים להידבק גבוה משמעותית משל גברים, אז ההגיון הבריא אומר לחקור קודם כל איך להגן על נשים, או לכל הפחות איך למצוא דרך להגן באופן שווה על נשים ועל גברים. אהה, כבר חקרו ומצאו - קונדום. פשוט, יעיל, לא מסוכן, לא פולשני, נפוץ וזמין, אין תופעות לוואי, מונע גם הריון לא רצוי, מומלץ ע"י כל הרשויות שנלחמות בתפוצת האיידס.
אז אני שואל אותך - מה המשמעות במחקר על גברים, שלא מצא דרך למנוע הדבקה במחלה שאותה הוא חוקר, ושלעולם לא היה יוצא לפועל אלמלא כבר היה קיים מנהג כזה וצורך לנסות להצדיק אותו בדיעבד? (והוא אכן יצא לפועל על ידי חוקרים שכולם ללא יוצא מהכלל הגיעו מתרבות בה מילה היא דבר נפוץ).
גם אם נניח שאין שגיאות מתודולוגיות באיסוף הנתונים ובשיטת המחקר (על אף שנמצאו כאלה), עובדה שחוקרים בעלי שם דיברו על מילה כאל "חיסון מאיידס", שזו מסקנה מגוחכת.
זה אמור היה להיות מחקר אנקדוטלי, אחד מאינספור מחקרים מוטי תרבות שאיש לא מכיר ולא מזכיר, וכך אכן קורה בעולם הרחב. הוא לא הוביל לשינוי המלצות רפואיות בשום מקום בעולם כולל ישראל (אין המלצה מטעם משרד הבריאות לערוך ברית מילה), אבל עובדה שארגון הבריאות העולמי, שממומן בעיקר ע"י ארה"ב, בירת המילות של העולם המערבי, נפל בפח הזה והסכים להיכנס לפרוייקט המילות באפריקה (של גברים בוגרים בהתנדבות, יש לזכור).
אז אי אפשר באמת להפריד לגמרי בין מחקרים מדעיים לבין פוליטיקה, מוסר ותרבות. אפשר להפריד בין תקיפת המחקר באמצעות חיפוש שגיאות מתודולוגיות, שגיאות באיסוף ובעיבוד הנתונים וכו', לעומת תקיפת המסקנות המשתמעות מן המחקר במישרין ובמשתמע, באמצעות חשיפת ליקויי מאורות מוסריים, תרבותיים ופוליטיים אצל מסיקי המסקנות הללו.

בנוגע לילדים בני 8 ימים שלא מקיימים יחסי מין ולטיפול מונע - אם היה מדובר אכן בטיפול מונע, אפשר היה להבין מהיכן לקחת את האנלוגיה. אם לא היה ניתן לבצע את ה"טיפול המונע" כאשר האדם עומד על דעתו ומתוך בחירתו האישית, אפשר היה להבין מדוע דווקא בגיל כ"כ צעיר. אבל במציאות בשונה מהדמיון, לא מדובר בטיפול שבאמת מונע, ולמעשה לא מדובר כלל בטיפול שנעשה מתוך המלצה רפואית, כך שהקפיצה לאנלוגיה כזו רק על סמך איזשהו מחקר עלום שמצא משהו בנוגע לאיידס או לזיהומים (תופעות נדירות שיש להם אמצעי מניעה וטיפול הרבה יותר פשוטים), לא ברורה לי בכלל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מחקר מדעי הוא פלטורמה נהדרת'
מחקר מדעי הוא פלטורמה נהדרת
04/11/2013 | 19:45
120
16
שנהרס על ידי אנשים שבאו לקדם אג'נדה מסויימת.
המחקר הוא בלתי תלוי לחלוטין בפרשנות שלו. לעיתים מאוד רחוקות (כשעושים מחקר מטא-אנליזה) יכול מחקר בודד לגבש מסקנות שרלוונטיות במשהו לחיינו. המחקרים הרגילים, עם המדגמים המוגבלים, הם חסרי משקל בפני עצמם.

אנשי הדת לקחו מנהג בעייתי שהיה מקובל עוד מלפני המצאת המדע, מצאו מספר מחקרים שמדגימים את הסגולות שלו, ונתנו למהלך הברברי הזה תימוכין מדעיים.
אתה טוען בצדק רב שאתה חושב שהמשקל של המחקרים האלה אינם מצדיקים ביצוע חיתוך ללא הרדמה בעולל בן 8 ימים.
אבל ההתנגדות שלך לא שוללת את המעמד של המחקרים שהם מביאים.

לכן כמעט בכל סוגיה, כל צד יכול להביא דוגמאות מהמחקר שתומכות בעמדתו. לא האמנתי לזה עד שראיתי במו עיני שנערך מחקר שמצא שסיגריות אין גורמות להתמכרות ביולוגית (אלא התנהגותית בלבד)... אני נותן לך שלושה ניחושים לגלות מי מימן את המחקר הזה.

וזו בדיוק הסיבה שבכל תחום כמעט יש מחקרים סותרים שמותירים את המדע ללא אמירה חד משמעית. וזו בדיוק מה שעומד מאחורי הביטויים "ממצאים סותרים" ו"עמדה שנויה במחלוקת".

---

בנוגע לשאר הדברים שכתבת:
א. מי אמר שאין מחקר שבודק שיטות להגנת נשים מפני הדבקות באידס? מאיפה אתה יודע שלא עשו את זה "קודם"?
ב. אכן יש קשר הדוק מדי בין פוליטיקה למדע. מחקר עולה כסף. מי שמממן את המחקר דואג להטות את הנתונים לטובתו. בסופו של דבר יש מחקרים איכותיים ובלתי מוטים שמתפרסמים בז'ורנלים מדעיים מתקדמים (שהעורכים שלהם מתמחים בבדיקת המתודולוגיה) כמו הז'ורנאל אוף מדיסין לבין מחקרים שמתפרסמים ב"סיינטיפיק יתד נאמן".
ג. בנוגע למילת עוללים, אתה דיברת על ירידה בשכיחות ההדבקות בעד 60 אחוז. זה אמנם לא חיסון, אבל סוג של פעילות מונעת
ד. אני חושב שאחד הטיעונים המרכזיים נגד ברית מילה אינו מחזיק מים - עניין הבחירה של הילדים. פעוטות עוברים הרבה מאוד פרוצדורות רפואיות באישור הוריהם כשאין להם בחירה אמיתית. למשל ילדים מקבלים חיסונים, שגישות מסויימות חוששות שהם גורמים לאוטיזם. לפני כמה ימים שמעתי על רופאה בכירה שיצאה נגד החיסון נגד סרטן צוואר הרחם בגלל תופעות לוואי קשות מדי שלא שוות את האפקט. בסופו של דבר יש זכות חוקית להורה להחליט על ילדיו עד גיל 18 שנים. אם הורה מאמין שהוא עושה חסד עם ילדיו בכך שמעביר אותו פרוצדורה כלשהי - אני לא חושב שיש מקום לאפשר לו. מה שכן, אני מדבר רק על פרוצדורות רפואיות. הקזת דם על ידי שמאן פסיכי שמדבר עם אלוהים (מוהל) זה בלתי מקובל בכל מקרה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אם כריתת עורלה היא פרוצדורה רפואית, יש לנהוג '
אם כריתת עורלה היא פרוצדורה רפואית, יש לנהוג
04/11/2013 | 21:29
116
26
בה כבכל פרוצדורה רפואית. המבצע אמור להיות רופא כירורג, כי מדובר בהליך כירורגי, אורולוג, בשל האיבר המסוים, בבית חולים/מרפאה, באילחוש מספק, יש לידע את האפוטרופסים לגבי הסיכונים ולהחתים אותם על הסכמה.....אבל זה לא נעשה כך.......ואם זה לא נעשה כך, משמע לא מתייחסים לכך כאל הליך רפואי(למרות שהוא כן) משום שאין לו הצדקה רפואית, אם אין לו הצדקה רפואית מדובר בניתוח קוסמטי, ויש להשאירו להסכמת המנותח, כשהוא בר הסכמה, בגיל 15.
ולגבי כריתת עורלה, וחיסון נגד וירוס הפפילומה למניעת מחלות כתוצאה מפעילות מינית......יש פתרון הרבה יותר פשוט: חינוך. להתחלת הפעילות המינית בגיל בו הצעיר/ה מספיק בוגרים כדי להתמודד עם תוצאה אפשרית של הריון, ולא להרבות בפרטנרים. ומי שעדיין סבור שכריתת עורלה מונעת הידבקות באיידס, והוא מתכנן חיי מין פרועים, את הניתוח אפשר לדחות עד לסמוך להתחלת פעילותו המינית. זה לא 8 ימים, גם לא 8 שנים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-''
04/11/2013 | 22:16
10
לצפיה ב-'אין ספק'
אין ספק
05/11/2013 | 10:37
26
14
התייחסתי לזה באחת ההודעות שלי.
שימוש במוהל מהרבנות הוא בכל מקרה אקט בלתי נסלח.

רק הערה קטנה - כשהתייעצתי עם האורולוג שמל את בני, הוא הסביר לי שביצוע הפרוצדורה בבית חולים אינה מוסיפה דבר לנוחות או הבטיחות של הפרוצדורה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לפחות התייעצת עםמי שצריך להתייעץ: רופא מומחה'
לפחות התייעצת עםמי שצריך להתייעץ: רופא מומחה
05/11/2013 | 12:02
25
16
זה המינימום שמי שבכל זאת מחליט למול את בנו, צריך לעשות. לנקוט את כל אמצעי הזהירות האפשריים, כדי להקטין כמידת האפשר את הנזק, ולהפחית מהרך הנולד את הסבל ככל שניתן.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'והרופא המומחה היה אמור להבחין מייד - '
והרופא המומחה היה אמור להבחין מייד -
05/11/2013 | 12:20
16
10
שאין שום בעיה רפואית לילד שלו, ולכן לסרב לעשות את הניתוח.
(אלא אם כן הייתה שם בעייה קונקרטית שהצריכה מילה.
אבל עושה רושם שהרופא הזה לא בדיוק התעמק או ניסה לפתור אותה בדרכים שלא כוללות כריתה של שום דבר....)

עושה רושם שכשמדובר במילת בנים - הרופא נמצא שם על תקן של חותמת גומי ותו לא.

מעניין מה היה עושה רופא כירורג לו היו באים זוג הורים אליו לשם מילת התינוקת בת שמונת הימים שלהם?
האם היה מבצע - כמו שהוא עושה עם תינוקות בנים?
האם היה מוסר להורים שאין ביכולתו או בסמכותו לעשות ניתוח לא נחוץ זה?
האם היה פונה למשטרה?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני מסכימה איתך. עם זאת, אם רופאים בשל האתיקה'
אני מסכימה איתך. עם זאת, אם רופאים בשל האתיקה
05/11/2013 | 12:33
4
12
הרפואית שלהם לא יבצעו את הפרוצדורה, זה יעשה ע"י אנשים לא מקצועיים והנזק יהיה גדול יותר.

יתכן שזה יגרום לחילוניים שלא למול את בניהם (עיד גיל 15)

מה יעשו הדתיים?

מבקשת את התיחסותך למגזר הדתי הרואה בכך מצווה. תראי מה קורה עם גיוס חרדים לצה"ל. אם רבניהם יאסרו עליהם להתגייס (יגדירו זאת כ"שמד" (בלשונם)). הם ילכו לכלא ולא יתגייסו.

תחשבי על האפשרות שמילת גברים מתחת לגיל 15 תוצא מחוץ לחוק (אני רק יכולה לומר, הלואי שתוצא מחוץ לחוק), משפחות שלמות של אנשים דתיים ישבו בכלא. ועוד לא דיברנו על המוסלמים. ועל שחיטה כשרה הפוגעת בבעלי החיים, וכל מיני הלכות גזעניות שאין להם מקום בחברה דמוקרטית של המאה העשרים ואחת. מבחינתי, הלואי ואת הדתות היו מוציאים מחוץ לחוק, וטובה שעה אחת קודם.

הלואי והיה לכך פתרון כל-כך פשוט. בהגדירנו את המדינה כמדינה יהודית, גזרנו על עצמנו להמשיך לחיות בחשכת ימי הביניים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'התייחסתי לדתיים:'
התייחסתי לדתיים:
05/11/2013 | 12:46
3
6
כבר כתבתי שאני לא מסוגלת להתמודד עם אנשים שיש להם "יישות" דמיונית לשיטתי
שאומרת להם מה כן או לא לעשות.

אני כן חושבת שמדינות שזכויות אדם ואזרח הן נשמת אפן תקבענה סדר עדיפויות,
כאשר כמובן שצריך להיות ברור שזכות אדם (ולו חסר ישע) על שלמות גופו
קודמת לזכותם של הוריו (למשל) לחופש דת.

כלומר - בהחלט יתכן מצב (כמו מה שכמעט קרה באירופה) שעל דתיים תכפה הפסקת המילה
וחלק מחופש הדת שלהם ילקח.
הם יצטרכו להחליט מה הם עושים עם זה: נלחמים או משנים הלכות דת.
עם יישות דימיונית שמצווה דברים באמת אין דרך אחרת להתמודד בעיני.

לגבי הגדרת המדינה כ"יהודית" - לדעתי חל עיוות עצום ברוח הדברים המקורית.
אותי לימדו שישראל היא מדינת מקלט לכל מי שנרדף על רקע יהדותו.
(בין אם הוא יהודי כהלכה ובין אם לא. כלומר - רק ממוצא יהודי כלשהוא. הרי היטלר לא עשה אבחנות הלכתיות לגבי מיהו יהודי.
גם אם היית נוצרי לא נימול שסבו בלבד יהודי - היית טוב ומתאים לתאי הגאזים...)
אותי לימדו שישראל היא מדינת העם היהודי - שכולל לפי כל הסימנים (חוק השבות למשל) כל מי שהוא ממוצא יהודי.

בינתיים ישראל התכופפה ונכנעה ליהודים כהלכה דתיים -
והמדינה הפכה למדינת הדת היהודית.
כלומר - לרוב העם היהודים (אנשים ממוצא יהודי)  - כבר אין מקום בה!
למשל - עולים מרוסיה שנרדפו על רקע יהדותם ברוסיה והגיעו לכאן - גילו שפה הם נרדפים על רקע דתם או חוסר דתם!

אני עוד חיה לפי ההגדרה הציונית המקורית - שמייעדת את ישראל לכלל היהודים בלי הבדל דת גזע ומין.

אז עם כל הכבוד לדתם של דתיים יהודים או מוסלמים - לי הרבה יותר חשוב שלמות גופם של חסרי ישע.
אגב - אם תשאלי אותי - הורה שחותך לבנו איבר מהגוף בלי שום סיבה רפואית קונקרטית - מקומו אכן מאחורי סורג ובריח.
בלי קשר לדתו.
אם תשמעי על אדם שעומד לחתוך אצבע לבנו ומספר לך שאלוהיו ציווה עליו זאת -
האם תתייחסי אליו בסלחנות ואהדה לדתו ופולחנו או שתקראי מייד למשטרה?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך.רק מקווה שלא נהפוך מדינת מקלט'
מסכימה איתך.רק מקווה שלא נהפוך מדינת מקלט
05/11/2013 | 12:52
2
10
לכל מיני יהודים (ומוסלמים, אזרחי מדינת ישראל שהיגרו לאירופה וארה,ב) נרדפי מילה, בשעה שההליך יוצא מחוץ לחוק בכל המדינות הנאורות.

וכבר עניתי לך, שלגבי הפסקת המילה אצל חילוניים, די שרופא אחד יאבד את רישיון העיסוק ברפואה בעקבות תביעה של גבר שנימול על כך שביצע בו ניתוח שאין בוצורך רפואי, מבלי שקבל את הסכמתו לכך......כדי שרופאים יפסיקו לעסוק בכך.......וחילוניים, ללא רופאים, לא יעשו את הפרוצדורה הזו.

מי מתנדב? אני כבר אדאג לליווי משפטי של האגודה לזכויות האזרח.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'חוששתני שזה בהחלט יקרה.'
חוששתני שזה בהחלט יקרה.
05/11/2013 | 13:05
1
4
אבל להערכתי בצורה הרבה יותר מפדחת:
אני משערת שתתפתח תיירות מילת בנים לישראל (כמו שכיום יש המתיירים לחתונה בקפריסין).
קשה לי להאמין שיהודי העולם יזנחו את המדינות בהן הם חיים.
הם כנראה יגיעו לפה כדי למול וללכת.
אני מניחה שלאור ההכנסות והרווחים הנאים - ישראל תעודד גם תיירות מוסלמית כזאת.

אפילו קראתי לא מזמן שהועלתה הצעה שאף היא מפדחת ביותר - של ח"כ סלומיאנסקי שישראל תציע שירותי מילה בשגרירויות

אין ספק שאם תהיה התנהלות כזו של המדינה - זו תהיה עלית מדרגה בהתנהלות שגם כך היא תמוה לעיתים של ישראל.

כפי שכתבתי כבר מקודם: זו תהיה סוג של פרשת דרכים מאוד ברורה עבור ישראל:
האם פניה למערב, לקידמה ולהליכה עם העולם החופשי והנאור או שהיא בוחרת להשאר מאחור
עם מדינות לא מערביות, נחשלות ונכשלות ובוחרת במדינת דת והלכה.

לגבי מילה ע"י רופאים - ממש לא ברור לי: את בעד או נגד?
הרי אם תביעה כנ"ל תתבצע ותצליח - זה די יסגור את הגולל על עניין מילה רפואית  (שלא ללצורך).
שהרי אגב - זו הייתה הטענה באירופה: שרופאים מבצעים הליך מיותר בגופו של חסר ישע.
זה התחיל ממילת רופא - לא ממילת מוהל שאינו רופא.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אם מדינת ישראל תאסור מילה בידי רופאים, '
אם מדינת ישראל תאסור מילה בידי רופאים,
05/11/2013 | 13:21
9
זה יהיה סוף פסוק מבחינת מילה של בנים מתחת לגיל 15 אצל חילוניים.

מי שימולו את בניהם יהיו רק אלה שרואים בכך מצווה, והם ימשיכו לעשות זאת בצורה המסורתית המקובלת, כל אחד במגזר שלו. מאחר ואת טענת שכנגד הדתיים בלאו הכי אין מה לעשות (ואני לא מסכימה, יגיע יום שיהיה שינוי בהלכה......כך שתעלה בקנה אחד עם זכויות אדם) וכי עלינו לגרום לכך שחילוניים יפסיקו למול, איסור על רופאים לבצע מילה יגרום לחילוניים לא לעשות זאת יותר. עד אשר זה יקרה, ובכל זאת יש אנשים המלים את בניהם, עדיף שזה יעשה בידי רופאים מומחים לצורך הקטנת הסבל והנזקים. יש לי עמדה לטווח הקצר (בידי רופא מומחה) ולטווח הארוך (שחילוניים לא ימולו כלל) ולטווח היותר ארוך (שינוי הלכתי, כך שגם דתיים לא ימולו).

ולגבי תיירות מילה, נצטרף לעוד מדינות "שומרות זכויות אדם" שיש בהם תיירויות "פוגעות בזכויות אדם" כזנות ילדים בתילנד, השתלות איברים של מוצאים להורג בסין, מילה של יהודים ומוסלמים בישראל, עם מחלקה מיוחדת למילת נשים.

ובא לציון גואל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'האמת היא שכאשר פונים עם מילת ילדות שהסתבכה'
האמת היא שכאשר פונים עם מילת ילדות שהסתבכה
06/11/2013 | 00:07
10
17
בתי החולים בארץ לא פונים למשטרה, כנראה מתוך חשש שאילו יפנו, המשפחות של אותן ילדות (בדואיות) יפסיקו להבהיל אותן לבתי חולים במקרה של סיבוכים.
קשה לומר שבאיזה מקום בעולם יש אכיפה נאותה של האיסור החוקי על מילת ילדות. האיסור בחוק הוא כרגע, בפועל, על הנייר בלבד.
יש לי הרגשה שכאשר מילת בנים תגיע לכדי מצב של איסור בחוק, הירידה במספר התינוקות והילדים הנימולים תהיה דראסטית יותר מאשר הירידה שאני לא בטוח כלל שהתרחשה בזמן שמילת נשים הוצאה מהחוק.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני משערת שזה נכון מה שאתה משער - '
אני משערת שזה נכון מה שאתה משער -
06/11/2013 | 00:19
9
9
מאחר ולפחות אצל היהודים רבים מהמלים מלים מסיבות מאוד לא מוצקות.
אתה מכיר הרי את האמירה - "הלוואי שמישהו יוציא את זה מחוץ לחוק" של אנשים שכאילו כמהים שמישהו ימנע מהם בכוח מלמול.

אני חושבת שלגבי מילת בנות - מי שעושה עושה זאת ברמת שכנוע הרבה יותר גבוהה.
אגב - אני לא בטוחה אבל יכול להיות שאותו כנ"ל לגבי מילת בנים אצל מוסלמים.

אני מודה שיש לי חוסר ידע מאוד גדול בשני העניינים האחרונים:
אני לא יודעת כמה אנשים עושים זאת כאשר למעשה הם סוג של "חילונים" מוחלטים
ולא ממש מחזיקים ממסורת או "ציוויים חברתיים". (כמו החילונים היהודים שאני מכירה)

אני תמיד נזכרת בהקשר זה (של הוצאת מנהג רווח אל מחוץ לחוק) באיסור הגורף שהטילו בסין על קשירת כפות רגלי ילדות ונשים.
מנהג שהיה די נפוץ וחביב על האוכלוסיה נאסר באחת.
העובדות הן שכיום - משהו כמו לא יותר ממאה שנה אחרי כן -
כבר לא ניתן כמעט למצוא בסין את התופעה הזאת.
(אני מאמינה שיש פה ושם כאלה שדבקים במנהג המזעזע...)

אבל מצד שני - אני לא יודעת כמה קשורים "דתית" היו הסינים למנהג.
בכל מקרה - הם ויתרו עליו באופן גורף עקב האיסור.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'היות היהדות דת ולאום, האחראית לכך, לדעתי,'
היות היהדות דת ולאום, האחראית לכך, לדעתי,
06/11/2013 | 10:48
8
5
שחילוניים גמורים יבצעו את הניתוח כאקט לאומי של השתייכות לעם היהודי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ביצוע ניתוח כאקט לאומי....'
ביצוע ניתוח כאקט לאומי....
06/11/2013 | 11:40
7
8
בחיי - אם זה לא היה עצוב זה היה קורע מצחוק.
איזה לאום זה שצריך להגדיר את עצמו ע"י הטלת מום באיבר המין???
(וגם אז - רק בזה של בנים. כאילו מה - הבנות לא צריכות איזה סימן שהן שייכות ללאום?...)

מישהו אמר לי פעם שלא למול בן זה אקט אנטי ציוני.
אם פעם הדת היהודית הייתה הסיבה למילה - עכשיו גם הציונות מגוייסת.
ולחשוב שפעם היו ציונים כמו הרצל שלפחות לפי השמועה לא מל את ילדיו,
ולפי כל מה שקראתי עליו ידע להבחין בין מוצא יהודי (ולכן - לאום יהודי) ליהודי ע"פ ההלכה (ולכן - דת יהודית)......

בימינו עשו לנו מישמש רציני בין ציונות לבין הדת היהודית...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'עמדתי ידועה לך.ניסיתי רק להסביר למה קשה לשכנע'
עמדתי ידועה לך.ניסיתי רק להסביר למה קשה לשכנע
06/11/2013 | 11:54
6
4
נגד מילה לא רק דתיים אלא גם חילוניים.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'ואני רק רציתי לחדד לרגע עד כמה זה "מצחיק" - '
ואני רק רציתי לחדד לרגע עד כמה זה "מצחיק" -
06/11/2013 | 11:55
5
6
מילה כאקט לאומי...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה באמת מצחיק. ועוד טיעון מגוחך של התומכים'
זה באמת מצחיק. ועוד טיעון מגוחך של התומכים
06/11/2013 | 12:04
4
6
זו מסורת מאב לבן מאז אברהם אבינו, בת 6000 שנה.

והתשובה שלי לכך, באמת כל-כך מיושן? הגיע כבר הזמן לשנות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כן, אבל אצלי זה לא מסורת אבותי:'
כן, אבל אצלי זה לא מסורת אבותי:
06/11/2013 | 12:08
3
11
אצלי למשל אבותי לא חתכו אף אחד (כי נולדו רק בנות),
ואצלנו במשפחה אין בכלל אבא שיחתוך!
כך שבכל מקרה אני פטורה!
(מצוות החיתוך חלה רק על הגברים...)

וכמובן - שאני אומרת את זה בצחוק.
כבר ביררתי (בשביל הידע הכללי כמובן) ומסתבר שהדתיים דואגים יפה מאוד שגם יחדניות תחתוכנה:
אם אין אבא בתמונה - אז הקהילה צריכה לקחת על עצמה את המשימה -
כלומר הלחץ החברתי כבר יגרום לאם היחידנית לחתוך.
(ואגב - אף אבא לא באמת חותך לבן שלו - אלא אם כן הוא מוהל - למרות שזה מה שכתוב...)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ברית מילה היא המצווה של האב.'
ברית מילה היא המצווה של האב.
06/11/2013 | 12:45
2
8
יוצא מכך שאם אין אב, המילה מיותרת גם הלכתית......למרות שבטח התורה שבע"פ מצאה תחליפי אב לצורך זיכויים/חיובם במצווה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז זה מה שאמרתי: מצאו - "הקהילה".'
אז זה מה שאמרתי: מצאו - "הקהילה".
06/11/2013 | 13:13
1
5
לצפיה ב-'יופי. אז אנחנו נזיק נזק משמעותי ובלתי הפיך'
יופי. אז אנחנו נזיק נזק משמעותי ובלתי הפיך
06/11/2013 | 13:16
8
בלה בלה בלה בלה......בתינוק ממשי בשר ודם (ויש שם בשר ויש שם דם), רק כדי לחייב/לזכות במצווה ישות ערטילאית. אני לא ראיתי קהילה הולכת ברחוב. ילד, כן.
פמיניזם >>
לצפיה ב-''
05/11/2013 | 13:26
2
לצפיה ב-''
07/11/2013 | 12:15
6
1
לצפיה ב-'נכנסתי לפורום אורולוגיית ילדים של Be OK'
נכנסתי לפורום אורולוגיית ילדים של Be OK
07/11/2013 | 12:29
5
14
הייתה שם שאלה של אם לגבי החשיבות הרפואית של מילה. תשובת הרופא הייתה שאין במילה הכרח רפואי אלא במספר מקרים בודדים של ליקויים מולדים שבניתוח המילה הם באים על פתרונם, ונכון כי לנימולים אין סרטן הפין, אך גם כמעט ואין את זה ללא נימולים מאחר וזה מאוד נדיר. לעומת זאת יש הרבה פניות של הורים עם סיבוכים שלאחר מילה הדורשים התערבות רפואית. לדבריו אין יתרון לרופא מומחה על פני מוהל מיומן, מבחינת הקטנת הנזקים......כנראה שנזקי מילה נגרמים גם ע"י רופא מומחה. אין לי זמן לחפש, אבל אולי יותר מאוחר, בהעתק הדבק אביא משם כמה פניות ותגובות של המומחה בנוגע למילה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/11/2013 | 12:33
4
12
אם את כבר שם, תוכלי לבדוק מולו מהם האישורים שאורולוגים מקבלים לביצוע המילה.
ואם אין, אז האם הם יכולים בעיקרון לבצע כל פרוצדורה שבא להם - כולל, נאמר, כריתת האבר כולו?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תכנס לשם כשואל מן המניין ותשאל באופן אישי'
תכנס לשם כשואל מן המניין ותשאל באופן אישי
07/11/2013 | 12:43
3
13
האם ההליך הכרחי רפואית? רצוי רפואית?  האם בגיל 8 ימים? מאוחר יותר? מתי? האם בכלל? באיזה גיל? וכיו"ב שאלות.

נכנסתי לשם רק כדי לראות התיחסות למילה. אבל מעדיפה שאתה, צעיר ממני, תשאל את השאלה בגלל שלפחות אצלך זה אקטואלי לעתיד. אני כבר לא אלד יותר.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'OK'
OK
07/11/2013 | 12:51
2
11
אגב, גם אני לא אלד יותר
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא תלד ולא תוליד? אני לא זה ולא זה.'
לא תלד ולא תוליד? אני לא זה ולא זה.
07/11/2013 | 13:01
1
5
לצפיה ב-'הראשון ברור והתשובה לשני היא גם חיובית '
הראשון ברור והתשובה לשני היא גם חיובית
08/11/2013 | 07:16
3
לצפיה ב-'אם היא פרוצדורה רפואית '
אם היא פרוצדורה רפואית
05/11/2013 | 11:19
71
8
אכן יש להתייחס אליה ככזו.

אני לא מכירה אף פרוצדורה רפואית שנעשית בלי בדיקות מקיפות לפני כן,
בלי שיש סיבה רפואית קונקרטית ומנומקת היטב (בעיקר כלפי הפציינט) להסרת האיבר -
כגון זיהום שלא ניתן לטפל בו בלי כריתה, כגון בדיקה גנטית שמוכיחה מעבר לכל ספק שכריתה נחוצה,
כגון ניסיונות לטיפול שמרני שלא כולל כריתה שנכשלו
וכדומה....

וזה עוד הרבה הרבה לפני שבכלל דיברנו על ההליך הכרורגי עצמו -
באילו תנאים הוא נעשה וברשות מי ולמה.

אני כל פעם מחדש מתעצבנת מהגלגול הנון שלנטי של מילת בנים לפתחם של הרופאים -
כאילו שאם היא תעשה ע"י רופא במרפאה - אז זה יכשיר את השרץ.
בעיני זה רק מוסיף חטא על פשע: רופא שמסיר רקמה בריאה לחלוטין מגופו של אדם בריא לחלוטין
בלי שום הצדקה וגם בלי הסכמת המטופל עצמו - פשוט חוטא לתפקידו כרופא!
אני חושבת שרופא כזה פשוט לא צריך להיות רופא!

לומר למלים "אבל לפחות תעשו את זה אצל רופא בתנאי סטריליים" זה בעיני טיטוא (רבאק, איך כותבים "טיטוא"?...) הבעיה מתחת לשטיח.
זו דרך מאוד נחמד ללכת עם ולהרגיש בלי: הנה, אנחנו נורא נאורים:
חתכנו לילד שלנו את איבר המין - אמנם סתם ככה, או כדי לרצות את הסביבה - אבל לפחות עשינו את זה אצל רופא!

זה בעיני דווקא עוד דרך כדי לקבע אפילו עוד יותר את המנהג - כי הרופא כאילו נותן לו חותמת שלא רק שזה בסדר וכשר לעשות את זה
אלא אפילו נחוץ רפואית - מה שממש לא נכון.

הדרך היחידה היא פשוט לא לעשות ולהשאיר את הבחירה בידי בעל הגוף.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך, אבל זו ברירת מחדל פחות מסוכנת'
מסכימה איתך, אבל זו ברירת מחדל פחות מסוכנת
05/11/2013 | 11:45
23
6
למי שמסיבות דתיות, חייב (תקראי לזה באיזו מילה שאת רוצה), כל עוד זו ההלכה הקימת, לעשות את הניתוח.

ולגבי הרופאים, זה בהחלט אבסורד. כי זה מנוגד לשבועת הרופאים לבצע הליך כירורגי שאין בו הצדקה רפואית מבלי לקבל את הסכמת המנותח. אבל אם האופציה השניה היא במחתרת ע"י סנדלר/מוהל/שוחט/ספר, עדיף כבר שזה ייעשה בידי רופא מנתח שתחום מומחיותו אורולוגיה לילדים, שיערוך בדיקות מקיפות, כפי שהצעת, לרך הנולד לפני ביצוע ההליך, שיזהיר הורים מפני סכנות ואולי גם יאמר להם שאין בכך כל הצדקה רפואית, ויחתים את שני ההורים על הסכמה.
אולי כמו עם סיגריות: ממשיכים למכור אותם, עם תווית אזהרה על הסכנה הנשקפת לבריאות. כך גם לגבי הברית מילה, תשווק עם אזהרה לגבי הסיכונים ולגבי עצם העובדה שאין לכך שום הצדקה רפואית.

למה הדבר דומה? למי שמתנגד לזנות, אבל כל עוד הזנות קיימת מעדיף שהיא תהיה מוסדרת בחוק, כדי שהזונות לא יירדפו ע"י המשטרה. נכון, שאפשר גם בכך לראות מתן לגיטימציה לזנות ו/או למילה, מצד שני כל עוד התופעה קיימת, יש בכך כדי להקטין את הנזק הנגרם לקורבנות.

ועם עמדתך אני מסכימה, וזו גם הקביעה של מועצת אירופה: רק מגיל 15 בהסכמת הנער/ה......כאילו שלהסכמה כזו יש ערך אם הנער/ה נמצאים תחת לחץ של בני משפחה החיים במסגרת דתית כלשהי.
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'מי שעושה מסיבות דתיות - לעולם לא ילך לרופא'
מי שעושה מסיבות דתיות - לעולם לא ילך לרופא
05/11/2013 | 11:58
6
4
זה חלק מהקטע.
זה חייב להיות מוהל וזה חייב להיות בלי הרדמה ואפילו חייב שתהיה מציצה וכל הבלה בלה בלה של ההלכה.

מי שכן "יתפשר" על רופא הוא בדר"כ רפורמי וגם יוותר על מילה במידה וימצא רב או קבוצת רבנים
אמיצים מספיק כדי לפסוק שאפשר לא לחתוך.
כך שאם ילך לרופא - זה כבר יעמיד את כל המילה באור של "בריא" כפי שמנסים אוהדי מילה למכור אותה -
מה שעלול להביא לתוצאה של קיבוע המילה - כי היא בריאה והנה - אפשר לעשות בדרך "הומנית" וסטרילית אצל רופא.
והרי אם רופא חותך לתינוק בן 8 ימים את איבר המין בלי לבדוק שום דבר ובלי לשאול שאלות -
הרי ברור שזה אקט בריא שרק תורם לתינוק ולא להפך.
הרי רופא הוא סמכות.
מה, לא?....

הקיצר - אני גורסת שאם דתיים לייט וחילונים ימירו את המוהל ברופא זה רק יתרום לאי הפסקת המנהג,
ואף יצור לו הילה אמיתי של "בריא". (כיום הבריאות הזאת היא רק שמועה שעוברת מפה לאוזן.
איש לא גורס שרופאים בהמוניהם חותכים אברי מין. אבל אם מחר זו תהיה המציאות - מה הסיכוי להפסיק את המנהג הזה?...)

אני בעד צעדים שיובילו להבנה שמילה פוגעת בגוף, שאין למול חסרי ישע, ושצריך להשאיר בחירה מסוג זה
בידי בעל הגוף עצמו. (ממש כמו שלא יכתרו שדיים לתינוקות בנות גם אם יגלו שהן נושאות את ה-גן המפורסם
וכמעט בוודאות תחלנה בסרטן שד אלים. ישאירו את הבחירה בידי האישה הבוגרת).

לטעמי עידוד מילה "רפואית" לא תקדם בשום אופן הפסקת מילה - אלא להפך.
היית מעודדת מלי נשים ללכת לעשות זאת אצל רופא?
(הרי ברור שלפחות זה היה נעשה בתנאים סטריליים ובמבנה שבו ניתן להציל חיים במקרה של בעיה רצינית...)
אני לא - כי אני לא חושבת שבכלל צריך למול נשים.
לומר למישהו/י - לפחות תמולי אותה אצל רופא - זה מבחינתי כמו לומר - אוקיי, תמשיכו עם המנהג המזעזע שלכם,
אבל בחייאת - לפחות תעשו את זה אצל רופא!

לא יכולה לבלוע את זה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה לא נכון.יש רופאים שקבלו הסמכה מהרבנות כך '
זה לא נכון.יש רופאים שקבלו הסמכה מהרבנות כך
05/11/2013 | 12:17
5
2
שהמילה שלהם היא דתית ולא רק רפואית.

בגילגולי (בגוגל)הגעתי לבית חולים הילל יפה המציע מילה רפואית גם למגזר הדתי.

מסכימה איתך שאת המילה צריך להוציא מחוץ לחוק, כפי שאט אט מדינות נאורות מתחילות לעשות.

ובאשר למשמעות הדתית של האקט, כי אנשים דתיים ימשיכו לקיים מצווה דתית (שעל אי קיומה יש דין כרת) גם אם אם היא מנוגדת לחוקי המדינה (חוק המלך מול חוק האלים כפי שמופיע גם בטרגדיה של "אנטיגונה")

ולכן יש צורך בפוסק הלכה בשיעור קומה של הרמב"ם שיפסוק הלכה ויתן לברית המילה משמעות סמלית (כמו שניתנה ל"שבט" בחוסך שבטו שונא בנו, השבט הוא שבט הלשון), ושיהיה פדיון ברית כמו שיש פדיון בן......חלילה לא היה פדיון בן היינו ממשיכים להקריב את הבכורים. ולכן הדרך להגיע אל היעד היא לא כל-כך פשוטה. יש צורך בשינוי הלכתי שיתאים את ההלכה היהודית לקידמה החברתית בזכויות אדם.
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'ובמה זה משנה בפסיק את מה שכתבתי?'
ובמה זה משנה בפסיק את מה שכתבתי?
05/11/2013 | 12:32
4
4
הדתיים הארד קור (חרדים למשל) - לעולם לא ילכו לרופא. זו עובדה.
מבחינתם - זה לא מספיק הלכתי, ולפי הידוע לי יש גם רבנים שקובעים שאלחוש או הרדמה אינם הלכתיים,
ואוסרים על מילה אצל רופא.

ייתכן שמוהל יהיה במקרה גם רופא - אבל עדיין הם יעשו את זה לא במרפאה ובאותם תנאים ירודים כמו מילה עם מוהל שאינו רופא.

הבעיה הרצינית עם מילת בנים תמיד תהיה דווקא החילונים הלא מאמינים.
הם המאסה היותר קריטית - בעיקר כי להם אין שום סיבה אמיתית והם נאחזים במנהג בעיקר מסיבות חברתיות.
אז ברגע שאופצית הרופא תהפוך לאופציה הרווחת - הם יקבלו את הוי שלהם על המנהג ויהיה הרבה
יותר קשה להניא אותם מהעשה הפסאודו רפואי.

מדתיים - אני לא מצפה לשום דבר בנושא.
להם יש "יישות" מסתורית שאומרת להם מה כן ומה לא לעשות - ועם זה אני לפחות, לא באמת יכולה להתמודד.
זה תחום ששמור לאלה ששותפים לאותה אמונה ב"יישות" המסתורית.

אני רק טוענת שמדינות שזכויות אדם ואזרח הן כן נר לרגליהן -
ישימו את זכות חסרי ישע על גופם לפני זכות ההורים לחופש דת ופולחן.
זה אמור להיות משהו בסיסי בכל מדינה מתקדמת ודמוקרטית.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'אם כך, אני מסכימה. שאם כוונתך לצעד שימנע'
אם כך, אני מסכימה. שאם כוונתך לצעד שימנע
05/11/2013 | 12:38
3
5
מחילוניים למול את ילדם מתחת לגיל 15, שמישהו יתבע את הרופא שמל אותו, כך שיאבד את הרישיון לעסוק במקצוע. די בכך שרופאים לא ימשיכו לעסוק בכך.

זורקת את הכדור. מי מוכן?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תקראי את העתירה לבג"ץ נגד ברית מילה הנמצאת '
תקראי את העתירה לבג"ץ נגד ברית מילה הנמצאת
05/11/2013 | 12:41
2
5
באתר של "בן שלם". אין לי כוח להביא קישור.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מכירה את הבג"ץ הזה.'
מכירה את הבג"ץ הזה.
05/11/2013 | 12:49
1
8
והוא נפל - בישראל.

לא ברור לי למה את מעלה דוגמא זו ומה היא קשורה.
זה ברור שלא ניתן להעביר בג"ץ כזה בישראל.
גם לא באיראן ולא במצריים ולא בסעודיה.

כאן זה לא אירופה או מדינת מערב אמיתית.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כל הטיעונים שאת מביאה מופיעים שם. מכיל המון '
כל הטיעונים שאת מביאה מופיעים שם. מכיל המון
05/11/2013 | 12:57
7
מידע. לא כדוגמא לכך שנכשל, אלא הדיונים מעניינים, ועמדת המיעוט. ומקור נהדר למידע מבוסס על הנזקים, על בעיות אתיות של רופאים המבצעים את ההליך, וכו' וכו'. אין סקירה יותר מקיפה ומדויקת של הנושא מהקיימת בעתירה לבג"ץ. עתירה לבג"ץ גם אם היא נדחית, זו הצלחה מבחינת העלאת הנושא למודעות, וזה גם מרענן את ההתיחסות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה לא מנוגד לשבועת היפוקרטס'
זה לא מנוגד לשבועת היפוקרטס
05/11/2013 | 13:41
15
6
לצפיה ב-'לא? תפקיד הרופא להסיר איברים בריאים מחסרי ישע'
לא? תפקיד הרופא להסיר איברים בריאים מחסרי ישע
05/11/2013 | 14:02
13
9
וללא בקשת המטופל?

אני לתומי חשבתי שתפקידו להציל חיים ולרפא...
בייחוד כשזה בא כבקשה מצד המטופל....
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כשהמטופל מתחת לגיל 18'
כשהמטופל מתחת לגיל 18
05/11/2013 | 14:43
12
12
אין משמעות לבקשת המטופל.
ההורים הם האחראים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'יופי שהם אחראים. אז הם יכולים לבקש כל דבר?'
יופי שהם אחראים. אז הם יכולים לבקש כל דבר?
05/11/2013 | 14:53
11
9
זה אומר שגוף בנם או ביתם הוא הרכוש שלהם?

הם אמורים לדאוג לבריאותו של ילדם - לא להוריד ממנו איברים בריאים.

אני שואלת שוב:
מה תאמר על הורים שחפצים מאיזו סיבה לחתוך חלק קטן פצפוני מאצבע של ילדם?
(בין אם זה כי הם טוענים כי יישות כלשהיא ציוותה עליהם או שהם חושבים שזה יותר יפה או בריא או ישמח מישהו?....)
האם אתה חושב שבמסגרת זה שהם אחראים על ילדם - אין מניעה שרופא יעשה זאת רק כי הם ביקשו?
האם אתה חושב שראוי שהם יבקשו דבר כזה? ואם כן למה - למה לילד שלהם לא מגיע לחיות עם אצבעותיו בדיוק כפי שנולד?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אם אין מניעה חוקית אז הם יכולים לעשות'
אם אין מניעה חוקית אז הם יכולים לעשות
05/11/2013 | 14:56
10
11
מה שהם רוצים.

אני מניח שאם יש בקשה לפרוצדורה רפואית לא שגרתית (כמו כריתת אצבע) אז הם יצטרכו לעבור הלסינקי (ועדת אתיקה) שאם לא תמצא את הפרוצדורה מוצדקת, הרופא לא יוכל לבצע אותה

את משתמשת הרבה בביטוי "אני שואלת שוב". אני באמת מפספס את הפניות שלך אלי או שזה רק דרך ביטוי?
אני מתחיל להרגיש רע שאני מפספס משהו
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למה שהורים שרוצים להסיר חתיכה מאצבע'
למה שהורים שרוצים להסיר חתיכה מאצבע
05/11/2013 | 15:02
8
13
יעברו וועדה, ואילו שרוצים להסיר עורלה לא?
איזו הצדקה יכולה להיות להסרת עורלה בריאה לחלוטין לעומת חתיכה פיצית מאצבע?

אבל אני שמחה לגלות שאתה סבור שהורים יכולים לעשות מה שמתחשק להם בגופם של ילדיהם -
כל עוד החוק לא אוסר זאת. כנראה שהם עושים עציצים או סוג אחר של רכוש ולא ילדים.
כמה נפלא לדעת שאתה יכול לקצץ לילדך את האוזן - ואחרי זה לטעון שהחוק לא אוסר זאת וחוץ מזה זה מה שנהגו אבות אבותיך....
(וזה גם ממש יפה וקולי...)

אני כותבת "אני שואלת שוב" - כי אני שואלת אותך שאלות ואתה לא עונה או מתעלם מהן -
אז אני שואלת שוב כדי שאולי סופסוף אקבל תשובה.
אחרי מספר פעמים שאני שואלת שוב - אני כבר מניחה שזו התחמקות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מהסיבה הפשוטה'
מהסיבה הפשוטה
05/11/2013 | 15:24
7
14
שמילה כבר עברה הלסינקי ואושרה באופן גורף.

אני שמח שאת שמחה, אבל זה לא אני סבור, אלא החוק סבור. אני יכול להביע התנגדות לדברים חוקיים (כמו למשל ביצוע מילה על ידי מוהל ללא הסמכה רפואית), אבל זה יהיה סתם לפזר אוויר חם ללא מטרה. כדי שהמציאות תשתנה, צריך לשנות את החוק

אני מתנצל על כל שאלה ששאלת שפספסתי. אם עדיין לא קיבלת תשובה, אשמח אם תחדדי את השאלה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אתה טועה, מילה לא עברה הלסינקי'
אתה טועה, מילה לא עברה הלסינקי
06/11/2013 | 00:32
6
16
ולא אושרה באופן גורף.
מדובר בנוהג שהיה מושרש בתרבויות מסויימות עוד הרבה לפני שהממסד הרפואי היה קיים במתכונתו הנוכחית, והקנאות לגביו היתה ועודנה גדולה מכדי שמוסד כלשהו יוכל לשנות את המצב בן רגע.

בישראל ברית מילה לא נחשבת פרוצדורה רפואית, אלא טקס דתי. כך נפתרת בעיית ההלניסקי. כל מי שרוצה להתעסק לתינוקות באיבר המין, יכול לעשות זאת. כולל אביו של הילד בכבודו ובעצמו.

בארה"ב המנהג החל מסיבות תרבותיות בתקופה הויקטוריאנית, והנימוקים היו: מניעת אוננות שגורמת (כך היה מקובל אז לחשוב) להמון מחלות. מאז ועד היום השתנו הרבה גישות, אבל ה- Social Surgery הזה שכיום נראה חסר כל רציונל, נדבק בעקשנות למערכת, כמו זפת שמסרבת להיפרד מהנעל.

באירופה הדעה הרווחת היא שצריך לאסור מילת בנים כמו שכבר נאסרה מילת בנות. אלא שהאירופים מאד סובלניים כלפי דתות, ומתקשים לפעול כנגד מנהג דתי של קהילות גדולות.

זה שמילה חוקית, לא הופך אותה ל"לבנה" ו"סבירה" יותר מאשר פשיטת עור של אצבע, או אפילו כריתת אפרכסות האוזניים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'צודק. הלסינקי זה זה למחקר ולא להתערבות'
צודק. הלסינקי זה זה למחקר ולא להתערבות
06/11/2013 | 07:23
5
11
אני בטוח שיש אישור כלשהו.
אני אברר ואעדכן
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לאף אדם לא אמורה להיות זכות לתת אישור גורף'
לאף אדם לא אמורה להיות זכות לתת אישור גורף
07/11/2013 | 22:49
4
12
להתערב לאנשים בריאים באיבר המין התקין שלהם, בלי לשאול אותם.
לכן בכל דיון על ברית מילה מהזוית הרפואית, מקפידים להוסיף את המשפט "מדובר בנוהג דתי/תרבותי/חברתי". באופן זה יורדת מהרופאים האחריות להכרעה בשאלה "האם זה לגיטימי או לא". הם מעבירים בכך את האחריות לידי מנגנונים חברתיים אחרים, שהם בתורם מתחמקים מאחריות.

אילו יכלו תינוקות לדבר ולגייס אופוזיציה בעלת כוח, היה מי שיקח אחריות. מכיוון שהם לא מדברים, וניתן לשטוף להם את המוח כך שינרמלו את הפשע שבוצע בהם - ההפקרות נמשכת, ונמשכת, ונמשכת.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אבל זה בדיוק מה שקורה עכשיו אירופה'
אבל זה בדיוק מה שקורה עכשיו אירופה
08/11/2013 | 07:09
3
9
קם כח פוליטי משמעטותי שמייצג את התינוקות.
בסופו של דבר זה יגיע לבגץ ובגץ יפסוק להתיר את ברית המילה מאחר והחוק הישראלי מבוסס לא מעט על הלכות מפגרות (מבחינת זמן, לא IQ)

אם אכן זו תהיה התרחשות הדברים, אז בגץ יעניק את ה*זכות* הזו

וכשאני אומר זכות אני מתכוון לזכות מבחינה חוקית, אבל לא את הזכות המוסרית
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אתה טועה, זה כבר הגיע לבג"ץ ב-98''
אתה טועה, זה כבר הגיע לבג"ץ ב-98'
08/11/2013 | 10:46
2
13
ובג"ץ לא התיר את ה"זכות" הזו (נראה לך? אתה יודע כמה חוקים אחרים האקט הזה מפר? קרא פעם את חוק יסוד כבוד האדם וחירותו ותראה שפגיעה בשלמות הגוף נוגדת את החוק הזה) אלא דחה את העתירה על הסף, ללא דיון. הדחייה נעשתה באופן כזה שהשאיר פתח לדון בנושא לעומקו בעתיד, כתלות במצב הדתי והחברתי.
בקיצור, גם בג"ץ התחמק מלקחת אחריות ישירה בעניין.

זה נכון שהולך וקם כוח שמייצג את התינוקות, אבל עדיין מקובל מאד "להתבלבל" בין התינוקות, לבין הגברים שהם גדלים להיות, שאומרים "מה, אני לחלוטין בסבבה עם זה" (כאילו באמת יכולה להיות אופציה אחרת, כשמעלימים מהם מידע חיוני ושוטפים להם את המוח במשך שנים: "זה חלק מרכזי בזהות שלכם, זה לטובתכם, אחרת הייתם שונים והיו מציקים לכם") וכו' וכו'.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז אולי עכשיו בשלו התנאים הפוליטיים והתרבותיי'
אז אולי עכשיו בשלו התנאים הפוליטיים והתרבותיי
08/11/2013 | 11:37
1
4
לדיון מחודש בנושא

כפי שאמרתי, אם מילה תאסר בחוק, אני אהיה הראשון לברך
פמיניזם >>
לצפיה ב-'עוד רחוקה הדרך להבשלת התנאים בנושא.'
עוד רחוקה הדרך להבשלת התנאים בנושא.
08/11/2013 | 14:52
8
אין עדיין גורם ממסדי או חברתי על הגלובוס, חזק ככל שיהיה, שמוכן לפתוח חזית פתאומית מול כמעט שליש מהגברים בעולם, שנימולו כילדים ויהיו מוכנים להילחם עד מוות כדי שיתאפשר להם להמשיך את מעגל האלימות הלאה, לדורות הבאים. זו הבעיה הקשה עם גברים - כשהם נחושים, ולא חשוב מה הסיבות לנחישות, הם מאד קשים ומפחידים להתמודדות. מעטים מוכנים לעמוד מול גבר נזעם, ולבשר לו שהוא כעת נחשב בעל מום, ושההורים שלו ביצעו מעשה שכעת נחשב פשע חמור. הרוב מעדיפים להתעסק בדברים אחרים.
אתה יכול לערוך חיפוש למשל בפורום "שיחת גברים" ולראות כמה פעמים ברית מילה עלתה שם לדיון, ואיך זה הסתיים, לעומת מס' הפעמים שהנושא עלה בפורום פמיניזם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין מניעה חוקית לפרוצדורה עצמה כניתוח אסתטי, '
אין מניעה חוקית לפרוצדורה עצמה כניתוח אסתטי,
05/11/2013 | 17:02
12
יש מניעה......חוקית כלשהי (לא חוק מדינה) לעשות זאת שלא בהסכמת המנותח.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אם לא לשבועת הרופאים, אז לאתיקה הרפואית'
אם לא לשבועת הרופאים, אז לאתיקה הרפואית
05/11/2013 | 15:52
9
מילה היא הליך כירורגי שאין בו צורך רפואי דחוף לבצעו בגיל כל-כך צעיר, ושדי בהסכמת ההורים. מדובר למעשה בניתוח קוסמטי, או לכל היותר בכריתה מניעתית ( אם אנחנו מדברים על הפחתה בסיכון להדבק/להדביק במחלות מין) כך או כך, אפשר לדחות אותו עד לגיל התחלת הפעילות המינית, גיל שבו יש צורך לקבל את הסכמת המנותח, ואם הוא עדיין מתחת לגיל לתת הסכמה להליך כזה, גם את הסכמת ההורים.

ולכן מספיק שנימול בגיל מסויים יחליט לתבוע את הרופא שמל אותו, כדי לסבך קשות את הרופא.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'רק כברירת מחדל פחות מסוכנת'
רק כברירת מחדל פחות מסוכנת
05/11/2013 | 11:53
4
4
למי שמסיבות דתיות, חייב (תקראי לזה באיזו מילה שאת רוצה) לעשות את הניתוח, כל עוד זו ההלכה הקימת.

ולגבי הרופאים, זה בהחלט אבסורד. כי זה מנוגד לשבועת הרופאים לבצע הליך כירורגי שאין בו הצדקה רפואית מבלי לקבל את הסכמת המנותח. אבל אם האופציה השניה היא במחתרת ע"י סנדלר/מוהל/שוחט/ספר, עדיף כבר שזה ייעשה בידי רופא מנתח שתחום מומחיותו אורולוגיה לילדים, שיערוך בדיקות מקיפות, כפי שהצעת, לרך הנולד לפני ביצוע ההליך, שיזהיר הורים מפני סכנות ואולי גם יאמר להם שאין בכך כל הצדקה רפואית, ויחתים את שני ההורים על הסכמה.
אולי כמו עם סיגריות: ממשיכים למכור אותם, עם תווית אזהרה על הסכנה הנשקפת לבריאות. כך גם לגבי הברית מילה, תשווק עם אזהרה לגבי הסיכונים ולגבי עצם העובדה שאין לכך שום הצדקה רפואית.

למה הדבר דומה? למי שמתנגד לזנות, אבל כל עוד הזנות קיימת מעדיף שהיא תהיה מוסדרת בחוק, כדי שהזונות לא יירדפו ע"י המשטרה. נכון, שאפשר גם בכך לראות מתן לגיטימציה לזנות ו/או למילה, מצד שני כל עוד התופעה קיימת, יש בכך כדי להקטין את הנזק הנגרם לקורבנות.

ועם עמדתך אני מסכימה, וזו גם הקביעה של מועצת אירופה: רק מגיל 15 בהסכמת הנער, ולא זו פגיעה בזכויות אדם.......כאילו שלהסכמה כזו יש ערך אם הנער/ה נמצאים תחת לחץ של בני משפחה החיים במסגרת דתית כלשהי.
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אחלה. ומה לגבי נשים? גם למול אצל רופא?'
אחלה. ומה לגבי נשים? גם למול אצל רופא?
05/11/2013 | 11:58
3
5
לצפיה ב-'אופס. עניתי לך פעמיים. קבלי סוג של ביטול.'
אופס. עניתי לך פעמיים. קבלי סוג של ביטול.
05/11/2013 | 11:59
1
לצפיה ב-'טוב שעם הבעיה הזו אנחנו לא צריכות להתמודד'
טוב שעם הבעיה הזו אנחנו לא צריכות להתמודד
05/11/2013 | 12:18
1
3
ברמה המדינתית (או שכן. לא ידוע לי האם בארץ יש תופעה של מילת נשים)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז אנחנו לא אבל אחרים כן.'
אז אנחנו לא אבל אחרים כן.
05/11/2013 | 12:25
4
מבחינתי - זה שזה לא קורה אצלי (למרות שזה כן קורה אצלי -
אבל אצל הבדואים או הערבים זה תמיד משהו שאפשר וקל להתעלם ממנו.
הרי הם לא "אנחנו" או "אצלנו". אז כן - מתרחשת מילת נשים בישראל, רק שישראל לא עושה כלום כדי להפסיק זאת
כבר ציינתי זאת בשרשור (אבל שוב - בדואים, אז את מי זה מעניין?), וכבר ציינתי למה לדעתי. כי זו תהיה חתיכת הסתכלות במראה.)

זה לא אומר שזה לא מעניין אותי או לא אכפת לי.
ואני לגמרי שואלת את זה ברצינות: האם היית מציעה לזוג הורים בדואים (למשל) למול את ביתם אצל רופא?

האם - אם ברחבי העולם - מלי נשים יתחילו ללכת לרופאים לשם ביצוע הפרוצדורה, יוקל לך כי לפחות הם עושים את זה אצל רופאים?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אבל'
אבל
05/11/2013 | 13:33
41
7
יש בדיקות מקיפות מקדימות. אם העולל לא יכול לעבור את הפרוצדורה (למשל בשל צהבת) אז היא לא מתבצעת.
ושוב עניין ההסכמה - מבחינה חוקית הורים הם המחליטים הבלעדיים על ביצוע פרוצדורות רפואיות. הם אפילו לא חייבים להתייעץ עם ילדם גם אם הוא בן 17 שנים, 11 חודשים ו-300 ימים. יתרה מזאת, במצב הפוך שבו ההורים מסרבים למול את בנם בגיל 8 ימים, אם הוא מאוד רוצה לעבור את הפרוצדורה מרצונו אצל רופא - הוא חייב את הסכמת ההורים. אם הם מתנגדים, הוא לא יוכל לעבור מילה מיוזמתו.

בנוגע לעניין הרופאים - הם עושים את זה בשמחה. זה מאוד רווחי עבורם מבחינה כלכלית.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שכחתי לכתוב עוד משהו'
שכחתי לכתוב עוד משהו
05/11/2013 | 13:35
11
5
יש כל כך הרבה סיבות טובות ואמיתיות נגד ביצוע ברית מילה, שלא צריך להוסיף עוד טיעונים לא נכונים
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה זה "טיעון לא נכון"?'
מה זה "טיעון לא נכון"?
05/11/2013 | 14:03
10
5
אתה יכול לתת לי דוגמא לטיעון לא נכון להסרת אצבע על אוטומט בלי סיבה רפואית מידו של תינוק?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'טיעון לא נכון הוא טיעון הסותר את מה שקורה '
טיעון לא נכון הוא טיעון הסותר את מה שקורה
05/11/2013 | 14:35
9
6
במציאות

יש בדיקות רפואיות מקדימות (כולל ביקור של האורולוג לפני המילה) ויש מעקב (ביקור בית) אחריו.
ויש הסכמה חוקית מדעת

לטעון שאין זה "טיעון לא נכון"
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין בדיקות רפואיות רלוונטיות:'
אין בדיקות רפואיות רלוונטיות:
05/11/2013 | 14:40
8
5
לבדוק שחסר הישע בריא מספיק כדי להסיר את האיבר מגופו או שהאיבר בר הסרה
(שאין מניעה רפואית להסירו - כפי שכתבת) - זה לא בדיקה רפואית רלוונטית.

הרופא לא אמור לבדוק שאין מניעה להסיר איבר בריא לחלוטין.
הוא אמור לבדוק שהאיבר חולה בצורה כזו - שאין שום ברירה אלא להסירו.

גם אין שום הסכמה חוקית מדעת:
התינוק הסכים למשהו?:
הוא חתם על איזה מסמך?
מילא אם היית אומר לי שהתינוק בסכנת חיים מיידית או שהעורלתו נמצאת במצב שממש אין ברירה רפואית אלא לחתוך אותה.
או אז - הייתי מבינה את ההסכמה של ההורים (והרופא!) לניתוח.
אבל זה לא המצב.

אז אתה צודק וזה נכון - זה לא מה שקורה במציאות - כי זו מציאות מעוותת מלכתחילה!
אין פה שום מצב רפואי שמצדיק פעולה כירורגית של רופא על גופו של חסר ישע!
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין בדיקות רפואיות רלוונטיות?'
אין בדיקות רפואיות רלוונטיות?
05/11/2013 | 14:50
7
8
אילו בדיקות נוספות היית עושה?

אני חושב שאת מתיימרת להגיד מה רופאים אמורים ולא אמורים לעשות. התהליכים האלה שקופים וידועים ועברו את האישורים המקצועיים הדרושים.
אנחנו יודעים שרופאים אינם חותמות גומי, כי אנחנו רואים שהם מסרבים ליטול חלק בתהליך המתות החסד

לגבי שאר הטיעונים שלך, השבתי כבר מספר פעמים עליהם. את יכולה לא לקבל אותם. אבל יש גבול כמה אני יכול לחזור על אותו משפט
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מבטלת את הבדיקות שציינת - '
מבטלת את הבדיקות שציינת -
05/11/2013 | 14:57
6
12
ועושה בדיקה מאוד פשוטה:
האם האיבר שההורים רוצים להסיר מגופו של חסר הישע בריא או לא.
ואם הוא לא בריא - אילו טיפולים קודמים נעשו עליו והאם מוצו כל אפשרויות הטיפול השמרניות יותר שלא דורשות הסרת האיבר.
בדיוק כפי שעושים עם כל איבר אחר שמסירים.

אם יתברר שממש אין שום ברירה רפואית אלא להסיר - אז אין ברירה אלא לבצע ניתוח -
ואז הבדיקות שציינת רלוונטיות

אחרת - אם האיבר אכן לא בריא: לנסות קודם טיפולים שמרניים.
אם הוא בריא - אז על מה בכלל יש לדבר? לא מסירים לאדם איבר בריא.
אם ירצה - יסירו בעצמו לפי בקשה אישית שלו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אחלה'
אחלה
05/11/2013 | 15:26
5
19
לצערי זה לא יעבור
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא נראה לי שאתה ממש מצטער....'
לא נראה לי שאתה ממש מצטער....
05/11/2013 | 17:01
4
לצפיה ב-'מה פשר החיוך הזה?'
מה פשר החיוך הזה?
06/11/2013 | 00:43
3
6
לצפיה ב-'מה פשר השאלה הזו?'
מה פשר השאלה הזו?
06/11/2013 | 06:51
2
14
אתה המ"כ שלי?
אסור לי לחייך?

החלקת לגמרי על השכל
פמיניזם >>
לצפיה ב-''
06/11/2013 | 12:35
3
לצפיה ב-'כשמדברים כאן על נושא רגיש של השחתת'
כשמדברים כאן על נושא רגיש של השחתת
06/11/2013 | 18:04
15
איברי מין, זה ממש לא לעניין להעביר מסר שמשמעו "לצערי לעולם לא תצליחי לשנות את המציאות", ולחייך, כאילו אין לגישה המקובעת שאתה נוקט שום קשר לאותה מציאות ש"לא תשתנה".

אני לא אתן לך להפוך את המרחב הזה לפוגעני.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שיחתימו את ההורים על הסכמה, כמו שמחתימים '
שיחתימו את ההורים על הסכמה, כמו שמחתימים
05/11/2013 | 13:42
28
7
את ההורים על הסכמה לפני כל פרוצדורה רפואית פולשנית (בקיצור, אני לא בדיוק יודעת על מה רופא צריך הסכמה בכתב מהחולה או מהאפוטרופסים שלו, אבל אם ההליך הכירורגי של המילה הוא מסוג ההליכים המחייבים הסכמה בכתב, על הרופא לקבל הסכמתם בכתב.....אם הגיל הוא  18, שיהיה 18. אם הנער הרוצה למול את עצמו בגיל 15 זקוק להסכמת ההורים,הרופא בנוסף להסכמת הנער יצטרך לקבל בכתב גם את הסכמת ההורים. האם זה גם לגבי הפלה לבת 15 שלא רוצה שההורים ידעו? אני באמת לא יודעת. בדיקות מקיפות, זה לא רק צהבת. שיעשו בדיקות מקיפות יותר הנדרשות בכל הליך רפואי בקנה מידה כזה אצל ילוד.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מחתימים את ההורים על הסכמה מדעת'
מחתימים את ההורים על הסכמה מדעת
05/11/2013 | 13:45
27
5
המפרטת גם את תופעות הלואי וסיבוכים אפשריים.
זה מאוד מסודר.

הבדיקות המקיפות אינן רק צהבת.
הם עוברים בתינוקיה סידרה ארוכה של בדיקות. הצהבת היא רק הדוגמא הנפוצה

פמיניזם >>
לצפיה ב-'אתה מתכוון למילה רפואית?'
אתה מתכוון למילה רפואית?
05/11/2013 | 13:48
1
5
הבדיקות יעודיות להליך הכירורגי המסויים?

אם כך יש התקדמות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני מתכוון למילה רפואית'
אני מתכוון למילה רפואית
05/11/2013 | 13:55
4
לגבי היעודיות של הבדיקות - אני לא יודע. יכול להיות שכן. שווה אולי לברר האם יש הבדל בין הבדיקות שעושים בארץ (ששכיחות ביצוע המילה הוא גבוה ביותר) לביוןן מדינות אחרות בחו"ל. אם יש הבדל, יכול להיות שהוא נובע מההנחה שהבן יעבור  מילה.

אבל אני בספק אם זה המצב, שכן לא ידוע לי כל הבדל בבדיקות בין בנים לבנות.

ובכל מקרה, אם יצא לך לראות בשנים האחרונות סיכום האישפוז של הילד ואימו ואת מכתב השחרור מביה"ח, היית רואה כמה בדיקות הם עברו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ואיזה בדיקות רפואיות של העורלה עושים - '
ואיזה בדיקות רפואיות של העורלה עושים -
05/11/2013 | 14:04
24
9
שגורמת לרופא להחליט שצריך לחתוך אותה?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הם בודקים'
הם בודקים
05/11/2013 | 14:32
13
9
שאין מניעה רפואית להסיר אותה - על פי בקשת ההורים.

אגב, גם רופא פלסטיקאי מטפל באנשים בריאים ועושה שינויים גופניים ללא צורך רפואי (כלומר מבלי שיש משהו מסכן חיים שיש לטפל בו או להסיר אותו)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הפלסטיקאי לפחות עושה שינויים לפי בקשת המטופל '
הפלסטיקאי לפחות עושה שינויים לפי בקשת המטופל
05/11/2013 | 14:36
12
9
ולא לפי בקשת הוריו.
לו היה עושה ניתוחים פלסטיים בקטינים ללא צורך - סתם כי להורים בא שלילד
יהיה אף יותר יפה או אוזניים פחות בולטות (כדי שלא יהיה שונה, אלא מה....),
או שתהיה לו זרת קטומה כי ככה יותר אסטטי להורים בעין, או שבחברה בה הם חיים לכל הבנים יש אצבע קטומה,
או כי זה נורא ישמח את סבא וסבתא - אז הייתי מזדעזעת קשות וחושבת שהרופא חוטא לתפקידו.

כנ"ל לגבי העורלה.

אשאל שוב: מה היית אומר על רופא שהיה מסכים להסיר עורלתה של תינוקת בת 8 ימים רק כי הוריה ביקשו כך?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ניתוחים אסתטיים אינם נדירים בגילים הצעירים'
ניתוחים אסתטיים אינם נדירים בגילים הצעירים
05/11/2013 | 14:41
11
5
האם תתנגדי לביצוע תיקון אסתטי של שפה שסועה בעוללים? אני מניח שלא.
גם כאן, אין הצדקה רפואית לביצוע הפרוצדורה. שפה שסועה אינה מסכנת חיים. אבל התיקון הוא אסתטי בלבד.

לגבי הסכמת המטופל, באופן תיאורטי, הורים יכולים לשלוח את ביתם לניתוח ציצים או לניתוח אף ללא הסכמת הבת. הם האפוטרופסים שלה והם אלה שמקבלים את כל ההחלטות

לגבי מילת בנות,
ראשית אני מצטער, אבל לא ראיתי ששאלת זאת קודם.
שנית, למיטב ידיעתי יש חוק בארץ האוסר על מילת בנות. כך שבקשת ההורים אינה רלוונטית. אם יהיה חוק נגד מילת בנים, המצב יהיה הרבה יותר פשוט מבחינתנו
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ברור שלא - כי שפה שסועה גורמת לבעיות'
ברור שלא - כי שפה שסועה גורמת לבעיות
05/11/2013 | 14:48
7
9
קונקרטיות קשות מאוד לבעליה.
לא בעיות שאולי תקרינה בעתיד ולא בעיות שאולי תקרינה.
אלא בעיות - כאן ועכשיו.

ונחמד שאתה משוה מום מולד - לאיבר בריא לחלוטין ומתפקד.
שפה שסועה - היא מום והיא לא המצב הרגיל בו אמור להיות הגוף.

זה לא תיקון אסטטי - אלא רפואי ונעשה מתוך צורך ברור מאוד - בניגוד ל"תיקון" של העורלה שאין שום צורך להסירה.

אגב, אם אתה חושב שרופא כלשהוא יסיר שדי תינוקת רק כי הוריה ביקשו זאת, ולא יושלך לכלא עקב כך -
אתה שוגה בדימיונות. אין פה שום תיאוריה: הוא יואשם בפשע וככל הנראה רישיונו ישלל ממנו לצמיתות.

ועוד שאלה לי אליך:
מדוע אתה חושב שצריך להוציא חוק מיוחד האוסר מילת בנות - אם ממילא לשיטתך כל מה שהורים יבקשו שיעשה בגוף ילדם -
אין מניעה שיעשה? למה מילת בנות צריכה להיות מיוחדת ויש לייחד לה חוק נפרד?
לי זה נשמע מאוד מוזר.
ובכל מקרה - עד כמה שלי ידוע אין חוק כזה, אבל בוא נניח שתיאורטית בכל מקרה אין חוק כזה.

אני שואלת שוב: מה תחשוב על רופא שיחתוך את עורלת הדגדדן (לא את הדגדגן עצמו! רק את העורלה - ממש כמו שעושים לבנים!)
של תינוקת רק כי הוריה ביקשו זאת ממנו?
הוא יבדוק שהתינוקת בריאה מספיק והעורלה יכולה להיות מוסרת. (אותן בדיקות שטענת שעושים לבנים) ויסיר אותה בתנאים סטריליים והגיינים.
האם תחשוב שהרופא הזה עושה משהו ראוי שאינו חוטא לשבועת הרופאים?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא בהכרח'
לא בהכרח
07/11/2013 | 12:05
6
7
לפעמים שפה שסועה היא סוגיה אסתטית בלבד ואינה משפיעה כלל על תפקוד.
ואת הניתוח מבצעים בכל מקרה על בסיס הסכמת ההורים. לא מחכים שהילד יגיע לגיל 18.
וטוב שכך

לגבי שאלותייך:
אני עדיין מנסה לברר את הנושא מול גורמי רפואה.
אין לי ספק שכל רופא מוגבל על ידי גורמים בכירים ממנו
זה יכול להיות חוק, או חוזר מנכל משרד הבריאות, או ועדה מקצועית של אורולוגים / רופאי אא"ג וכן הלאה.
אם להקצין - אין לי ספק שאורולוגים קיבלו את ההסמכות הדרושות לבצע מילה ולא קיבלו הסמכות לבצע כריתת אשכים.

לגבי מילת נשים, אני לא אוהב את הרעיון הזה. לא  היתי רוצה לחיות במקום שבו יש אישור עקרוני לבצע פעולה כירורגית כזו.
מילת גברים היא שונה מסיבה תרבותית. לכן אני לא בא בטענות לרופאים או להורים שכפופים ללחצים האלה.
עם זאת, אני תומך בהסרת הלחץ התרבותי
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ברוב המכריע של המקרים -'
ברוב המכריע של המקרים -
07/11/2013 | 22:45
2
7
שפה שסועה מהווה בעייה שלא ניתן להתעלם ממנה ובהחלט דורשת תיקון מיידי.
לא לחינם מחפשים דווקא שפה שסועה בבדיקות האולטרא סאונד המורחבות.
(מעבר לבעיתיות של שפה שסועה להזנה, לדיבור ולעוד פעולות של העולל, יש סיבה נוספת:
היא לא פעם מצביעה על בעיות נוספות בעובר כגון פיגור שיכלי ועוד).

זה מצחיק שאני צריכה לכתוב את זה.
המידע מצוי בשפע ברשת - ומלבד זה כל רופא שמבצע מעקב מתייחס לעניין עוד בשלב ההריון.
אתה וזוגתך לא הלכתם לבדיקות סקר מורחב?
הרופא לא תיאר לכם בקול רם מה שהוא מחפש - כולל הסתכלות על פני העובר וחיפוש שפה שסועה?
ואם כן -  לא שאלתם למה דווקא שפה שסועה?

לגבי מילת בנות ובנים: אז הסיבה עושה את ההבדל?
את הרעיון של הראשונה אתה לא אוהב, אבל של השנייה כן? (אתה הרי מלת את בנך - כך אתה מעיד. אז אני מסיקה שאתה לא לא אוהב את הרעיון של מילת בנים...)

כלומר - אם הסיבה למילת נשים הייתה זהה לזו של מילת בנים, אז היה נוח לך עם הרעיון הזה?
(אגב - מילת בנות מושרשת תרבותית לא פחות ממילת בנים. כבר צברה מספיק ותק. אולי לא בתרבות שלך, אבל באחרות - כן)

בקיצר - בעיני זו צביעות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ניתוח קוסמטי לא יפתור את סוגיית הפיגור'
ניתוח קוסמטי לא יפתור את סוגיית הפיגור
08/11/2013 | 07:16
1
4
כך שאני לא מבין מה ניסית לטעון.
אני יודע שזה היה נחשב לגיטימי לבקש להפיל תינוק שהתגלה בסקירות כבעל שפה שסועה.
אאלט, כיום יש שינוי בנוהג הזה, אבל אני לא בטוח.

כן, הסיבה עושה את ההבדל בין בנים לבנות.
כן, מלתי את בני
את צודקת - אני לא אוהב את הרעיון, אבל אשתי הגיעה מבית מסורתי ולה זה היה חשוב. אז הסכמתי לותר
כן, אם מילת בנות היתה נובעת מאותה הלכה והיתה נהוגה באותה רמה - סביר להניח שהינו מדברים על הנושא כ"מילה" באופן כללי מבלי להבחין בין בנים לבנות

אין לי בעיה שתכני אותי כצבוע.... זה לא הדבר הכי חמור שכינו אותי כאן בפורום

*אני מקווה שהחיוך שלי הפעם יקבל את אישורו של האוס והיפוליטה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה שניסיתי לטעון הוא שאין שום בסיס להשוואה'
מה שניסיתי לטעון הוא שאין שום בסיס להשוואה
08/11/2013 | 19:12
17
בין תיקון שפה שסועה למילה.

השוואה נכונה היא הסרת איבר תקין לחלוטין (כמו אצבע למשל או תנוך האוזן) ובריא לחלוטין ומתפקד לחלוטין
מגופו של תינוק בלי הרדמה ובלי הצדקה רפואית.

שפה שסועה אינה המקרה הנ"ל.
היא מום מולד ולא איבר שיש לכל יונק שבעולם.

כפי שאדם סביר לא יעלה על דעתו לחתוך אצבע לבנו שזה עתה נולד -
אין שום סיבה שהוא יעלה בדעתו להסיר לו את העורלה.
מלבד אם חבר דימיוני אמר, כמובן....

וכן - אם הסיבה היא זו שהופכת את מילת הנשים לרעיון לא אהוב לעומת מילת בנים -
אז זו לגמרי צביעות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'עוד משהו לגבי שפה שסועה:'
עוד משהו לגבי שפה שסועה:
07/11/2013 | 23:07
2
10
אני כלל לא מוצאת מקום להשוואה בין מקרה בו תינוק נולד עם פגם מולד (ושפה שסועה היא פגם!) ומנותח לתיקון אותו פגם -
לעומת תינוק שנולד ללא פגם שהוא אבל מנותח להסרת רקמה בריאה לחלוטין.

אתה טוען שעורלה היא פגם בגוף התינוק?
העורלה היא רקמה בריאה, מתפקדת ובעלת פונקציונליות מסויימת בגוף.
הסרתה אינה ניתוח קוסמטי - אלא ניתוח שפוגם בפונקציונליות מסויימת שאמורה להיות בכל גוף של כל יונק.

אז שוב - אני חוזרת לדוגמא שנתתי לך של הסרת חלק קטן מאצבע.
(ואני חושבת שבשלב זה אין לך סיבה לשאול אותי למה "שוב"...)
אם כבר - זו דוגמא שמקבילה להסרת עורלה.
אתה מסיר חתיכה בריאה לחלוטין מתינוק שנולד בריא - ופוגע בפונקציה מסויימת בגופו.
(אם תוריד את כרית האצבע - לא תהיה את תחושת כרית האצבע - שאני בטוחה שאתה מכיר היטב....)

מה היית חושב על רופא שעשה ניתוח כזה רק כי ההורים רצו?
מה היית חושב על הורים שעשו ניתוח כזה?
מדוע עורלה כן וקצה אצבע לא?

ואגב - אם אורולוגים קיבלו אור ירוק להסרת עורלה ללא סיבה רפואית וללא הסכמת המטופל -
והם בעצם פוגמים בגופו, זה לגמרי פשע בעיני. מי שנתן להם הסכמה כזו - הוא פושע לטעמי.
(ואשמח לדעת האם יש להם אור ירוק להסיר עורלת נשים ואם לא - מדוע לא....)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בדת היהודית מתייחסים לעורחה כפגם'
בדת היהודית מתייחסים לעורחה כפגם
08/11/2013 | 07:05
1
7
בדיוק כמו שפה שסועה.
מבחינתם הולדם של תינוקות נימולים (כמו שנאמר על דוד המלך וגם דוד אחר - דוד לוי) זה משהו שמקרב את המשיח או קשקוש מהסגנון הזה.

גם אליך וגם לי אלי זה לא ממש מדבר. אני אתאיסט ואני לא יודע איך את מגדירה את עצמך.

גם אם אני לא מסכים איתם, אני מסוגל להבין את עמדתם
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הדת היהודית ממש לא מעניינת אותי:'
הדת היהודית ממש לא מעניינת אותי:
08/11/2013 | 19:54
4
מדתיים אני כמעט מצפה לעשות דברים כאלה.
להם יש חבר דימיוני שאומר להם מה לעשות והם עושים.
אמר לחתוך לתינוק בן 8 ימים את איבר המין בלי הרדמה - אז חותכים.
ואם אמר לחתוך - אז כנראה שזה פגם כי לא ייתכן שהחבר הדימיוני ירצה לקלקל שלמות שהוא יצר.

כבר כתבתי פה: עם דת ודתיים אין לי יותר מדי מה לעשות: החבר הדימיוני תמיד ינצח.

אבל מאחר וכפי אתה אומר - אנחנו שני אתאיסטים שדנים בנושא,
אז במקרה הזה העלאת שפה שסועה כדוגמא שוות ערך למילה היא פשוט לא נכונה.
זו דעתי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'יש גם ניתוחים אסתטיים שלא בהסכמה המנותח'
יש גם ניתוחים אסתטיים שלא בהסכמה המנותח
05/11/2013 | 16:39
1
8
וגם זה שערורייתי, ומקווה שכבר לא עושים זאת: ניתוח לישר את הצורה המלוכסנת של עיני ילד עם תסמונת דאון, כדי שלא יסבול מתגובות החברה. זה הכי קרוב לניתוח מילה אצל חילוניים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אכן. יש גם ניקובי אוזניים'
אכן. יש גם ניקובי אוזניים
05/11/2013 | 16:53
8
(גם אצל בנים, מסתבר...),
יישורי אוזניים ושאר ירקות.

אני זוכרת כתבה שסיפרה על הורים שעשו קעקוע על גופו של בנם.
איזה זעזוע הביעו הטוקבקיסטים.
כינו את ההורים מתעללים, חולי נפש, פסיכים, צריך לקחת להם את הילד וכו'....
אבל כשמישהו כתב שם משהו על חיתוך והטלת מום באברי מין - אם נזעקו להוכיח אותו ש"זה בכלל לא אותו הדבר" וכל הטיעונים הלעוסים לעייפה.

מי היה מאמין: קעקוע לא, חיתוך אבר מין כן....

אני גם זוכרת שדיברתי פעם עם מישהי שאמרה שלו ראתה ב-US שלעובר חסרה אצבע -
היא הייתה מפילה. אני אמרתי שאפילו לא הייתי שוקלת. זה לא משהו שמצדיק מבחינתי הפסקת הריון.
נחשי מי כן הטילה מום מכוון בבן שלה, ומי לא?.....
פמיניזם >>
לצפיה ב-'*אין* חוק בארץ שאוסר על מילת בנות.'
*אין* חוק בארץ שאוסר על מילת בנות.
06/11/2013 | 00:49
11
במצרים ובסומליה יש, בישראל אין.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כולנו כבר תמימי דעים שאין לכך הצדקה רפואית'
כולנו כבר תמימי דעים שאין לכך הצדקה רפואית
05/11/2013 | 15:25
9
6
ודרך אגב, לעורלה הנחתכת יש שימוש......וכנראה גם מזה מישהו כבר עושה כסף
פמיניזם >>
לצפיה ב-'העורלה הנחתכת מוחזרת להורים'
העורלה הנחתכת מוחזרת להורים
05/11/2013 | 15:30
8
9
והם אחראים לקבור אותה.

אם היו לך תיאוריות קונספירציה שמישהו אוסף את זה ומוכר בשוק הפשפשים כמחזיק מפתחות - אז זה לא המצב
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תודה על המידע.כמי שמואשמת בקונספירציה לחסל את'
תודה על המידע.כמי שמואשמת בקונספירציה לחסל את
05/11/2013 | 15:46
6
העם היהודי בכך שאני כותבת נגד המילה, משתדלת לא לייחס קונספירציות לאחרים. עם זאת מנסיוני למדתי כי כאשר למישהו יש אינטרס (עניין) כלשהו בדבר כלשהו, הוא בדרך כלל כלכלי. העורלה משמשת ליצור עור.
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'נכון שלא ידעת שבארה"ב משתמשים בעורלות'
נכון שלא ידעת שבארה"ב משתמשים בעורלות
06/11/2013 | 00:54
2
14
בתעשיית הקוסמטיקה?
לא רק זה - אפשר לקנות היום עורלה אונליין לצרכי מחקר:
http://ccr.coriell.org/Sections/Search/NHFK.aspx?R...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כללי הקבורה בנצרות שונים'
כללי הקבורה בנצרות שונים
06/11/2013 | 06:51
5
לצפיה ב-'אילו ידעתי זה היה הופך את עמדתי.יופי,זה כבר'
אילו ידעתי זה היה הופך את עמדתי.יופי,זה כבר
06/11/2013 | 10:51
6
משהו ששווה לסכן בריאותם של ילודים בשבילו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אגב, חוקי הקבורה הם כנראה דיפרנציאליים:'
אגב, חוקי הקבורה הם כנראה דיפרנציאליים:
06/11/2013 | 10:05
3
9
לי הוציאו את כיס המרה ולא החזירו לי כלום לקבורה.
(ואותו כנ"ל עד כמה שידוע לי לגבי כל איבר שמוציאים או מסירים.
גם נשים שאני מכירה שעברו כריתת שד לא קיבלו לידיהן את מה שהוסר...
עורלה היא כנראה באמת משהו מאוד מיוחד. מעלה סימני שאלה: אז למה מורידים את הדבר המיוחד הזה?....)

כנראה בתחיית המתים לא תהיה בעיה לתפקד בלי כיס מרה או בלי שד, או בלי טחול, אבל בלי עורלה - חס ושלום!

עוד אגב, מעניין מה הורים חילונים עושים עם חתיכת הריקמה המדממת שזה עתה קיבלו לידיהם....
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כשהניתוח הוא בבית חולים'
כשהניתוח הוא בבית חולים
07/11/2013 | 12:24
2
4
אז בית החולים אחראי על הקבורה

אני קברתי את העורלה של בני בשדה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז בבית החולים לא מחזירים אותה?'
אז בבית החולים לא מחזירים אותה?
07/11/2013 | 22:30
1
9
(הוקל לי לגלות שכיס המרה שלי נקבר כדת וכדין.
עכשיו אני מרגישה מוכנה לתחיית המתים! Bring it on!)
פמיניזם >>
לצפיה ב-''
08/11/2013 | 07:17
4
כשיבוא המשיח וירצה להקים אותך לתחייה, הוא יגיע אלייך ויגיד - "קיבינימאט! היא מפוזרת ביותר מדי מקומות! אני לא אחיה אותה. בטח אף אחד לא ישים לב"
פמיניזם >>
לצפיה ב-'עכשיו נפל לי האסימון למה מילה רפואית דומה:'
עכשיו נפל לי האסימון למה מילה רפואית דומה:
05/11/2013 | 14:08
15
16
את כל הזמן מדגישה שלו היו מלים אצל רופאים - זה היה מפחית סיכונים וסיבוכים.

זה מזכיר לי בול את הטיעונים בעד הפיכת הזנות לחוקית:
את הזנות תפוקח, הזונות לא תסורסרנה, זה יפחית סחר בנשים - ושאר ירקות שמצדיקות זנות (אבל בפיקוח!).

זה בעיני בדיוק אותו הדבר:
נכניס את הרפואה לעניין - ואז נוכל להנות מהמנהג, אבל להרגיש שזה "מפוקח" ו"בטוח".

זו בדיוק הדרך איך לא להפטר מהמנהג.
גם זנות חוקית זו לא הדרך להלחם בזנות - אלא להפך: לדאוג שהיא לא תעלם מהעולם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נכון. באחת מתגובותי לדבריך התייחסתי לכך.'
נכון. באחת מתגובותי לדבריך התייחסתי לכך.
05/11/2013 | 15:24
14
8
אבל מסקנתי הפוכה משלך. כל עוד, החוק לא אוסר על הרופאים לבצע מילה, עדיף לבצע מילה בידי כירורג אורולוג ילדים......כפי שכל עוד הזנות קיימת, עדיף להגן על זונות מפני רדיפת המשטרה ע"י הפיכתה לחוקית. אני רואה בכך שלב ביניים עד לשירוש 2 התופעות הנפסדות. ומה שחשוב זה לא רק מה עושים אלא מה המניע שמאחורי זה.

עייפתי. מספיק ליום אחד?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז צריך לחכות שהחוק יאסור על מעשה שלא יעשה?'
אז צריך לחכות שהחוק יאסור על מעשה שלא יעשה?
05/11/2013 | 15:55
13
4
אני חושבת שהרופא עצמו אמור לסרב.
הבעיה שגם הרופאים בישראל מותנים לקבל מילת בנים כיוצא מין הכלל.
כל איבר אחר בגוף בריא לחלוטין של תינוק - הם היו מסרבים לחתוך בלי סיבה רפואית ממשית בין אם זה היה "עובר ועדת הלסינקי" או לא.
ולדעתי לא רק מבחינת הבעייתיות האתית האדירה - אלא גם בגלל פחד מתביעות וחשש לעתידם המקצועי.
הרי ברור לכל בר דעת שלו רופא היה מסיר אצבע לתינוק רק כי ההורים ביקשו כך - הוא כנראה לא היה ממשיך במקצוע הרפואה.

נורא נחמד להסתתר מאחורי החוק.
גם לגבי הטלת מום באברי מין של חסרי ישע וגם לגבי תעשית הזנות וניצול נשים.

הגנה על זנות היא לא הגנה: היא קבלת הזנות וקיבוע שלה לתמיד.
מי שיקבל זנות - לעולם לא יצליח למחוק ולאסור אותה.
מרגע שהכרזת עליה כחוקית - לא תהיה דרך חזרה.

אותו הדבר לגבי מילה: אין חוק שאוסר אבל גם אין חוק שהופך אותה ספציפית לחוקית.
(והיום אני שומעת לראשונה שמילת בנים בכלל הועמדה אי פעם לשיפוט ועדת הלסינקי ואושרה בה.
אשמח אגב לקבל סימוכין לכך).
אומנם בישראל המילה היא ממילא "מיין סטרים" - אבל הפיכתה להליך רפואי סדיר - היא מסוכנת ביותר.
עוד נגיע למצב של ארה"ב של המאה הקודמת שבה באמת מלו בנים בלי לשאול יותר מדי את ההורים....

ועוד: למה שמלי בנות לא ירצו את אותו יחד אקסלוסיבי ולא יתחילו לדוש שעולם הרפואה יתחיל לבצע מילת בנות -
כי זה יותר בטוח?

אני מבינה את הכוונה הטובה מאחורי הדברים -
אבל היא הרסנית בשני המקרים בעיני.

לגבי הזנות - למרבה השמחה עוד ועוד אנשים (בעיקר נשים) מבינים זאת.
לגבי מילת בנים - יותר קשה, אבל זה יגיע.
העובדה היא שבאירופה עיקר ההתנגדות היא מילת בנים בידי רופאים.
הם טוענים ובצדק - שזו לא פרוצדורה שיש לבצע בחסרי ישע.
בלי מצמוצים ובלי גלגולי עניניים. (שזה מה שאני קוראת לצידוקים של בואו "נחבק" את זה חוקית ורפואית - במקום לדחות על הסף)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לגבי זנות, כמו לגבי כל תופעה בה אדם פוגע '
לגבי זנות, כמו לגבי כל תופעה בה אדם פוגע
05/11/2013 | 16:14
12
4
בעצמו, כבודו כאדם, גופו, נפשו וכו', מסיבות כלכליות (מכירת כליה, פונדקאות, עבדות, סיכון חייו במלחמה כשמדובר שצבא של שכירים כבארה"ב......) צריך לרדת לשורש הבעיה: עוני. כל עוד העוני קיים הצורך של האדם להתפרנס ובעיקר להזין את ילדיו, יגרום לו לעבוד בתעסוקות הפוגעות בכבוד האדם. וכשיש מישהו שמוכן לעסוק בכך מסיבות כלכליות, יש תמיד רשע המוכן לנצל זאת. הפתרון: מדינת רווחה עם רשת ביטחון כל-כך צפופה שאף אחד לא יפול מתחת לקו העוני שאמור להיות מוגדר כקיום בכבוד.

אני מניחה שהרופאים בישראל לא חירשים ולא עיוורים, ואם חלילה ידעו שאם ימשיכו לבצע כריתות עורלה שאין בהן צורך רפואי, שלא בהסכמת המנותח, יוחרמו ע"י אירגוני רופאים בעולם. אני מאמינה שאף רופא לא יבחר להישאר אסיר עולם במדינת ישראל, רק כדי ליטול חלק בפרוצדורה, שהקהילה הרפואית העולמית אמרה שהיא פגיעה בזכויות אדם. כי כל רופא המכבד את עצמו זקוק לקשרים עם רופאים בתחומו ואירגוני רופאים בכל המרכזים הרפואיים הנחשבים......ולא, הוא חדל להיות רלוונטי.

או שבישראל יתחילו להכשיר רופאים באונ' אריאל, שם אין להם שום בעיה להיות מוחרמים ע"י כל העולם ואישתו. אני צופה שגם בעניין המילה אנחנו צפויים לחרם אירופאי......כנראה שאנחנו מבינים רק כוח.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אם זנות תהיה חוקית או לא - העוני ימשך.'
אם זנות תהיה חוקית או לא - העוני ימשך.
05/11/2013 | 16:44
11
4
עוני זו לא הצדקה להפיכת זנות לחוקית או להתרת מכירת איברים או גוף.
זה לא מה שיפתור מצוקות עוני - אלא זה מה שיגדיל עוולות כלפי אנשים שגבם אל הקיר.
זה פותח פתח ענק לניצול ציני ומחפיר של בני אדם.
(זה מתקיים כבר כיום, אבל אני אפילו לא רוצה לחשוב לאילו מימדים זה יגיע לו
המערב יכשיר את השרצים שהזכרת....)

נכון - הפתרון לחיסול העוולות הנ"ל בגדול הוא מדיניות רווחה ומדינות ששמות את האדם כמרכז ולא המדינה,
אבל זה לא מכשיר ולא קשור לחוקיות של זנות, התרת סחר באיברים או בגוף וכדומה....
עד שמדיניות הרווחה תתפשט לעוד מדינות - אני לא חושבת שצריך להפוך את כל הנ"ל לחוקיים כאסטרטגיה למלחמה בהם.
בעיני יש דברים שאין אפשרות לקבל אותם בשום פנים ואופן.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא נכון. את הופכת את הסיבה והמסובב. עוני הוא '
לא נכון. את הופכת את הסיבה והמסובב. עוני הוא
05/11/2013 | 16:58
10
4
הסיבה לכל אותן תעסוקות בהן אדם מוכר את עצמו, גופו, נפשו או חלקים ממנו (איברים) לרשעים המנצלים את מצוקתו הכלכלית. אם נמגר את העוני, לנשים לא יהיה צורך למכור את לבן לזנות.

אני לא מצדיקה את הצורך בהסדרה חוקית שלהם באמצעות העוני, אלא העוני מסביר את היווצרותן.

המלחמה בעוני חשובה בעיני יותר מהמאבק בזנות. כי לא כל עני מוכר את עצמו לזנות, יש עניים שסתם מתים מרעב וממחלות שמקורן בתת-תזונה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ברור - אבל עד שזה יקרה'
ברור - אבל עד שזה יקרה
05/11/2013 | 17:00
5
3
(או במילים אחרות - עד שיבוא המשיח) -
אין שםו סיבה למסד את הזנות ולקבע אותה.
כי כשנגיע לעולם בלי עוני - כבר אי אפשר יהיה להחזיר את הגלגל אחורה.

ובכל מקרה - נשים לא צריכות לשלם את מחיר החשיבות של המאבק בעוני.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'צריך לתת לזונות מקור פרנסה אחר. '
צריך לתת לזונות מקור פרנסה אחר.
05/11/2013 | 17:08
4
4
ואת רובן גם לגמול מסמים ולקיים אותם צשתלומי העברה, עד שיגמלו.

זה דורש הקצאת תקציבים של המדינה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ברור. נשים לא צריכות "לספק" שירותי מין בכלל.'
ברור. נשים לא צריכות "לספק" שירותי מין בכלל.
05/11/2013 | 17:14
9
ואם זה דורש תקציבים  - אז יש להעביר תקציבים.

אבל איש לא יתקצב כי אין שום רצון אמיתי להפסיק את הזנות.
(וממקום זה נובע הלחץ למסד אותה, לדעתי)

הרוב המוחץ של מקבלי ההחלטות ובעלי הכוח לפחות פה בישראל הם גברים.
כל עוד זה יהיה כך - לא יעשה שום מהלך לכיוון חיסול הזנות בישראל.

בכלל כשאני מסתכלת על חלוקת התקציבים במדינה אני נחרדת.
אני בטוחה שלו ישראל הייתה רוצה (בסה"כ מדינה מאוד קטנה יחסית, עם כמות אוכלוסיה די קטנה)
הייתה יכולה למגר את הזנות יפה מאוד.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה הכוונה'
מה הכוונה
05/11/2013 | 18:43
2
6
תשלומי העברה?

לא הבנתי כ"כ במה מדובר..
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כוונתי שאישה לא עוסקת בזנות אלא בשל מצוקה '
כוונתי שאישה לא עוסקת בזנות אלא בשל מצוקה
05/11/2013 | 20:39
1
5
רוצים למגר את הזנות, יש לתת לזונות מקורות פרנסה אחרים, שיוכלו להתקיים בכבוד ולקיים את ילדיהם/משחתם. מאחר ורבות מהן מכורות לסמים, יהיה צורך לגמול אותן. בזמן הגמילה בן אדם צריך להתקיים ממשהו. תשלומי העברה הכוונה לקיצבאות הבטוח הלאומי, אבל לא כפי שניתנות היום שזה לא למות ולא לחיות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אוקיי, כך שיערתי'
אוקיי, כך שיערתי
06/11/2013 | 11:30
33
מסכימה מאוד רק שאנחנו רחוקות שנות אור מהמצב הזה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אפילו שיש קשר בין עוני לזנות'
אפילו שיש קשר בין עוני לזנות
05/11/2013 | 18:39
3
6
צריך לבחון את שני הנושאים הללו בסוגיות שונות.

הסיבות לזנות לא מתחילה ומסתיימת בעוני, הן מלאות
גם במסרים חברתיים שאישה היא המספקת המין,
אונס וטראומות ילדות, התמכרות לסמים, תיסבוכים נפשיים ועוד.

ולכן את לא יכולה לקבוע נחרצות שאם נטפל בעוני
הזנות תיעלם על ידי זאת.

אגב, המלחמה בזנות חשובה יותר מהעוני-
כי העוני הוא רחב יותר ובעל סממנים מגוונים יותר
מאשר זנות שהיא יותר נקודתית לגבי נשים
עניות ואו בעלות התמכרות או טראומות עבר.
ואונס יותר גרוע מעורני כשלעצמו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אונס יותר גרוע מעוני כשלעצמו*'
אונס יותר גרוע מעוני כשלעצמו*
05/11/2013 | 19:17
3
לצפיה ב-'מסכימה שלזנות מגיעות גם נשים שחוו התעללות'
מסכימה שלזנות מגיעות גם נשים שחוו התעללות
05/11/2013 | 21:01
1
8
מינית, הן עוסקות בזנות כחלק מנטיתן להרס עצמי. וחלק מהן גם נרקומניות העוסקות בזנות כדי לממן לעצמן סמים. גם לסמים נופלים אנשים עם נטיה להרס עצמי בעקבות התעללות שחוו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ועל פי הסטטיסטיקה הן'
ועל פי הסטטיסטיקה הן
06/11/2013 | 11:33
6
יותר מ80% מכלל הזונות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'דיברתי על נתון אופטימי במיוחד שמדבר'
דיברתי על נתון אופטימי במיוחד שמדבר
04/11/2013 | 22:14
2
15
על ירידה בשכיחות ההידבקות של גבר מאישה (לא להיפך) במקרה של חשיפה בודדת.
אל תתבלבל עם 60% פחות סיכוי להידבק או להפיץ את המחלה במשך כל החיים, כי זה לא מה שאפילו הנתון האופטימי והשנוי לגמרי במחלוקת ההוא מנסה לומר. מי שמקיים יחסי מין לא מוגנים באופן קבוע, עם אישה נגועה, סיכוייו להידבק בסופו של דבר קרובים מאד ל- 100%.
לכן כדי למנוע הדבקה צריך בכל מקרה קונדום, כך שאין כאן כל פעילות מונעת. יש פעילות מיותרת ומזיקה ששום צידוק שנחפר מתחת לאדמה לא יכול להגן עליה.

בנוגע לסעיף ד' - חיסונים ניתנים מתוך מוטיבציה רפואית מוכחת ועל פי המלצה, שגם היא יכולה להשתנות בהתאם למחלות רלוונטיות באותו מקום ובאותה תקופה. הם לא מותירים מומים וצלקות ניכרות כמו מילה, לא יוצרים שוני ויזואלי באיבר פרטי כמו שיוצרת מילה, לא גורמים לשוני בתחושות גופניות בעתיד כמו שגורמת מילה, ולא מבוססים על פוליטיזציה דתית של איבר פרטי.
הטיעון שמשווה ברית מילה לחיסונים על בסיס "אם זה מותר גם זה מותר ואם זה אסור גם זה צריך להיאסר" - הוא זה שלא מחזיק מים.
אפשר להתווכח עד כמה חיסונים הם בפני עצמם זוועה, אבל גם אם התשובה תהיה כן, זוהי זוועה שונה במהותה מברית מילה.

לגבי "אם הורה מאמין שהוא עושה חסד" - זו היתממות. ברית מילה היא לא באמת החלטה אינדיבידואלית של כל הורה והורה. אילו היתה כזו, כלומר אלמלא היה לחץ חברתי ושימור ממוסד של בורות בנושא, מעטים מאד ההורים, כולל דתיים, שהיו מוכנים לבצע דבר כזה בבנם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תגובה'
תגובה
05/11/2013 | 10:45
1
10
אם אכן חיסונים גורמים לאוטיזם כפי שלא מעט אנשים מאמינים (אני לא מאמין בכך), אז זה נראה לי יותר חמור מדפורמציה באיבר.

בנוגע ל"מוטיבציה רפואית מוכחת", היתי מציע לך להמנע מהאמירות כה חד משמעיות. ראה את הסיפור סביב חיסון הפוליו שגם הוא ניתן לאנשים מתוך "מוטיבציה רפואית מוכחת" ועדיין הוא מאוד שנוי במחלוקת. גם האלטרוקסין המשיך להיות מחולק מתוך "מוטיבציה רפואית מוכחת" ופשוט קטל נשים על ימין ועל שמאל. אנחנו מסכימים שמחקר מעורב מאוד בפוליטיקה. אל תטעה לחשוב שהרפואה לא.

בנוגע ל"אם הורה מאמין שהוא עושה חסד", ברור שבתוך מערכת השיקולים של ההורה נמצאים עניינים דתיים, חברתיים ותרבותיים.מניעה מילד להיות שונה ומושא ללעג (לתפיסתו) היא גם סוג של חסד
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תיקון: לא מניעה מילד להיות שונה ומושא ללעג'
תיקון: לא מניעה מילד להיות שונה ומושא ללעג
05/11/2013 | 18:40
15
אלא מניעה מההורה עצמו להתעמת מדי פעם בפעם עם כל מיני קרובי משפחה "מודאגים" שידחפו לו את המיתוסים האלה במטרה "שיפעל לטובת הילד" (ועל הדרך יספרו להורה כיצד הוא בוגד במסורת של אלפי שנים, כיצד הוא מונע מהילד שלו להיות יהודי כהלכה, כיצד הוא גורם התקף לב לסבתא שבקושי שרדה את השואה, ועוד כהנה וכהנה הפחדות והלחצות שבינם לבין הילד אין ולו פסיק אחד קטן).

אין ולו שמץ של אמת מאחורי ההפחדה הזו של "ילד לא נימול יגדל להרגיש שונה". זה היה נכון, אולי, אם אנשים באמת היו לומדים באיזה מקום להבחין בין נימול ללא נימול, ולא, כפי שרובם המוחלט עושים היום, פשוט מניחים שאם הוא דובר באותו להג שלהם ונראה דומה להם ויזואלית, אז הוא כנראה נימול.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אסתטיקה היא בעיקר תרבות והרגל'
אסתטיקה היא בעיקר תרבות והרגל
06/11/2013 | 04:02
13
בתרבות שבה רגילים לראות משהו אחר, זה נראה בסדר גמור.
שלא לדבר על כך ש(לפחות בעיניי) איברי המין האנושיים אינם אסתטיים משום בחינה שהיא; הם נראים כמו איברים פנימיים שרק במקרה השתרבבו החוצה.
בפעמים הראשונות שראיתי תמונות של פין שלם זה נראה לי מוזר, ואז התרגלתי... ופין נימול לא יפה יותר בעיניי (ובאופן כללי לא יפה, נקודה).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'וכל מילה נוספת מיותרת...'
וכל מילה נוספת מיותרת...
01/11/2013 | 23:03
6
27
לצפיה ב-'ואו, איזה סלוגן אדיר....למי זכויות היוצרים?'
ואו, איזה סלוגן אדיר....למי זכויות היוצרים?
02/11/2013 | 09:37
5
25
לצפיה ב-'זה עממי. ביטוי שגור בעברית.'
זה עממי. ביטוי שגור בעברית.
02/11/2013 | 10:14
4
39
לצפיה ב-'מתייחסת לשימוש כסלוגן נגד ברית מילה.'
מתייחסת לשימוש כסלוגן נגד ברית מילה.
02/11/2013 | 10:17
1
11
לצפיה ב-'משאיר את תשובתי בעינה.'
משאיר את תשובתי בעינה.
02/11/2013 | 10:52
30
הביטוי הנ"ל הוא רק מתבקש.
לא דבר חדש.
פמיניזם >>
לצפיה ב-' כבר שנים שזה מוכר בקהילות הרלוונטיות'
כבר שנים שזה מוכר בקהילות הרלוונטיות
02/11/2013 | 14:50
1
51
כמו גם למשל "כל הזין"..
פמיניזם >>
לצפיה ב-''
03/11/2013 | 00:15
18
זו הפעם השניה היום שאתה גורם לי לצחוק בקול רם בגלל רפרנס לאיברים מוצנעים
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הגזמת לדעתי בהשוואה של חיתוך עור העורלה'
הגזמת לדעתי בהשוואה של חיתוך עור העורלה
01/11/2013 | 11:26
79
111
שהוא באמת מכאיב, אבל זה הכל, לחיתוך הנאצי הזוועתי של הדגדגן. שונה מאד!!!
בקשר לשחיטה הכשרה, היא כמובן זוועה, וכל העינויים שעוברים בעלי החיים הם נאציזם, לדעתי, הנה עכשיו פרסם כלבוטק עוד צילומים , הפעם מהנעשה אצל זוגלובק האיומים. בכלל לרצוח בע"ח ולטרוף את גופותיהם זה משהו גיהינומי בעליל שאינני יכולה להבין אותו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מדובר בהטלת מום באיבר מין'
מדובר בהטלת מום באיבר מין
01/11/2013 | 11:49
71
ולא משנה מהו ההיקף. זה טריפה וזה תועבה.

ונחזור לעניין ברית המילה. זה ניתוח שלא בידי רופא, תחת אילחוש לא משמעותי. הסטרס הנגרם לתינוק הוא ברמות!!!!והיום יש גם מדדים אוביקטיביים למדידת עוצמת הסבל. והיא רבה. ללא שום הצדקה רפואית. נזקיו לטווח ארוך הם החל בפגם אסתטי וכלה בפגיעה בתפקוד המיני. אקט הצטרפות לשבט פטריארכלי. במקרה זה, זה פוגע בזכרים. אבל מדובר בתינוק. זה עדיין לא זכר שובניסטי שמגיע לו שיכאיבו לו. ודרך אגב מטרתו על פי הרמב"ם כמטרת מילת נשים, לבטל את ההנאה המינית.

ואיפה ההיבט הפמיניסטי שבדבר? נשים פגיעות לאחר לידה, "נאנסות", בשל מנהג פטריאכלי קדום, לפגוע בתינוקן, למרות שהדבר מקומם כל נים בנפשם. לא פלא שאת היולדת בדרך כלל מרחיקים מה"טקס" בגלל שהיא לא מסוגלת לעמוד בו.......ויש בו תקיפה של חסר ישע (התינוק) בידי חזק ממנו. וכולם שמחים וצוהלים. זה איכס. שימצאו דרך פחות טרואמטית לצרף בן לדת אמו: אולי צמיד זהב עם מגן דוד, על פרק ידו.
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-' מילת נשים וסיבותייה '
מילת נשים וסיבותייה
01/11/2013 | 11:52
46
84
גרועות ואכזריות יותר ממילת גברים ולשים את שני
הנושאים הללו תחת אותו היבט זה בגדר פנטזיה.

הן מבחינה הטכנית של המילה הנוראית והן מהסיבות עצמן.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מקבלת את התיקון'
מקבלת את התיקון
01/11/2013 | 12:09
45
78
מילת גברים גרועה ואכזרית.
מילת נשים גרועה ואכזרית יותר.

אונס גרוע ואכזרי מהטרדה מינית, אונס גרוע ואכזרי מללכת לזונה (או אולי לא)

אם זאת גם הגרועים פחות, והאכזריים פחות, עדיין גרועים ואכזריים מספיק כדי שאנחנו נתנגד להם.

למזלנו, הנשים, בדת היהודית מלים את הגברים ולא את הנשים. ולכן יכולתנו להתנגד באופן אישי אינדיוידואלי למילת נשים פחותה מיכולתנו כנשים להתנגד למילת תינוקות ממין זכר. איך? שאמהות יתנגדו למול את בניהם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין ספק'
אין ספק
01/11/2013 | 12:17
44
89
לא אמרתי לרגע שמילת גברים אינה נוראית.
היא נוראית מאוד אבל לא נמצאת במשוואה ואני מדגישה-
|הדגש לגבי מילת נשים |ע"י המילה עצמה וע"י סיבותייה.

אונס אכזרי בדיוק כמו ללכת לזונה.

יש למילת גברים זהות תרבותית, חברתית ודתית השפעה מאוד גדולה
ולכן זה כמעט ובלתי אפשרי להתנגד לזה.
אגב כך גם לגבי מילת נשים, לפי מה שראיתי בטלוויזיה זה קורה
במדינות מיסלמיות אבל לא כתוב על כך בקוראין- זה עניין י חברתי
יותר שמטרתו היא להרוס לנשים את המיניות על מנת לשמר יחסי כוחות.
והנה, בשונה למית זכרים- יש הרבה יותר בנות שמתות מזה ובכמויות אדירות-
וכשהן נכנסות להריון- הרוב מתות כי מילת הדגדגן שלהן מקצר את אפשרות
פתח הנרתיק על מנת ללדת ולכן יש תמותה ענקית
אגב, הרבה מהמלות נשים- אלו שתפקידן למול נשים- מקבלות על כך כסף.
זה מתוך תוכנית טלוויזיה שהלכה למקומות באפריקה ועשתה ראיונות
עם נשים שם- מלות ונימולות ובכלל על הנושא עצמו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין הרבה קשר בין השיח בנוגע למילת נשים במערב'
אין הרבה קשר בין השיח בנוגע למילת נשים במערב
01/11/2013 | 13:42
43
75
לבין מה שמתרחש בפועל, כולל הנימוקים של האוכלוסיות המלות. האוכלוסיות הללו מדברות על מוטיבציות חיוביות והשפעה גופנית לטובה על הנשים הנימולות - צניעות, טיהור, הגיינה, מניעת ריחות רעים, מניעת מחלות (מומצאות או אמיתיות) ומכחישים שיש בכלל השפעות שליליות.
לדעתי השיח שמעמיד מילת נשים כאילו היה גרוע מאונס, לא נועד לעזור לנשים הללו ולשכנע את האוכלוסיות הרלוונטיות, אלא בעיקר נועד להציג את האפריקנים כשוביניסטים נאצים לעומת הנאורות של המערב בעיני עצמו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הכוונה שלך'
הכוונה שלך
01/11/2013 | 13:53
32
43
שהמילים שכתבתי בנוגע להשפעות של מילת נשים מניחות שזה הרבה יותר גרוע מאונס?
כי לדעתי זה לא גרוע יותר מאונס- כי אי אפשר בכלל להשוות בין שני הדברים.
כמו עקירת עין של אדם לבין עקירת לשון של אדם- בלתי ניתנים להשוואה.
והפיסקה האחרונה שכתבת בכלל עושה "ביחס ל...", ביחס למשהו זה אף פעם לא רלוונטי ופרקטי.

הבנתי מה שכתבת רק לא הבנתי איך זה מתקשר עם דבריי, אשמח אם תבהיר.

הנימוקים שהבאתי נוצרו כמובן מסטטיסטיקות של המדינות הללו, עובדות מהשטח
שגם הרבה מהנשים הנמצאות באוכלוסיות הללו ונלחמות נגד מילת נשים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה מתקשר עם דברייך בכך שהשיח בנוגע למילת נשים'
זה מתקשר עם דברייך בכך שהשיח בנוגע למילת נשים
01/11/2013 | 14:07
31
47
מנפח את הנתונים הסטטיסטיים בצורה כזו שלשומע מהצד, שהוא בדרך כלל בור מוחלט בנושא, הדברים נשמעים כאילו בארצות אפריקה כמעט ולא נשארות נשים בחיים, וכאילו אישה שעברה מילה לא מרגישה שום תחושה מינית למשך כל חייה, וכאילו ההשלכות המנופחות מכל פרופורציה הללו (במציאות הדברים הללו קורים רק במקרים יחסית נדירים של סיבוכים, וזו ממש לא המטרה המוצהרת של המנהג) הם בדיוק מה שהמפלצות האפריקניות מבקשות להשיג: להרוג את הנשים, או למנוע מהן בזדון כל תחושה באיבר המין.

לכן אני חושב שצריך להתייחס מאד בזהירות לנתונים הללו כאשר הם עוברים דרך תיווך של עיתונים מערביים בכלל, וישראלים בפרט.
ברור שמי שנלחמות במילת נשים יביאו, ובצדק, את הצדדים הלא מחמיאים בלשון המעטה של האקט הזה, אבל הן יודעות עם מי הן מתמודדות: עם אוכלוסייה שבטוחה שמדובר בדבר חיובי וחשוב, שמגדיר בצורה חיובית את הזהות שלהן. הנשים שיוצאות נגד זה מנסות להראות שמדובר בפועל בתודעה כוזבת, ושהאקט מיותר, חמור, ברברי ואכזרי.
כשישראלים מדברים על מילת נשים, זה לרוב לא קורה סתם, אלא כדי לנסות איכשהו להצדיק ברית מילה, ולשם כך הם מוכנים לאמץ פתאום גישה כאילו-פמיניסטית ("הם עושים את זה כדי לדכא נשים!" - יופי, אם דיכוי נשים הוא כזה נוראי בעיניהם, מה הבעיה שלהם להודות באותה נשימה שגברים, כמוהם למשל, אונסים כדי לדכא נשים?)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מצטערת, ממש לא מסכימה איתך'
מצטערת, ממש לא מסכימה איתך
01/11/2013 | 14:22
30
46
כי אם הדרך בה הסרט הזה היה נעשה ע"י
אולי השוואה כל הזמן בין המערב לאפריקה או בין
שני סוגי מילת הנשים ועוד כל מיני רמיזות למה שאתה פירטת-
אולי הייתי מסכימה.

אבל הסרט הזה נעשה באופן אובייקטיבי לדעתי ולא מנסה
להוציא את האפריקאים כנאצים וכו..
הנשים הנלחמות במילת נשים- מהמערב ומדינות אפריקה
אמרו במפורש באופן סטטיסטי שחלק גדול מאוד של הנשים
מתות כתוצאה מברית המילה הזאת ושאר הדברים שכבר
כתבתי בהודעתי הקודמם.
אלו נשים שפתחו (לבד! ושם זה אפילו אסור) בתי חולים
במיוחד לנשים כי אין שם רפואת נשים- הן עוזרות לעצור
דימומים חזקים, מנסות להציל נשים הריוניות שמתות עם
הלידה כשאיבר המין שלהן לא מצליח להיפתח ובנוסף
מנסות לשנכע את ההורים והנשים שמגיעות שלא יעשו זאת
מחשש לאותן השלכות.
מנהלת בית החולים ולוחמת חברתית שם אמרה בעצמה
"רוב הנשים שבאות ללדת פה מתות על מיטת הלידה!"
ו-"הרבה מהילדות שעוברות את המילה מתות."

ובכלל לא מסכימה עם זה שמדינות אחרות מביאות
את הסיפורים, סטטיסטיקה ומקרים אישיים על מנת
להכשיר בית מילה של גברים ובטח הן לא טוענות
שמילת נשים היא שובניסטית ומקדמת דיכוי נשים
רק על מנת להכשיר מילת גברים.
זה אפילו לדעתי דמגוגי מאוד ולא נכון בעליל.

מילת גברים לא באה מדיכוי גברים היא באה
ממקום "חיובי" של טיהור, טקס יהדות וכבוד
גדול לתינוק תחת רמיסת זכויותיו הבסיסיות.
מילת נשים לא מגיעה מכבוד וטיהור היא מגיעה
מנטו- רצון להרוס לאישה את המיניות-
מטיפי המסורת הזאת אומרים זאת בעצמם.
ולוחמות צדק במקום אומרות זאת בעצמן.

לגבי השורה האחרונה- כנראה כי קל יותר
לראות משהו שלא קיים במדינה שלך כברברי
ודיכוי ולא שזה לא נכון אם הם מצליחים לראות רק
את זה ולא את אונס מעצמו כדיכוי נשים.
זה שהם פשוט לא רואים זאת לא אומר שזה מבטל את המצב
הקיים ודיכוי האישה ע"י מילת נשים.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'קודם כל עוד לא פגשתי מישהו שטען'
קודם כל עוד לא פגשתי מישהו שטען
01/11/2013 | 14:49
29
62
שברית מילה נועדה לדכא גברים באותו אופן שהפטריארכיה באה לדכא נשים, וגם לא פגשתי מישהו שטען שמילת נשים איננה ביטוי לדיכוי נשים, כך שלא ברור לי מדוע הטיעון הזה בעצם עולה.
לעומת זאת כמעט כל מי שאני פוגש ברחוב אומר או חושב שברית מילה לא נועדה לדכא גברים באותו אופן שמילת נשים נועדה לדכא נשים (ולכן, כך משתמע משום מה בין השורות, ברית מילה היא כביכול יותר מוצדקת ופחות ברברית ואכזרית ממילת נשים) - ולכן אני מבין מדוע בשיח רויזיוניסטי לגבי ברית מילה עולים טיעונים שמציגים נקודות דמיון בין שני הדברים - בעיקר כדי להראות שזה שאוכלוסיות מסוגלות לנרמל מעשה אכזרי, מיותר וכזה שמותיר מום, לא אומר שאובייקטיבית מדובר במעשה נורמלי ומוצדק. מילת נשים היא דוגמא מעולה למעשה כזה, שהאוכלוסיות הרלוונטיות מצדיקות אותו במגוון טיעונים (אמיתיים או מדומיינים) ונמצאות מדורי דורות בתודעה כוזבת עמוקה לגביו, כשבמבט מהצד (אובייקטיבי, לא מתנשא כמו זה של תרבויות המערב) אפשר לראות את האכזריות השרירותית ואת הזדון במערומיהם.

בנוגע ל"ובכלל לא מסכימה עם זה שמדינות אחרות מביאות
את הסיפורים, סטטיסטיקה ומקרים אישיים על מנת
להכשיר בית מילה של גברים... זה אפילו לדעתי דמגוגי מאוד ולא נכון בעליל" - אני מציע שתתחילי לשים לב מתי הנושא של מילת נשים עולה בדיונים ברשת. בחיי היומיום לא מאזכרים את זה בכלל, כאילו אין בעיה כזו בעולם, ואיכשהו, בכל פעם שמדברים באופן ביקורתי על ברית מילה, הנושא הזה עולה, ואיכשהו, כשהוא עולה, מי שהעלו אותו הם גם אלה שדורשים *להפריד* ברית מילה ממילת נשים...
כאילו, תחליטו, אם אלה שני נושאים שראויים להפרדה מוחלטת ואין כל דמיון ביניהם - אז תנו לדבר על ברית מילה ופשוט אל תעלו אותו... אבל כנראה שיש בכל זאת מספיק נקודות דמיון, וכנראה שהמציאות לא בדיוק מסתדרת עם הדעה הפופולרית של "מילת נשים זה נאצי, מילת גברים זה סביר".
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז איך נשראה לך צריך להיות'
אז איך נשראה לך צריך להיות
01/11/2013 | 15:10
5
36
אותו הסרט על ברית מילה נשית?

אני לא מבינה אותך... זה בא לבראות את מה
שרוב חברות המערב מה לעשות לא מכירות את זה
ולכן לא ידברו על כך ביום יום.
גם אני לא ידעתי יותר מידי לפני שראיתי את הסרט.

אני חושבת שצריך להפריד בין השניים כי הם שונים-
זו האמת. ואני לא חושבת שאם פיתאום עולה נושא מילת נשים
זה על מנת להראות שליד זה מילת גברים זה סביר.

שאלה לי אלייך-
האם תאמר אותו הדבר אילו היו עושים סרט כזה על זנות בהודו
למשל המראים שכמעט כל הורים מוכרים את בנותיהן למטרות
עבדות ואו זנות (זנות- לרוב אינם יודעים שלשם כך מכרו את בנותייהן)
ובכל בהודו סחר בנשים וילדות הוא כ"כ ענק שהוא כבר דבר קבוע
ושהבנות הללו מגיעות למקומות שמשם אין להם דרך חזרה
היית אומר שמנסים כאן לערוך השוואה בין זנות מערבית שגם
היא גרועה אך לא כל אמה שלישית מוכרת את בתה לזנות
ע"י להראות לנו קיצוניות?
אבל זו האמת, זה לא אומר שזנות הודו גרועה וזנות
מערבית לא- זה אומר שבהודו המצב חמור יותר ויש להכיר אותו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני לא יודע לגבי אותו סרט ספציפי שלא ראיתי'
אני לא יודע לגבי אותו סרט ספציפי שלא ראיתי
02/11/2013 | 01:49
4
40
אני מדבר על השיח המקובל במערב לגבי מילה נשית.
יש סיבות פוליטיות ברורות מדוע מציגים תמיד רק את הנתונים מהסוג הזה, רק סרטים כאלה, ורק נימוקים שמחזקים את המיתוסים הקיימים ממילא, בזמן שבפועל קיים מגוון הרבה יותר גדול של חומר בנושא. לדוגמא, עייאן חירסי עלי, אישה ממוצא סומלי שעברה מילה בהיותה ילדה וכיום מתגוררת בהולנד ופעילה בנושא, כתבה גם על המילה שעברה בספרה "כופרת", שקיים גם בתרגום עברי.
ההורים שלה לא התכוונו למול לא אותה ולא את אחיה הבכור, אבל אבא שלה ישב בכלא בגלל פעילות פוליטית מסויימת, ואמא שלה ניהלה בתקופה מסויימת מסע לצורך קידום שחרורו מהכלא, ובתקופה שההורים היו רחוקים מהבית, הסבתא הזמינה מוהל שמל באותו יום את אחיה, אותה ואת אחותה הקטנה.
היא לא זכרה את המילה שלה כאכזרית ונוראית יותר מזו של אחיה, האקט נראה לה דומה מאד, היא ואחותה החלימו בסופו של דבר, לא מתו, לא סבלו מסיבוכים ולא הרגישו כאילו נאנסו (היא כן כתבה על כאבים שאין לתאר אותם, ואחותה הגיבה בצורה טראומטית יחסית).
כשאמא שלה חזרה וגילתה שזה מה שקרה, היא רתחה מזעם אבל כבר לא היה לה הרבה מה לעשות. היא כעסה לא רק על מילת הבנות, אלא גם על מילת הבן.
כל זה קרה בשנות השבעים, בסומליה, מדינת שודדי הים האכזריים, הרעב, בקתות החמר, מלחמות השבטים והכושים שרק אתמול ירדו מהעצים. באותן שנות ה- 70, ההורים שלי מלו אותי בלי לחשוב פעמיים. לא עברה להם בראש ולו לשניה המחשבה שאולי משהו כאן מאד אכזרי ומאד מיותר ולא אמור להתרחש. אז אני שואל: מי כאן הפרימיטיבים, ובאיזו זכות הם מרשים לעצמם להתנשא מעל אחרים?

אני לא מכיר את הנתונים בהודו לגבי מכירת בנות לזנות, וברור שהעלאת המודעות לתופעות פוגעניות היא דבר רצוי, אבל המצב בנוגע למילה נשית רחוק מאד מלהיות כזה שכל אישה שלישית מתה מסיבות הקשורות במילה שעברה, והאמת רחוקה מלהיות שאין שום דמיון בין מילה נשית לבין ברית המילה שעושים לבנים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נסכים שלא נסכים: )'
נסכים שלא נסכים: )
02/11/2013 | 18:29
3
18
רק לגבי זנות הודו..

הבאתי את זה דוגמא כי זנות הודו מתבססת ברובה
הענק, כמעט כולה, על סחר בילדות קטנות לזנות-
וילדות העתידות להיות זונות- בנות הזונות עצמן
מכיוון שאין להן דרך חברתית לצאת מן המקום
הזה בגלל הקאסטות החברתיות בהודו.

ולכן שאלתי אותך בהקשר של ברית מילה-
האם סרט המראה את זנות הודות כמזעזת
(וברור שהיא כזאת) על מנת לקדם ולטפח
את זנות המערב בגלל אותה טענה שטענת
בקשר לניפוח העניין לגבי מילת נשים?

כי שנינו יודעות טוב מאוד שהמערב מאוד
בעד ומקדמת את הזנות שלה וכן יש לה
אינטרס לעשות את כל מה שכתבת..

הפואנטה שלי היא שיש מצב לשני הנושאים-
אבל לאו דווקא תיעוד פשע ומעשים מזעזעים
במדינות לא מערביות אומר שמתעדים ניפוח מיותר
ומתנשא על מנת לעשות "ביחס" אליהם בשביל
להכשיר את הזוועות במדינות מערב.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'עוד לא ראיתי מצב שתיעוד פשעים במדינות'
עוד לא ראיתי מצב שתיעוד פשעים במדינות
02/11/2013 | 18:59
25
לא מערביות, מוגש לקהל הרחב מזוית פמיניסטית ובצורה שתשפוך אור ראוי גם על זוועות שמגיעות בערך מתוך אותה תפיסה, ומתרחשות במדינות מערביות.
כשמראים סרט תיעודי על הזוועות בהודו, מראים אותו מזוית כזו שהצופה יכול להתרווח לו על הספה ולחשוב "איזה מזל שהבת שלי לא גדלה בהודו ולא חשופה לזוועות האלה, אני לא מבין איך ההודים יכולים להיות כאלה אטומים ואכזריים, הם פשוט לא אנושיים, אני לא מכיר אף אחד אצלנו שהיה מסוגל לנהוג כך בבת שלו", במקום לכוון את הצופה לסיים את הסרט עם המסקנה: "חבל שבכל העולם יש כזו אדישות וכזה יחס כלפי נשים, וחבל שבשום מקום לא נעשה מאמץ ראוי כדי שלא לאפשר כאלה זוועות".

אני לא אומר שהסיבה היחידה של תיעוד פשעים במדינות לא מערביות היא עבור האדם המערבי שיוכל לטפוח לעצמו על השכם, אני רק אומר שיש משהו מאד שיטתי, מגמתי, צבוע וזדוני, באופן שבו תיעוד כזה מוגש לצופים במדינות המערב.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ותוספת לגבי מה שכתבת קודם'
ותוספת לגבי מה שכתבת קודם
02/11/2013 | 19:13
1
19
"אם הסרט היה נעשה ע"י השוואה כל הזמן בין המערב לאפריקה או בין
שני סוגי מילת הנשים ועוד כל מיני רמיזות למה שאתה פירטת-
אולי הייתי מסכימה"

אז זה בדיוק החלק המתוחכם שבמערכת. הסרט לא צריך לערוך באופן מפורש את ההשוואה, שמתבצעת ממילא כל הזמן בראשו של הצופה, ואין צורך להציג במפורש דימויים שממילא כבר קיימים בתרבותו של הצופה (ולכן רצים בראשו ללא הפסק באופן אוטומטי).
לדוגמא כשמציגים לצופה משפחה הודית שמתגוררת בעוני מחפיר, בפחון עלוב, מדברים באיזו שפה לא מוכרת, אוכלים מאכלים שנראים כאילו עז היתה מקיאה מהם, ואז מציגים סבתא קשוחת מבט, שלוקחת בכוח ילדה צורחת לביקתה אחרת, שם ממתינה לה מוהלת שנראית כמו אחרונת המכשפות מימי הביניים, וכמה נשים שמזמזמות איזה לחש בלתי מוכר - הצופה לא צריך שיאמרו את המילים המפורשות כדי לדעת לבד מה הוא אמור לחשוב: "אלוהים אדירים, What a bunch of savages, אצלנו אין דברים כאלה בכלל, אנחנו הרבה יותר רציונליים ואנושיים".

או, כשמציגים רופאה שמספרת על הזוועות שהיא רואה כל יום, ברקע נשמעות צווחות ובמסדרון רואים ילדות מפוחדות ובוכות - הצופה יודע לבד מה הוא אמור לחשוב: "איך הם עושים דבר כזה לילדות שלהם?? אנשים רעים"

או, כשמציגים לו אחות ישראלית מבית החולים שניידר שמספרת על זוועות שהיא רואה, הצופה גם כן יודע לבד מה הוא אמור לחשוב: "מאיפה מצאו את הכופרת הזאת? ולמה הכתבה כל כך לא מאוזנת? על כל אחות אחת כזו יש 100 שיגידו דברים הפוכים לחלוטין, אז למה אותן לא ראיינו? הכתבה הזו מוטה נגד ברית מילה!"

את מבינה למה אני מתכוון?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'וזו בדיוק הסיבה'
וזו בדיוק הסיבה
02/11/2013 | 19:29
15
שאני ראיתי את התוכניות\סרטים על שני הנושאים
הללו מעין פמיניסטית ולדעתי אף אחד מהם
(לא על הזנות בהודו ולא על מילת נשים באפריקה)
העשה באופן הזה- אין ספק שמדובר במניפולטיביות
מכוערת שנעשת ע"י רייטינג וכמובן יצירת אשלייה לצופה
שדברים מזעזעים כאלו קוראים רק שם.

המסר הוא:
"זנות מערבית? פי אלף יותר טובה ונחמדה לצופה-
זנות הודית? זה כבר גבול, וקרוא רק להודיות"
"מילת נשים? קיצוני מאוד ומזוויעה אז מילת
גברים ע"י המערב נורמלי".

אין ספק שאפשר לגרום לזה ע"י עריכה מניפולטיבית
וע"י צורת הסרט אבל לפחות מהסרטים כאלו שראיתי
זה בא ממקום פמיניסטי מאוד וטוב.
הדגש היה על נשים שנמצאות במקומות הללו
ואת כל חייהן הן תורמות על מנת לעזור וליצור
שינוי למען נשים, בין אם זה הקמת בית חולים
ייחודי לנשים הללו במדינה שאתה יודע שצריך
המון לאישה לעשות.
ובין אם זה אישה מדהימה פשוט- הודית מבוגרת
שנשמעת כמו כל פמיניסטית מלומדת שאת
כל חייה היא מקדמת למען הלחימה בזנות הודו.
הרי הנושא המרכזי הבעייתי בזנות בהודו
מעבר לסחר בילדות כאילו היו לחמניות, מעבר
לזה שרוב הלקוחות אונסים את הזונות ללא
קונדום והמחלות ועוד..
אלא העובדה המכוערת שגם אם יירצו- אינן יכולות
לצאת משם בגלל מיקום מעמד הזנות
בהודו הנמצאת בקסטא נמוכה שלפי האמונה-
אסור לצאת ממנה, "גורלנו נקבע" כך כל הקאסטות
מאמינים.
ז"א, הזונות ההודיות לא יכולות לצאת מזה.
ולכן היא מנסה לשנכע את הזונות לתת לבנותייהן
(הרבות- הנולדות לזונות עצמן ומחליפות אותן
כשאמותייהן מתבגרות וקשה להן יותר להתפרנס
מזנות כי הגיעו לגיליי 30.. ובנותייהן מנערות
וילדות מחליפות אותן) ללמוד בבית ספר
ולרכוש השכלה על מנת לנסות לצאת משם
לפני שישאבו לזנות.
זה בא ממקום של סטטיסטיקות ופועלן
של נשים חשובות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נעים מאוד, מידד'
נעים מאוד, מידד
02/11/2013 | 07:50
22
58
ברית מילה נועדה בראש ובראשונה לדכא את המיניות של הגבר. ראה ציטוט הרמבם שהובא לכאן קודם.
אם זה לא דיכוי, אז אי ההסכמה שלנו היא בסיסית עד כדי ההגדרה "מהו דיכוי"
ההבדל היחידי בין ברית מילה לבין מילת נשים (או כל סממן אחרי לדיכוי נשים) הוא ברית המילה לא נועדה להכפיף את הגברים תחת הנשים כפי שדיכוי הנשים נועד להכפיף את הנשים תחת הגברים. ברית המילה נועדה להכפיף גברים מסויימים תחת גברים אחרים. הרי זו בעצם המטרה של המצוות - לשים את כולם, גברים ונשים, תחת איזשהו משטר פחד שיהיו אנשים טובים, אחרת אלוהים יכסח אותם.

שים לב שבחברה המערבית יש יותר לגיטימציה ומתן צידוקים פסאודו מדעיים ופסאודו רציונליים להטלת המום בגברים מאשר למילת נשים. יש כאן היפוך ביחס למה שקורה בדרך כלל שנונתנים רציונלזיציה דווקא לפגיעה בנשים כמבוססת על הגיון, מסורת, תרבות או ווטאבר.
פמיניזם >>
לצפיה ב-''
02/11/2013 | 10:00
38
לצפיה ב-'אתה טועה.'
אתה טועה.
02/11/2013 | 13:37
6
84
קודם כל מבחינת הציטוט של הרמב"ם, הוא אומר דבר כזה: "הנזק הגופני הנגרם לאיבר זה הוא המטרה המכוונת. לא נפגם במילה דבר מן המעשים המקיימים את הפרט ולא בטלה בגללה הולדת הצאצאים. אבל מתמעטות בעטיה סערת-היצר והתאווה היתרה על הדרוש"

תרגום: גברים נולדים עם סערת יצר ותאווה יתרה על הדרוש, והמילה באה במטרה לתקן את הליקוי הנ"ל כך שהמיניות שלהם תפעל בדיוק במידה הנכונה.

זו אמנם גישה ממשטרת מאד, דתית מאד, שמרנית מאד, ענישתית מאד, מקוממת מאד, אכזרית מאד, אבל להשוות את זה לשיטות בהן הפטריארכיה דיכאה ומדכאת מיניות נשית? אין דמיון בכלל. לפני לא הרבה יותר ממאה שנה, ובמידה מסויימת עד היום, עצם קיומה של מיניות נשית הוא עניין שמוטל בספק. עד כדי כך הדיכוי שלה מוצלח.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הסיומת שלך הזכירה לי'
הסיומת שלך הזכירה לי
02/11/2013 | 16:37
2
32
טוקבק מסמר שיער שקראתי לא מזמן באיזו כתבה ב-YNET, שבה נאמר בין היתר:
"לנשים אין דחף מיני, התפקיד שלהן הוא לענג, ותפקיד הגבר הוא להתענג".
פמיניזם >>
לצפיה ב-'וזה לא רק בטוקבקים'
וזה לא רק בטוקבקים
02/11/2013 | 16:45
26
זה פשוט נמצא בכל מקום - ברירת המחדל היא שאין מושג האם נשים מתנהגות באופן מיני למען עצמן, או למען גברים, ואיך בדיוק היתה אמורה להיראות מיניות נשית אותנטית.

כמובן שגם המיניות הגברית לא מקבלת בדיוק התייחסות נייטרלית וטבעית, וברירת המחדל היא שמיניות גברית היא כוחנית ואגוצנטרית, אבל יש לה ביטוי שמעמיד אותה במקום חברתי גבוה ואקטיבי, לעומת הביטוי למיניות הנשית, שמעמיד אותה במקום אחר לגמרי (פסיבי ומרצה).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ככה כולם חושבים'
ככה כולם חושבים
04/11/2013 | 12:42
12
גברים או נשים-
פשוט רובם מוצאים לזה
מילים נרדפות ועיוורות לדעות שלהם.

בין אם זה דיון על הזנות שתמיד בא
ממקום של האישה לספק את המין
של גברים "רק בואו נטיב עם מצבן ע"י מיסוד",
"כמו אוכל גם גבר רוצה לאכול כל פעם משהו שונה(הנשים שונות)
בתשלומים שונים(הכסף על הנשים עצמן)" (טיעונים אמיתיים)-
ועד מילים יומיומיות להמחשה- "בא לי לזיין מישהי",
"דפיקה" ועוד..

הגבר הוא הדופק, תוקע, מזיין, כובש, בועל ואונס
את החורים של האישה- מתנעג עלייה ועל הכיבוש בה
והיא שם לענג אותו ו"לתת" לו ("שמע אחי יש מישהי 'נותנת'-
בוא נזמין חברים..") ולספק לו את ה"דפיקה" הזאת.
לזה קוראים דפוסי אונס.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'קח את הטקסט הזה '
קח את הטקסט הזה
02/11/2013 | 19:26
2
16
ודמיין כאילו נכתב על מילת נשים. היית קונה את זה? גם אני לא.
יתרה על הדרוש? באמת? מי קבע כמה דרוש?

הרמב"ם, כמו כל העסקנים הפוליטיים והדתיים (כמו משה רבנו) יצרו להמון מציאות ממשטרת. בהחלט לנשים, אבל לא רק. גם פשוטי העם הגברים, שלא היו חלק מהעסקונה גם מושטרו

אני לא מצליח להבין איך אתה לא רואה דמיון. אני רואה כמעט זהות
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למה אתה מתכוון כשאתה אומר "קונה את זה"?'
למה אתה מתכוון כשאתה אומר "קונה את זה"?
02/11/2013 | 19:52
1
30
הכוונה האם הייתי מקבל את זה כהצדקה סבירה למילה?
לא הייתי מקבל טיעון כזה בשום מקרה.
מה שאני אומר הוא שהמוטיבציה שהרמב"ם מציג היא לא לדכא את המיניות הגברית, כלומר לא ליצור מציאות בה אין מיניות גברית ואף גבר לא יכול לנחש שאמור היה להיות לו פונקציה כזו אלמלא היה נימול, אלא להחליש ולמשטר אותה כך שלא תעבור את המינון הדרוש.
אני לא מצליח להבין איך אתה רואה זהות בין המציאות שהרמב"ם מבקש ליצור לגבי גברים (בהנחה שזו באמת המוטיבציה המקורית לכך שהתחילו למול בנים - קשה לדעת עד כמה זה נכון לגבי המנהג היהודי. בארה"ב ידוע שזה בדיוק מה שהתכוונו להשיג), לבין המצב שהתקיים בפועל לגבי מיניות נשית. אם היית שואל אדם מהרחוב, לא היה לו מושג שלנשים יש יצר מיני ושהן מסוגלות לאונן ולהגיע לאורגזמה, למשל.

שים לב שהמיתוס המנופח לגבי מילה נשית, הוא שהמילה עצמה מבחינה פיסית באמת מדכאת כל יצר מיני וכל הנאה מינית אצל האישה הנימולה, ולא רק זה, אלא שזוהי המוטיבציה המדוייקת והמרושעת של האוכלוסיות הרלוונטיות. זה כמובן אי דיוק רציני, כמעט ברמה של שקר מוחלט.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אנחנו מסכימים'
אנחנו מסכימים
03/11/2013 | 07:18
13
ומשום מה המנגינה של ההודעות שלך היא לעומתית. אני לא מבין למה.
אנחנו מסכימים שמילת גברים ומילת נשים הן דיכוי מיניות. אנחנו מסכימים שמטרתה להחליש ולמשטר אותה.

מבחינתך יש הבדל מהותי במידה שבו נתפסה מידת הפגיעה בדיכוי המיני? מילא. זה לא מהותי.
ובכלל, ההבדל הזה נובע בגלל העמדה המתנשאת של "מהו היצר המיני הדרוש". ואכן, התפיסה היתה (ובמקומות פרימיטביים היא עודנה) שלנשים דרוש פחות יצר מיני.
שים לב שהתפיסה הפרימיטיבית לא היתה נהוגה בדת היהודית, שכן מילת נשים איננה מוגדרת כמצווה.
עד כמה שיש לי ביקורת פמיניסטית על הערכים היהודיים, המצב שם לא קשה וקיצוני כמו הערכים של אלה שמלו למוות נשים באפריקה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני לא משוכנעת שמה שאתה אומר זה נכון.'
אני לא משוכנעת שמה שאתה אומר זה נכון.
02/11/2013 | 23:16
13
24
על פי הרמב"ם לאדם יש תאווה (ארוס) בכמות מוגבלת. כדי שלא תופנה למיניות במקום לחיפוש הדעת, יש להחליש את איבר המין שעדיין ימלא את תכליתו, הולדה, אבל לא יסיח את דעתו של הגבר מלימוד התורה.

הסירוס המיני של הרמב"ם, תכליתו שירבה הגבר עיון ולא זיון. זה פחות או יותר מה שהבנתי מספרו של מיכה גודמן, "סודותיו של מורה הנבוכים"
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אבל זה בדיוק זה'
אבל זה בדיוק זה
03/11/2013 | 00:11
12
20
לדכא את האדם ממה שהוא רוצה לעשות במטרה שיעשה את מה שהקב"ה מצפה ממנו לעשות.
עכשיו תחליפי את המילה "אדם" במילה "אישה" ואת המילה קב"ה במילה "גבר", "תרבות", "חברה", פטריאכליה" וכד'
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אבל זה לא דומה בכלל'
אבל זה לא דומה בכלל
03/11/2013 | 21:54
11
18
כל עוד יש איזכור לגבי מה האדם רוצה לעשות, ואומרים לו "אנחנו יודעים שזה מה שאתה רוצה לעשות, אבל אסור לך לעשות את זה אלא רק את מה שהקב"ה מצפה ממך" - יש בכך לפחות הכרה בהיותו של האדם יישות מחשבתית בפני עצמה, שיש לה רצונות משלה.

דיכוי נשים משמעותו שאין כל הכרה בכך שלאישה יש חוויה שונה, ואין גם לגיטימציה לדון על אותה חוויה שונה (כך שהרושם הנותר הוא שנשים הן "מניפולטיביות", "מוזרות", "היסטריות" וכיוצא באלה) - אין הבנה של הדברים מתוך ההגיון הפנימי הנשי, כי אין הכרה בקיומו של הגיון כזה. זה המשמעות של דיכוי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נשאר חלוקים'
נשאר חלוקים
04/11/2013 | 09:40
9
6
לצפיה ב-'אתה רוצה, תישאר חלוק,'
אתה רוצה, תישאר חלוק,
04/11/2013 | 11:11
8
17
זה לא ישנה את העובדה שיש הבדל עצום בדינמיקה ובהשלכות, בין משטור שמגיע מתוך הכרה ביישות הממושטרת, לבין דיכוי שמטרתו לשמר חוסר הכרה ביישות כזו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זו לא עובדה. זו פרשנות שלך'
זו לא עובדה. זו פרשנות שלך
04/11/2013 | 18:25
7
4
לצפיה ב-'פרשנות שלי שיש הבדל בדינמיקה ובהשלכות?'
פרשנות שלי שיש הבדל בדינמיקה ובהשלכות?
04/11/2013 | 18:55
6
14
כלומר אחד יכול "לפרש" אחרת ולומר שאין הבדל בזמן שההבדל כתוב בגוף המשפט עצמו?
לא נראה לי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ברור'
ברור
04/11/2013 | 20:03
5
12
כל תיאור של סיבתיות הוא תוצאה של פרשנות סובייקטיבית
אתה אדם משכיל. אני בטוח שלא זרים לך כתביו של דיויד יום
פמיניזם >>
לצפיה ב-'איפה הסיבתיות ואיפה התיאור כאן?'
איפה הסיבתיות ואיפה התיאור כאן?
05/11/2013 | 20:53
4
11
משפט פשוט: "יש הבדל עצום בדינמיקה ובהשלכות, בין משטור שמגיע מתוך הכרה ביישות הממושטרת, לבין דיכוי שמטרתו לשמר חוסר הכרה ביישות כזו".

לא הבנתי מה הטענה שלך - שייתכן ואין הבדל בין שני הדברים המתוארים במשפט? או שהנמשל לא בהכרח תואם את המשל?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'השלכה = סבתיות'
השלכה = סבתיות
07/11/2013 | 12:30
3
9
וכשאתה אומר שA משליך על B, אז כוונתך היא שA משפיע על B.

דינמיקה = תיאור
אתה מתאר דינמיקה מסויימת כפי שהיא מצטיירת בעינך. אני רואה את הדינמיקה אחרת

הטענה שלי היא שמאחר וסיבתיות היא בהכרח סובייקטיבית (ועל זה דיבר יום), אז לעמדה הסובייקטיבית שלי אין שום יתרון על העמדה הסובייקטיבית שלך.
ולהפך.
לכן נישאר חלוקים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לפחות מהזוית הפמיניסטית,'
לפחות מהזוית הפמיניסטית,
07/11/2013 | 20:25
2
15
יש יתרון עצום לעמדה סובייקטיבית שבאה לשנות מציאות פוגענית (או, לכל הפחות, להביא להכרה במציאות פוגענית ככזו), על פני עמדה סובייקטיבית שבאה לשמר או לטשטש מציאות פוגענית.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כנראה ששכחת איך תת הדיון הזה התחיל'
כנראה ששכחת איך תת הדיון הזה התחיל
08/11/2013 | 07:25
1
5
כי האמירה שלך משקפת הרבה יותר את העמדה שלי מאשר את שלך

מה גם שאני לא מסכים עם האמירה הזו כלל.
העובדה שאתה מגבש עמדות שלפי תפיסתך באות לשנות מציאות פוגענית, לא פוטר אותך מבניית טיעון לוגי.
זה לא מעניק לעמדה שלך תוקף אובייקטיבי
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מי ביקש פטור מטיעון לוגי? יש לי כאלה בשפע.'
מי ביקש פטור מטיעון לוגי? יש לי כאלה בשפע.
08/11/2013 | 11:28
4
לצפיה ב-'כל מילה '
כל מילה
04/11/2013 | 16:33
7
לצפיה ב-'מנהג מילת הבנות הוא באמת מנהג נאצי, '
מנהג מילת הבנות הוא באמת מנהג נאצי,
01/11/2013 | 14:02
9
58
אין מה לטשטש זאת.
מאיפה לקחת טיעון שלהם "מניעת ריחות רעים"????? מה לזה ולחביונית (או בשמו המשונה הזיכרי המומצא "דגדגן"?)? כמובן כל הגישה שלהם היא נאצית מיסודה. לדעתי היה על מדינות המערב לפלוש לאפריקה עם יחידות מיוחדות ולהוציא להורג את כל מבצעי מילת הבנות (בעצם אלו מבצעות). לשהות שם חודשים ושנים כדי להבטיח שהנוהג הנאצי ייעקר מן השורש.
מדינות המערב לא עושות הרבה נגד הנאצים שונאי הנשים, לא בסין לא בהודו לא במדינות המוסלמיות ולא באפריקה. ייתכן והסיבה היא שוב שאין בהן שלטון נשים מקיף ומבוסס.  

גם מדינת ישראל לא עושה כלום נגד הפוליגמיה הבדואית, וכששלטנו בסיני לא עשינו כלום נגד מילת הבנות ע"י הבדואים שם.
הבדואים הישראלים עצמם מטילים מום בחביונית של הבת, (בלי לחתוך), והמדינה לא עושה כלום.
אני חושבת שגם ציבור הנשים אצלנו ובמדינות המערב מנמנם . לא מקימות מתוכנו מנהיגות שיביאו לפעולות מקיפות ונחושות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זאת אומרת שאם עושים הקזת דם, או'
זאת אומרת שאם עושים הקזת דם, או
01/11/2013 | 14:15
8
60
כורתים רק חלק מהעור העוטף את כיפת הדגדגן ולא את כיפת הדגדגן (שגם אם כורתים אותה, הנזק בפועל הרבה פחות חמור מהמיתוסים המנופחים על "היא לא תחווה אורגזמה ולא תזכה להרגיש שום דבר מיני בחיים שלה"), זה יהיה כל כך הרבה פחות חמור מבחינתך? לא נאצי? לא ברברי? לא מיותר? לא חושף לזיהומים שלא לצורך? לא מהווה משטור חברתי ברמה הפיזית ביותר?

אגב, ארגון רופאי הילדים האמריקנים חשבו כך בעבר הלא רחוק, והוציאו מאמר דעה שמאפשר לאוכלוסיות הרלוונטיות לבצע "ניקוב" של עורלת הדגדגן או הקזת דם כתחליף למילה מלאה. כי כשגורמים פחות נזק, זה נחשב מבחינתם יותר סבבה ו"התקדמות" מאשר כשגורמים יותר נזק לאנטומיה הטבעית.

נ.ב. את הטיעון על מניעת ריחות רעים לקחתי מקריאה והתעניינות רבה בנושא. אולי זה נכנס אפילו לויקיפדיה, צריך לבדוק.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'האוס, הכל נאצי, הכל נובע מגישה נאצית לאשה.'
האוס, הכל נאצי, הכל נובע מגישה נאצית לאשה.
01/11/2013 | 15:48
7
54
וכן, אני סבורה שכריתה איומה זו, או כריתה חלקית, מונעת אורגזמה.
רופאי הילדים האמריקניים בעצמם נבלות נאצים. במקום להוליך קמפיין ציבורי וממשלתי לפלישה לאפריקה ומעשה שיטתי למיגור הזוועה, הם סיפקו "תחליפים" איומים . בכלל הרפואה מלאה במקרי זוועה, החל מלובוטומיה, המשך בעיקורים כפויים, וכלה ברצח השיטתי של חולי נפש ע"י פסיכיאטרים גרמניים תחת המשטר הנאצי.

ריחות רעים: איזה רעיון עיוועים נורא, וגם חסר כל עיגון במציאות. מראה על השנאה הצרופה, שמבוססת על דיעות קדומות ,על כל שטות שמישהו/מישהי חשבו. אני קראתי לעומת זאת שהעורלה בזכר מביאה לריחות רעים, משום שחיידקים וזוהמה מתרכזים בה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'פלישה לאפריקה ע"י המערב?'
פלישה לאפריקה ע"י המערב?
01/11/2013 | 16:02
6
56
לא יכלת לרשום יותר מזה על מנת להישמע כגזענית ואליטיסית מתנשאת.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם לאפריקה וגם לסין ולהודו. ותקראי לי גזענית.'
גם לאפריקה וגם לסין ולהודו. ותקראי לי גזענית.
01/11/2013 | 16:05
5
24
לצפיה ב-'גם לעזה את מעודדת פלישה?'
גם לעזה את מעודדת פלישה?
01/11/2013 | 16:07
4
46
כי גם שם יש שובניזם אכזרי ואירגוני טרור הפוגעים באנשים שם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'*(פלישה הכוונה- לפעולה קרקעית ואו'
*(פלישה הכוונה- לפעולה קרקעית ואו
01/11/2013 | 16:08
30
כיבוש ע"י הצבא הישראלי כמובן.)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כן. בגלל הטרור והשנאה הנוראה המופנית אלינו.'
כן. בגלל הטרור והשנאה הנוראה המופנית אלינו.
01/11/2013 | 17:07
2
52
הלואי וידעתי שבעזה יש פמיניסטיות ופציפיסטיות שרוצות שלום איתנו. בהחלט הייתי בעד קשירת קשר איתן.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'"בגלל הטרור והשנאה הנוראה המופנית אלינו"?'
"בגלל הטרור והשנאה הנוראה המופנית אלינו"?
02/11/2013 | 18:36
26
וואו, יותר אליטיסטית מזה?

מה עם הטרור ש"אנחנו" עושים להם?
מה עם השנאה ש"אנחנו" (ובמיוחד את) רוכשים להם?

עצם העובדה שאת כותבת את המשפט האחרון
כאילו תתפלאי אם תשמעי על נשים כאלו רק מוסיף
לדמות האלטיסטית והגזענית שלך וזה מתחיל להימאס.
יש שם פמיניסטיות יותר ממך, תהיי בטוחה בזה.

את והאשכנזיות שלך לא טובה יותר ממני,
המזרחייה עם "ביטוייה הערביים משהו" ולא מהערבים
הממש מטילי אימה על כולם, הרעים הנוראיים!
לצד יהודייה אשכנזייה טובה וגדולה. נמאסת.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כל אדם שתשאלי ברחוב יאמר בדיוק את מה שכתבת'
כל אדם שתשאלי ברחוב יאמר בדיוק את מה שכתבת
01/11/2013 | 13:24
1
74
כאן. אז מה, כל הישראלים הם פמיניסטים? מודעים לדיכוי נשים ולהשלכותיו? נלחמים בביטויים חמורים של דיכוי נשים בחברה? מכירים נשים שעברו מילה? יודעים מה בכלל מתבצע במילת נשים טיפוסית ומה ההשלכות?
ממש לא. רוב הישראלים בורים לחלוטין בשני הנושאים (מילה של בנות ומילה של בנים) ומדקלמים מיתוסים שחוקים ושגויים כדי להמשיך להצדיק או לנרמל את המעשים הברבריים והאכזריים שהם מבצעים מדי יום ביומו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הכנסתי דיון בנושא בפורום היריון ולידה'
הכנסתי דיון בנושא בפורום היריון ולידה
01/11/2013 | 13:42
39
מוזמנים להיכנס ולהגיב

ובהעתק הדבק תגובתי למישהו המאשים אותי באנטישמיות.

גם ערבים הם שמים. גם מוסלמים מלים את הבניםרעות1102☼
01/11/13 13:12אז בוא נעזוב אנטישמיות בצד.

ולעצם העניין. הלכות משתנות, גם ביהדות. חלקן מקצינות, חלקן מתמתנות.
גם בנצרות. פעם הייתה אינקויזיציה, היום כבר אין.

כי דתות מתאימות את עצמן לשינויים החלים בהתייחסות החברה לאדם כאדם ולילד כילד, ואני מתכוונת לזכויות אדם, שפעם לא היו בכלל, החל מהמאה ה - 17היו רק לגבר, במאה ה - 19 הורחבו לנשים ובמאה העשרים גם לילדים. פעם הייתה עבדות, היום כבר אין כי זו פגיעה בכבוד האדם. פעם, באנגליה בסוף המאה ה- 19 היו זורקים לבאר תינוקות שנולדו לנשים לא נשואות. כי אז ילדים לא נחשבו לבני אדם עם זכויות. היום זה נחשב לרצח.

היום יש במדינת ישראל חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו. פעם לא היה חוק כזה. היום יש מגילת זכויות הילד באו"ם, ויש את אונסק"ו, ובית משפט בינלאומי המגן על זכויות ילדים.

ומבחינת התייחסות לסבל: בעבר היו מבצעים ניתוחים ללא הרדמה בכלל, אישה ילדה בסבל (ככתוב "בסבל תלדי בנים), היום מרדימים לפעמים אפילו הרדמתה מלאה בטיפול שיניים, וליולדת נותנים אפידורל כמעט דרך שיגרה כדי לא לחוש את צירי הלידה(מעניין שפה מקלים על נשים יהודיות ולא דורשים מהן ללדת בסבל, ככתוב........וכמה אוכלים לחם בזיעת אפם?)

יתכן ובשלב מסוים לא הייתה מודעות וגם לא הייתה ידיעה לגבי עוצמת הפגיעה ברך הנולד כתוצאה מניתוח שלא בידי מנתח, ללא הרדמה משמעותית, ושאין בו שום הצדקה רפואית. היום כבר יש אפשרות למדוד את עוצמת הסבל ומידת הסטרס שההליך גורם לתינוק. גם אם לא, היהדות מתנגדת להטלת פגם בגופו של אדם, עד כדי כך שמסירים קעקועים מגופת נפטר טרם קבורתו.

לא אכנס לויכוחים תיאולוגים בעניין, אבל רק משהו קטנטן לסיום. סיפור עקדת יצחק ממחיש יותר מכל דבר אחר, איך בני תמותה מפרשים לא נכון את רצון השם.
אלמלא יצאה בת קול משמים לאברהם "אל תשלח ידך אל הנער" הוא היה רוצח את בנו. מהטלת מום באיבר המין אף אחד לא מת (למרות שגם היו מקרי תמותה), ובתקופתנו אלוהים כבר חדל מהמנהג לדבר איתנו, אילו היה נשאל יתכן והיה אומר, "אל תשלח ידך אל הרך הנולד" (כי כאמור, הדת היהודית בניגוד לדתות אחרות באותה התקופה התנגדה לכל פגיעה בשלמות הגוף, בכלל זה קעקועים)

בן לאמא יהודיה, הוא יהודי עם ברית מילה או בלי ברית מילה. ויש הרבה סממנים חיצוניים ליהדותו של אדם (את האיבר הנמול בלאו הכי לא חושפים בפרהסיה, ואם כן מסיימים בכלא)...........

וזכותה של כל אם להחליט (כאפוטרופסית הטבעית על בנה עד להגיעו לגיל בו הוא מקבל החלטות לגבי עצמו) האם היא מעוניינת שתינוקה יעבור את הניתוח הזה בתנאים האלה, בהיקף כזה, אם בכלל, ולקבל החלטה על בסיס של ידע. אם זה מידע רפואי מקבלים רק מרופאים. אתה לא רופא. גם אני לא. גם מוהל לא.
&nbsp;
פמיניזם >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'לא בכל מילת נשים כורתים את הדגדגן:'
לא בכל מילת נשים כורתים את הדגדגן:
01/11/2013 | 15:34
28
91
יש ארבע סוגי מילת נשים.
אכן - הקשה שבהן כוללת כריתת דגדגן. אך רוב מילות הנשים אינן כוללות כריתת דגדגן.

שני סוגי מילת הנשים ה"קלים" יותר - הם יותר נפוצים:
אחת מהן - היא למעשה אחותה התאומה של מילת בנים: מסירים את העורלה מעל הדגדגן.
(זו ממש אותה עורלה המקבילה לזו באיבר המין הזכרי).
בשנייה - פשוט עושים שריטה על איבר המין (כמו הקזת דם אצל יהודים).

האחרונה (השריטה) - נאסרה בארה"ב - שבה מילת בנים מותרת.
(ואחרי זה אומרים שאני מקצינה....)

אז מה, מילות הנשים ה"קלות" - מקובלות עליך?
הן "בסה"כ" וודאי "לא יותר גרועות" ממילת הבנים:
האישה תתפקד מינית והדגדגן לא יוסר.

בעיני כל הסוגים וכל המינים של פגיעות באברי מין של אנשים -
מכל שלל הסיבות והצידוקים - לא מקובלים.
ואני איתנה בדעתי שמלחמה במילת נשים חייבת להיות כרוכה במלחמה במילת בנים.
זה אותו הדבר בדיוק מבחינתי.
לו "ההצדקה" למילת בנים היתה שרוצים לפגוע בהנאה המינית שלהם (מה שקורה בפועל: כחצי מהעצבוב של איבר המין מצוי בעורלה!)
ולא הצידוק הדתי - זה היה הופך אותה פתאום לנוראה יותר?
לא בעיני.

כל טקס פולחני שבו אחר משלם את המחיר לא מקובל עלי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לרמב"ם יש צידוק סירוסי למילת גברים '
לרמב"ם יש צידוק סירוסי למילת גברים
01/11/2013 | 16:32
9
47
ידוע כי ברית מילה (Jewish circumcision) מסמלת את הברית בין אברהם אבינו לאלוהים. אך מהו הטעם לכך שהברית נכרתת דווקא על ידי חיתוך באיבר המין הזכרי?

הנה התשובה על פי הרמב"ם:

"כן, לדעתי, גם אחד הטעמים למילה למעט את המשגל ולהחליש את האיבר הזה, כדי שימעיט לעשות זאת ויתאפק ככל יכולתו. יש שחשבו שמילה זאת באה להשלים חסר במבנה-שמבריאה. אבל כל מי שביקש לערער מצא מקום לערער ואמר: "כיצד יהיו הדברים הטבעיים חסרים ויהיו זקוקים להשלמה מבחוץ, מה גם שמתברר שאותה פיסת עור מועילה לאותו איבר?" אין המצוה הזאת באה להשלים חסר במבנה-שמבריאה, אלא להשלים חסר בבריות. הנזק הגופני הנגרם לאיבר זה הוא המטרה המכוונת. לא נפגם במילה דבר מן המעשים המקיימים את הפרט ולא בטלה בגללה הולדת הצאצאים. אבל מתמעטות בעטיה סערת-היצר והתאווה היתרה על הדרוש. אין ספק שהמילה מחלישה את כוח הקישוי ולעתים קרובות ממעיטה את ההנאה, מפני שכאשר מטיפים דם מן האיבר ומסירים את המגן שלו בראשית גדילתו, הוא נחלש בלי ספק. החכמים ז"ל אמרו בפירוש: הנבעלת מן הערל קשה לפרוש. זאת, לדעתי, הסיבה החשובה ביותר למילה."

רמב"ם, מורה נבוכים, חלק שלישי, פרק מ"ט

פמיניזם >>
לצפיה ב-'ידוע. (זוכרת מה "פורום הבית" שלי?...)'
ידוע. (זוכרת מה "פורום הבית" שלי?...)
01/11/2013 | 16:40
8
40
גם בארה"ב של תחילת המאה הקודמת כרתו כמעט לכל הבנים את העורלה
תחת הצידוק של מניעת אוננות. (מעניין שהם עצרו בבנים ולא הגיעו לבנות בעניין כריתת העורלה לשם מניעת אוננות.
כבר לא זוכרת למה....)

אני בהחלט חושבת שאולי למראית עין יש מטרות שונות למילת בנים ומילת בנות -
אך בעיני בפועל הן משרתות אותם דברים.
הם ביטוי של רכושנות והחפצה הן של נשים וגם של גברים - או במילים אחרות - של תינוקות וילדים.

כפי שציינתי - גם לו היה אקט המילה (בין אם מדובר בבנות או בנים) דבר "מינורי" כמו שריטה קלה -
הייתי מנגדת לו בתוקף וחושבת שאין לו מקום בעולם בו אנשים אינם חפצים של אנשים אחרים.

בעיני המלחמה במילת בנים או בנות אינה בעיקרה מלחמה באקט ברברי מזעזע
אלא יותר מלחמה בהחפצת בני אדם. זה שורש העניין: אנשים שלוקחים לעצמם את הזכות והחופש
לעשות בגופם של אחרים כבשלהם. הסיבות למען האמת פשוט לא מעניינות אותי:
אין שום סיבה שבעולם שיכולה להצדיק פגיעה בגופו של אחר ללא הצדקה רפואית קונקרטית ברורה ומנומקת
ולאחר שמוצו אפשרויות לא פוגעניות ובלתי הפיכות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין לי אלא להסכים איתך. כרגיל. הכנסתי את '
אין לי אלא להסכים איתך. כרגיל. הכנסתי את
01/11/2013 | 16:49
7
40
הנושא לדיון לפורום הריון ולידה בתפוז. אשמח אם תגיבי גם שם. את חכמה ומשכנעת.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תודה, אבל אני מאוד לא מחבבת את הפורום ההוא.'
תודה, אבל אני מאוד לא מחבבת את הפורום ההוא.
02/11/2013 | 10:17
6
24
וחוץ מזה - בכל מקום ברחבי הרשת תמיד ימצאו מגיבים הרבה יותר חכמים ממני
שידעו לכתוב בצורה הרבה יותר מוצלחת ומשכנעת ממני.

בימינו ממש לא חסרים מתנגדים ומוותרים על מילה שלא חוששים להתבטא.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'רק ששם לדיון בנושא יש רלוונטיות מעשית ולא רק '
רק ששם לדיון בנושא יש רלוונטיות מעשית ולא רק
02/11/2013 | 10:33
5
16
תיאורטית.

מדובר בנשים בהיריון, לקראת לידה שיתכן ולא שלמות בסתר ליבן עם עצם המעשה, העלאת הנושא לדיון יכול אולי להעצים אותן לבטא את ספקותיהן בפני בן הזוג ובני משפחה אחרים. ואם עוד ועוד אנשים שלא מלו את בניהם יביעו את דעתם, נשים אלה יווכחו לדעת שרבים לא רק חושבים כמוה, אלא אף הרחיקו לכת ונתנו לכך ביטוי מעשי.

עצם העלאת הנושא לדיון, נותן לגיטמציה לדון במה שעצם הדיון בו היה בעבר בחזקת טאבו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'היו שם אינספור דיונים בנושא.'
היו שם אינספור דיונים בנושא.
02/11/2013 | 11:00
4
20
הדיון בנושא הוא כבר מזמן מזמן לא טאבו,
ועושה רושם שגם מילת הבנים עצמה מפסיקה אט אט להיות טאבו.
(ברוך השם, אני חושבת...)

בכל מקרה - בפרט בפורום ההוא - תמיד יש מי שי/תענה וי/תכתוב בצורה מעולה.
אני אישית לא נכנסת לעולם לפורום ההוא (הנושא ממש לא מעניין אותי ובלי קשר - פשוט לא סובלת אותו) - ולכן לא רואה שום צורך להגיב שם.
אני נוטה להגיב רק בפורומים שאני רואה עצמי קשורה אליהם (כלומר - לפחות קוראת סמוייה עקבית, גם אם לא משתתפת פעילה.)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למרות שכיולדת צעירה הייתה לי התנגדות פנימית'
למרות שכיולדת צעירה הייתה לי התנגדות פנימית
02/11/2013 | 11:42
3
17
עזה לעניין, הוא הפך אצלי להיות מודע ממש רק לאחרונה (על רקע הברית של הנכד) גם ההעזה לבטא את דעתי באופן פומבי גם חדשה לי (עם ילדי יותר קשה לי)..... מכאן סברתי שזה חדש ל כ ו ל ם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למרבה השמחה זה כבר לא חדש לחלוטין.'
למרבה השמחה זה כבר לא חדש לחלוטין.
02/11/2013 | 17:26
2
12
אבל כמוך  - אני כמובן מברכת על כל שיח בנושא,
וכל שרשור בנושא בכל פורום שהוא - מבורך בעיני.
(ממש כמו לגבי פמיניזם ונושאים רבים אחרים שקרובים לליבי)

בפורום מוותרים מעלים מדי פעם קישורים לשרשורים שנוצרו בפורומים אחרים לגבי הנושא.

אגב, אני בדר"כ מכירה את הסיפור ההפוך: ילדים שהחליטו לא למול או לפחות שקלו,
והורים שהתפלצו מההחלטה.

לא ממש הבנתי: ניסית להעלות את הנושא בפני ילדייך?

(אצלי למשל אין שום ספק: אני אדבר על כך עם בני במהלך השנים. הוא ידע מה עמדתי במפורש.
אבל כפי שמוותרים על מילה לא אוהבים שההורים יהיו חלק מהליך קבלת ההחלטות בביתם -
אין לי שום כוונה להציב עצמי בעמדה של לוקחת חלק בהחלטותיו.)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'במקרה שלי היה לי קשה לבטא את עמדתי המתנגדת, '
במקרה שלי היה לי קשה לבטא את עמדתי המתנגדת,
02/11/2013 | 21:18
1
16
מדובר בבתי שנישאה לבחור ממשפחה מסורתית שהתחיל להתחזק בדת לאחר הנישואין. כל דעה שאני מנסה לבטא נגד הלכות דתיות המנוגדות למצפוני, במקרה זה גם שחיטה כשרה וכל מיני הלכות גזעניות, ויחס לא שוויוני לאישה, נתקל בהמון אנטגוניזם של הבת, המגנה כנראה על השקפת העולם של בעלה, אני לא יודעת עד כמה היא באמת שותפה לה. איתה אין לי שיח גלוי. ואני בהחלט מבינה את הקושי שלה לשמוע ממני דברים המנוגדים למה שבעלה אומר, וכדי לא לגרום לה להרגיש קרועה, אני משתדלת, במקרה שלה, לא להעלות לדיון סוגיות טעונות. היא יודעת את עמדותי. כך גם לגבי ברית המילה. עם זאת הייתי חייבת לומר לה את חששי מהסיכונים של ברית שלא ע"י רופא,  ואכן הברית נעשתה בידי רופא ילדים שהוא מוהל, נעשתה בבית הכנסת שזה יותר מכובד מאולם חתונות, אני לא הגעתי מאחר וידעתי שנפשית לא אעמוד בזה, לבת המצאתי מחלה מדומה. היא יודעת שאני נגד ברית מילה, אבל לא נימקתי לה מדוע (לא רציתי להכאיב לה).
בני הגדול ורעיתו, נישאו בנישואין אזרחיים מתוך עקרון, הורים לבת שנה, מהם כבר שמעתי שהם לא ימולו אם יוולד להם בן. הם גרים בת-א עיר המגלה יותר סובלנות כלפי חריגים, במשפחה המורחבת של רעיתו זוג לסביות המגדלות 2 בנות, ואף אחד לא רואה בכך שום דבר יוצא דופן. עם הבן הצעיר שגם הוא נשוי בת-א (עדיין לא מתכננים הגדלת המשפחה), גם הוא נישא בנישואין אלטרנטיביים, שוחחתי בעקבות העניין שאני מגלה בנושא, לדבריו אם ימול את בנו זה יהיה רק כדי להגן עליו מפני פגיעה של חברה מרושעת המתעללת בשונה, אבל מאחר והוא ורעיתו שניהם משכילים ודעתנים ולפני כל החלטה שהם מקבלים הם עושים מחקר, ושניהם פעילי זכויות אדם (שמאל רדיקלי) מקווה שיגיעו להחלטה לוותר. גם אם לא, אני יודעת שהכל יעשה מתוך שקילת טובתו של הרך הנולד. צעירתי, זה עתה סיימה לימודי רפואה. בזוגיות. (לא נשואה). נושא הילדים טרם עלה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שמחה לשמוע לגבי הבן.'
שמחה לשמוע לגבי הבן.
02/11/2013 | 21:43
11
אגב - לא נימולים הם ממש לא חריגים בעיני.
(אם כבר - רוב הגברים בעולם הם לא נימולים. אין שום דבר חריג בלהיות בעל גוף שלם כפי שנולדת...)

אם כבר הם שונים.
(וביננו - יש מישהו שהוא לא שונה?.... אגב התעללות בשונה.
את יכולה לספר לבנך הצעיר שיש אלפי נימולים שעברו התעללות חברתית על רקע "שונות" ומילתם לא הצילה אותם.
אגב, גם הרבה בנות עוברות מסכת התעללויות בלי שחתכו להן דבר מגופן.
כך שמילה אינה ערובה להתחמקות....
אם כבר, אפשר לעזור לילד לקבל את עצמו באהבה, לעזור לו לבנות בטחון עצמי, ולהסביר לו שכולם שונים זה מזה
ואין אף אחד שהוא כמו משנהו ולתת לו את הכלים להתמודד עם מצבים קשים חברתית...)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לדעתי פגיעה ב"דגדגן" נובעת משנאה צרופה'
לדעתי פגיעה ב"דגדגן" נובעת משנאה צרופה
01/11/2013 | 18:24
17
68
שהתמסדה וקיבלה "צידוקי" הבל שונים.
אגב, בחביונית (אני מעדיפה מילה זו על המילה הזיכרית רפואית המשונה "דגדגן") יש עורלה? "כמו בזכר"? קשה לי להאמין, האמת. בכלל אני סבורה שמאחר שהנקבה היא ברירת המחדל העוברית של הטבע (כפי שהתבטא ביולוג בכיר אחד, דווקא גבר), ז"א שכאשר אין התערבות של טסטוסטרון, העובר ממשיך באופן חלק ונהפך תמיד לנקבה - ומאחר שאני גם מאמינה (ותוכיחו לי שזו אמונת שווא) שהנקבה היא המין הראשוני, והזכרים נוצרו מנקבות שהשתנו - בחירה של האבולוציה - הרי שהפין הוא כנראה תעלת לידה (תעלת הטלה) שהתהפכה כלפי חוץ. למה יש עורלה לפין? אולי זהו שריד רחמי מנוון?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בטח שיש עורלה לדגדגן'
בטח שיש עורלה לדגדגן
01/11/2013 | 20:01
4
51
נקראת "Clitoral Hood".

העורלה שיש לפין היא לא שריד מנוון, אלא ריקמה חיה ורגישה ובעלת תפקידים ביולוגיים. כריתתה יוצרת מום, הגם שמסיבות צבועות למיניהן (פוליטיקה פטריארכלית ויחס סובלני מדי כלפי דתות), הפעולה הזאת לא מוכרת עדיין ברוב מדינות העולם כהטלת מום, אלא כניתוח פלסטי.

אני חושב שיש ביסוס מחקרי מוצק לטענה שהנקבה היא ברירת המחדל העוברית.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה פתאום עורלה? אני חושבת שזוהי'
מה פתאום עורלה? אני חושבת שזוהי
01/11/2013 | 21:01
3
109
רק קריאת שם מכוּונת. בלי בסיס ביולוגי אמיתי.
בקשר לעורלת הפין - הייתכן שכן, זהו שריד רחמי מנוון, אלא שקיבל איזה תפקיד חדש, כפי שהאבולוציה עושה כל הזמן? אבל מה ה"תפקידים הביולוגיים" ( ועוד ברבים! ) של עורלת הפין?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה פתאום את חושבת שאין בסיס ביולוגי אמיתי?'
מה פתאום את חושבת שאין בסיס ביולוגי אמיתי?
01/11/2013 | 23:02
2
51
זה נראה מאד דומה, מרגיש מאד דומה, ומתפתח מאותם תאים עובריים. איזה בסיס ביולוגי כבר יכול להיות אמיתי יותר מזה?

בנוגע לתפקידים של עורלת הפין (אפשר לראות כאן גם את עורלת הדגדגן:
http://www.youtube.com/watch?v=Yo0YcKY9XBs
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שמעתי מזמן על ההקבלה הזו אבל לי זה נראה'
שמעתי מזמן על ההקבלה הזו אבל לי זה נראה
02/11/2013 | 12:58
1
32
מוזר ביותר וייתכן מאד שבעתיד יובנו הדברים אחרת. כי תחשבו: מה פתאום איבר (קטן) אצל האשה שכל כולו מיוחד לאורגזמה יהיה מקביל לשופכה ושופכת-הזרע הזיכרית? איפה פה ההגיון הביולוגי? הרבה יותר הגיוני שהפין הזיכרי נוצר מהיפוך הואגינה כלפי חוץ. ייתכן שבפין יש גם רקמות אורגזמטיות הדמות לרקמה של הדגדגן. ייתכן שהאבולוציה פיתחה רקמות כאלה בשני האיברים - הניקבי והזיכרי.
האם בחנו אם רקמות הפין הזיכרי בכללותו דומות לרקמות הואגינה?????
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תראי את הסרטון המצורף, יש שם תמונות'
תראי את הסרטון המצורף, יש שם תמונות
02/11/2013 | 13:11
28
משלבים שונים במהלך ההריון ואפשר לראות מה הופך למה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בבקשה:'
בבקשה:
02/11/2013 | 09:52
11
42
אולי ציור יעזור.
אם קשה לך להאמין - תוכלי למצוא עוד ועוד ועוד חומר בספרי רפואה ואנטומיה שונים.

אכן -  לנשים יש עורלה - נמצאת מעל ומכסה את הדגדגן  -
ממש כמו שעושה עורלת הגברים לפין.
וכפי שכתב HA - באנגלית קוראים לה "Clitoral Hood".
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למה לכנות זאת "עורלה"?'
למה לכנות זאת "עורלה"?
02/11/2013 | 13:12
10
44
אם אפילו לא אתייחס לכך שזו מילה דוחה ומכוערת, ולמה להשתמש בה לגבינו, איפה ההוכחה הביולוגית שהכיסוי מעל הדגדגן מקביל לעורלת הפין? האם רקמות העור האלה זהות במקורן ובטיבן? מישהו הוכיח זאת? אולי יש הגיון ביולוגי לכסות את הדגדגן, וזה הכל? אולי עורלת הפין היא משהו אחר לגמרי? (כפי שכתבתי, לי כרגע נראה שזה שריד רחמי מנוון, אולי צואר -רחם שהתנוון, וזאת מתוך הנחה שהפין הוא ואגינה מהופכת).
בואו נזכור שלגברים יש גם שדיים מנוונות, שבתנאים מסוימים מסוגלות להפיק חלב.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למה לכנות זאת "מנוון"?'
למה לכנות זאת "מנוון"?
02/11/2013 | 14:44
8
36
אני אפילו לא אתייחס לכך שזו פתולוגיזציה דוחה ומכוערת של רקמה רגישה, דינמית ובעלת תפקידים ביולוגיים. איפה ההוכחה הביולוגית שהכיסוי מעל עטרת הדגדגן (שהיא אגב המקבילה הביולוגית לעטרת הפין) *איננו* הומולוגי לכיסוי מעל עטרת הפין?
אולי יש הגיון ביולוגי לכסות את עטרת הפין? (לא אולי, יש הגיון רב בכיסוי והגנה על רקמות רגישות שלא אמורות להיות פעילות כל היום אלא רק בסיטואציות ספציפיות).

הפין הוא לא ואגינה מהופכת, אפילו לא קרוב לכך. הוא יותר דומה לדגדגן שקיבל מנת טסטוסטרון הגונה והתפתח למימדי ענק. שק האשכים הוא בעצם קירות הואגינה שנסגרו כלפי חוץ.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'קשה לקבל ולא נראה הגיוני שבדגדגן'
קשה לקבל ולא נראה הגיוני שבדגדגן
02/11/2013 | 15:40
7
36
(ענק) עובר צינור שופכה.
שכחתי: "הומולוגית" זה "מאותו מקור"? אז צריך להוכיח את זה.
בקשר לשק האשכים, כן, זו הטענה היום. כמובן, האשכים עצמם הם בלוטות פנימיות שברגע מסוים יורדים ויוצאים אל החוץ, אל השק. כך שהם בעצם מקבילים לשחלות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כמו שאמרתי, נעשו כבר מעקבים של ההתפתחות'
כמו שאמרתי, נעשו כבר מעקבים של ההתפתחות
02/11/2013 | 16:09
6
34
לאורך ההריון, ומאחר שבתחילת ההתפתחות (לאחר 8 שבועות) שני האיברים נראים דומים מאד לאיבר נשי, אפשר לראות בהמשך בקלות מה הופך למה. אין צורך להוכיח שוב את מה שכבר נצפה והוכח.
בנוגע לצינור השופכה - אכן מדובר בתהליך קצת יותר מורכב מאשר גדילה של עטרת הדגדגן למימדים עצומים. הוא מתואר בסרטון שצירפתי, למיטב זכרוני בדקות הראשונות שלו.

אם כוונתך לכנות את עורלת הפין "שריד רחמי מנוון" כדי לרמוז שמדובר בטעות של הטבע או בתוספת מיותרת מבחינה ביולוגית - את בוודאות טועה, כי לעורלה יש תפקידים ביולוגיים. העובדות לא משתנות כתוצאה מכך שבמדינתנו הדתית, הפרימיטיבית והצבועה, נהוג להסתיר ולהתעלם מהמידע.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני יודעת שעקבו אחרי התפתחות העובר'
אני יודעת שעקבו אחרי התפתחות העובר
02/11/2013 | 16:27
5
24
אני רק מניחה שלא הכל יודעים. (כפי שלא ידעו שהביצית היא המכוונת את הזרעונים אליה, הניחו שאולי זה כך, ולא ידעו את המכניזם. וכפי שאף מדענ/ית ששאלתי לא יכול/ה היתה לענות לי איך הזרעונים עוברים את חלל הרחם בכלל, ומגיעים לחצוצרה . הלא הזירמה "מופקדת" רק בצוואר הרחם. {ורוב הזרעונים גם מתים שם}.)
ואחזור על דבריי: בכלל אין כל הגיון להניח שהדגדגן מפתח צינור שופכה. שום הגיון.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כשאת כותבת "דגדגן"'
כשאת כותבת "דגדגן"
02/11/2013 | 17:08
4
34
את מתכוונת לעטרת הדגדגן? כלומר לחלק הקטן שבולט החוצה מעל פתח הנרתיק? או לכל רקמת הדגדגן שהיא הומולוגית לפין הגברי כולו?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אוי כן, התכוונתי ללחצן הקטן החמוד שמפעיל '
אוי כן, התכוונתי ללחצן הקטן החמוד שמפעיל
02/11/2013 | 17:36
3
25
את כל ה"פעמון". אתה התעניינת ויודע וזוכר יותר על רקמת הדגדגן, עלי לציין באף נפול.
אגב, האם ידוע לך שפמיניסטיות הציעו את המונח "חביונית"? המילה דגדגן לאיברון החמוד שלנו הוא מטופש ונראה כהמצאה מכוערת בכוונה של זכרים שאינם חשודים על אהבת נשים (כל מיני רופאים או ביולוגים ).

בכל מקרה, אני חוזרת: נראה מוזר ולא הגיוני שהחביונית תפתח בתוכה צינור שופכה.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני עדיין בחיפושים אחרי האיור שראיתי בעבר'
אני עדיין בחיפושים אחרי האיור שראיתי בעבר
02/11/2013 | 17:48
2
34
של כל ה'פעמון', אבל בינתיים מצאתי את זה, בנוגע לשבוע הדגדגן הבינלאומי:
http://www.haaretz.co.il/gallery/mejunderet/.premi...

"יצאתי עם בחור ושאלתי אותו אם היה יכול לוותר על חדירה", היא ממשיכה ומספרת. "הוא התלבט, הציג טיעונים כמו 'זה ביולוגי, אבולוציוני, עניין של אינסטינקטים' – ולבסוף אמר בכנות: 'אני חייב לכבוש'".

עכשיו שכחתי כבר על מה היה הדיון, אני פשוט מעוצבן..
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ותוספת (נזכרתי בינתיים במה עסק הדיון):'
ותוספת (נזכרתי בינתיים במה עסק הדיון):
02/11/2013 | 17:51
1
36
עד כמה שהספקתי להרגיש ולשמוע עד היום, הלחצן הקטן החמוד הוא למעשה רגיש מדי למגע ישיר, ולא מהנה במיוחד למגע כזה. מה שבאמת מהנה למגע הוא העורלה שלו, או ליתר דיוק, תנועת העורלה שלו על גביו. המכניקה הזו היא פחות או יותר דגם מוקטן של מה שקורה באנטומיה הטבעית של הגבר.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נכון מאוד '
נכון מאוד
02/11/2013 | 20:01
32
והאיבר הזה הוא עד כדי כך רגיש, שהוא שולח לי איתותים על קיומו במשך שעות ארוכות אחרי כל אורגזמה. זה גם מה שבין היתר גרם לי להבין שבגלל חיתוך העורלה גברים לא נהנים מאורגזמה מלאה ועמוקה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'פשוט - קראי ספרי רפואה ותביני.'
פשוט - קראי ספרי רפואה ותביני.
02/11/2013 | 17:33
38
אני לא המצאתי את זה.
זו המסקנה שעולם הרפואה הגיע עליה - שעורלת הדגדגן היא המקבילה לעורלת הגבר -
והן התפתחו מאותו מקור.
"האם מישהו הוכיח זאת?". כאילו, דההה.
את שואלת את זה גם לגבי כוח המשיכה?
אלה הן עובדות!

וודאי שיש הגיון ביולוגי לכסות את הדגדגן -
בדיוק כפי שיש הגיון ביולוגי לכסות את הפין:
עובדה שהאבולוציה הותירה (אצל כל היונקים!) את הפרטים שיש אצלם את הכיסוי הזה.
(וזה לא רק כיסוי: יש גם עצבוב רב מאוד בשני הכיסויים...)

אגב, לא ממש ברור לי מה דוחה במילה עורלה -
אבל מצידי תקראי לה יהופיץ. זה ממש לא משנה לי המונח עצמו -
כל עוד ברור לאיזו קרמה אנחנו מתייחסות....
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ש-לום! '
ש-לום!
31/10/2013 | 18:42
9
29
לצפיה ב-'שלום, שלום!'
שלום, שלום!
31/10/2013 | 18:51
1
76
(ואין שלום.... )

אני כבר לא זוכרת מתי בפעם האחרונה כתבתי הודעה בתפוז....
זה מרגיש מוזר כזה פתאום...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למי תודה? למי ברכה?'
למי תודה? למי ברכה?
01/11/2013 | 09:51
17
לצפיה ב-'חח זה נראה כאילו היא נותנת לו פרח..'
חח זה נראה כאילו היא נותנת לו פרח..
01/11/2013 | 14:01
6
59
ועוד בפורום פמיניזם!
פמיניזם >>
לצפיה ב-' לא חשבתי שזו היא והוא, שניהם נראים לי'
לא חשבתי שזו היא והוא, שניהם נראים לי
01/11/2013 | 14:19
5
62
כמו תפוזים חסרי סממנים מגדריים....
פמיניזם >>
לצפיה ב-'חח כשהיא עם פרח וסומק והוא לא'
חח כשהיא עם פרח וסומק והוא לא
01/11/2013 | 14:25
3
40
הן נראות בעלות מגדר...

תפוז בכלל מוזרים- תחת האייקון הזה

בכלל כתוב שוטרת למרות שהוא נראה בן.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם השוטר(ת) נראה לי חסר/ת מגדר.....'
גם השוטר(ת) נראה לי חסר/ת מגדר.....
01/11/2013 | 14:53
2
39
ובנוגע לסומק - חשבתי שזה ממבוכה, לא חשבתי על סומק מלאכותי..
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ברור שזה ממבוכה'
ברור שזה ממבוכה
03/11/2013 | 14:39
1
19
אבל כששמים את שתיהם אחת ליד השניי,
ואחרי הבנה שבאנימציה יש לדמות הנשים
ריסים מודגשים\אודם\סומק על מנת להבדיל
אותה מגבר, אז היא נראת בת ליד הבן.

כנ"ל לגבי השוטרת..
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נשית*'
נשית*
03/11/2013 | 15:30
8
לצפיה ב-'ומתי ראית תפוז צהוב?'
ומתי ראית תפוז צהוב?
01/11/2013 | 14:39
38
אם כבר לימונים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'עוד זה מדבר וזה בא'
עוד זה מדבר וזה בא
07/11/2013 | 12:46
2
24
לא יאומן, אירן זה כאן

מתוך סטטוסים מצייצים:

אם שסירבה  לבצע ברית מילה בבנה, חוייבה לערוך ברית בתוך שבוע!

בית דין רבני מחייב אם לבצע בבנה ברית מילה.

ממש ככה. כמו שאתם קוראים.

הבקשה לקיים ברית מילה בתינוק - בן שנה - הוגשה על ידי האב במסגרת הליך גירושין. האם מתנגדת לקיום הטקס. בית הדין קבע, כמובן, שיש לו סמכות להחליט (אפשר לכרוך לתביעה לגירושין גם דרישה לקיים ברית מילה?) וקבע שהאם צריכה לערוך ברית מילה לילד בתוך שבוע אחרת יוטלו עליה קנסות!

החלטת בית הדין כופה על האם לבצע בבנה טקס דתי שאיננה רוצה בו.

גם אם החוק כופה על היהודים בישראל חתונה על פי האורתודוכסיה, לא ייתכן שבית הדין יוכל לכפות גם טקסי ברית מילה. בטח שלא בעידן שבו יותר ויותר אנשים מבינים שברית מילה היא הטלת מום בחסר ישע; ובעידן שבו רבים הקולות שרוצים להשתחרר מעולו של בית הדין הרבני ולהשיג חופש מדת, סוף סוף.

כל זה לפני שדיברנו על זה זה שלא לגיטימי לפגום באיבר המין של הילד (ויש די והותר מחקרים על כך כדי להבין שהמנהג הזה, ששוכלל הרבה מעבר למה שאברהם, ככל הנראה עשה אי אז וכולל הסרה של חלק מאיבר המין שמגן על האיבר ועל רגישותו ועוד);
לפני שדיברנו על כך שהילד הוא יהודי על פי ההלכה גם אם הוא ערל;
ועוד.

לא צריך שום הצעת חוק עוקף רבנות; פשוט לבטל את חוק שיפוט בתי דין רבניים ולשחרר את כולנו מעולם של אלה. לקבוע הליך של הכרה בנישואין מכל הסוגים וזהו. שלא נגיע עוד למצבים כאלה בהם כופים גם על מי שאינם מעוניינים בכך טקס דתי.

קישור להחלטה:

http://www.psakdin.co.il/fileprint.asp?FileName=%2...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בוקר טוב אליהו. הפורום מוותרים על המילה סוער '
בוקר טוב אליהו. הפורום מוותרים על המילה סוער
07/11/2013 | 13:10
1
25
בשל כך, כבר יומיים, האם האמורה פנתה לפורום לפני זמן לא רב ושטחה את מצוקתה, מבלי להיכנס לפרטים......ואני עושה כעת מאמץ לאתר אותה כדי לקשר אותה עם האגודה לזכויות האזרח, כדי למצות את ההליך המשפטי במערכת ה..........איך קוראים ללא דתית?

ואולי האבא בכלל לא אביו? מישהו הציע לעשות שם בדיקת אבהות? כי אם הוא לא אביו, אז אין לו שום קייס.......ובית הדין הרבני גם מבין ברפואה ומחליט של מדובר בהליך כירורגי......מי הם שיחליטו בנושאים רפואיים, וגיניקולוג פתאום הופך לצורך העניין למומחה לאיבר מין זכרי של ילוד.......

ממש שערוריה......חשכת ימי הביניים. מדברים על הברית כאות, כשלט שאדם שם על חנותו המכריז על מהותה......כאילו אדם מסתובב עם איברו הנמול מחוץ למכנסיו.........
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני לא חבר בפורום הזה '
אני לא חבר בפורום הזה
08/11/2013 | 08:33
17

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ