לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1460814,608 עוקבים אודות עסקים

פורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום פמיניזם

הגעתן לפורום פמיניזם
זה מקום לדון בהבדלים החברתיים בין קבוצות ושאר נושאים שנראים לכן רלוונטים לפורום זה, עם דגש על המאבק לשיוויון נשים. 
בפורום זה תדרשו לכבד את בני ובנות השיח וגם את שאר הקבוצות בחברה.
המנעו מהכללות כמו: "נשים טובות בניקיון", "לגברים יש נטייה מולדת למלחמתיות", "מוסלמים מדכאים הומוסקסואלים" וכו'. 
בנוסף המנעו מאמירות פוגעניות ואישיות כלפי בני ובנות השיח בפורום. 
אני מבקשת שכל אמירה ששואפת להיות אמפירית בנוגע לקבוצה תהיה מעוגנת במקור אמין, אחרת, אתן מוזמנות לרשום שזו דעתכן ואפשר לדבר על זה מנקודת המוצא הזו.
אני מבקשת באופן כללי לשמור על נימה מכבדת כלפי חברות וחברי הפורום וגם אלו שלא נמצאים בפורום, שחורים, לבנים, טבעונים, מוסלמים, נשים, גברים, חתולים וכו'. 
עוד שני דברים: 
בפורום זה לא מתבצעת האשמת הקורבן. אנחנו לא שואלים מדוע נפגעת לבשה מה שלבשה, התנהגה איך שהתנהגה, עלתה איתו הביתה, הסתובבה בשעה הזו וכו'. היא זו שפגעו בה, היא לא עומדת לדין, הפוגע כן. 
בנוסף, בפורום זה מכבדים את הגדרתם האישית של כולם. אם אדם מבקש שיפנו אליו בלשון אישה ולא בלשון גבר, אם אדם מבקש שיפנו אליו בשם כזה ולא אחר, אם אדם מבקש שלא יפנו אליו בשם מסוים, אנחנו מכבדות את הבקשה תמיד.
הודעות שלא תנהגנה לפי שני הכללים האלו תמחקנה מיידית וללא אזהרה מוקדמת. 
מטרת פורום זה היא למידה, ואין למידה תחת מגננה, אז השתדלו לצמצם ריבים למינימום. 
"ואהבת לרעך כמוך"
תודה. 
x
הודעה מהנהלת הפורום
כתיבה בפורום כפופה לתקנון הפורום וכן לתקנון תפוז.
תקנון הפורום:
המשך >>

לצפיה ב-'לנשים שמנות אסור לעשות טיולי טרקים?'
לנשים שמנות אסור לעשות טיולי טרקים?
13/08/2009 | 21:10
166
37
אני ממש בעצבים.

בעוד שבוע אני נוסעת להודו.

חיפשתי היום מכנסי דגמ"ח בשביל טרקים שאני רוצה לעשות.

ואיזו הפתעה, אין! אין דגמ"חים לנשים מעל מידה 44-46. כמובן שלגברים יש, מצאתי על XXXXL (שזה 60 נראה לי), אבל מן הסתם, מכנסי גברים על אישה עם צורה נשית - לא נראים אנושיים בשום צורה שהיא.

זה הורג אותי כל פעם מחדש. אני צעירה, מבלבד המשקל אני בריאה, אני במצב פיזי יותר טוב מרוב האנשים נטולי עודף המשל שאני מכירה, ואני רוצה להמשיך להיות פעילה ולצאת לחו"ל ולטפס על הרים, אבל זה כראה זכות ששמורה רק לנשים רזות או גברים בכל מיני מידות.

עצבים.

וכמובן שברגע שהבחור (כי לא היו בחורות במשמרת,למרות שנראה לי שהייתי מקבלת יחס זהה מבחורה) קלט שהוא אמור למצוא מכנסיים לאישה גדולה, הוא מסר מספר דגמים ועשה פוף - ברח. לא רצה להתמודד עם זה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ברור שאסור '
ברור שאסור
13/08/2009 | 21:33
29
19
אסור להן בכלל לצפות ללבוש בגדים נאים, או לקבל יחס אנושי ממוכרי בגדים, אני לא מבינה מה זה הציפיות המופרכות האלה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם אסור'
גם אסור
13/08/2009 | 21:37
28
19
ללבוש בגדים שאין עליהם פייטים מזעזעים >.<
פמיניזם >>
לצפיה ב-'באדום בוהק, כמובן.'
באדום בוהק, כמובן.
13/08/2009 | 21:39
18
9
לצפיה ב-'ווורוד!!!'
ווורוד!!!
13/08/2009 | 21:41
17
4
לצפיה ב-'שכחת את הפרחים הענקיים'
שכחת את הפרחים הענקיים
14/08/2009 | 15:08
16
9
ומכנסי ה-7/8 והאוהלים שגורמים לך להיראות אפילו עוד יותר שמנה ואל תשכחי שהכל עולה 300 ש"ח כשבפוקס היית יכולה למצוא משהו דומה ב-30 ש"ח, אם רק היית במידה הנכונה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שחור עם עיטורי ניאון '
שחור עם עיטורי ניאון
14/08/2009 | 15:25
15
9
איך הבגדים למידות גדולות כל כך מנותקים מהאופנה הנוכחית?

לא שהאופנה הנוכחית היא מציאה גדולה...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני יכולה להבין שקשה יותר לעצב לגוף מלא'
אני יכולה להבין שקשה יותר לעצב לגוף מלא
14/08/2009 | 23:41
14
7
אבל עם קצת מאמץ אפשר לפחות לעשות שילובי צבעים נורמליים...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'יותר קשה לעצב כך שהבגדים יחמיאו'
יותר קשה לעצב כך שהבגדים יחמיאו
14/08/2009 | 23:53
13
10
אבל זה לא מה שקורה בפועל. בפועל מדובר באוהל בצבעים מגוכחים.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה מזעזע!'
זה מזעזע!
14/08/2009 | 23:55
5
וגם - אף פעם לא הבנתי מה האתגר בלתכנן בגדים שייראו טוב על קולב. למה אין מעצבים שרואים זאת כאתגר לעצב בגדים שיתאימו לגזרה של נשים מעבר למידה 38?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נראה כמו תחפושת לפורים.'
נראה כמו תחפושת לפורים.
15/08/2009 | 00:28
11
9
כל כך עמוס ומקושקש, כל כך הרבה פריטים מיותרים... מה מנסים להשיג בזה? לגרום לנשים מלאות להרגיש עוד יותר רע עם עצמן?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בדיוק סיפרו לי על חנות טובה'
בדיוק סיפרו לי על חנות טובה
15/08/2009 | 00:33
10
5
עם בגדים מעוצבים יפה למידות גדולות.
רק ששכחתי את השם...

כאילו, ראיתי את אחד הבגדים, הוא באמת יפה. חוץ מזה צריך לפתוח ארנק אצל מעצבות נראה לי.

וגם מי שנמצא על הגבול בין יש ואין - יותר קל למצוא בגולף ובH&O בגדים מאשר בקסטרו או בפוקס (ובפוקס נדמה לי שהם קטנים עם הזמן יותר ויותר... בסוף יהיה פוקס נשים וישר אחרי פוקס פעוטות).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למרבה המזל כבר אין לי את הבעיה הזו '
למרבה המזל כבר אין לי את הבעיה הזו
15/08/2009 | 00:44
9
9
לפחות כאן הבגדים זולים ובמידות גדולות יותר. מכוערים, אבל עולים על נשים מעל גיל 15.
בארץ הייתי באוכלוסיה הזו של בין לבין. בד"כ הסתדרתי עם חנויות "רגילות". ההתרשמות שלי היתה דווקא שבקסטרו אפשר למצוא מכנסיים אפילו עד מידה 44 או 46 והמידות שלהם היו מה שציפיתי (כלומר - 42 התאים לי טוב). יכול להיות שזה השתנה מאז. פוקס הם פרחיים להחריד, אז חוץ מחולצות פשוטות לא קניתי שם כלום. השתדלתי להימנע מחנויות למידות גדולות כי הן בד"כ דורשות ממך למשכן את כל חשבון הבנק שלך.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הרשי לי רק להביע תרעומת על השימוש'
הרשי לי רק להביע תרעומת על השימוש
15/08/2009 | 00:51
6
במילה "פרחיים", על המטען התרבותי והאתני שהיא נושאת, שדובר בה כבר בפורום בעבר.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בקסטרו אי אפשר למצוא 44'
בקסטרו אי אפשר למצוא 44
15/08/2009 | 00:52
6
8
רק במקרים מעטים וגם שם זה תמיד לא בגזרה שנראית נורמאלי על בן אדם מלא.

גם לי ה"בעיה" הזאת יורדת עם הזמן (הסתבר לי שזה קרה מסיבה די פשוטה).
קניתי בגדים בזמן האחרון - וזה די משהו שלא עשיתי מלא זמן, כי הייתי ממש יוצאת בוכה מחנויות. וגם לא היו לי בגדים ללבוש. והתחשק לי לבכות ברחוב.

עכשיו ירדתי לא מעט, וזה סבבה. אני חושבת שגם קיבלתי פרופורציות (לגבי האידיאל הקודם שהיה לי), וגם קיבלתי עוד נקודת מבט קודרת על התרבות ועל אידיאל היופי הרצחני ייפי !

פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני חושבת אבל שאולי כדאי'
אני חושבת אבל שאולי כדאי
15/08/2009 | 01:01
4
לסמן חנויות כאלה...

אני למקומות שלא עלו עלי בזמן האחרון, לא אחזור גם אחרי שזה ירד.
לא שזה ישנה משהו בתעשיה, אבל בהרגשה שלי - אשכרה
אני מרגישה כעס עצום על כל השטיקים האלה, השינויים של המידות גם... וההדרה הזאת.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'הרבה מאוד אמפתיה על עניין הבכי'
הרבה מאוד אמפתיה על עניין הבכי
15/08/2009 | 01:04
1
4
לקח גם לי הרבה מאוד להבין ש"בן אדם מלא" הוא בעצם הממוצע, ומה שאנחנו רואות על הבובות בחנויות הוא הפחות שכיח. רק צריך להסתכל על נשים ברחוב כדי להבין שאנחנו לא נראות כמו בובות בחלון ראווה או דוגמניות על מסלול.
ואם כבר הזכרת בגדים שנראים "נורמלים" על נשים ממוצעות - אחד הדברים המכאיבים הוא שבדיוק בשל אותו אידיאל יופי שקרי שמציב אותנו בתור "לא נורמליות", הרבה מאוד נשים מסתובבות ברחובות תל אביב עם בגדים שאינם מחמיאים להן ושקטנים ממדתן האמיתית, מתוך רצון להיות קונפורמיות, כדי שלא ייחשבו "לא נורמליות" ("לא נורמליות" בהקשר הזה = לא רוצות להיראות כמו ברביות) ומפני שאין להן הרבה אופציות (ובעיקר אופציות זולות) לקניית בגדים במידות הממוצעות האמיתיות. הבגדים האלה משום מה נמכרים בחנויות (יקרות יותר) לנשים "גדולות", כלומר כאלה שאוטומטים מייצבות את הנשים בעלות המימדים הריאליסטיים והממוצעים כ"שמנות" (כלומר "לא אסתטיות").
מצד שני, חשוב לי לומר שאני מתרעמת על כל מיני מבקרות אפנה וסתם כל מי שבא לה להיות מבקרת כזאת מטעם עצמה שלועגת לנשים ממוצעות מידה ה"מעזות" ללבוש בגדים בגזרה דמויות ברבי (חולצות בטן, גופיותת מכנסיים קצרים), וקוראות להן לכסות את משמני גופן, כאילו שומן הוא דבר שצריך להתבייש בו ולהסתיר בפומבי. ואת זה אני אומרת בתור אישה שאוהבת להיות מכוסה ולא סובלת חולצות בטן וגופיות, לא כי אני חושבת שיש לי במה להתבייש, אלא כי לטעמי האישי הן מכוערות על כל אישה ומסוכנות בשמש.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כן, הבעיה שיש הבדל בין הבנה'
כן, הבעיה שיש הבדל בין הבנה
15/08/2009 | 01:18
5
אמיתית לידיעה. ידיעה לא עוזרת לי, אני יודעת שאם אני אעלה שוב במשקל, אני אתחיל להיכנס לסרטים וגם במשקל הזה אני לא אשאר - אפילו שהוא מתאים לדעת אנשים מסויימים (גם בגלל שהמשקל יורד מעצמו ואין לי עניין להתאמץ כדי לשמור עליו, אבל בעיקר בגלל שאני פשוט רוצה להיות יותר רזה).

אבל - זה בטח לא בא מהאוויר. אם אתה לא יכול להכנס למה שנקרא "חנות נורמאלית"....
זה בדיוק כמו מחקר שטוען ש80 אחוז לובשות מידה מעל הממוצע.

בחיאת רבאק - מאיפה הממוצע נלקח?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הבעיה היא כנראה הגזרה ולא המידה'
הבעיה היא כנראה הגזרה ולא המידה
15/08/2009 | 01:30
1
5
אני לא מלאה במיוחד, סתם גבוהה, אז מכנסיים נראים עליי בסדר, אבל אם היו לי ירכיים עבות או ישבן גדול זה בטח היה נראה רע. עם חולצות יש לי בעייה, גם בגלל האורך שבד"כ מגיע לאישה ממוצעת עד המכנסיים ולי עד אמצע הבטן וגם בגלל שיש לי חזה גדול ועם רוב החולצות שאפשר למצוא בחנויות אני נראית בהריון. ושוב הבעיה - לכל גוף שהוא לא "מושלם" על פי סטנדרטים מפוקפקים קשה מאוד למצוא בגדים נורמליים.
מאוד הזדהיתי עם מה שכתבת לגבי הבכי. בשנים האחרונות כבר לא, אבל כשהייתי צעירה יותר זה היה מאוד שכיח.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זו המהפכה התעשייתית'
זו המהפכה התעשייתית
16/08/2009 | 06:05
3
פעם יכולת ללכת לחייט והוא היה מעצב לך מה שאת רוצה בדיוק לפי המידה שלך.

הבגדים שאניחנו קונות ברשתות עולה כמה שקלים נלייצר. הכל במפעלי יזע. ולנו הם מוכרים אותם במאות שקלים.

יופי השל מהפכה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בקסטרו הפסקתי לקנות'
בקסטרו הפסקתי לקנות
15/08/2009 | 11:58
5
כשהם מכרו פרוות. הם אמנם הפסיקו, אבל אני ממשיכה את החרם. הם הפסיקו את השימוש בפרוות רק בגלל חרם צרכני ולא בגלל שהם באמת רצו.

בכל מקרה, כשגרתי בישראל מצאתי בגדים במידה 44 בהוניגמן, ובגזרה שאהבתי. היו מעט חנויות יחסית שיכולתי למצוא בהן בלי בעיה את המידה הזו, בעיקר בגלל שמייצרים מהן יחסית מעט (נסי למצוא מכנסיים במכירת סוף עונה איפה שהוא. משימה בלתי אפשרית. הם נרכשים מייד).
בבלגיה אין לי את הבעיה הזו. בחנויות גדולות יש מספיק מבחר ומידות כמעט לכל אחת, למעשה, כמעט בכל רשת שאני קונה בה (לרשתות יקרות כמו טומי הילפיגר למשל אני לא נכנסת, לא רואה שום הצדקה לשלם מחירים מופקעים בשביל בגד חסר ייחוד שאני יכולה לקנות במחיר נמוך יותר).

ואני מזדהה עם עניין הבכי. לא בכיתי, אבל קניית בגדים לוותה אצלי בדרך כלל במפח נפש כשרציתי למצוא בגדים שאני אוהב.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הייתה רשת טובה שנקראה נינה'
הייתה רשת טובה שנקראה נינה
16/08/2009 | 05:59
והיו שם מידות נורמליות. משום מה היא נסגרה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אל תשכחי'
אל תשכחי
13/08/2009 | 21:48
8
5
פרחוני בשילוב מזעזע של וורוד ברבי וירוק מרקר.

ושיבוא בצורת שק.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נכון. אני מתוסכלת.'
נכון. אני מתוסכלת.
13/08/2009 | 21:57
7
4
אני כבר הגעתי למצב שאני פשוט שוקלת לוותר על הטיול וזהו.

(אני בספק שאני אעשה את זה, אבל הביקור בחנות היום בהחלט נתן קול הרבה יותר חזק למחשבות האלה)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אל תתייאשי'
אל תתייאשי
13/08/2009 | 22:00
5
2
אני מצטערת שרק התבדחנו, זה באמת מבאס, במיוחד לאור ההצע הרחב לגברים. יש חנויות אחרות? יש אופציה לקחת מכנסי גברים?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למה להצטער על הבדיחות?'
למה להצטער על הבדיחות?
13/08/2009 | 22:04
4
3
בפורום הזה, זה מגיע ומתקבל ממש בטוב

מכנסי גברים ישבו זוועה. הם "תפסו" את האיזור שבו היריכיים נפגשות והדגישו אותם והתקפלו לתוכם עם כל צעד.
יש סיבה שבגדי נשים ובגדי גברים נראים שונה. לנשים, גם אם אין להם את המפגש היריכיים, יש עדיין "בליטה" פנימה כי זאת הצורה הטבעית של רגליים בגוף שלהן. אצל גברים, גם העלי עודף משקל, זה הרבה יותר קטן, ולכן המכנסיים שלהם מותאמים ל"יריכיים ישרות".

השארתי הודעה בפורום למטייל ששואל אם אפשר לעשות טרקים בג'ינס. יש לי איזה מכנס ג'ינס ענק עליי שאני יכולה לקחת ולקנות לו חגורה.

היום ממש הזכיר לי למה אני כבר שנתיים לא לובשת מכנסיים מתוך עיקרון.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בהצלחה'
בהצלחה
13/08/2009 | 22:12
1
2
ולדעתי אפשר. כשחושבים על זה, אני עשיתי טרק בג'ינס.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'את רוב הטרקים שלי '
את רוב הטרקים שלי
13/08/2009 | 23:31
4
עשיתי או עם שרוולים או עם טרנינג או עם מכנסיים קצרים שפשוט גזרתי מג'ינסים ישנים.

אז שקלתי 20 ק"ג יותר. לא בדקתי אז לגבי דגמ"ח פשוט כי מעולם לא אהבתי דגמ"ח.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כמובן שאפשר.'
כמובן שאפשר.
14/08/2009 | 05:04
3
חצי משביל ישראל עשיתי בז'ינס. נדמה לי. ועוד מסע רגלי גדול באירופה.
ג'ינס במקור היו בגדי עבודה. לא שזה עקרוני - מה שנוח לך איתו, מתאים לטרקים. רק קחי בחשבון שהם עשויים לא לשרוד את המסע במצבם ההתחלתי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אם את רגילה ונוח לך ללכת עם גינס '
אם את רגילה ונוח לך ללכת עם גינס
14/08/2009 | 19:02
2
לא צריכה להיות לך בעיה..

גם לי יצא לטייל הרבה בג'ינס.

חוצמזה בהודו תוכלי למצוא הרבה חנויות שבהן חייטים ייתפרו לך מכנסיים לפי המידות שלך במחירים שתשמחי שלא קנית כלום בארץ

שיהיה טיול מוצלח
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני בטוחה שדרך אתרים באינטרנט'
אני בטוחה שדרך אתרים באינטרנט
16/08/2009 | 06:20
2
תוכלי לקנות כל מה שאת צריכה. מארצות אחרות אולי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם אני בעצבים!!!'
גם אני בעצבים!!!
13/08/2009 | 22:59
50
31
גם אני אישה גדולה ונמאס לי שאנשים כל הזמן מותעים כשהם שומעים שאני מתאמנת במכון כושר בקיבעות, ממש קופצים מהמקום בהפתעה ובטח הם חושבים שרק התחלתי ושאני לא מתמידה.
נמאס לי שאנשים זרים מרשים לעצמם להתייחס למה שהם מניחים שהם "התקפי הזלילה שלי".

נמאס לי שכשאיה גדולה שאין לי רכב בתחבורה ציבורית אני צריכה להצטמצם כל כך ולשבת עם רגליים צמודות כדי לא לפלוש לטחרים למקום בגלל איך שהתחברוה הציבורית מתוכננת

נמאס לי שכשרציתי להסתר קצר הפר כל הזמן רמז שבגלל שיש לי פנים גדולות אני צריכה שיער ארוך

נמאס לי שקשה למצא בגדים במידה שלי

נמסא לי שבפעם הראשונה והיחידה שביקרתי במרפאה לרפואה משלימה של מכבי הרופא הדוחה העיז להכריז שאני צריכה טיפול לבעיית משקל למרותש בכלל לא באתי בשביל זה

נמאס לי שאנשים מיתממים ומתייחסים לזה שאני שמנה כ"עובדה ביולוגית" תוך כדי הכחשת הסטיגמות והסנקציות החברתיות השליליות הבלתי פוסקות

נמאס לי שכל הזמן מתפרסמים מאמרים שאומרים שאם אני שמנה אני מסכנתא תע צמי, כי יהיה קשה לעשות לי ממוגרפיה, כי אם יהיה לי סרטן יהיה קשה להוציא אותו, שאישה שמנה מסכנת את העובר ואת הילידם שלה. שהשמנה זה מגיפה מדבקת.

יש למישהי עוד רעיונות?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה לגבי'
מה לגבי
13/08/2009 | 23:29
44
25
"זה מכוער"

"זה חוצפה שאשה מרשה לעצמה להשמין"

יצא לי גם לשמוע גברים שמספרים שהם יצאו עם נשים מלאות וזה הרגיש להם כאילו הם יוצאים איתן מתוך רחמים, למרות שאותן נשים מעולם לא הראו שום סימן לכך שהן זקוקות לרחמים וגם, קראתי פעם איזה מחקר שטוען שבארץ 80 % מהנשים לובשות מידת מכנסיים "מעל לממוצע". מאוד מעניין אותי באיזה ממוצע מדובר בדיוק ואם הרוב מעל הממוצע הזה, אז אולי הממוצע פשוט לא נכון?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מזכיר לי שקראתי כנערה '
מזכיר לי שקראתי כנערה
<< ההודעה הנוכחית
13/08/2009 | 23:32
42
138
ש-85% מהנשים "סובלות משיעור יתר" - ותהיתי, עם 85% נמצאות מחוץ לנורמה, אז אולי יש בעיה עם הנורמה? וגם, תהיתי מה על ה-15% הנותרות? האם הן קירחות בכל הגוף, או שמא "נהנות משיעור יתר"?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה זה בכלל'
מה זה בכלל
13/08/2009 | 23:39
38
57
"שיעור יתר" ? איזו כמות/צפיפות/אורך שיער צריך להיות כדי שזה יחשב לשיעור יתר?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הכוונה לדעתי '
הכוונה לדעתי
13/08/2009 | 23:43
32
46
לשיערות בגוף במקומות ש"צריך" להסיר. נגיד, כל השער שמבדיל אישה מילדה. אחרת אני לא מסוגלת להבין מספר כזה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גוועלד !!!'
גוועלד !!!
13/08/2009 | 23:54
31
40
מה אני אגיד....

פשוט עצוב.......

יש לי חברה, שבחור שהיא הייה בקשר איתו ביקש ממנה להסיר את כל השיער באזור איבר המין. ממש הכל, שיהיה חלק לגמרי. היא אמרה לו על זה, שהיא אשה ולא ילדה ושאם הוא אוהב ילדות אז שיתן הסברים למשטרה ואם לא- אז שיתמודד עם העובדה שלאשה יש שיער על הגוף.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בתור בת 23'
בתור בת 23
14/08/2009 | 11:34
30
47
אני יכולה להגיד שנתקלתי בזה המון. אם אני אומרת שאני "מסדרת", אבל לא מורידה הכל, נשים חושבות שזה מוזר. צריך שזה יהיה חלק לגמרי. אני לא מוכנה להוריד הכל בלייזר. זה כרגע אופנתי, מי יודע מה יהיה בעוד כמה שנים.
בן הזוג שלי גם רוצה שאני אוריד הכל. הוא מסתפק ב"מסדרת", אבל מנגד, הוא גם "מסדר", אז אני לא יכולה להגיד שיש לו מוסר כפול בין גברים ונשים. יותר מזה, הוא משקיע יותר ממני. הוא מוריד גם שערות בגב (לפעמים אני עוזרת לו). והכל מיוזמתו, עוד לפני שפגשתי אותו. אני לא מבקשת כלום. בעצם, אני רוצה שיוריד שערות בפנים. הזיפים דוקרים אותי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הן שפחות, נשים כאלה'
הן שפחות, נשים כאלה
14/08/2009 | 12:06
24
44
מי שמוכנה להסיר את כל השיער באזור איבר המין היא שפחה לטרנד שבא מפורנוגרפיה. זאת אומרת שהיא לא חיה בשלום עם העבודה שהיא אשה בוגרת ולא ילדה. "נשים חושבות שזה מוזר". אני חושבת שאין להן מחשבה עצמית.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני לא יכולה לדמיין בכלל לגשת לאזור הזה עם'
אני לא יכולה לדמיין בכלל לגשת לאזור הזה עם
14/08/2009 | 12:09
41
מכשירי העינוי השונים שהם האמצעים להורדת שיער. אני חושבת שהשיער שם נמצא במקומו מתוך סיבה מסויימת. לייזר לא הייתי עושה בשום מקום כי אני מרגישה ששיער הגוף שלי הוא חלק ממני, גם אם אני בוחרת להסיר חלק ממנו לפעמים. אבל ללא שיער גוף בכלל הייתי מרגישה כמו בובת פלסטיק.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'את קצת מכללה'
את קצת מכללה
14/08/2009 | 13:28
16
43
אני חושבת שכמעט כולנו הולכים אחרי אופנות שונות. זה שאישה נמצאת במחזור (בניגוד לילדה שעדיין לא קיבלה את הוסת הראשונה שלה), ובוחרת לא להראות את הדם, לא אומר שהיא לא חיה בשלום עם זה שהיא אישה בוגרת ולא ילדה. או לחילופין, לקוחת גלולות נגד הריון, שמכניסים הורמונים לגוף שלה ומשבשים את מערכת המחזור הרגילה, כדי שלא תכנס להריון, אם היא מקיימת יחסי- מין. שיער הוא לא המדד היחידי לילדה או בוגרת. ואם מתחילים בלא להוריד שערות באיבר המין, ניתן להמשיך גם בבית השחי וברגליים.
בתור פמיניסטית הרגשתי שאני חייבת לעצמי את ההתנסויות האלה. בצבא החלטתי לעשות "גלח" בראש. 20שנה היה לי שיער ארוך ו"נשי", ורציתי לנסות משהו שונה.
ניסיתי פעם, שוב ממקום פמיניסטי, לא להוריד שערות בבית השחי. אחרי שבועיים החלטתי שריח הזעה חזק יותר כשיש שיער. בן הזוג שהיה לי אז חשב שאני סתם מזניחה את עצמי, עד שהסברתי לו שאני בודקת את האידיאולוגיה שלי לגבי הורדת שיער.
היום השיער שלי בראש ארוך ו"נשי", ואני מורידה שערות בבית השחי. אני מקבלת בהערצה נשים שלא מורידות. אבל אני לא מסוגלת. החברה שלנו אכן מתייחסת אלינו שונה מלגברים, ואני מעדיפה לבחור את המלחמות שלי.

ואגב, הורדת השיער באיבר המין, אצלי, נובע מ 2 סיבות: 1. בקיני. 2. מין אוראלי. אין ספק שמין אוראלי יותר נעים ללא שיער, למעניק.
אני מטופלת ב"אמריקן לייזר". כן, זה כואב. אבל גם שעווה זה כואב. ולייזר זה מספר מסוים של טיפולים, ואחר כך אני אמורה להיות, פחות או יותר, חלקה לכל החיים. אבל אני מסרבת להוריד את הכל, כי בעיניי זה אופנה שאישה תראה כמו ילדה קטנה. ייתכן שעוד כמה שנים שיער ערווה יחזור להיות משהו ארוטי. אני שלמה עם עצמי עם קצת שיער.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני בוחרת שלא להתייחס לסיבות שלך כי לא '
אני בוחרת שלא להתייחס לסיבות שלך כי לא
14/08/2009 | 14:17
14
39
התייחסתי אלייך וזה גם מביך אותי לדון בסיבותייך. אבל אני חייבת לומר שפשוט נמאס לי כבר לקרוא שמין אוראלי נעים יותר למעניק ללא שיער ערווה. שנים תמצצי לי היה דרישת סף אצלם, אבל אף אחת לא דרשה מהם להוריד שערות. פתאום עכשיו שיער הערווה מפריע להם לתת לך סקס אוראלי. גברים שאוהבים נשים ולא מחקים כל אופנה דכאנית שמחו ויישמחו לתת לך מעצמם גם אם תהיי בעלת שיער ערווה. יש לי נסיון עם כמה גברים כאלה, שאני קוראת להם גברים אמיתיים, שלא דרשו ולא ידרשו דברים כאלה.
מי שרוצה לרדת לאשה, שייעשה זאת, מי שלא לא, אבל שלא יתחבא מאחורי תירוצים. עברנו את גיל 10, יש קצת שיער ערווה? אתה ילד גדול, התמודד.
פמיניזם >>
לצפיה ב-' '
14/08/2009 | 15:17
15
ובלי להיכנס לפרטים אני לא מבינה גם למה זה צריך ממש להפריע.
פמיניזם >>
לצפיה ב-' לא הגבתי בידיוק מן הסיבה שכתבת'
לא הגבתי בידיוק מן הסיבה שכתבת
14/08/2009 | 16:27
22
שהביך אותי ואני בחורה ביישנית. אבל אני לגמרי רציתי לכתוב לה את מה שאת כתבת... רק שתדעי שהיום יש גברים שמורידים שם שיערות גם כן. הזוי!
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אם בני זוג, באופן הדדי, מחליטים שהם רוצים?'
אם בני זוג, באופן הדדי, מחליטים שהם רוצים?
14/08/2009 | 18:31
10
26
למה זה לא בסדר?
אם גבר מצפה שבחורה תהיה חלקה ויפה, והוא לא משקיע בעצמו, זה בעיני לא בסדר, כי זה מוסר כפול. ולצערי זה מה שיש במדינה שלנו, לא עם שערות ערווה, אלא עם שיער ברגליים ובבית השחי. מלבד שחיינים, לא יצא לי להתקל בגבר שמוריד שערות ברגליים.
את בוחרת לא להתייס לסיבות שלי, אבל את בדיוק מתייחסת. את עוסקת בהושעה שלל ב"מין אוראלי" ו"מציצות", "לרדת לאישה", "סקס אוראלי", מושגים שאני לא השתמשתי, מלבד הראשון.

מה שמפריע לי, זה שאת מתייחסת לנשים שלא מורידות שיער ערווה כנשים אמיתיות, וגברים אמיתיים הם גברים שזה לא מפריע להם, ומתעלמת משאר שיערות הגוף.
וכן, היו לי גם בני זוג שנחשבו ל"גברים אמיתיים", ומשום מה, גברים "לא אמיתיים" כהגדרתך, לא שרדו מספיק זמן כדי להקרא "בני זוג", מהסיבה שאני לא רוצה שיחפו עלי שום דבר, בטח לא דברים שהם בעצמם לא עושים. אם אני מורידה, אני מורידה בשביל עצמי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'*'
*
14/08/2009 | 18:33
12
בהושעה שלל= בהודעה שלך. אין לי מושג איך האותיות התבללבלו כל כך.
ויחפו= יכפו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין לי שום דבר אישית נגדך'
אין לי שום דבר אישית נגדך
14/08/2009 | 19:08
3
19
ואם מישהי מחליטה שהיא רוצה להוריד - שתוריד. הבעיה שלי עם זה היא שזה הפך לסוג של הכרח חברתי. את לא יכולה לנתק את הרצון של כל כך הרבה נשים להוריד שערות מהלחץ החברתי הקיים. אם זה היה אך ורק רצון חופשי זה לא יכול היה להסביר את העובדה שעד לפני 10-15 שנים מעט מאוד נשים הורידו והיום המון מורידות.
בקיצור - מעט מאוד מההחלטות האלה הן באמת חופשיות לחלוטין מההקשר החברתי שהוליד אותן.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם לי אין שום דבר נגדך בעיקר בגלל שאת'
גם לי אין שום דבר נגדך בעיקר בגלל שאת
14/08/2009 | 19:15
2
18
אומרת את מה שאני אמרתי, או לפחות ניסיתי להגיד.
זה משהו אופנתי, שיכול לחלוף. ואני לא הייתי רוצה לעשות משהו, שהוא כמעט בלתי הפיך. אם הייתי מורידה הכל, כי כרגע זה מה שבאופנה, מה היה קורה אם עוד 10 שנים שיער היה באופנה?ניתוח השתלת שיער? לכן אני רק "מסרת". בצורה כזאת שאני הולכת לים, אני לא צרכה להתאמץ.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תשימי פאה '
תשימי פאה
14/08/2009 | 20:00
1
16
תראי, כולנו נכנעות בצורה כלשהי למיתוס היופי, גם אני מורידה שערות בבית השחי וברגליים. כולנו צריכות לבחור לעצמנו את המלחמות שלנו. אם את באמת מרגישה יותר נוח ככה אז עדיף משתעשי משהו שיגרום לך אי נוחות. אבל הכי חשוב להבין מאיפה כל הדרישות האלה באות ומהן ההשלכות עלייך.
אני הבנתי שיהיה לי קשה מאוד להפסיק להוריד שערות אז לא הפסקתי, אבל החלטתי שאני לא גורמת לעצמי סבל או כאב ולכן אני משתמשת רק בסכין גילוח ולא בשעווה. ואם ברגליים שעווה היא כואבת אבל נסבלת, עצם המחשבה על שעווה בבית השחי או באיבר המין גורמת לי לבחילה עזה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-' '
15/08/2009 | 00:40
8
לא רק זה. שיערות ברגליים ובבית שחי - זה מלחמה עם כל העולם בחוץ ברגע שאת שמה רגל מחוץ לבית.

אבל אני פשוט לא מבינה למה לקרב למקומות כאלה שעווה. זה כואבבבב.

זו ממש אופנה סדיסטית. ולמזלנו נראה לי עדין זה לא אופנתילהסתובב עם ביקיני ברחוב, כך שגם את העניין הזה יבקרו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'למה זה לא בסדר? כי אני לא אוהבת את'
למה זה לא בסדר? כי אני לא אוהבת את
14/08/2009 | 21:35
4
24
התופעה בכלליותה כי היא מוסיפה לדיכוי וכי אין הדדיות בין נשים לגברים כאן, אולי אצלך יש. אני עומדת על דעתי שהטענה הגברית ששיער ערווה נשי מפריע למין אוראלי היא טענה מתחמקת מגבר שלא רוצה בעצם להעניק את האקט הזה.

אני חושבת שיש קו אדום שעובר בשיער ערווה, שהוא לא כשיער הגוף במקומות אחרים. לדעתי גבר שרוצה שבת הזוג שלו תוריד שיער שם הוא גבר שלא יכול להתמודד עם אשה בוגרת, שחושב ששיער שמסמל בגרות מינית הוא לא אסתטי, למרבה הצער גם נשים רבות אולפו לחשוב כך. אני שואלת את עצמי מאיפה בא הרעיון הזה והתשובה ברורה, מאחת המסגרות הקשות והמדכאות ביותר נשים, הקשר בין הדרישה הזו ובין התפקוד של הנשים בסרטים הללו ברור לי והוא דכאני, מכוון כולו לריצוי הצד השני שנמצא שם. אני חושבת שנשים לא צריכות להיכנע ולוותר על סימן המין הזה. הורדת שיער במקומות אחרים זה אבוד בעיני, הסנקציות מאוד חזקות כולל מנשים אחרןת ואני לא מצפה מנשים שלא יורידו שיער במקומות הללו. אני לא יכולה להרשות לעצמי להסתובב עם רגליים שעירות גם אם אני פחות מחמירה עם עצמי בעניינים הללו מאשר פעם.

אני לא מאמינה בטענה של מורידה בשביל עצמי. אני לא חושבת שאני אישית מורידה בשביל עצמי, אני אולי חושבת שאני יפה יותר חלקה אבל זה מפני שהושפעתי מהלחץ החברתי וממודל היופי היחיד ששולט בתרבות שלנו. אי אפשר לדבר על בחירה אמיתית בנושא הזה. אם הייתי רואה במדיה נשים שעירות ונשים חלקות במינונים שווים אז כן היה אפשר לדבר.

ולא התייחסתי אלייך במישרין, את בוחרת לקבל את הביקורת שלי כאילו היא מופנית אלייך. לי יש כאן נקודה עקרונית ואולי היא נשמעת לא נחמדה ושופטת, זו דעתי ואני לא מתכוונת לרכך אותה ולהתנצל עליה, יש דברים שאני לא מוכנה לקבל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-' '
15/08/2009 | 00:47
9
זה באמת באמת מדכא.

והאמת שאני ממש סובלת הקיץ מההורדות שיער האלה. שורף לי בטירוף, ואני צריכה לעשות סדרת פעולות אח"כ במהירות האור כדי שיפסיק לשרוף.

אני מסכימה עם כל מילה. אם זה מה שאתה רגיל לראות כיפה, והדבר היחיד שאתה רואה - ברור שזה יראה מכוער או מוזר.

אבל גם בעיני זה קו אדום, עד לאן באמת רוצים שהתרבות הזאת תיכנס לי?
זה נראה לי פשוט עינוי. זה כואב בטירוף.
זה נראה לי גם סטייה מטורפת שהאידיאל נכנס לך לאיבר מין.

עוד מעט גם תהיה צורה מסויימת שעדיפה, וכולן ילכו ל"מתיחת" מפשעה אצל הפלסטיקאים.
כי זה יותר אסטתי כמובן, והן עושות את זה בשביל עצמן.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ניסחת יפה משהו שחשבתי לעצמי'
ניסחת יפה משהו שחשבתי לעצמי
15/08/2009 | 01:11
2
15
אבל לא הצלחתי להגדיר לעצמי למה הדרישה להסיר שיער ערווה מפריעה לי יותר מכל דרישה אחרת.
זו כנראה גם העובדה שמדובר בדרישה של השנים האחרונות, בעוד רגליים ובית שחי הם יותר קונצנזוס.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה לא רק זה - זה בגלל שזה איבר מוצנע.'
זה לא רק זה - זה בגלל שזה איבר מוצנע.
15/08/2009 | 01:23
17
אני מסתובבת עם גופיות, אני מסתובבת במכנסיים קצרות (ולא מורידה באופן קבוע בחורף כשאני לא צריכה להסתובב בקצרות, אלא לעיתים או לעיתים רחוקות אפילו).

זה לא רק כניסה למקומות שאנשים לא רואים בהליכה ברחוב, זו גם כניסה למקומות שאנשים לא מדברים עליהם בקול רם - אלא בלחשוש.

זה לא סתם מוצנע כי זה אופנה חולפת - כמו בטן שמוצנעת או עם חולצת בטן, או גזרה גבוהה או נמוכה. זה מוצנע גם כשלובשים מחוך ושמלה, וגם כשלובשים בגדים של שנות השמונים או השבעים.

באמת, עם כל הכבוד - מי רואה לך את איברי המין?
גניקולוג ובן זוג וזהו פחות או יותר.

אה - עכשיו קוסמטיקאית ומחר גם מאפרות ומנתחים פלסטיים.

זה אולי חלק ממהלך מתמשך של הצצה - דרך ריאליטי ואמצעי אינטרנט שמאפשרים כניסה לקישקעס של החיים של אנשים.
ואולי זה פשוט עוד החמרה של אידיאל היופי - שרק הפעם זה משוגע בערך כמו לקשור רגליים או לשים טבעות בצוואר.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'רוב הגברים'
רוב הגברים
16/08/2009 | 06:39
19
לא מורידים שיער ערווה ומצפים שימצצו להם. אז אני לא מבינה למה זה לא יכול להיות הפוך
פמיניזם >>
לצפיה ב-' לאורלנדה'
לאורלנדה
16/08/2009 | 06:32
6
לצפיה ב-'בבקשה אל תקחי את זה כביקורת אישית'
בבקשה אל תקחי את זה כביקורת אישית
16/08/2009 | 13:02
14
אבל קצת מכאיב לי ה"כן, זה כואב". המובן-מאליו של זה, שאת צריכה להכאיב לעצמך בשביל משהו כזה או אחר. אפילו שאני גם מוריד שערות לצמיתות וסובל כאבים.

קצת מוזר לי שאוי ואבוי אם יראו שערות מציצות מבגד הים. אני חושב שלגברים בגזרה מסוימת הבגד ים חושף חלק מהשערות האלה.

אני רוצה לציין שהפעם הראשונה ששמעתי שחייבים להוריד שיער בשביל לרדת היתה בטור של ה"דגדגנית" שכתבה על מין לסבי בזמן הוורוד. היא דיברה על גילוח (ועל הגרוד הנלווה). עד אז פשוט לא העליתי על דעתי - שיער היה חלק מהעסק.

קוצים במקום הזה צריכים להיות סיוט, לא? ויתרתי על גילוח מפשעות בגלל זה

פמיניזם >>
לצפיה ב-'ראיתי נשים כאלה כמה פעמים'
ראיתי נשים כאלה כמה פעמים
14/08/2009 | 15:15
5
31
חלק מהן אפילו לא צעירות - 50-60, במקלחות של חדר הכושר וזה הביך אותי קשות ונראה מאוד דוחה ולא נשי. כמו אישה בוגרת עם איבר מין של ילדה. אלוהים שתשמור.
גם לי היה בן זוג שביקש שאני אוריד הכל כשהמקסימום שאני מוכנה לעשות זה לסדר קצת ועצם המחשבה על לייזר או שעווה שם גורמת לי לכאבים קשים. לעומת בן הזוג של אפרת, הוא ממש לא חשב שגם הוא צריך להוריד.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה נקרא לי כמו איזו התיילדות קולקטיבית'
זה נקרא לי כמו איזו התיילדות קולקטיבית
14/08/2009 | 15:27
3
24
של אנשים שמסרבים להתבגר ורואים את כל דימויי הפרווה האלה, אלה שחייבים להיות ללא כל שערה, לחייך, להיות יפים ולשתוק ולא להביע חס וחלילה דעות מעצבנות. אני לא יכולה שלא לקשר בין כל זה לבין הניכור שבעולם הזה. שהכל דימויים, שהמדיה מלמדת אותנו מה צריך לקנות ואיך להיראות. ומהכל נושבת אחידות של מראה, כמו במצעד צבאי. רחוק מאנושיות של היומיום.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'במקרה של הבחור הספציפי הזה'
במקרה של הבחור הספציפי הזה
14/08/2009 | 15:44
22
מדובר היה באדם מקסים ואינטליגנטי אבל עם רגשי נחיתות קשים שבאופן קבוע יצא עם נשים משכילות ממנו וניסה להקטין אותן, לא רק דרך הורדת שערות. זה נגמר מהר מאוד בעיקר מהסיבות האלה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-''
14/08/2009 | 18:38
1
10
מסכימה. חוץ מזה שנראה לי שאישה ללא שיער בכלל, זה כמו ילדה קטנה, זה באמת מושפע לחלוטין מהמדיה, או במקרה הזה בעיקר מסרטים פורנוגרים (או במילים הנכונות "זנות מתועדת"). והרי אישה, כדי לדעת שהיא "בסדר" ו"נורמאלית", צריכה לעשות מה שכל הנשים עושות. וכיוון שהיא לא יכולה לשאול את כל הנשים בעולם, היא משתמשת במדיה, שלעיתים קרובות נוצרה ע"י גברים, כדי לדעת מה "נכון" ומה "לא נכון", ותוך זמן קצר, זה הופך באמת למשהו נפוץ נפוץ מדי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זו בעיה, כי זה נכנס עמוק מדי.'
זו בעיה, כי זה נכנס עמוק מדי.
15/08/2009 | 00:58
20
ואני מתייחסת למעבר לשיער הערווה, לדברים שרואים.
כשאת רואה משהו בלי שתשימי לב, זה קופץ לך דרך אנשים שמגשימים את זה על עצמם, חנויות בגדים, עיתונים, פרסומות על כל מקום, טלוויזיה אינטרנט.

זה לא שבאמת יש עניין של בחירה, כולנו מורגלים לדבר אחד - ואנחנו חושבים שדעתנו העצמאית כל כך החליטה שזה יפה.

בעניין המשקל אני מרגישה שזה טרור, ובעניין השיערות... אם הייתי נמצאת במצב שבו הייתי מרגישה שאני חייבת להוריד ממקומות מוצנעים יותר , אז אני מניחה שגם אז הייתי מרגישה שזה ממש טרור.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם אותי זה מאד הביך'
גם אותי זה מאד הביך
14/08/2009 | 23:14
16
זה נראה כמו של תינוקת. יש לי אחיינית כבגילשנה החלפתי לה חיתול ופתאום אני רואה נשים עם אברי מין כמו שלה בחדר כושר.

זה גם מזכיר לי זנות מתועדת
פמיניזם >>
לצפיה ב-'וואי, נשים חושבות שזה מוזר?!'
וואי, נשים חושבות שזה מוזר?!
14/08/2009 | 14:13
4
33
כי אני בכלל לא מתקרבת לאיזור הזה עם שום דבר שקשור להסרה של שיער. כנראה שאני חייזר (ועוד חייזר שכנראה יצא עם חייזרים, כי הייתי מאוד מחוזרת בכל תקופת רווקותי ומעולם "שעירותי" לא היוותה אפילו מחסום קטן שבקטנים).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אכן כן, ואפילו עם בחורים מהדור הזה'
אכן כן, ואפילו עם בחורים מהדור הזה
14/08/2009 | 14:19
3
23
כלומר צעירים ממני בשנים רבות שנחשפו לפורנו זמין, לא היתה דרישה כזאת. להיפך, הם העריצו אותי כפי שאני.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מעולם לא הייתי עם גבר שנגעל לבצע מין אוראלי'
מעולם לא הייתי עם גבר שנגעל לבצע מין אוראלי
14/08/2009 | 14:43
2
25
בגלל שאני לא מגלחת או מסדרת או איזו מילה שלא תבחרי כדי לתאר את העינוי הזה. מזעזע בעיני שנשים מספרות כמה שזה כואב להן, וזה לא מאותת להן שאולי זה אומר שהדרישות מהן מופרזות. למה קשירת רגליים או כל מיני שיטות עינויים אחרות שנהוגות במקומות רחוקים מזעזעות את אמות הסיפים, אבל הסרת שיער ממקום כה רגיש ועדין שכרוכה בכאלה כאבים הפך פתאום לנושא של הגיינה או התחשבות. וואי, אם גבר היה מבקש ממני להתחשב בו ע"י זה שאני אעביר את עצמי את העינוי הזה.... הדם שלי רותח רק מלחשוב על זה. אבל תכלס אם נשים מתנדבות לעשות את זה, למה שהם לא יתפסו טרמפ?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני חייבת לומר שהדבר הזה הוא נקודה רגישה אצלי'
אני חייבת לומר שהדבר הזה הוא נקודה רגישה אצלי
14/08/2009 | 14:50
1
20
זה מעורר בי זעם עצום. זה לקחת את המיניות והחייתיות שלך ולהיפטר מהן. לא איכפת לי כמה הסברים מנשים אקרא בפורום סקס על כמה שזה נפלא, אני לא קונה את זה. בשבילי הדרישה הזו היא שיא של דיכוי. הדבר שמבדיל אותך מילדה קטנה הוא לא ראוי, הוא לא אסתטי או מלוכלך. זה עיוות גמור, והפסיכולוגית שלי טענה לפני כמה שנים שעבורה הדרישה הזו היא ממש סטיה.
לעשות את הדבר הזה, לדעת שמדובר באיבר הרגיש ביותר שלך, להכאיב לו ועוד להתפלא שאחרות לא נוהגות כמוך. מתחשק לי להטיח את הראש בקיר מרוב יאוש בכל פעם שהנושא הזה עולה, אני מרגישה בודדה בעולם (כאן אני מקבלת תמיכה, כמובן). כמה קשה ללכת בדרך שלך שמכל עבר רק מתחננים לפנייך שתקטיני את עצמך. ובמקום שנשים יאמרו עד כאן ולא יותר, הן משתפות עם זה פעולה וחושבות שזה מדליק.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם בעיני זו סטיה.'
גם בעיני זו סטיה.
15/08/2009 | 01:04
16
גם הכניסה התרבותית לתוך האזור הזה הוא סטייה. בחיאת.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שיעור יתר מתייחס ל'
שיעור יתר מתייחס ל
14/08/2009 | 01:09
4
32
נשים עם שיער באיזורים כגון בטן, חזה, גב, ישבן, פנים.

איזורים שבהם לדעת החברה מותר שיהיה במקסימום פלומה שקופה בלבד, וגם זה במקרה ה"מקסימום של המקסימום"
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מוזר'
מוזר
14/08/2009 | 01:23
2
24
אני לא מכירה אף אחת שנולדה בלי שיער במקומות האלה. היתכן וכולנו סובלות משיעור יתר ?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כנראה 100% מהנשים סובלות משיעור מעל הממוצע'
כנראה 100% מהנשים סובלות משיעור מעל הממוצע
14/08/2009 | 16:23
5
לצפיה ב-'מן הסתם את המושג שעור יתר'
מן הסתם את המושג שעור יתר
16/08/2009 | 06:47
17
תבע גבר. איזה גניקולוג
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז אם ל-85% מהאוכלוסיה יש שם שיער'
אז אם ל-85% מהאוכלוסיה יש שם שיער
14/08/2009 | 15:26
21
(אני מדברת על שיער לא שקוף ובולט כי לכולם יש שיער בכל הגוף פרט לכפות הידיים והרגליים), אז למה זה נחשב לשיעור "יתר" ולא לנורמה? אני ממש לא שעירה מטבעי ויש לי שתיים וחצי שערות בבטן. בחיים לא חשבתי להתייחס אליהן כאל משהו חריג.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אכן כך. אבסורד.'
אכן כך. אבסורד.
14/08/2009 | 15:32
5
לצפיה ב-' גדול!'
גדול!
14/08/2009 | 17:01
9
כלומר, מבאס מאוד, אבל אחלה של אנקדוטה...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נו, אז בטח היום כבר כמעט מאה אחוז סובלות'
נו, אז בטח היום כבר כמעט מאה אחוז סובלות
15/08/2009 | 00:30
13
משיעור יתר, כי כבר צריך להוריד מהרבה יותר מקומות...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מדובר כנראה על הממוצע שייאפשר לך להשתחל למקום'
מדובר כנראה על הממוצע שייאפשר לך להשתחל למקום
14/08/2009 | 15:37
7
קטן מתחת לשולחן כדי שלא יראו אותך או ישמעו את קולך. ככה בטוח יותר, להקטין נשים למידות זערוריות.
מי שהרגיש שהוא יוצא עם אשה שמנה מתוך רחמים התבייש להיראות איתה בציבור וסיפר לעצמו את הסיפור הזה. או שהוא עצמו מרגיש שהוא זקוק לרחמים ופשוט הפך את היוצרות וטען שאלה הנשים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לגבי הקטע של תחבורה ציבורית'
לגבי הקטע של תחבורה ציבורית
14/08/2009 | 15:28
3
11
אז מנסיוני בתחבורה הציבורית יש נשים שמרשות לעצמן לפלוש לחלק שלי(שאני יושב בבירור בחצי שלי, ופתאום אני מרגיש שרגל של מישהי אחרת נוגעת ברגל שלי,וזה לא בהכרח בא מטעמה של אישה גדולה דוקא).

לא מדובר ברוב אלא במיעוט של הנשים אבל יש נשים כאלו כך שההנחה שאת צריכה לא לפלוש לאחרים למקום איננה הנחה שמקובלת על כולן.

אגב ברור לי שכגבר אסור לי לפלוש לחצי של מישהי אחרת,ומבחינתי אין סימטריה כלומר מבחינתי מותר להן לפלוש לחצי שלי בלי שאני אתלונן.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה שברור לך לא ברור לגברים אחרים'
מה שברור לך לא ברור לגברים אחרים
14/08/2009 | 15:45
2
6
זכור לי שכשהייתי ביסודי, גבר גדול התיישב לידי והשתלט על המקום שלי ברמה כזאת שנאלצתי להילחץ לחלון. זה היה די מכוון (הוא ישב בפיסוק גדול) והוא גם אמר "מזל שאת רזה".
מזל באמת.

זה לא היוצא מן הכלל, אלא הכלל.
זאת חלק מהסיבה שבשנים האחרונות אני נמענת מתחבורה ציבורית.

אז לענייננו - לך ברור שאסור לך לפלוש לחצי של מישהי אחרת. לגברים רבים זה לא ברור. חלקם מתוך חוסר איכפתיות וחלקם מתוך כוונה רעה
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני לא חושב שזה בהרבה מקרים מתוך חוסר אכפתיות'
אני לא חושב שזה בהרבה מקרים מתוך חוסר אכפתיות
15/08/2009 | 07:52
5
כי אילו זה היה המקרה אז סביר שגם אני הייתי נתקל בגברים רבים שפולשים לחצי שלי(ומצב שגבר פולש לחצי שלי בתחבורה הציבורית לא קורה לעתים קרובות).

דוקא מצב של מגע לא רצוי עם גברים קרה לי יותר בתחבורה לא ציבורית(שרכב הסיע אותי ,ואסף עוד אנשים ולא היה מספיק מקום כדי להמנע ממגע לא רצוי) אבל זה לא נימוק שישכנע אותי להמנע מתחבורה כזאת כי בכל זאת להגיע מהר יותר למקום שרציתי יותר חשוב בעיני.

במקרה האחרון של מגע לא רצוי עם גבר שפלש לחצי שלי באוטובוס מדובר היה בגבר שנרדם ובחרתי שלא להעיר לו(ולהעיר אותו) ,וגם לא נלחצתי לחלון אלא פשוט המשכתי את המגע עד שהוא התעורר כרבע שעה מאוחר יותר,והפסיק אותו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'חוסר האכפתיות הוא חוסר מודעות'
חוסר האכפתיות הוא חוסר מודעות
15/08/2009 | 09:20
1
הם לא חונכו מגיל צעיר לנסות להצטמצם במרחב אלא להיפך, לתפוס בו מקום, להיות עצמאיים, גדולים, חזקים ומפרנסים. המרחב הציבורי שייך להם מסורתית. גם לנו כדאי ללמוד מהם לתפוס יותר מקום אבל זה נכון שאז יש קונפליקטים כי פתאום אנחנו מבקשות נתח מהעוגה שבמקור לא היתה מיועדת לנו.
מזכיר לי, קצת, את טענתה של עמליה רוזנבלום בספר "ללא מילים" שכתבה עם צבי טריגר; הם מנתחים שם, כל אחד ואחת בתורה/ו מילה, מונח, ביטוי או משפט כאלה או אחרים שהשתרשו בשפה העברית במשך שנות ה-90 והאלפיים (תקופות בהן גם היא וגם הוא שהו בחו"ל, היא 10 שנים והוא רק 4), וכשחזרו מצאו שפה שונה לגמרי מזו שעזבו). בין השאר הם מתייחסים לשם המשפחה הכפול של נשים, ועמליה רוזנבלום כותבת שנוכחות השם הארוך במקומותינו מהווה היא עצמה תפיסת מקום במרחב, על גבי הדף. מעניין, לא חשבתי על כך.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לדעתי הספר טעה בגדול'
לדעתי הספר טעה בגדול
16/08/2009 | 06:25
6
אישה גדולה עם ראש גדול ושיער קצר זה הכי יפה שיש.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תגידי, זה הצרות שלך?'
תגידי, זה הצרות שלך?
14/08/2009 | 02:16
77
9
אני כבר שלושה ימים בבית בגלל שפעת (טפו טפו טפו) עם חום וכו', ואת עוד שבוע טסה להודו

וזה הצרות שלך?

תשמעי, דגמחים לנשים (או לגברים אם כבר מדברים על זה) לא נראים טוב בכל מקרה. גם במידות קטנות יותר. ואני מתכוונת לדגחמים שבאמת אפשר לעשות איתם טרק ולא "ג'גמחים" שנראים טוב עם נעלי עקב.

ואולי אני מופרעת, אבל אני עשיתי טרקים עם ג'ינס (סטרץ') - לי זה הכי נוח.

וסך הכל הבחור המסכן לא אשם בכך שאין מידות גדולות. בטח לא ידע איפה לקבור את עצמו.
ומידות גדולות יותר - זה כבר ידוע שכמעט כל חנות ש"מכבדת" את עצמה מעיפה אפילו את המידה 38 מהמדפים... שחלילה לא יראו וייראו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'החלמה מהירה'
החלמה מהירה
14/08/2009 | 04:42
12
4
אבל אני לא מביהנ למה צריך להקטין ולזלז במודעות לאפלייה ודיכוי של נשים שמנות שקיימת ברמות מטורפות, הויא אולי אחת מהוצרות דיכוי האחרונות שלא מנסות להסתיא את עצמן בפוליטיקלי קורקט.
פמיניזם >>
לצפיה ב-''
14/08/2009 | 11:46
לצפיה ב-'אף אחד לא זלזל ולא הקטין,'
אף אחד לא זלזל ולא הקטין,
14/08/2009 | 15:09
10
3
אם היית קוראת את מה שכתבתי, היית מבינה אולי, למה התכוונתי, וזה שזה לא קשור רק לדגמחים, אלא בכלל, לכל בגד שהוא.

ותודה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'דווקא קראתי את כל ההודעה'
דווקא קראתי את כל ההודעה
14/08/2009 | 23:23
9
3
זה לא קשור דגמחים, אבל ברונהילדה דיברה על סימפטום לדיכוי נשים- שזה גםש אין מידות בגודל מתאים וגם שהמוכר בתחפף, וכתבת בחיוך: אלו הבעיות שלך?

נשמע לי מתנשא מקטין ומיתמם

אשמח שתסבירי ליא יך לא
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כי יש לה את הבריאות שלה,'
כי יש לה את הבריאות שלה,
14/08/2009 | 23:37
8
2
זה למה.

וכשאת בבידוד כי אולי יש לך שפעת חזירים, דברים נראים אחרת.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תראי'
תראי
14/08/2009 | 23:47
3
3
בעבר כתבת הודעות לא סובלניות כלפי דיכוי שמנים אבל בסדר, יכול להיות שפירשתי לא נכון.

את לוקחת תמיפלו או אוסילו?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני בזמנו כתבתי דברים על אוביסיטי,'
אני בזמנו כתבתי דברים על אוביסיטי,
15/08/2009 | 00:06
2
3
ואת לקחת את זה לשמנים. (בדיוק כמו פה, בשרשור הזה, דרך אגב.)
יש הבדל בין "שמנים" שהם לא מידה 36, לבין אוביסיטי, שזה פשוט לא בריא.

יכול להיות שאת רגישה ביותר לנושא, אני יכולה להבין.
גם אני לא בדיוק רזה. ממש לא.

ואני על תמיפלו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זהו, 38 כבר לא ה"נורמאלי"'
זהו, 38 כבר לא ה"נורמאלי"
15/08/2009 | 01:11
1
4
עברנו ל36?

אז יש 34 בחנויות - זה כאילו כבר לא מידה של ילדות קטנות?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה גם נכון,'
זה גם נכון,
15/08/2009 | 01:39
3
לצערנו.

מה גם, שכמו שכתבתי - המידות עצמן הפכו לקטנות יותר, כלומר מה שפעם היה 38 עכשיו זה 40.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'החלמה מהירה, ואני מבקשת להרגיע את הרוחות'
החלמה מהירה, ואני מבקשת להרגיע את הרוחות
15/08/2009 | 00:04
1
1
מיה קראה את ההודעה שלך כמזלזלת, כמבטלת את ההודעה שפתחה את השרשור; ואני מניחה שכוונתך היתה "במצבי, הייתי מתה לצרות כאלה".
ובכל מקרה, אני מקווה שתחלימי במהרה!
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תודה, והרוחות נרגעו '
תודה, והרוחות נרגעו
15/08/2009 | 00:08
נראה לי... בתקווה.

זו הבעיה העיקרית בפורום או בכל מדיה של מילה כתובה ולא של פנים מול פנים או אפילו קול, כי אי אפשר להבין את הטון.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אוי. תרגישי טוב!!'
אוי. תרגישי טוב!!
15/08/2009 | 00:29
1
לצפיה ב-'תודה'
תודה
15/08/2009 | 01:40
לצפיה ב-'איפה נונה17 שתגיד לנו איך זה בארה"ב'
איפה נונה17 שתגיד לנו איך זה בארה"ב
14/08/2009 | 13:03
62
10
הרי שם חצי מהאוכלוסיה סובלת ממשקל עודף, לא סתם השמנה, אלא השמנה קיצונית ביותר, לא עושים ספורט וצורכים Junk Food. אז אני מניחה ששם בחנויות כן צריכות להיות מידות גדולות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'סטריאוטיפים מכוערים'
סטריאוטיפים מכוערים
14/08/2009 | 14:26
51
2
על מף מה את קובעת ששמנות לא עושות ספורט וצורכות ג'אנק פוד? מזה בכלל ג'אנק פוד
אני שמנה ועוסקת בקביעות בספורט

לא היית מעיזה להגיד על שחורים בארה"ב שהם בטלנים, לא עובדים ועושים סמים , נכון?

אז מה פתאום כשזה נוגע לשמנים כולם מרשים לשחשיבה החשוכה והלא נאורה שלהם לצאת החוצה בגאון?

אנשים תפנימו, זה שאני משנה לא אומר שכבודי מותר
פמיניזם >>
לצפיה ב-'פחדתי שזה מה שיקרה'
פחדתי שזה מה שיקרה
14/08/2009 | 14:59
50
1
לקחת את התגובה שלי בידיוק לאן שלא התכוונתי. אני אומרת שיש בארה"ב (אני לא יודעת אם הכרת אנשים שחיים שם), אנשים שנמצאים במשקל עודף מוגזם, לא סתם שמנים אלא מאוד שמנים. ובגלל זה הייתי מצפה שבחנויות שם כן אפשר יהיה למצוא בגדים במידות גדולות. שם זה נורמאטיבי, בעיקר במקומות מסויימים. השמנה כן קשורה במזון הרבה פעמים, יש כאלה שאצלם זה בעיקר גנטי, אבל מי שיש לו נטייה גנטית, לא עושה ספורט ולא אוכל נכון, יכול לגרום לעצמו לנזק בריאותי. אני מדברת על אנשים שבאמת עם עודף משקל מוגזם, כאלה שבקושי רואים פה, ואני מניחה ממה שאת מספרת שאת לא נכללת בקטגוריה. גם כן תרבות המזון המהיר שם לא בריאה, ולא רק לשמנים או לבעלי נטייה להשמנה, זה יכול לגרום לעודף כולסטרול ולבעיות בריאותיות נלוות. זה ידוע. בכל אופן, כל אדם, צריך לכבד אותו בלי קשר למראה החיצוני וזה לא קשור. גם אני נפגעתי אתמול מרופא, כשהייתי בבדיקה אולטרסאונד שד, היה רופא וביקשתי שתהיה עוד מישהי בחדר (שאלו אם אני רוצה כי לא התלהבתי מזה שזה יהיה רופא). נראה לי שזה לא מצא חן בעיניו בכלל, שכן הוא היה מאוד עוקצני לאורך כל הבדיקה. הוא לעג לי על מה אני עושה שם בכלל בבדיקה, בגילי (אני בת 30). אגב לנשים יכול להיות סרטן השד גם בגיל הזה. סתם שוביניסט. בגלל זה אני לא חושבת שאת צריכה לקחת ברצינות את דבריו של הרופא שהעיר לך על המשקל. הם יכולים להיות מה זה נבלות לפעמים. יש לי חברה שמנה, ואני מקבלת אותה כמו שהיא, למרות שאני חושבת שהיה עוזר לה לבריאות אם היא היתה עושה ספורט. אבל מעולם לא לחצתי עליה לעשות. הצעתי לה מתוך דאגה לבריאות שלה וירדתי מזה כשראיתי שהיא פשוט לא מעוניינת.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'קראתי שיש מחקרים חדשים שמצאו שאין קשר'
קראתי שיש מחקרים חדשים שמצאו שאין קשר
14/08/2009 | 15:03
1
2

בין עודף משקל לרמות גבוהות של שומנים בדם וכולסטרול, אלא רמות השומנים והכולסטרול הן ברובן גנטיות ואכילה מרובה או דיאטה, אכילת מאכלים שמנים או מאכלים דלי שומן משפיעה אולי בטווח של 10%.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אגב - הרעבה יוצרת '
אגב - הרעבה יוצרת
15/08/2009 | 01:25
1
כולסטרול גבוהה...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לאוביסיטי יש זיקב ברורה לעוני ולמקום מגורים'
לאוביסיטי יש זיקב ברורה לעוני ולמקום מגורים
14/08/2009 | 18:54
47
1
כלומר - בערים הגדולות, נשים וגברים (בעיקר לבנים) מן המעמד הבינוני והגבוה הם צרכני מזון הבריאות ומכוני הכושר למיניהם מפני שהמוצרים האלה יקרים באופן משמעותי ביחס, למשל, לפאסט פוד וסתם מזון איסטנט מהסופר. וכך יוצא שהעניים והעניות במרכזים האורבניים (איפה שיש Trader Joe  ו-Whole Foods) לא יכולים להרשות לעצמם "מותרות" כמו מזון בריא או קורס ספינינג וגם יש להם פחות זמן פנוי (למשל, חד הורית יכולה למצוא את עצמה עובדת בשתי משרות לא מתגמלות במיוחד כדי לתמוך בילדיה). המצב חמור יותר באזורים הכפריים, שלשם תעשיית הבריאות הבורגנית כמעט ולא הגיעה (לחלק מן המקומות היא בכלל לא הגיעה, ביחד עם הרבה מאוד מוצרים שבעיר הם חזון נפרץ, כולל למשל אינטרנט מהיר), אבל הפאסט פוד והאוכל המטוגן שמוגש בירידים ובפסטיבלים דווקא נפוצים מאוד. הוסיפי לזה את העובדה שאפשרויות התעסוקה (של גברים ונשים, אבל בעיקר נשים) מצומצמות בהרבה ביחס לערים, ותקבלי בדיוק את המצב הנוכחי, לפיו חלק עצום מאוכלוסית ארה"ב סובלת מהשמנת יתר עם כל בעיות הבריאות הנלוות (וכשמיליוני עניות ועניים נטולי ביטוח בריאות).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני מתנגדת להסברים המהותניים למיניהם להשמנה'
אני מתנגדת להסברים המהותניים למיניהם להשמנה
14/08/2009 | 23:17
46
1
בהסברים מהותניים אני מחשיבה ראייה של השמנה כבעיה בדיוק כמו שמנסים להסביר הומוסקואליות.

למה מנסים למצא גן שאחראי להומוסקסואליות ולהשמנה ולא גן שאחראי להטרסוקסואליות ולגוף רזה?

אני חווה הפתעה שנשים שאניר גילה לקרא הודעות שלהן ולחשוב שהן נאורות פתאום כותבות באופן סטיראוטיפים, דכאני ועוד מכחישות שהוא כזה.

יש פער עצום בין מודעות לסוגי דיכוי שונית, גזעי, מעמדי ואפילו מגדרי מאשר דיכוי על בסיס משקל וגודל גוף.

אני מצטערת שאם זה נשמע מתנשא אבל נכתבה כבר די הרבה ספרות פמיניסטית בנושא.

לא עמונינות שתדונו בגורמים למצבנו "האומלל" כאילו שהשמנה האי מחלה כי - היא לא!
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ועוד דבר'
ועוד דבר
14/08/2009 | 23:21
19
3
אם מישהו היה כותב את אוהת הודעה שכתבת רק מחליף אוביסטי בלסביות זה היה נחשב מזעזע בעינייך
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ההבדל הוא '
ההבדל הוא
15/08/2009 | 00:32
18
8
שבעודפי משקל קיצוניים* יש סכנה בריאותית ובנטייה מינית לא. לא כל אדם שמן הוא לא בריא, אבל הסיכון עולה. חוץ מזה - מה שנורת'רן אמרה. מסממים אנשים באוכל מלא שומן ומחוסר ערך תזונתי ומציגים אותו בעטיפה נוצצת ומפתה והנה לך התוצאה.

* עודפים קיצוניים הם של עשרות קילוגרמים, לא מישהי שיש לה קצת טוסיק וירכיים אז היא לא נכנסת למידה 36 ויש לה גוף של אישה ולא של ילדה בת 12.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה אפילו לא רק דברים שקשורים להרזיה.'
זה אפילו לא רק דברים שקשורים להרזיה.
15/08/2009 | 01:31
2
אפשר הרי לקנות לחם רגיל, לא קל - אבל לחם דגנים או מקמח מחיטה מלאה וכו'... הדברים האלה יקרים באופן משמעותי ממה שמסובסד.

ירקות אורגניים וכאלה, בלי ריסוס - גם זה יקר באופן משמעותי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כמה דברים'
כמה דברים
15/08/2009 | 02:27
15
1
מה שאת מדברת נקרא בשפה המקוצעית "הנחת התמימות של השמנים"

אם אנשים שמנים ידעו איך לאכול נכון תזונתית ויהיו להם את האמצעים לכך- הם לא יהיו שמנים.

זה לא נכון ולא מחזיק מיים ויש די הרבה שמנות שיודעות מה צריך לעשות ויכולות להרשות לעצמן לרסות אבל לא עושות את זה.

ואני  * באמת* שמנה, לא כמו חברות הפורום ש"מתבכינות" ( סורי אבל האטימותץ והבורות כלפי הבעיה * החברתית * של דיכוי שמנים כבר עלתה לי על העצבים כאן בפורום* על זה שהן במידה 38-42.

אני משנה- ויודעת כמה קלוריות יש בכל דבר, ויש לי כסף למכון כושר ואני הולכת אליו 5 פעמים בשבוע, ואין לי רכב
ואני שמנה.
לא אני לא מידה 38, או 40 או 42

וזאת הזהות שלי.
השהות הסובייקטיבית שלי

ואתן מלאות בהחות סטריאוטיפיות על נשים שמנות.

כאילו ברור שהמחקר המדעי מוטה ולא בדיוק מדויק כשהוא קובע ששחורים טפשים והומואים פרוורטיים אבל בנוגע לשמנים- כן ברור שהשמנה זה מחלה ושזה מביא לחיים רעים
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז אפילו כאן אסור לי "להתבכיין"?'
אז אפילו כאן אסור לי "להתבכיין"?
15/08/2009 | 07:49
13
1
אני לא חושבת שההפרדה שאת עושה בינינו היא חדה כל כך. כולנו סובלות מאותו מיתוס יופי ומאותו דיכוי שבא בעקבותיו. את אולי סובלת יותר מחבורת המתבכיינות שכוללת אותי ואת כל בנות הפורום בטווח ה-38-42, אבל אני מקווה שאת לא שוללת את זכותי "להתבכיין" כאן כי אם לא כאן אין לי שום מקום אחר בדיוק כמו שלך אין מקום אחר.
חוץ מזה - הרבה מאוד ממה שכתבת בהודעה הזו הן מילים שהכנסת לי לפה. איפה כתבתי שכל השמנים חולים וחיים רע? איפה כתבתי שכל השמנים תמימים או מטומטמים ולא יודעים מה זה אוכל בריא?
אני עדיין מחזיקה בדעתי שהשמנת יתר קיצונית נושאת בחובה סיכון מוגבר למחלות לב וכלי דם ועוד כאלה. אני גם עדיין איתנה בדעתי שבמדינות מסויימות, בעיקר ארה"ב, ההשמנה כרוכה בנגישות וזמינות למזון זול ולא בריא. זה *לא* אומר שכל מי ששמן יחלה בהכרח וזה *לא* אומר שרק מי שאוכל מזון לא בריא וזול יהיה שמן וזה *לא* אומר שאסור לך להיות שמנה ולהגדיר את עצמך ככזו כחלק מתפיסתך העצמית ולהיות מאושרת או שלמה. אני מדברת על המקרה הכללי ולא על המקרה הספציפי שלך.  
פמיניזם >>
לצפיה ב-'תראי'
תראי
15/08/2009 | 08:25
12
2
מותר לך להתבכיין וגם אני מתבכיינת,א בל זו נראית י צביעות להתבכיין בקשר למיתוס היופי תוך כדי השתתפןת פעילה בדיכוי שמנים ( לא אומרת שזה מהש את עושה).

את אומרת שאת מדברת על המקרה הכללי, אבל האם יש לך מידע אמין ומשכנע באמת לגבי המקרה הכללי של השמנה?

אני טוענת שעצם המחשבה שהמקרה הכללי של השמנה מתואר טוב יותר על ידי האמירות: אנשים הם שמנים כי הם לא מבינים מספיק בעקרונותיה המדעיים של תזונה נכונה, אם הם כן מבינים כנראה שאין להם אפשרות חומרית להתנהג במתינות ולאכול מרכיבים בריאים, אם הם כבר שמנים הם לא בריאים.

במאה ה-19, היו הרבה תיאוריות על כך שהשמנה קשורה לבריאות נפשית ופיזית ורזון קשור במחלות.

בהרבה מדינות עניות אנשים אוכלים רק דברים זולים ועדיין הם מאד רזים.

אני רק אומרת שלקשר שומן עם מצב כלכלי רע או חוסר מודעות לתזונה ( פאימיטיביות) זה אותו דבר חברתית כמו לקשר לסביות לנשים שהיו דחויות בבית סםר או לכאלה שעברו תקיפה מינית. בשני המקרים דמובר בדה-לגיטימציה ( עקיפה) מדעית של הזהות השמנה או הזהות הלא הטרו-נורמטיבית.

יש הרבה הרבה סטריאוטיפים חברתיים לגבי נשים שמנות. אני טוענת שהרבה מהקומון סנס הרפואי הוא או סטריריאוטים, או תוצאה של גורמים חברתיים ולא ביולוגיים.

למשל הגוף הנכה הרבה פעמים מוגדר ככזה שלא יכול לתפקד כרגיל. למה הוא לא יכול לתפקד כרגיל? כי הסביבה החומרית ( איך שאוטובוסים מעוצבים, גישה לאנשים עם מגבלות במקומות ציבוריים, ייצוג של אנשים עם נכויוית בפרסומות ובסדרות טלויזיה) החברתית ( כי אין איזה צו אלוהי או פיזיקלי או פסיכולוגי שמכריח חברות לייצר את הסביבה ככה) מבנה את הגוף הנכה כנכה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה נכון שלא כולנו כאן באותו משקל, וחלקנו'
זה נכון שלא כולנו כאן באותו משקל, וחלקנו
15/08/2009 | 10:18
11
אפילו רזות, אגב, אני מידה 38, וכבר שמעתי הערות על זה שיש לי כרס ושאני לא צריכה לאכול בכדי לא להשמין. אז קשה אולי להזדהות, אפשר לנסות להבין אבל קשה לי לשים את עצמי במקומך בעניין הספציפי הזה.
מה שנונה כתבה לך לגבי זה שכולנו חלק מהדיכוי הוא נכון. זה נכון שיש אי קבלה של שמנים בכלל בחברה שלנו, אבל אני לא יודעת אם זה מנותק מאי קבלה של אנשים עם אף ארוך, או אוזניים גדולות, או נכים או כל בן אדם שהוא לא ב- 100% מושלם מבחינת המראה החיצוני שלו כפי שהחברה קבעה. מה שעצוב זה, שיש אנשים שמבחוץ נראים מושלם (עפ"י מה שהחברה קבעה), אבל מבפנים הם חארות, המראה החיצוני לא משקף את האישיות. זה גם נכון לגבי מקומות עבודה, שמעסיקים יעדיפו אנשים רזים וייצוגיים על פני שמנים, כפי שיעדיפו כל בן אדם שנראה טוב מבחוץ על פני בן אדם שיש לו איזושהי מיגרעת חיצונית, גם אם היא מינורית. ולגבי פאקים באישיות סולחים.
בישראל זה אפילו חמור יותר. כאן קשה שלא להיות חלק מן המיין סטרים, ואומרת את זה בחורה שלא מרגישה חלק במיוחד.

ראיתי אתמול בקולנוע את הסרט סיפור גדול, זה אחלה סרט, מצחיק ואנושי. סיפור על קבוצת שמנים חברים בקבוצת תמיכה להרזיה (עוזבים אותה כאקט מחאתי), שמנסים לפרוץ את המוסכמות ולמרוד, תוך כדי זה שבונים קבוצת סומו (אצל היפנים לוחמי הסומו צריכים להיות כמה שיותר שמנים והם מאוד מוערכים). בכל אופן אני ממליצה על הסרט. הוא מראה שכל אחד יהפוך משהו שנראה לו או לאחרים כחיסרון ליתרון. זה כל אחד איך שהוא תופס את עצמו. אם הדימויי העצמי שלך הוא טוב, אף אחד לא יוכל עלייך.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה לא "אף גדול"'
זה לא "אף גדול"
15/08/2009 | 11:45
3
1
הטררם שעושים משומן, בעיקר לנשים, הוא מעל ומעבר לכל טרררם אחר שעושים ממראה חיצוני: הוא מגיע למימדים ערכיים, דתיים כמעט. השמנה מוצגת כפשע.

(ע"ע הציטוט של תפוחית, נדמה לי, על "נשים שמרשות לעצמות להשמין אחרי החתונה")
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני חושבת שזה לא מדוייק מה שאתה כותב'
אני חושבת שזה לא מדוייק מה שאתה כותב
15/08/2009 | 12:22
2
1
כי זה לא אובייקטיבי. זה עניין לגמרי סוביקטיבי. אבל כן רמזו כאן כמה אנשים וכן זה גם מה שאני חושבת, שהשמנה זה לא נתון שלא משתנה. נשים לא נשארות באותו משקל כל חייהן, וגם בנוסף לזה הן בהריון ואז מעלות במשקל ואחר כך מורידות. זה דינאמי. מי שרוצה להוריד מורידה, מי שרוצה להישאר במשקל מסויים תשאר במשקל המסויים שהיא נמצאת בו. זה גם קשה מאוד להוריד במשקל לפעמים.לי אין שום בעיה שכל אחד יראה מבחוץ איך שהוא נראה באופן טבעי. אני מעולם לא הייתי אחת שצוחקת על אחרים בגלל מראה חיצוני. אבל אתה טועה מאוד אם אתה חושב שנשים שיש להן אף גדול או אוזניים בולטות או כל דבר קצת חורג, סובל פחות, או פחות מציקים לו. אולי לא היית במקום הזה. בגלל זה כתבתי שקשה לי להזדהות עם מישהי שמנה, כשאני לא כזאת וקל לי להיזדהות יותר עם בחורה עם אף שבור וגדול, נגיד.
במקרה יצא לי לראות בטלויזיה איזה סרט בערוץ שמונה על אישה בארה"ב של אמריקה, שהיא משקל עודף רציני ביותר הייתה. ואז בגיל שלושים ומשהו, היה לי דימום והיו צריכים לכרות לה את הרחם ויותר היא לא יכלה ללדת. באותה נקודה בחיים שלה היא הבינה שאם היא לא תוריד במשקל היא גם תאבד את החיים שלה עצמה. אז היא החליטה לעבוד ניתוח לקיצור קיבה. בעקבות הניתוח הזה, היא באמת התחילה לאכול פחות, כי פשוט הטבעת גרמה לה לא להיות מסוגלת להכניס לפה יותר מכמה ביסים. והיא רזתה מאוד. כל כך רזתה, שנשארו לה עודפי שומן רציניים ביותר בכל הגוף, בטן ידיים רגליים. פשוט חתיכות עור שתלויות על הגוף שלה. אז היא החליטה בשלב הזה לעבור ניתוחים פלסטיים בהתחלה זה היה ניתוח פלסטי להסרת עור עודף מהבטן ישבן וירכיים. ואח"כ נראה לי שלא הסכימו לנתח בהמשך משום שהמצב הבריאותי שלה היה לא טוב.  בנוסף היא סיפרה, שמה שהביאה אותה למצב הזה היה התעללות מינית שהיא עברה ע"י אביה בילדות, שבגללה היא הזניחה את הגוף שלה ולא הפסיקה לאכול. זה גם היה בעידוד המשפחה שלה, ואמא שלה שהיתה מבשלת ארבע מנות בכל ארוחה.
זה היה הסיפור שלה. מכאן להגיד שכל השמנים נמצאים באותו מצב שהיא נמצאה בו זה מוגזם כי זה גם לא נכון. לא כולם נמצאים באותו משקל כמו שלא כולם נראים אותו הדבר. אני מסכימה עם זה שמעניין המשקל עושים באמת סיפור מוגזם, זה issue, רק שכל דבר שקשור בימינו בחברה שלנו למראה חיצוני הפך להיות issue, אנשים כבר לא יודעים מה לעשות עם עצמם. הם מדושנים מדיי מתרבות השפע. ודווקא מי שיש לו רוצה שיהיה לו יותר. כשרואים את כל הפרסומות האלה בטלויזיה ואת הדוגמניות (אגב, אני כמעט ולא רואה טלויזיה), חוושבים שככה צריך להראות. כשרואים את כל הדיאטות חושבים שזה באמת מה שצריך לעשות ושיש איזושהי בעיה. אבל אותו כנ"ל לגבי ניתוחים פלסטיים. אחת רוצה להקטין אף, אחד להגדיל עיניים, למתוח פנים, להגדיל חזה, להקטין חזה ועוד מיליון ואריאציות של מה שקורים לו אידיאל היופי. לתת לשמנים מונופול ובלעדיות על מיתוס היופי זה לא צודק ולא נכון.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אז יש קמפיין ציבורי'
אז יש קמפיין ציבורי
15/08/2009 | 13:19
1
1
מסיבי נגד אפים גדולים או אוזניים בולטות? רשויות רשמיות הגדירו מאפיינים גופניים אלו כמגפה? יש בכלל דימיון בין ההקף הכיסוי שניתן - במאמרים, כתבות, מחקרים, ודיונים ציבוריים - לאפים ולאוזניים לעומת השמנה? אני חושב שכל האובססיה עם מראה היא מאוד מטרידה, אבל גם בהקשר הזה, היחס להשמנה הוא בכל זאת בקטגוריה משלו.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שוב, זה לא מדוייק'
שוב, זה לא מדוייק
15/08/2009 | 14:10
2
זאת השוואה כמותית ואילו אני עשיתי השוואה ערכית. קשה לי להעריך מבחינה כמותית מי נפגע יותר. ויכול להיות שכל אחד שם לב למה שמכוון אליו. יש פרסומות של מנתחים פלסטיים על ימין ועל שמאל. יש פורומים באינטרנט של ניתוחים פלסטיים, שבהם רופאים מציגים את מרכולתם בצורה מעוותת וכן, גם פרסום מאסיבי. יש רופאים שמתמחים בניתוחי אף פלסטיים בידיוק כמו שיש דיאטניות. העניין הוא שעל כל אחד אפשר לומר שהוא נמצא במשקל לא נכון. כשהייתי יותר רזה, אמרו לי שאני רזה מדי. היום אומרים שאני עם כרס... תמיד היה אפשר לשלוח אותי לדיאטנית. אני פשוט לא נכנעת לזה כי אני שלמה עם המשקל שלי. לעומת זאת נשים עם חזה קטן, או נשים עם חזה גדול, או עם אף ארוך או אוזניים בולטות מדי, או ירכיים מלאיות, וכ"ו... וכ"ו... אף אחת לא תהיה טובה לעולם לפי האידיאל הזה. אנשים עושים מזה כסף. ובכל מקום שאנשים יכולים לעשות כסף, הם ישתמשו במניפולציות. הם עושים כסף משטיפת מוח, ומזה שהם גורמים לאנשים להרגיש יוצאי דופן. אין כמעט מישהו שהוא לא יוצא דופן במשהו, שאין בו איזה משהו יחודי. לבוא ולהפוך את המשהו היחודי הזה למהות של אותו בן אדם, זה לבטל אותו כבן אדם, להוציא אותו מן הכלל. יש איזושהי סתירה בין זה שהחברה הופכת ונעשית יותר ויותר אינדיבידואליסטית, לזה שאנשים כ"כ איכפת להם מה אנשים אחרים אומרים, עדיין. נראה לי שבן אדם כשזה נוח לו אז הוא מפנה את הגב, וכשמתאים לו הוא פתאום פונה אלייך חזיתית. אי אפשר להפוך חברה לאוסף של אינדיבידואליסטים, כי כל בן אדם בנפרד הוא אגואיסט, ורק ביחד המאפיינים הייחודיים מתבטלים. כי מה שחשוב לנו אמור להיות איך אנו נראים כחברה, ולא איך כל פרט בחברה מבטא את עצמו ונראה, אלא איך הוא תורם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אני חושבת שהשמנה עדיין נבדלת מאף ארוך'
אני חושבת שהשמנה עדיין נבדלת מאף ארוך
15/08/2009 | 14:58
6
2
או מכל סוגיה פיזית אחרת. יכול להיות שחלק מהעניין זה ששומן נתפס כמשהו שאפשר לשלוט בו ולכן מי שהוא שמן נתפס כעצלן ומוזנח בניגוד למישהו עם  אף ארוך או נכות, שאלו דברים שקרו לך ולא הבאת על עצמך, כביכול.
מצד שני, גם עישון הוא משהו נשלט ובכל זאת מעשנים, למרות שהם זוכים לביקורת, לא מוקעים עד כדי כך כמו אנשים שמנים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'וסיגריות ועישון זה משהו'
וסיגריות ועישון זה משהו
15/08/2009 | 15:21
2
1
שהוכח מדעית שמזיק לעצמך ולאחרים. במקום העבודה הקודם, כשהייתי יוצאת להפסקה עם הבוס, הוא תמיד היה מעשן. אף אחד לא היה מעיר לו. לי באופן אישי כבחורה שמשתדלת לשמור על הבריאות ולא מעשנת, זה הפריע. לעומת זאת המראה החיצוני שלך לא אמור להפריע לאחרים. וזה העניין, שעושים לך שטיפת מוח שאתה יוצא דופן, ואתה ממש מרגיש אשם, שעשית משהו לא בסדר, שפגעת בחברה.
וזה נכון, מה שאת אומרת, שמישהו שהוא שמן נתפס פעמים רבות כעצלן או מוזנח, למרות שיש כאן אלמנט גנטי לא מבוטל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם עישון פאסיבי זה פרופגנדה'
גם עישון פאסיבי זה פרופגנדה
16/08/2009 | 07:23
1
בתקופת היובש בארהב אמרו ששתית אלכוהול מדבקת את מי שנמצא לידו. בשביל שכמות רעל תזיק לך היא צריכה להיות מאוד גדולה (למשל 50 מעשנים בחדר סגור) ובטח ששלא סיגריה אחת. רעל יש לו נקו מסויים שבו הוא מתחיל להיות רעיל. והפרופגנדה שעושים היא שסיגריה אחת ששמעשנים לידך היא מזיקה וזה לא נכון מבחינת רעלים. זה לא מגיע לסף בכלל . ללכת ברחוב ולנששום אגזוזים פי אלף יותר מזיק.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם אנשים שמעשנים תתפלאי אבל מפריע להם'
גם אנשים שמעשנים תתפלאי אבל מפריע להם
16/08/2009 | 20:41
כשהם לא מעשנים, שמעשנים לידם. היה לי חבר שהפסיק לעשן, ואמר לי שהיום זה מגעיל אותו. זה לא עניין אולי של בריאות העישון הפאסיבי, אלא שהעשן הזה, לא נעים להכניס אותו לריאות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נזכרתי במשהו '
נזכרתי במשהו
16/08/2009 | 17:01
2
1
כשעבדתי באיזה מקום עבודה לפני כמה שנים, הייתה איתה במשרד אישה מלאה, לא שמנה אפילו, ייבוא מארה"ב, עלתה לכאן משהו כמו לפני עשרים שנה. היא סיפרה לי שפעם היא הייתה עוד 20 ק"ג, שמנה, והיה לה חזה גדול, שלא היה יפה בעיניה. אז היא עשתה הקטנה. היא היתה בסה"כ אמא טובה, אבל היתה לה בת בגיל ההתבגרות בשלב ההתפתחות המינית, שהיתה קצת מלאה (אם בכלל), והיא סיפרה לי שכבר יש לה cup D, והיא היתה בהיסטריה ונורא בלחץ מזה שהחזה שלה גדל (ויהיה גדול כמו שהיה לה בבוא היום), ולקחה אותה לאיזה רופא שהרגיע אותה שההתפתחות שלה תקינה. היא פשוט השליכה על הבת שלה את הרגשות שפעם היו לה לגבי הגוף והחזה שלה. אני מקווה שהבת לא יצא מאז עם תסביך, מה שבטוח האמא כן. אני לא ראיתי שום דבר לא תקין בבת שלה מבחינת איזשהם ממדים גופניים. זה רק מראה שלפעמים זה נמצא בראש כל העניין הזה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הקטנת חזה שונה בעיניי מהגדלת חזה'
הקטנת חזה שונה בעיניי מהגדלת חזה
16/08/2009 | 17:14
1
2
כי לפעמים, במצבים של חזה גדול מאוד, זו יכולה להיות בעיה רפואית שמשליכה גם על מצב הגב והכתפיים ועל היציבה. חוץ מזה, בגלל שמודל היופי מכתיב חזה גדול, בד"כ מי שעושה הקטנה היא מישהי שיש לה חזה ממש ממש גדול וחסר פרופורציות ולפעמים זה באמת ניתוח רפואי.
בלי קשר - אני מקווה שאותה אישה שסיפרת עליה לא תכניס בבת שלה רגשות של שנאה עצמית לגוף שלה. כל כך הרבה הורים עושים את זה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא מדויק'
לא מדויק
16/08/2009 | 17:34
1
יש שחקניות שעוברות ניתוח להקטנת חזה כי לפני כן לא לקחו אותן ברצינות ולהקו אותן לתפקידים שלא הולמים את כישוריהן (למשל כריסטינה ריצ'י). אני בטוחה שחלק מהנשים שעוברות ניתוח כזה עושות זאת כדי שיטרידו אותן פחות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מצד שני'
מצד שני
15/08/2009 | 07:51
אני כן מסכימה איתך ששמנים זוכים להתקפה מהסוג שהרבה אנשים שחושפים את עצמם לאורח חיים לא בריא אבל הם רזים לא זוכים לה (למשל מעשנים או סתם אנשים לא שמנים שאוכלים לא בריא ולא מזיזים את עצמם).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בנטייה מינית'
בנטייה מינית
15/08/2009 | 02:31
1
יש יסכון בריאותי חמור- החל מפשעי שינאה שמבוצעים כלפי הקהילה הגאה והחל כלפי מחלות כמו איידס

הסיכונים הבירואתיים כלפי שמנים הם חברתיים במהותם ולכן דומים

בכלל שטיפת המוח והדיכוי החברתי הבוטא והשיוך של שומן לאבייקציה, ילידם וילדות שמנים לומדים מגיל 0 חברתית שזה שהם שמנים אומר ישר שהם לא בכושר, ושהגוף שלהם מגעיל וכו

גם שאר הסיכונים הבריאותיים בהשמנה- אם שהם חברתיים ( גלומר נובעים מאיך מעוצבת פיזית ופסיכולוגית הסביבה החברתית שלנו ) או שהם לא קיימים ( מחקר מדעי מוטה ואינטרסנטי מכריז על קיומם )
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה הקשר לסטריאוטיפי או ללסביות או אפילו'
מה הקשר לסטריאוטיפי או ללסביות או אפילו
15/08/2009 | 00:11
11
1
למהותניות?
לא אמרתי ששומן הוא לא "אסתטי", אבל בהחלט יש קשר בין אובסיטי לבעיות בריאותיות מסוימות (לב, כלי דם, כולסטרול, בין היתר) ומתקיימת זיקה ברורה בין אובסיטי למיקום גיאוגרפי ולמיצוב סוציו-אקונומי. אם כבר, הגישה שלי היא ביקורתית יותר, מפני שאני מדברת על כשלים מבניים מהותיים בחברה האמריקאית הקפיטליסטית, שבה האינטרסים העסקיים של התאגידים ופולחן הצרכנות באים על חשבון חלק עצום של האזרחים - אלו שאינם יכולים להיות "צרכנים טובים" ואלו המתגוררים מחוץ למרכזים העירוניים הגדולים.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מה שמשגע אותי'
מה שמשגע אותי
15/08/2009 | 00:21
7
1
זה שמצד אחד מוכרים לך אוכל לא בריא, ומצד שני מוכרים לך גלולות שיעזרו לך לרזות: כלומר, גם התזונה הלא בריאה וגם תרבות הדיאטות שניהם שני צידיו של אותו מטבע.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זאת אחת הסתירות הפנימיות בפולחן הקפיטליזם'
זאת אחת הסתירות הפנימיות בפולחן הקפיטליזם
15/08/2009 | 00:30
3
1
האמריקני: האדם - בעיקר הנשים - כסובייקט צרכני, וזהו קנה המידה היחידי שעל פיו הוא נמדד. אישה שהיא "צרכנית טובה", כלומר קונה כל שבוע מזון אורגני ובריא בTrader Joe, הולכת לג'ים, רוכשת כל מיני מוצרים לחיטוב הגוף, קוסמטיקה והאופנה האחרונה היא מבחינת התאגידים המודל לסובייקט הצרכני. לכן כמובן היא גם "מתוגמלת": יש לה ביטוח בריאות, היא "אזרחית טובה" (כי מי שמתנגדת לקפיטליזם וצרכנות היא "אנטי אמריקנית") ויש לה נראות פוליטית ותרבותית.
לעונת זאת, אישה ענייה שלא יכולה לההפך באופן מלא לסובייקט צרכני נחשבת לbackwater, היא אובייקט של המדיה ושל רשויות המדינה ל"חינוך מחדש" ובדרך היא גם נלעגת (מכאן החשיבה הסטריאוטיפית על נשים כפריות בתור רדנקס, בורות, מכוערות וכו', ועל נשים עניות במרכזים האורבניים כאלמנט קרימינלי).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מעניין מאוד'
מעניין מאוד
15/08/2009 | 09:22
2
שאלה אישית: כאשה שהדבר היחיד שהיא צורכת באובססיוויות הוא ספרים, ושמצבה הכלכלי שפיר, האם היו מעקמים את האף בסביבתי מפני שאיני צרכנית טובה?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'השאלה היא מי מעקם את האף'
השאלה היא מי מעקם את האף
15/08/2009 | 16:46
1
אבל אם נקשר לנושא השרשור, כמה פעמים ראית בטלויזיה או בסרטים (למשל בסדרות על בית ספר תיכון) את סטריאוטיפ ה"אישה המכוערת" (או לפחות זאת שאיננה נחשבת "יפה"), שקשרו לה תכונות של "גיקית", "תולעת ספרים", "בלתי נחשקת" ו"בעלת מראה הספרנית"? לעתים קרובות מאוד דמות כזאת מתוארת בתור "שמנה", "ממושקפת", לא בלונדינית ומבודדת חברתית.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נכון. ואז היא עוברת תהליך של חינוך מחדש'
נכון. ואז היא עוברת תהליך של חינוך מחדש
16/08/2009 | 11:52
1
שבסופו היא מתקבלת לחברה וזוכה בחתיך.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מזכיר לי שבספר מתח שקראתי לפני שנה, שנתיים'
מזכיר לי שבספר מתח שקראתי לפני שנה, שנתיים
15/08/2009 | 01:33
הסופר מתאר נערה או אשה שקוראת במגזין נשים כתבה על 20 דרכים להפוך את גופך לרזה וחטוב, ולמאמר מצורפות כל מני דיאטות ושיטות התעמלות.  האשה הופכת את הדף, ובדף הבא - מתכון לעוגה עשירה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה נכון לגמרי. מה שזמין וגם מה שבפנים'
זה נכון לגמרי. מה שזמין וגם מה שבפנים
15/08/2009 | 01:45
1
כל הזמן בדר"כ לא יהיה בריא.
גם כשעשיתי דיאטות לא בהכרח אכלתי "בריא" (במובן של סוג האוכל, ג'אנק פוד. גם כשאכלתי "בריא" זה לא היה ממש בריא).

הרי העקרון הוא פשוט, פחות קלוריות ממה שהגוף שורף.

אפשר לאכול ג'אנק, ואפשר גם לאכול ולשתות לא בריא - דיאט קולה למשל זה די זבל, אין בזה שום דבר שטוב לגוף, וכמה דברים שרעים לו מאוד.
גם כל הממתיקים...

וגם כל הסדנאות האלה של אורח חיים בריא - זה משהו שאנשים שאין להם לא מגיעים אליו.
(ההורים שלי הלכו לכאלה דברים, וזה בהחלט יתרון... יש בבית סלטים מהגינה. זה סופר מגניב)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'דיאטות זה רע מאוד'
דיאטות זה רע מאוד
16/08/2009 | 07:30
זה גורם לתופעת יויו שהיא הרבה יותר מסוכנת ממשקל עודף (למרות שמשקל עודף בכלל לא לסוכן). ועודף יחסית למה בדיוק???
פמיניזם >>
לצפיה ב-'יש גם קשר '
יש גם קשר
15/08/2009 | 02:21
2
1
בין הומוסקסואליות למחלות כמו איידס נגיד ויש גם קשר בין צבע עור לסיכויים להיות בכלא ולאיטנליגנציה האר"הב. אם את לא מבינה מה הקשר בין קישור שומן למחלות( שמבחינה מדעית לא מחזיק מים!) לבין דיבור על שומן בהקשר למאפיינים חברתיים של חריגות לבין מהותץנותא ין לי מה להגיד לך
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הרי זה ידוע שאין מדע אוביקטיבי'
הרי זה ידוע שאין מדע אוביקטיבי
15/08/2009 | 07:46
1

המדע  הרי נשלט על ידי גברים לבנים גזענים ושוביניסטיים. אז למה שנאמין להם שיש קשר בין עודף משקל לשומנים בדם וכולסטרול ? הרי האינטרס של המדענים הוא לטפח את תרבות הרזון והרבה פעמים המחקרים ממומנים על ידי גורמים אינטרסנטים שקשורים אפילו לתעשית האופנה והקוסמטיקה.  
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אשתמש בהודעתך'
אשתמש בהודעתך
15/08/2009 | 08:16
1
כדי לפתח קו טיעון יותר מעניין מורכב.

אומרים שאישה שמנה  היא אל בריאה כי היא לא "בכושר" ולא עושה ספורט, וגם ששומן נצבר בגלל חוסר בספורט.

היום מצטברות עדויוית של נשים שמנות ( וגם עדויוית שאני יכולה לספק באופן אישי) שבתור ילדות שמנות,( וגם ילדים שמנים לצורך העניין) גורמים שונים במערכת החינוך והבריאות מפמפמים שכיוון שאנחנו ילידם צ'אבים אנחנו לא יכולים להשתתף בפעילויות שפורט שונות ( כמו , למשל ריצת מרתון). בנוסף, מורים והורים משדרים שהגוף הצ'אבי של ילידם הוא לא אסתטי, לא בריא, לא נורמטיבי ומכוער כך שבכל סוג ספורט, הילידם נתפסים כלא כשירים .

סוגי ספורט שמערבים דרישה אסתטית ( כמולמשל, רכיבה על סוסים) גם לא באים בחשבון.

אנחנו לא חיים בחברה מקבלת כלפי מגוון סוגי גוף . אז בעצם יכול להיות שהקישור בין גוף לא רזה לכוף לא בכושר, לגוף עצל, חסר כוח רצון הוא חברתי, ובעצם כל התופעות הבריאותיות השליליות שקשורות להיות לא בכושר הם לא תוצעה דטרמיניסטית של שומן בגוף אלא תוצאה של השפלות מצטברות בשנים של חברה שהיא
fat phobic
פמיניזם >>
לצפיה ב-'מיה, אבל אורח החיים בפרברים'
מיה, אבל אורח החיים בפרברים
15/08/2009 | 00:19
1
1
הוא כל כך לא בריא. אחת הסיבות שאני אוהבת לגור בעיר, זה שאפשר להגיע ממקום למקום ברגל; בפרברים אפילו למכולת כדי לקנות מצרכים יומיומיים זה 35 דקות הליכה ברגל, אז אנשים נוסעים ברכב לכל מקום - גם לחברים, גם לעבודה, גם לגן של הילדים, וכמובן לקניות.
נורא לא סביבתי, נורא לא בריא. אני עליתי שם כמעט 20 קילו, כשאף פעם בחיים קודם לכן לא עליתי במשקל יותר מקילו-שניים (ואני לא סופרת הריון). זה קרה גם לחברים ישראלים שלי.
כן, אז אולי הייתי צריכה לקבל בחיבוק ואהבה את "האני השמנה", אבל עבורי זה היה מקושר לגמרי לאורח החיים המנוון הזה.
אני מסכימה איתך שיש חוסר סובלנות נוראי בחברה שלנו כלפי שמנים, וכלפי הנאה מאוכל - בעיקר של נשים; אבל לצד זאת, אני ראיתי מה השנתיים בפרברי ניו ג'רסי עשו לי לגוף.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אוקיי'
אוקיי
15/08/2009 | 02:34
יש הרבה נשים ואנשים שבאמת מרגישים שהאני שלהם שמן, ולפעמים זה נטו בגלל דיכוי חברתי ולפעמים לא.

אני לא מכירה את כישוף הפרברים שגורם לאנשים להיות שמנים, אני מכירה שמנים ושמנות אמיתיים, מישראל, ומארה"ב שרובים לא אמרו שהיו רזים לגמרי עד שה]פרברים או שייכו את ההשמנה לפרברים. יש גם שמנים במקומות אחרים, כמו באירופה. בקיצור אני לא יודעת, זה נשמע כאילו הפרברים הם חייזרים שחוטפים אותך וגורמים לך להשמין.

גם אם נוסעים לכל מקום, אפשר לקנות מכשיר כושר לבית, אפשר לצמצם את המזון, יש הרבה אנשים שחיים רחקו מהמרכז גם בארץ, לשים את זה על הפרברים נראה לי קצת קלוש.

אז קשה לי להתייחס למקרה האישי שלך, אבל יש תחום אקדמי שנקרא Fat Studies  והוא לא מוגבל לפרברים כאלו או אחרים
פמיניזם >>
לצפיה ב-'זה פשוט מאוד'
זה פשוט מאוד
15/08/2009 | 02:46
7
1
בארה"ב 30% מהאוכלוסיה היא שמנה מאוד.
בשום ארץ אחרת (שאני מכיר) זה לא כך.
גם בארה"ב, זה לא תמיד היה כך.
רע? טוב? זה יוצא דופן, בכל אופן.

אם לא היתה סיבה מיוחדת, זה היה קורה במקומות אחרים.
אם זה הנה רק גנטי, זה לא היה בין גזעי, וזה לא היה קורה פתאום אצל 30% מהאוכלוסיה.
זה לא בגלל שפתאום יש לגיטימציה או שמודל היופי השתנה.
אז יש איזו סיבה. או אלו שהם סיבות.

הנה כמה דברים שראיתי בשלושה שבועות בארה"ב, לבד ועם המשפחה:

1. ההרכב של האוכל. אני שאני צמחוני, והמשפחה שאוכלת כשר, אכלנו כל הזמן בעצם בצקים עם גבינה. מסביבה הכל היה בצקים ובשר. זה עולה יחסית בזול. ירקות יקרים (בניו-אינגלנד). פיצות, חטיפים, משקאות וגבנ"צ יש בכל מקום, ובשביל ירקות צריך לנסוע לסופר. אורגני? עגבניה בשלושה דולר? סלט זה בעיקר חסה. מזון מהיר לא כולל הרבה ירקות וקטיניות (פלאפל, סביח) אלא בצק+ גבנ"צ/בשר/גבנ"צ+בשר (המבורגר, פיצה ודומיהם).

2. הכמות. להרבה קומבינות מצרפים, למשל, כוס של 600-700 מ"ל משקה מתוק. זה לבד כמעט 300 קלוריות. כל מאפין תותח.

3. בפרבר בו גרה משפחתי יש אוטובוסים זולים ונוחים. כשאת עולה עליהם את חושבת שרוב האוכלוסיה בארה"ב שחורה. הילדים שלי לא מעלים על דעתם לעלות על אוטובוס, או לצעוד כמה מאות מטרים למרכז העיירה, ההורים מסיעים (ובגיל קולג' קונים אוטו). והכל באוטו - בטווח של כמה קילומטרים - מרכזי קניות, עבודה, לימודים. טוב שיש שבת.

פמיניזם >>
לצפיה ב-'שים לב'
שים לב
15/08/2009 | 03:02
6
3
אני לא מתעסקת בשאלה למה נשים הן שמנות, ואני מתנגדת להסברים מהותניים בדמות הפרעה גנטית או דיכוי מגדרי.
עצם העיסוק בשאלה למה י שהשמנה זה כמו העיסוק בשאלה למה י שהומוסקסואליות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'יש משהו נכון בקו שלך לדעתי'
יש משהו נכון בקו שלך לדעתי
15/08/2009 | 04:56
3
1
הדיון בזה כבהכרח בעיה נוראית והתירוצים הבריאותיים שלא תמיד מחזיקים הם לא נכונים וכן מראים התקפה על אוכלוסיה ספציפית.

אני לא רואה אנשים שמדברים ככה עם אנשים שהם רזים ספק בתת משקל.
לא מכירה הרצאות על אכילה בריאה ליד בן אדם רזה - למרות שאין קשר בהכרח.

אבל כן, השמנה קיצונית שהיא גם סוג של הפרעת אכילה, היא לא ממש בריאה.
הייתי מעלה את הדיון מארצות הברית לארץ.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'בתור בחורה בתת משקל'
בתור בחורה בתת משקל
16/08/2009 | 07:39
2
1
אני יכולה להגיד לך שאני מקבלת כל הזמן הערות ועיניים פעורות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-' לא שמחה לשמוע שאת בתת משקל'
לא שמחה לשמוע שאת בתת משקל
16/08/2009 | 20:21
1
אני גם הייתי פעם רזה יותר ממה שאני היום. היום אני חושבת שאני נורמאלית. כשהייתי בתיכון הייתי נורא רזה, לא אנורקטית אבל בלי בשר עליי. וסבתא שלי תמיד הייתה אומרת לי שאני צריכה להשמין. מאז העלתי כמה קילו, ואני אומרת לך שבעיקר ספורט ואוכל. אני די אוהבת לאכול היום, בעצם אולי תמיד אהבתי רק שלא הייתי מודעת לאוכל. היום בשעת הצהריים אני כבר רעבה מאוד, אם לא מהבוקר ואני מודעת לזה. אז אני מוצאת לי משהו לאכול, מכינה או קונה. כשאני עובדת אני תמיד מתכננת שיהיה לי אוכל לצהריים. לא מוכנה להגיע לערב בלי לאכול זה גם עושה אותי עצבנית פחד. גם בבית הספר לא היו ארוחות צהריים, וזה לא טוב. אני לא חושבת שזה פייר להחזיק ילדים עד ארבע בלי אוכל. בזמני זה היה ככה. פעם בשבוע הייתי מסיימת עם המגמה בארבע.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הבעייה '
הבעייה
22/08/2009 | 23:31
2
שאני לא אוהבת כבר לאכול ולא יכולה לחשוב על אוכל. יכולים לעבור ימים בלי אוכל או שאני חיה על פרוסה ביום או פרילי ביום. וגם אותם קשה לי לגמור. אני מחריכה את עצמי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נורת'רן הצביעה על פרדוקס'
נורת'רן הצביעה על פרדוקס
15/08/2009 | 11:50
שבה דווקא תרבות שהופכת את ההשמנה לפשע, מעודדת השמנה, בעיקר במעמדות הנמוכים.

זה כמו שאני אגיד שדווקא החברה החרדית מעודדת מין בין גברים. אני *ממש* לא נגד משכב זכר, אבל בהקשר החרדי - זו סתירה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'שני דברים'
שני דברים
15/08/2009 | 12:10
1. הבעיה היא בסתירה בין תרבות היופי האמריקאית לבין העובדה שהתרבות האמריקאית מעודדת השמנה, בייחוד בקרב השכבות הנמוכות.

זה כמו שאני כן אצביע על כך שהחברה החרדית בעצם מעודדת משכב זכר (ואני בכוונה משתמש במונח המשפטי-הלכתי), למרות החרדה שלה מכך. זה לא שיש לי משהו נגד, להיפך.

אני חושב שאי אפשר לדון ביחס לשומן בלי לדון בעובדה שהתרבות שלנו בעצם מעודדת השמנה.  זה דיון מורכב, אבל זה קיים ואי אפשר להתעלם מזה.

2. אבל האמת היא שזה משקף סתירה אצלי - אני מנסה מאוד להיות בעד שמנות, אבל אני מאוד שיפוטי כלפי שומן אצל עצמי (אני עולה על המשקל פעמיים ביום בערך, ומנסה לשמור על משקל בסיסי קבוע), ואצל גברים בעיקר. הרבה לפני שהייתי פמיניסט גברים עם כרס הגעילו אותי, ונשבעתי שלעולם לא אהיה כזה. המראה של גבר מכריס לצד אשה דקיקה שאומרת שהיא לא יכולה להרשות לעצמה לאכול עוגה הוא בעיני אחד ממראות הפטריארכיה.

בשנים האחרונות פשוט חינכתי את עצמי לאהוב שומן אצל "נשים" (עד גבול מסוים) כמו שחינכתי את עצמי ששערות על הרגליים זה מגניב, וגם ודווקא אצל פמיות.

אז את יכולה לטעון בצדק שהעמדה שלי היא בעייתית. אבל אני חושב שיש גבול ליכולת שלי לחנך את עצמי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא בהכרח בעיה אבל ממש רוב הסיכויים גנטי'
לא בהכרח בעיה אבל ממש רוב הסיכויים גנטי
15/08/2009 | 12:19
2
אני לא מבינה מה הבעיה שהיום מדע הגנטיקה מניח שלרוב התכונות שלנו, גם תכונות אופי וגם תכונות פיזיות וכן גם אפילו נטייה מינית יש בסיס גנטי
אני מאמינה בזה וחושבת שזה גם אמונה טובה- שאם כבר תביא יותר לקבלת השונה ופחות להדרתו

למעשה - מציאת ה"גן" שגורם להומוסקסואליות או אפילו עצם ההנחה שיש גן כזה גורמת לביטול אחד הסטיריאוטיפים הקשים שהיו נפוצים בעבר כנגד הקהילה והיא שלהיות הומו זאת בחירה. (וכמובן בחירה שגויה שכל מיני חשוכים ואנשי דת ניסוי "לתקן" או "לשנות"
היום ברור לכל בר דעת שזאת בהחלט לא בחירה אלא תכונה (ורוב הסיכוים שמושפעת מגנטיקה כמו כל דבר אחר) ודווקא בגלל זה יותר קל גם לשמרנים לקבל את הקהילה הלהט"בית.
זה שמשהו הוא תכונה בלתי נמנעת ממש לא אומר שצריך להילחם בו/ שלא מגיע לאנשים שיש להם אותה תכונה שוויון זכויות מלא/ שהם פחות טובים באיזושהי צורה.

כנ"ל השמנה- בהשמנה לעומת הומסקסואליות- ברור שיש גנים - כמה שכבר מצאו ויודעים עליהם - שגורמים להשמנה
אבל מנגד יש עוד מספר סיבות שיכולות להוביל להשמנה פרט לנטייה גנטית (מחלות אחרות, תרופות מסוימות למשל נגד דיכאון, בעיות בבלוטת התריס וכן- אכילה לא נכונה ולא מבוקרת)

אני לא חושבת שיש הצדקה לאפליית אף סוג של שמנים (ואף סוג של אנשים בכלל) אבל אם תשימי לב, גם בחברה דווקא לאלה שיכולים "לתרץ" את ההשמנה שלהם בסיבה בריאותית קל יותר להשתלב מאלו שהם "סתם שמנים" שנחשבים לעצלנים וסובלים מכל הסטיריאוטיפים שתיארת.
בגדול אני לגמרי מסכימה איתך שלא צריך לשפוט אותך באופן כזה ומבינה למה את כועסת, אבל לא למה את מתנגדת לשיוך הגנטי אני לא מבינה ...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא הייתי שמה יהבי על גנטיקה'
לא הייתי שמה יהבי על גנטיקה
15/08/2009 | 17:04
1
יכול להיות שהגנטיקה היא פקטור במקרים מסוימים, אבל בהחלט לא אחרים, שבהם מדובר בהתניה תרבותית וחברתית. אצלנו במשפחה למשל, אנחנו שתי בנות: אחותי היא בתת משקל חמור. היא לא אנורקטית או בולמית, היא לא מקיאה כל מה שהיא אוכלת, אלא אוכלת מעט מאוד ובהקפדה ניכרת על מרכיבי הארוחות. לרזון הקיצוני שלה גם יש מחיר: מערכת העיכול שלה לא בריאה, וכבר נאלצנו להבהיל אותה באישון לילה למיון עם כאבי בטן חזקים, עם עצירויות וכאבים שנמשכים שבועות וכו'. הרזון שלה גם לא נתפס על ידי הרופא או חלק מהחברות שלה כמשהו אסתטי. אני אישית כל הזמן מצביעה על הזרועות הגפרוריות שלה ואומרת שזה פשוט לא נראה לא יפה ולא בריא. מצד שני, לי, עם העודף משקל, עושים את המוות הרבה יותר (בעיקר בתוך המשפחה), כמו שכבר סיפרתי כאן פעם.
ההבדלים ביננו תמיד התקיימו, וזאת למרות שאימא שלי ממוצעת משקל ואבא שלי גידל כרס. גם מבט במשפחה המורחבת לא יסגיר איזו נטיה גנטית להשמנה או הרזיה קיצונית.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא שמי יהבי על כלום- אני בחורה רזה'
לא שמי יהבי על כלום- אני בחורה רזה
15/08/2009 | 18:23
אם התכוונת שאני חושבת שניתן לבודד את הגן ואז להוציא אותו או משו...זאת ממש לא היתה הכוונה שלי (ואגב אנחנו שנות אור משם במחקר ביולוגי יודעים על קבוצת גנים שכנראה אחראית...עד לבידודם ולאפשרות לייצר אנשים רזים בלבד אנחנו אפילו לא קרובים ובכל מקרה זה קרוב לודאי יהיה לא חוקי)

אני פשוט חושבת שכמה שיותר אנשים יבינו שבניגוד לדעה הרווחת רוב השמנים לא אחראים למצבם, או אחראים במידה פחותה - זה רק יעזור בקבלתם
ותקבלי בדיוק מה שאת רוצה שהקישור שמן=עצלן וגרגרן ולא בכושר יוחלף באסוסיאציה שמן= מישהו עם נטיה גנטית להשמנה פלוס אולי הנאה טבעית לגמרי מאוכל.

תראי אני אמנם אף פעם לא הייתי שמנה, אבל כמו הכל בחיים זה יחסי ואני כן חושבת שאני יודעת איך שמנים מרגישים כי יחסית למשפחה שלי אני האחות הכי מלאה (ואני מידה36-38 משתנה מחנות לחנות ומחלק עליון לתחתון)  יש לי אחות אחת 36 נצחית (למרות שגם היא עכשיו מאז שעזבה את הבית העלתה קצת ומתחילה לקבל הערות כמוני) ואחת 34 דקיקה ממש שאוכלת המון ולא משמינה
אמא שלנו, אישה שחשוב לה שהבנות יראו טוב - תמיד הקפידה עליי יותר בגלל זה ושמעתי הערות שכל השמנים מכירים "זה לא בשבילך" "הרבה יותר יפה לך רזה" (מעדיפה אותי 36 מ36-38 שזה מצבי רוב הזמן) ולתקופה קצרה בתיכון שעליתי במשקל עד למידה 40 של ממש (גוועלד!) כל הזמן ירדו עליי בבית שאני שמנה עד שירדתי חזרה.
אז למרות שבחוץ אני כמובן לא מקבלת הערות, ואין לי בעיה למצוא בגדים, ואני תמיד הייתי מחוזרת, עדיין אני מאוד יודעת להרגיש "שמנה" כי היחס בבית שלי דומה מאוד למה שמתואר בפורום "שמנות ויפות". (עכשיו כבר לא כמו בתיכון כי שעזבתי את הבית התעמתתי עם אימי ואמרתי לה שאני לא מוכנה לשמוע הערות על הלבוש שלי/ אוכל יותר אם היא רוצה יחסים תקינים איתי ...אבל מידי פעם  נפלט לה)

עכשיו רק עוד מילה על גנטיקה- כן יש נטייה גנטית יש אנשים שיאכלו הרבה  ולא ישמינו- כלומר כן ישמינו מעבר למצב הטבעי להם אבל לעולם לא יגיעו להשמנת יתר ממש (אני למשל בתקופה של המידה 40 אכלתי כמויות ממש ממש גדולות וזה הכי הרבה ש"השמנתי", אחותי הקטנה כמו שאמרתי יחסית אוהבת לאכול והיא 34 נצחית אני 36-38 רק בגלל אהבתי הרבה לבשר ושוקולד שממרכיבים אלו מורכבת כל הדיאטה שלי הקטנה אוהבת גם ירקות וסביר שזה מקור ההבדל בינינו אבל שוב מבחינת כמיויות שתינו אוכלות די הרבה ועדיין נשארות יחסית רזות ברמות שונות)
יש אנשים שיאכלו הרבה פחות ממני וישמינו הרבה יותר
יש אנשים שבתת משקל קבוע ולא מצליחים להעלות
אין ספק לכמות ולמה שאוכלים יש תפקיד אבל אם אין נטייה גנטית להשמנה סביר שלא תשמין או לפחות תשמין פחות ממישהו שיש לו את הנטייה.
כמובן שהיא לא פקטור בכולם אבל לדעתי היא גורם מסייע ברובם, השמנת יתר/ תת משקל אגב יכולים גם לנבוע ממצב נפשי שמשפיע גם על מע' העיכול למשל מי שלא יכול "לשמור אוכל למטה" במצבי סטרס ונמצא במצב סטרס תמידי יהיה בסוף בתת משקל
לא אומרת שזה המצב של אחותך אבל יכול להיות שלך ולאחותך כן יש גנטיקה ממוצעת שהגוף שלכם אמור להיות במשקל תקין (לא נטייה להשמנה וגם לא נטייה לתת משקל) ופקטורים אחרים מובילים אותכן לקצוות מנוגדות של הסקאלה, זה לא אומר שהשפעה גנטית לא קיימת אלא שאצלכם היא משפיעה פחות.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'לא מזמן היה בטלויזיה'
לא מזמן היה בטלויזיה
16/08/2009 | 07:06
על בבחור שניצח בלרדת בגדול ועכשיו הוא לא יכול לנשום לא יכול להתכופף וצריך ניתוח דחוף. על סוג כזה של שמנים היא דיברה מאיה . לא על ששמנים שהייתי קוראת להם "מלאות". ובארץ באמת בקושי רואים כאלה. זה בכר הפוך לאנורקסיה. כל מה שלא יותר מידי או פחות מידי הוא בסדר. אבל השמנים של אמריקה זה באמת מצב לא טוב. ואת לא במצב הזה בכלל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'את מדברת על אוביסיטי?'
את מדברת על אוביסיטי?
14/08/2009 | 15:28
5
1
לא נראה לי שזה חצי מהאוכלוסיה...

ממה שאני זוכרת בחנויות כמו gap ובמיוחד-old navy שזה נגיד הקסטרו שלהם, אולי לא היו מידות לאוביסיטי, אבל בהחלט היו מידות גדולות יותר ממה שיש פה.
מעבר לזה שמדיום זה מדיום, ולא סמול קצת יותר גדול. בקטנה, אבל..

אבל זה היה לפני הרבה זמן, אולי זה השתנה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'הרושם שלי היה דווקא הפוך'
הרושם שלי היה דווקא הפוך
14/08/2009 | 15:51
2
3
כשאני מתרגמת מידות מישראלית לאמריקאית אני תמיד מורידה אחד. מידת החולצה שלי בארץ היא לארג' וכאן מדיום, כנ"ל לגבי תחתונים וחזיות.
גם אצל בן הזוג שלי זה עובד ככה.
בקשר להשמנה - זה תלוי. בערים גדולות אנשים בד"כ רזים יותר. את אלו שבאמת סובלים מהשמנה קיצונית מהסוג שמקשה עליהם ללכת אפשר לראות בעיקר אם יוצאים מחוץ לעיר.
ככל הזכור לי בערך 70% מהאוכלוסיה מוגדרים כבעלי עודף משקל (BMI מעל 25) ובערך 30% כ-obese (שזה BMI של 30 ומעלה).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אנחנו מדברות בערך על אותו דבר'
אנחנו מדברות בערך על אותו דבר
14/08/2009 | 16:01
1
1
40 של ישראל זה 38 או פחות של ארה"ב. כך שהלארג' בארץ הוא מדיום של ארה"ב.
נראה שהמידות פה בארץ קטנו, לא במספר אבל בהיקף.

אני צריכה לחזור לארה"ב להרגיש רזה יותר...
פמיניזם >>
לצפיה ב-'המידות פה קטנות בהחלט.'
המידות פה קטנות בהחלט.
15/08/2009 | 01:37
1
בחלק מהחנויות... (אין מספיק דברים מדכאים פה הרי).
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כן, טוב אולי לא חצי אבל הרבה'
כן, טוב אולי לא חצי אבל הרבה
14/08/2009 | 15:53
1
יותר מכאן, בכל אופן. אני לא הייתי בארה"ב, אבל שמעתי מאנשים שהיו וראיתי בטלויזיה, והכרתי כאן אנשים משם שבאו לטייל בארץ במסגרת אחד ממקומות העבודה הקודמים שלי. זה משהו שכן אפשר לקחת דוגמא מארה"ב, המידות בחנויות מתאימות יותר לאוכלוסיה. אני מידה 38, ולאחרונה קניתי מכנסיים שהיה כתוב עליהם מידה 2, ואני אומרת לך אם הם מידה 2 אני צנצנת. בקושי עולות עליי, רק במאמץ. זה גם מזכיר לי פרק של סקס והעיר הגדולה, שמירנדה מצליחה להיכנס לתוך ג'ינס ששנים לא עלה עליה, ואז פתאום באמצע הבילויי הוא נקרע, או מתפוצץ עליה או משהו כזה. מקווה שלי זה לא יקרה עם אלה... בכל אופן אולי הזמן להגשים את החלום שלי ולנסוע לטייל קצת בארה"ב. כל דבר אני מרגישה שאני חייבת להשוות לשם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'ארה"ב זה דבר גדול ומוזר...'
ארה"ב זה דבר גדול ומוזר...
14/08/2009 | 16:08
אבל אם בא לך לנסוע, יש כמה מקומות ופסטיבלים מגניבים שאסור לותר עליהם, בעיני.
טיפים ינתנו בברכה.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נונה17 התעוררה עכשיו '
נונה17 התעוררה עכשיו
14/08/2009 | 15:40
3
2
ויש לה דד ליין מחר. אבל בקצרה: כן, יש שם אנשים שסובלים מהשמנה קיצונית מהסוג שלא רואים בארץ ורוב האוכלוסיה שם סובלת מהשמנת יתר כלשהי. הבגדים בהתאם - יש רשתות יוקרתיות יותר כמו גאפ וכאלה ושם הבגדים בערך בטווח המידות שיש בארץ - 36-44, אבל ברשתות שכונתיות זולות יותר יש בגדים במידות גדולות ובשפע . אני 42 (או 8-10 באמריקאית) ואת המידה שלי אפשר למצוא בצד הקטן יחסית של המידות ה"רגילות". רק מה? ברשתות זולות הבגדים מכוערים פחד (לא רק המידות הגדולות. הכל. אמריקאים לא מתלבשים יפה).

מאיה, אני ממש לא אומרת שכל אדם שמן צורך ג'אנק ולא עושה ספורט וגם אני רחוקה מגוף של דוגמנית, אבל בהחלט חלק ניכר מבעית ההשמנה שם היא בגלל הזמינות והזולות של ג'אנק פוד והעובדה שאוכל בריא צריך לדעת איפה לחפש. אנשים כמעט לא הולכים ברגל כי מכוניות הן זולות ורוב הערים פרושות מאוד וקשה להגיע ממקום למקום ברגל. אז כן - רוב האוכלוסיה האמריקאית שמנה מהסיבות האלה ואי אפשר להתכחש לכך. אני מניחה שיש גם אנשים שמנים שעושים ספורט ואוכלים בריא, אבל אני מנחשת שהם המיעוט. בזה אני מאשימה את השיטה האמריקאית שהופכת ג'אנק פוד לזמין בצורה בלתי רגילה, פרסומות מושקעות היטב שמראות אוכל נוטף שומן ומנצנץ ב-99 סנט בלבד וחנויות מזון מהיר בכל פינת רחוב. אבל אי אפשר להתעלם מכך שכל זה גורם לבעיית השמנה רצינית. ראית את הסרט "super size me"?
פמיניזם >>
לצפיה ב-'חברה שלי שגדלה שם'
חברה שלי שגדלה שם
14/08/2009 | 16:24
2
4
סיפרה לי גם שיש מכולות שמגיעים נותנים רשימה ולא צריך לזוז מהרכב, אתה מקבל את הקניות לרכב. וגם סניפי בנק כאלה. שאתה מגיע עם האוטו מכניס כרטיס, וכל מיני דברים שלא מזיזים אותך מהרכב.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'כן, גם רשתות מזון מהיר'
כן, גם רשתות מזון מהיר
14/08/2009 | 16:34
1
1
זה נקרא drive through. קרה לי שהלכתי ברחוב ואנשים הציעו לי טרמפ מרוב רחמים על הבחורה המסכנה שנאלצת ללכת ברגל.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'גם כספומטים... תענוג!'
גם כספומטים... תענוג!
14/08/2009 | 17:11
לצפיה ב-'החלמה מהירה... '
החלמה מהירה...
15/08/2009 | 01:14
מפחיד בימנו לחלות בשפעת...
אני מקווה שזה משהו קל וחולף מהר.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'אין איזה שוק בצלאל'
אין איזה שוק בצלאל
15/08/2009 | 12:13
4
2
סמטת השלושה, חנויות במחנה יהודה ודומותיהן? אי אפשר לקנות שם שעטעס נוחים? למה לקנות ברשתות בכלל?  

פמיניזם >>
לצפיה ב-'אבל למה להתספק בשמאטעס?'
אבל למה להתספק בשמאטעס?
15/08/2009 | 16:49
3
לצפיה ב-'בשביל טרק צריך בגדים נוחים'
בשביל טרק צריך בגדים נוחים
16/08/2009 | 00:23
2
2
ויש שמאטעס די יפים (בחיים שלי לא קניתי בקסטרו. הרי גם אני מידה 44, איך אני מוצא בגדים בכלל...)
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נוחים - אבל לא כאלה שיתפרקו תוך שעה'
נוחים - אבל לא כאלה שיתפרקו תוך שעה
16/08/2009 | 07:30
1
לצפיה ב-'מניסיון, גם בגדי הרשתות מתפרקים מהר מאוד'
מניסיון, גם בגדי הרשתות מתפרקים מהר מאוד
17/08/2009 | 12:42
2
לגבי בגדי מעצבים אני לא יודעת, הם די רחוקים מהתקציב ומסדר העדיפויות שלי. אני מדברת על הרשתות הפופולריות כמו "קסטרו", "זארה" וכו'.
אתמול למשל חיפשתי גופיית בייסיק שחורה, מהגופיות הפשוטות האלה שלובשים מתחת לחולצה עם מחשוף גדול מדי. נכנסתי ל"קסטרו" וכששמעתי שהמחיר הוא לא פחות מ90 ש"ח, ישר עשיתי אחורה פנה. כשיתפנה לי זמן בהמשך השבוע אני יכולה לנסוע לשוק בצלאל ולקנות עשר גופיות כאלה בצבעים שונים באותו הסכום. ומדובר בדיוק באותו מוצר, אם תסירי את התוויות לא תבחיני בהבדל. כולנו יודעות הרי שהאמת העצובה היא שכל הבגדים האלה מיוצרים בסין בתנאי ניצול, והחברות רק קונות אותם ומדביקות תווית שונה - ובהתאם תג מחיר שונה. אני חושבת שהאופציה היחידה להמנע מלתמוך בזה לגמרי היא לקנות רק יד שנייה. אני קונה הרבה בגדים יד שנייה, אבל עדיין קונה גם בשוק, וגם ברשתות מדי פעם. אולי זו החלטה שעוד אקח, להפסיק לגמרי לקנות בגדים חדשים.
בכל מקרה, בשווקים יש מבחר לא רע בכלל של בגדים וממש לא רק "שמאטעס" - אלא גם הרבה מאוד דברים יפים ושווים.

ולגבי בגדי טיולים ספציפית, קשה להגיד... מצד אחד לטיולים שלי קניתי ציוד ב"למטייל" ודומותיה, של כל מיני מותגי טיולים. מצד אחד האיכות באמת טובה וברור לי שמושקע כסף בפיתוח שלהם - למשל בגדים תרמיים, שבאמת מחממים הרבה יותר, או מכנסי טיולים קלים שבאמת עמידים יותר לקרעים ומתייבשים מהר. בכל זאת, המחירים כל כך גבוהים והחברות שמייצרות אותם לא שונות מכל חברה אחרת, כך שברור לי שיש פער מטורף בין עלויות הייצור למחיר שבו מוכרים את הבגדים האלה לנו. הרי אם החברות האלה ישלמו לפועלי הייצור שכר הוגן, אני לא חושבת שזה יהפוך את העסקים שלהם לבלתי רווחיים. רוב הסיכויים שזה פשוט יקטין את הרווחים לא במעט, וזו פשוט לא אופציה מבחינתם.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'צר לי להשבית את השמחה'
צר לי להשבית את השמחה
16/08/2009 | 14:43
1
4
אבל יש חנויות שבהן מוכרים מכנסי דגמ"ח (זולים- 35 שקלים נדמה לי) במידות עד 46.
(למשל רשת יונידרס שמתמחה בבגדי עבודה שונים)
ואני בטוחה שגם בריקושט יש מידות גדולות.
דבר שני מכנסים של גברים יכולים להיות הרבה פעמים קולים לגמרי (שני זוגות הג'ינס הכי קולים שלי הם של גברים! והם יושבים עלי יותר טוב מכל גזרה נשית שיש לי) אז תמיד שווה לנסות, זה עולה רק במאמץ של להיכנס לתא מדידה.

דבר שלישי.
פעמיים בשנה נדמה לי יש ירוד מעצבים. (אתמול הסתיים אחד כזה) בתל אביב. עשרות דוכנים של מעצבים חדשים מוכרים ומוכרים פחות עם הבגדים הכי אופנתיים ועדכניים בהנחות מטורפות (עד 70% הנחה) הייתי שם (5 שעות) עם חברה מידה 44 והיא מצאה מלא דברים אופנתיים ויפים.

דבר רביעי.
יש היום שתי רשתות של מידות גדולות  (שאני מכירה) ומהצצה בחלונות הראווה שלהם נראה לי בוודאות שהסתיימו ימי האוהלים השחורים או הפרחוניים המזעזעים לנשים שמנות. יש שם דברים שגם אני הייתי שמחה ללבוש אם היו במידה שלי.
פמיניזם >>
לצפיה ב-'נהפוך הוא'
נהפוך הוא
16/08/2009 | 16:20
3
סוף סוף עצה פרקטית.
המחאה הייתה על חנויות למטיילים, ואני בטוחה שהיא משקפת גם חנויות בגדים מסוגים אחרים.
פמיניזם >>

הודעות אחרונות

21:17 | 28.10.19 אביר של שנאה
07:56 | 08.10.19 שמיר יחיא
13:08 | 27.09.19 קיווי6
20:55 | 26.09.19 מוטי חוף מציצים 11
18:04 | 08.05.19 סירנה אדומה
01:39 | 11.04.19 wonderwoman8
21:54 | 14.03.19 תותים16
14:31 | 07.03.19 ספיריטואלה הסופרת
17:45 | 02.03.19 דיברגנט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ