תופעות לוואי

סימי71

New member
תופעות לוואי

הי לכולם,
רציתי לדעת אם משהי כאן פיתחה לאחר תקופה ממשוכת בשימוש בלירקה תופעות לוואי?
לאחרונה יש לי בחילות נוראיות וחולשה, הפסקתי עם הליריקה והן עברו אבל אני מאוד סובלת

מקווה שהשתפר מאז

זה מאד אינדיבידואלי. בעקרון רשימות הלוואי הידועות וגם החריגות נמצאות במידע שיש לרופאים.
אנשים מגיבים כל כך אחרת לתרופות, וזה גם יכול להשתנות אצל אותו אדם בתקופות.
יש תרופות שלקחתי ואחרי זמן ארוך שהן עזרו פתאום הן הפסיקו לעזור.
תרופות שלקחתי פעם והשפיעו טוב בתקופה אחרת שניסיתי היו ללא השפעה.

פחות מוכר לי מצב של תופעות לוואי שמופיעות אחרי שימוש ממושך, אלא אם עשית איזשהו שינוי, במשקל, בתזונה, בהרגלים, תוספי מזון חדשים או חומר אחר שנצרך פתאום.

כי הגוף דווקא מתרגל והזמן הוא לטובת הפחתה של תופעות לוואי.

תנסי לחשוב על עוד פרמטרים. כי אנחנו מיד חושדים בתרופות אבל הרבה פעמים הסיבה לא שם.
אם הפסקת וחד משמעית זה עבר, אז יש תרופות שאפשר לעשות איתן ניסיון חוזר אחרי תקופה ולראות אם מגיבים אותו דבר. ואם מפסיקים שוב זה עובר.
אבל זה יותר נכון לתופעות לוואי שבדרך כלל הן קשות יותר עד שהגוף מתרגל לתרופה.

יש תרופות ש"הצטברות" שלהן, כאילו שימוש לאורך זמן עלול ליצור משהו שלילי - אבל זה דבר שהרופאים יודעים אותו ולכן יוזמים הפסקה, וכתוב בדרך כלל בכל מקום אפשרי שלא מומלץ לקחת לאורך זמן.

עד כמה שידוע לי ליריקה היא ממש לא מהסוג הזה. אלא תרופה לטווח ארוך.
-
מציאת תרופה מתאימה היא מסע לא פשוט.
צריך להיות ערוכים לזה (עד כמה שאפשר כשאתה כל כך נואש וזקוק לעזרת התרופה), שזה יהיה עם רופא שאפשר לדבר איתו ולא להישאר לבד מול העלון לצרכן.
רוקחים הם גורם שמאד מאד כדאי להתייעץ איתו, בעיקר כשמקבלים מהם תרופה בפעם הראשונה. הם מלאי ידע לגבי תרופות. אבל הם לא מכירים את התיק הרפואי שלנו, אז הם לא יכולים לתת תשובות שרופא נותן. אבל בהחלט לפעמים הם עוזרים עם ניסוח שאלה לרופא.

וגם לא לזלזל כשיש תרופה שכן עוזרת, אנשים לפעמים, בעיקר אם לא עברו דרך חתחתים לפני כן, נוטים לחשוב ש"אני מרגיש יותר טוב אז אני כבר לא צריך את התרופה" ומפסיקים ולא מבינים שהתרופה היא זו שגרמה להרגיש יותר טוב. ואז אחרי שהפסקת יש סיכוי שאותה תרופה לא תשפיע עלייך אותו דבר, ועד שתימצא שוב את המינון האופטימלי.

==
את סובלת מהפיברו? כי אני מבינה שהבחילות וחולשה עברו עם הפסקת התרופה?
זה תופעות שמאד אופייניות למחלה.
ואני מקווה כמובן שהפסקת עם ליווי כי אאל"ט זו תרופה שאסור להפסיק אותה בבת אחת.

למעלה