ועדה רפואית

סימי71

New member
ועדה רפואית

הי לכולן,
קצת לשפוך את הלב ולהתפרק.
הייתי השבוע בוועדה רפואית אצל רופא פנימיאי בשנה האחרונה קיבלתי קצבת נכות זמנית שעומדת להסתיים.
פעם קודמת הוועדה היתה מאוד סימפטית והיחס היה יפה ומיד העבירו אותי לעו"ס.
אבל הפעם, זה סיפור כמו כל הסיפורים שאני קוראת ושומעת.
הרופאה היתה ממש מגעילה ביחס, לא נתנה לדבר ואז באמתלא אמרתי הכל! מרוב שהליחצה אותי אפילו לא קראתי על מה אני חותמת.
אח"כ אמרו לי שוב לחכות ונכנסתי לעו"ס, לציין שאני עובדת 4 שעות ביום.
עכשיו לחכות חודש אני במתח!
דווקא אצל העובדת סוציאלית נראה שהלך טוב אבל מה אי אפשר לדעת.
תעזרו לי להבין את המצב קצת:
1..אם ראיתי עובדת סוציאלית אזי עברתי את הרף הרפואי של אחוזי הנכות?
2. האם ההחלטה כרגע לאי כושר תלויה אך ורק בעובדת סוציאלית?
ועפ"י מה קובעים את אי הכושר עבודה? עפ"י שעות עבודה? עפ"י שכר ממוצע?

מקווה שמישהי מכן תדע איך להרגיע אותי קצת .

ו אולי

New member
עד כמה שידוע לי העוס קובעת את האי כושר והרופאה את הנכות

ואם הגעת לעו"ס זאת אומרת שעברת את הסף של אחוזי הנכות.
זה לאו דווקא רע שהלך מהר אצל הרופאה, גם אצלי כשהגעתי לרופא הוא לא נתן לי כמעט לדבר. בדיעבד כי לא היה בזה צורך, המסמכים דיברו בעד עצמם והספיקו כדי לקבל את אחוזי הנכות.
&nbsp
נשמע טוב שנכנסת לעו"ס מייד אח"כ, אז את כבר יודעת שיש אחוזי נכות, וחסכו לך המתנה נוספת של כמה שבועות עד לפגישה איתה.
וכן, העו"ס קובעת את האי כושר על סמך התפקוד שלך וההתרשמות שלה.

בקיצור נמרץ

הרופא קובע את אחוזי הנכות ונותן המלצה לגבי אחוזי אבדן כושר, ההחלטה היא של העו"סית והיא יכולה להכריע בניגוד להמלצת הרופא. אצלי למשל הרופא נתן 60% אובדן כושר והעו"סית בחרה לתת 100%. מה שמפתיע בסיפור שלך זה שהיו נחמדים בוועדה הראשונה, אירוע מאוד יוצא דופן. לי למשל היה בוועדה רופא שפשוט נרדם לי בפרצוף, ואחר כך רשם שאני יכולה לעבוד בעבודה ללא סטרס וללא קהל, מיותר לציין שהוא לא נתן דוגמאות:)

סימי71

New member
קצבת נכות

קיבלתי 65% נכות לצמיתות סביר להניח כי אני עובדת ואמת מתכוונת להמשיך לעבוד כל עוד אפשר.
אבל הקצבה הזעומה הזאת תעזור לי קצת בחיים

שאלה

ראשית כל, שמחה בשבילך, 65% נכות או אובדן כושר? כזכור מה שקובע את גובה הקצבה בסופו של דבר הוא אובדן הכושר. אם נכות, כמה מתוך זה על הפיברו? הכי גבוה ששמעתי עד היום היה 30%.

ועדה רפואית ביטוח לאומי

תשובות לשאלותיך:
1. בכך שנבדקת על-ידי עו"ס אכן עברת את הרף של אחוזי הנכות הרפואית הנדרש.
2. ההחלטה לגבי האי כושר לא תלויה רק בעו"ס אלא גם במה שהרופאים שבדקו אותך קבעו לפי החלוקה הבאה: להחלטת העו"ס יש משקל של 20% ולהחלטת הרופאים יש משקל של 80%.
דרגת אי כושר עבודה נקבעת בהתאם למספר גורמים שונים כמו גיל, השכלה, סוגי הליקויים הרפואיים, האם הנבדק עובד או לא, אם לא עובד אז כמה זמן לא עובד, אם עובד אז באיזה היקף משרה ובאיזו משרה וכיוצ"ב.

למעלה