הריון עם כדורי ויפאקס

איתי 3011

New member
הריון עם כדורי ויפאקס

שלום לכולן,
יש לי שאלה לגבי כדורי ויפאקס במינון 75 מ"ג לאורך כל ההריון.
בדקתי עם המרכז הטרטולוגי ואמרו שלא ידוע על מקרים שנגרם נזק.
האם משהי מכן עברה הריון בלי להפסיק את הכדורים ולאחר הלידה האם היו תופעות לתינוק או משהו שצריך לשים אליו לב.
אני שוקלת הריון אבל חוששת שהפסקת הכדורים תגרום לי נזק מבחינת עייפות, מצבי רוח כאבים וכו'.

תודה לכן,

עדי

הי עדי

קוגם כל מחזקת את יידיך עם ההחלטה להכנס להיריון ושיהיה בהצלחה ובקלות

אני הייתי סומכת על מה שאומרים במרכז הטרטולוגי. הם מוסמכים בדיוק לעניין הזה.

אני לא עברתי הירין ולא לקחתי ויאפקס, אז לא יכולה לייעץ ממקור ראשון. מקווה שיהיו כאלה שיוטכלו לתת לך תשובה אולי מנסיון אישי.

אבל קחי בחשבון שהיריון משבש בכל מקרה, עם ובלי קשר לכדורים ותהיי מוכנה לזה, ובעיקר שיהיה לך רופא שאת סומכת עליו שתוכלי להתייעץ.
כל היריון הוא אחר ואי אפשר ממש לצפות איך יהיה ואיך הגוף וגם המצב רוח יושפעו.

רב הסיכויים השהעייפות תגבר מאד בשליש הראשון - זה קורה כמעט לכולן, אז תכיני את עצמך מראש.
ובשליש האחרון הכובד והלחץ עלכל מיני איברים בגוף בדרך כלל מביא איתו כאבי גב ועוד כל מיני כאבים.
אבל לפי מה שמספרים השליש האמצעי הוא הכי כיף

אבל יש כאלה שההיריון עובר להן בקלי קלות, שאין להן כמעט בחילות ועייפות בשליש הראשון, ויש כאלה שמקפצות ומדלגות גם בימים האחרונים של חודש תשיעי.

לדעתי האישית אם יש כדור שעוזר ומותר לקחת אותו בהיריון, לא להפסיק.

היריון זה אירוע מתגלגל, שאין לצפות איך תרגישי במהלכו. אז קחי הרבה נשימה והרבה חשיבה חיובית ותתמודדי עם כל מה שזה לא יהיה שיצוץ כשהוא יצוץ, עם רופא שמבין את מצבך ותומך ומלווה.

חיה קרן

New member
תריצי חיפוש-בראש הפורום

יש שורה כחולה שדרכה אפשר להגיע לחיפוש מתקדם ושם תמצאי המון מידע וחיות של חולות שנשאו הריון עם ובלי תרופות.

ואם אני לא טובה- יש לנו גם מאמר או שניים בנושא...

עוד חשוב לעשות את כל התהליך- לפני, תוך כדי ואחרי- בליווי רופא נשים טוב וכן ליווי של פסיכיאטר, ולא משנה כרגע ההתוויה לה נרשמה התרופה.

שיהיה לך בהצלחה!
חיה

למעלה