תוהה לעצמי-

חיה קרן

New member
תוהה לעצמי-

כמה מכם ביקשו פעם לעשות בדיקת דם לויטמין D?
כמה מכם נתקלו בדרישה לאישור חריג או סירוב?

ומי הפנה אתכם לבדיקה הזו?

היו לנו כאן כל מיני דיונים על זה, אבל אני לא זוכרת מה עלה בהם,
רק קלטתי שקיבלתי הפנייה לויטמין D והבדיקה נערכה לי בלי שום בעיה, אבל בתור בקופ"ח בשיחה אגבית גילתי שלא כך אצל כולם...

[לי, מסתבר, עדיין יש חוסר די גדול, למרות שחשבתי שאני משלימה אותו בישיבה על המרפסת
]

חיה קרן

New member
אותך יש זכרתי

כי אמרת שאת אוהבת את הטיפות על בסיס שמן,
ואני בכלל לא רציתי טיפות

ביקשתי, איפשרו לי, עשיתי, קיבלתי טיפות

... והן יושבות אחר כבוד במגירה כי אני עצלנית מדי לקחת אותן!!

Sigal H

New member
עשו לי בדיקה בלי בעיה

הטיפות עשו לי יופי של כאב בטן אז האנדוקרינולוגית רשמה ספציפית כדורי מציצה מסוג מסויים ובמינון מכובד ביותר, וכיוון שכך זכיתי שהקיבוץ יקנה לי את אלה שמסתבר שהם הרבה יותר יקרים...

הטיפות עם השמן זית? עשו לך כאב בטן?

הטיפות שיש בהם כל מיני כימיכלים ואספרתם לא רק עשו לי כאבי בטן אלא גם כאבי ראש ותחושת הרעלה באופן כללי.

יש טיפות שהן רק שמן זית וויטמין (שהוא חסר טעם או נוכחות). אני לוקחת את המינון הגבוה (נדמה לי שזה 4K יחב"ל או משהו כזה), ואחרי שנאבקתי זמן רב בטפטפת הזאת שאתה מנער ומנער ושום דבר לא יוצא, ורק כשאתה מנסה לסגור את הבקבוקון אז נוזל מלא

אז השיטה שפיתחתי (לטובת כלנית אולי גם) זה לטפטף על כף יד, נקייה כמובן, מהטיפות שמן זית האלה וללקק את היד. - זה עובד.

עוד אין לי אינדיקציה בבדיקות דם שזה מעלה את הרמה (גם עם זה נתמודד מתישהו) אבל תשמרי את השם של הכדורי מציצה שאת לוקחת, למקרה שאני אגלה שהטיפות לא עושות את העבודה

אני במאוחדת ועושים לי באופן שגרתי

מה שכן מעצבן זה שבהתחלה היה ערך, שהעיד על רמה נמוכה. התחלתי לקחת תוסף, ובבדיקות הבאות לא היה ערך, שינו את השיטה כפי הנראה במעבדה, ורק כתוב: יש לבצע שוב אחרי ששה חודשים (לא זוכרת את הננסוח המדויק) באתי עם זה לרופא משפחה אומרתי לו שזה לא פייר, כי כך אי אפשר לדעת אם המינון שאני לוקחת אכן נספג.

הוא הסכים איתי שזה לא פייר, אבל עוד לא פיצחתי איך לעשות שיכתבו אחרת. הוא הסביר לי שכל עוד כתוב שיש לחזור על הבדיקה תוך שישה חודשים זה אומר שיש חוסר.

הפנייה מרופא משפחה.

דליה נס

New member
לא ניתקלתי בסרוב

ומנסיון אישי אגלה לכם, שכשאני מזפזפת, חשה היטב את הכאבים.
וכשאני חוזרת "לסדר" בהחלט מרגישה הקלה בכאב

למעלה