סוף השבוע מתקרב והולך

סוף השבוע מתקרב והולך

(ולשם שינוי אפילו מתאימה לי שבת עכשיו.. לנוח מהחזרה לשגרה) - אבל הסכמש שלנו נותר יתום. ואיך נקבל את פני השבת בלי סכמש ראוי לציון כזה או אחר?!
עקב כך אני פותחת במבצע איתור מסכמש/ת חדש.
הדרישות:
כלום. רק לבוא כל יום חמישי לפתוח הודעת סכמש, עם או בלי פינות קבועות וזהו.
אפילו לא חייבים לסכמש. למרות שזה יהיה נחמד.
יש מישהי/ו שרוצה בתפקיד הנחשק? כדאי לכם... הוא ממש כיף!

שיהיה אחרי החגים שמח לכולם (אתמול איחלתי את זה לחיילים במחסום והם הסתכלו עליי קצת בשוק),
כלנית

ריפנזל

New member
מה, זה האיחול הכי משמח!

אם לא יקפוץ מישהו אחר על המציאה, אני מוכנה לאמץ את הפינה.
אבל יהיה כיף אם זה יהיה מישהו חדש ואני אעניק לו את הזכות בשמחה.

ריפנזל

New member
כן! ראיתי!

הצחיק אותי נורא איך פתאום הפכו בכתבות את החיפושונת הקטנה משירי הילדים ל"חיפושית הטורפת!" עוד ילחיצו את האמהות!

טורפת טובה

נראה לי שאם היו מוצאים חיפושית שטורפת את כיני הראש (ולא רק כיני צמחים) האמהות דווקא היו מאד שמחות :)

ריפנזל

New member
היי, מה את בכלל? חיפושונת ורודה עם מלא נקודות

כמובן שחיפשתי מידע. זה מה שיצא:

חיפושונת ורדרדה ממשפחת המשה-רבינואיות (השם המדעי למי שמעניינ'ותו: Oenopia conglobata).
4 מ"מ חמדמדים עם 8 נקודות על כל כיסוי כנף (שחלקן נמרחות אחת לתוך השניה ויוצרות מן זיגזג) ועוד 11 נקודות על ה"עורף" שעוד לא סיימו להשחיר. מסתבר שיש ממש מלא סוגים של משה-רבינואיות! מעל 2000!

ריפנזל

New member
באמת?

כלומר, לא ראיתי אף פעם כזאתי, אבל אני מניחה שיש עוד מלא חרקונים בארץ שלא ראיתי אף פעם... וכבר גיליתי כמה ציפורים יש בארץ שלא הכרתי!
אם היא נדירה - מגניב כפול ומכופל!

אני אומרת את זה בתור מישהי שגרה בעיר

ופרת רגילה היא קסם. אז הורודה שלך נראית לי נס כפול ומכופל אבל מה אני מבינה.

יש את אלה שהיו פעם מאד שכיחות, לא יודעת איך היום, שהן בצבעים של פרת משה, אבל הן פחוסות כאלה.

----

לא בהכרח בטוחה שרוצה להכיר את כל החיות, במיוחד חרקים, שאני לא מכירה.
לפני שני קייצים היו לנו פה, בשיכון, קומה ג' להזכירך - מרבי רגליים צהובים ארסיים.

בטוחתני שמעבר לקרקע יביא איתו היכרות עם עוד רמשים שלא בטוח שבא לי לחזור אליהם. אבל לכל דבר יש לפחות שני צדדים. נתמודד.

ריפנזל

New member
ואחרון - חיפושית משה שהתחפשה לפרפר

מסתבר שקוראים לו ססמבריק אדמוני, ושהוא לא ממש פרפר, אלא קרוב משפחה ממשפחת הססים. כן.

כנראה שצריך לגור באיזור חקלאי

כדי להיתקל בחיפושים האלה. כבר שנים לא ראיתי חיפוש או חיפושית.
לפחות לא מהסוג שלא נוסע..

איזה שם מדהים, יכול להיות דמות במחזה

שייקספריאני.

ססים זה כאילו המשפחה של העשים וככה?

---

רק שתביני מאיזה משפחה אני באה. סבתא שלי סיפרה לי בתגובה לסיפור המושית, שהיא קיבלה עציץ ועליו היתה תולעת.
היא שמה את התולעת בתוך צנצנת עם חורים והאכילה אותה בהמון עלים מהצמח הזה.
והיא כבר התגלמה, ועכשיו היא מחכה שייצא פרפר.

רק סבתא שלי יכולה לעשות דברים כאלה.

ריפנזל

New member
איזה סבתא מגניבה!

מסתבר שיש פרפרים, ויש עשים ויש ססים ורפרפים ועוד כלמני, וכל אחד זה משפחה שונה, קרובה לאחרים.

תודה

רפרפים זה משהו שאולי ידעתי פעם.

נתחיל מזה שאני בכלל אהיה באיזור שיש בו פרפרים, לפני שאני אלמד לדעת לאיזה משפחות הם שייכים.

בעיר אין פרפרים, כמעט בכלל.

למעלה